Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor kupić 2010?

biellu 19 Nov 2009 19:54 1464 42
    bendzi40
    Level 12  
    witam
    szukam telewizora 32" CRT , słyszałem o grundigu,philipsach,sony,thomson,
    jaki wybrać ?
    warto kupywać z pip,pixel plus?
    mam philipsa 21" i jestem z niego bardzo zadowolony ma 15 lat
    jakieś propozycje użytkowników
    edme
    Level 10  
    Witam.

A więc podczepiam się pod temat - jaki telewizor kupić? Ogólnie wiem, że mam do dyspozycji ok 2500zł oraz wymagania na poziomie 40-42" . Niestety w tym temacie jestem zupełnie zielony i niewiele mi dały pewne artykuły, które znalazłem. Z góry dziękuję za propozycje + argument "za" dla nich.
    waldek11
    Level 11  
    edme wrote:
    Witam.

A więc podczepiam się pod temat - jaki telewizor kupić? Ogólnie wiem, że mam do dyspozycji ok 2500zł oraz wymagania na poziomie 40-42" . Niestety w tym temacie jestem zupełnie zielony i niewiele mi dały pewne artykuły, które znalazłem. Z góry dziękuję za propozycje + argument "za" dla nich.

TUTAJ poczytaj i wybierz najlepszy dla Ciebie
    bendzi40
    Level 12  
    nikt mi nic nie pomoże,macie albo mieliście crt 32"
    jaki?
    brofran
    Level 39  
    bendzi40 wrote:
    nikt mi nic nie pomoże,macie albo mieliście crt 32"
    jaki?

Kup jakąś używke za parę setek - i tak za kilka lat CRT oddasz do recyklingu ...
    emus
    Level 16  
    bendzi40 wrote:

szukam telewizora 32" CRT , słyszałem o grundigu,philipsach,sony,thomson,
    jaki wybrać

Nowego na gwarancji w sklepie już nie kupisz. Pozostają używane z komisów, lombardów, aukcji. Szukaj Panasonica. Philipsa, Sony a i tak jeżeli program odbierasz ze stacji naziemnej to najdalej przed lipcem 2012 telewizor będzie do wyrzucenia.

bendzi40 wrote:

mam philipsa 21" i jestem z niego bardzo zadowolony ma 15 lat

W chwili obecnej liczą się przede wszystkim koszty produkcji czyli projektowanie oszczędnościowe. Wątpię aby nowy telewizor (LCD, plazma) tyle wytrzymały. Postęp techniki jest szalony i sprzęt technicznie szybko się starzeje.
    gradek83
    Level 41  
    Takie dodatkowe pytanko jak się nazywa ta nowa technologia którą teraz wykonują te nowe wyświetlacze ponoć tańsze w produkcji od tych Plazm i LCDków ale ze nowość to drogie i ponoć świetne odzwierciedlenie palety kolorów gdzieś to było o tym:/ ale czy już produkują TV to nie wiem ale ponoć monitory do PC jakaś firma produkuje...
    Jakub_Lech
    Level 24  
    Zapewne chodzi koledze o technologię OLED.

Z grubsza o technologi

W chwili obecnej jedynym dostępnym na polskim rynku telewizorem w tej technologi jest Sony XEL1, cena około 5 tysięcy złotych.
    gradek83
    Level 41  
    O dokładnie to... pamiętałem że coś organicznego zostało w tym zastosowane i dla tego utkwiło mi w pamięci :) I jak widzę ten telewizorek jest prze cieniutki za pewne w laptopach za jakiś czas to będzie standard a już o komórkach nie wspomnę :) W domu mieć tapetę która będzie jako kino domowe albo pokoje wirtualne ehh nic to tyle na ten temat :)
    bendzi40
    Level 12  
    myślałem o którymś z philipsa 32pw9525,9551,9527,9520,9309
    ale dziś znajomy powiedział że seria matchline to lipa ,kineskopy siadaja.
    mówił o samsungu,panasonic.
    czy lepij któregoś z tych philów, ktoś takowe modele posiada- ł ,jakieś rady
    bendzi40
    Level 12  
    te kineskopy real flat sa dobre
    magik19831
    Level 10  
    krótko pisząc co wam z tych 200 do 600 Hz jak ludzkie oko i tak widzi tylko 100 Hz maksymalnie...
    pszemeq
    Level 18  
    Drogi Kolego !
    Bo hertz hetrz'owi nie równy. Jeśli prześledzisz dokładnie co dana wartość oznacza przy danej technologii czy rozwiązaniu będziesz wiedział dlaczego producenci umieszczają takie informacje. Co innego oznacza bowiem oznaczenie 400Hz czy 600Hz w przypadku telewizorów plazmowych ( np. Panasonica) a co innego 200Hz w przypadku technologi LCD. Inaczej jest tworzony obraz.
    W związku z tym zamiast wypisywać po co Wam te hertz'e warto się czasami zastanowić co oznacza dane oznaczenie i czego się tyczy.
    Przepraszam za belferski to :)
    Pozdrawiam