Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2009?

brodziatko 19 Lis 2008 21:29 2397 204
    Spavn
    Poziom 10  
    Witam!.

W najbliższym czasie przymierzam sie do zakupu TV LCD.
    Mam niewielki pokój. Telewizor stał by w odległości mniej więcej 3 - 3,5 metra. Cena do 2000zł.
    Głownie oglądana by były na nim zwykła telewizja i czasami filmy. Jestem przychylny do zakupu panasonica gdyż słyszałem o ich tv dobre rekomendacje, jednak mogą być rownież inni producenci ( wykluczam samsung'a , sony ).

Liczę na wasza pomoc gdyż nie jestem mocny w tej dziedzinie ;] .

Pozdrawiam.
  • OptexOptex
    marwika
    Poziom 12  
    RedWing napisał:
    A dlaczego LCD a nie plazma?

Człowiek pisze, że chce kupić LCD , prosi o rady, a tu pojawia się "fachowa" pomoc :evil:

Normalnie załamać się idzie z tego typu "poradami" :not:
  • OptexOptex
    RedWing
    Poziom 13  
    Po pierwsze: nie cytuje się poprzedniej wypowiedzi.
    Po drugie: zapytałem dlaczego LCD, a nie plazma, bo chciałem kolegę z błędu wyprowadzić.
    Spavn
    Poziom 10  
    Po primo plazma wchłania dużo prądu.
    Po duo jest za duża na moje pomieszczenie.
    Po trzecie za szybko się wypala przy długim czasie oglądania.

Dlatego chce LCD bo mogę bardziej dopasować do swoich potrzeb.
    RedWing
    Poziom 13  
    Po pierwsze: Mit. Pobór prądu w plazmach jest niewiele większy od LCD.
    Po drugie: W jakim sensie za duża? Za duże gabaryty i jej nie zmieścisz czy wydaje Ci się, że 3-3,5 m 40 cali to zbyt duży ekran?
    Po trzecie: Mit. Np. obecna generacja plazm Panasonika przy oglądaniu TV 8 godzin dziennie "wypali" się w 50% po ponad 30 latach.
    koszi666
    Poziom 1  
    Witam,
    Zastanawiam się nad kupnem telewizora
    TV LCD Thomson 32M61NH20 32 cale
    Pojawil sie ostatnio w bardzo dobrej cenie 1199 zl. Ma kilka interesujacych technologii, nie jest goly i wesoly.
    Wydaje sie tez, ze marka zest lepsza niz funai, nordamande etc...
    Prosze o pomoc, gdyz nigdzie nie moge znalezc zadnych opinii o telewizorach Thomsona.
    marwika
    Poziom 12  
    Z góry przepraszam za może niezbyt ....mądre pytanie. Ale to pytanie laika

Byłam dzisiaj w jednym ze sklepów RTV i pytałam o telewizor LCD ze 100 Hz (mam już upatrzony model).
    Sprzedawca był "lekko" zdziwiony, że pytam o 100 Hz w telewizorze , który ma HD.
    Stąd moje pytanie, jako laika, co daje 100 Hz telewizorowi , który jest już HD? Czy te 100 Hz będzie powodowało jeszcze lepszy odbiór ?

Tak na marginesie: odbieram sygnał z Cyfry+ i zwykłej anteny zbiorczej na dachu bloku (tzw. Azart).
    mcklasky
    Poziom 2  
    100hz jest to technologia ktora sprawia iz obraz wyswietlany jest bardziej plynny. telewizor 50hzowy wyswietla klatki kolejno 1-2 natomiast 100hzowy tworzy jeszcze jedna pomiedzy nimi 1-1,5-2 przez co niweluje efekt skoku obrazu. jesli bylas w sklepie rtv.., kogo tam dzisiaj zatrudniaja to nie mam pytan!
    ZDZIŚIU
    Poziom 10  
    Moim zdaniem SAMSUNG sam posiadam i jestem bardzo zadowolony
    lukaa75
    Poziom 1  
    Bardzo proszę o radę. Chcę kupić TV z HD Ready. Cena zakupu max. 1900 zł. Oglądać na nim będę tylko Polsat cyfrowy, mecze piłkarskie i filmy z odtwarzacza DVD. Odległość od telewizora będzie najcześciej 2,5 metra, a max. 4 metry. Mój dylemat polega na tym:
    1. Czy gdy kupię najmniejszą plazmę 37" np. Panasonic nie będzie to za duża kolumbryna na oglądanie z 2,5 metra? Czy poprostu obejmie to wzrokiem? Jakie są wasze doświadczenia?
    2. Czy gdy kupię LCD 32" np. Sharp, JVC, Toshiba to faktycznie kiedy będę patrzył na obraz z boku to tak straci na kolorach, że robi się porażka z oglądania? Bo rozumiem, że w plaźmie tego problemu nie ma. I jeszcze jedno z czasem reakcji związane - czy na LCD 32" idzie w miarę dobrze i wyraźnie oglądnąć mecz z Polsatu cyfrowego?
    Bardzo dziękuję za porady i np. podane konkretne propozycje modeli do ww.
    Ziemniakk
    Poziom 13  
    Witam chce kupic Tv ktorzy przedewszystkim bedzie sluzyl do ogladania tv, filmow. A w poźniejszym czasie mam zamiar kupic xboxa360 lub ps3.
    Wielkosc okolo 42 cale. Mysle raczej o Lcb plazma droższa i ponoc je wiecej pradu.I moze sie wypalic.Choc nie wiem co bedzie lepsze. Mam na ten cel okolo 3 tys mysle o full hd.
    sciborek
    Poziom 11  
    lukaa75 napisał:

1. Czy gdy kupię najmniejszą plazmę 37" np. Panasonic nie będzie to za duża kolumbryna na oglądanie z 2,5 metra? Czy poprostu obejmie to wzrokiem? Jakie są wasze doświadczenia?

Nie o ile będziesz oglądał obraz w technologii hd lub full hd, ewentualnie b.dobrej jakości sygnał SD np. z telewizji statelitarnej

lukaa75 napisał:
    2. Czy gdy kupię LCD 32" np. Sharp, JVC, Toshiba to faktycznie kiedy będę patrzył na obraz z boku to tak straci na kolorach, że robi się porażka z oglądania? Bo rozumiem, że w plaźmie tego problemu nie ma. I jeszcze jedno z czasem reakcji związane - czy na LCD 32" idzie w miarę dobrze i wyraźnie oglądnąć mecz z Polsatu cyfrowego?
    Bardzo dziękuję za porady i np. podane konkretne propozycje modeli do ww.

LCD nie traci na jakości oglądane z boku tak jak próbują to wmówić niektórzy. Zresztą idź do sklepu czy znajomych i zobacz. Czas reakcji LCD na poziomie 8ms w zupełności wystarczy (kolejny plazmowy mit). To czy mecze będą ok, zależy od konkretnego modelu i procesorów w nim użytych. Ewentualnie pomyśl o modelu 100hz i wtedy nie bedziesz miał żadnego problemu.
    utoll
    Poziom 11  
    Witam

Czy ktoś może mi pomóc w wyborze tv.

Potrzebuje telewizora na wystawę i szukam jakiegoś albo :
    LCD z antyrefleksem (ponieważ na wystawie jest dość jasno)
    albo PLAZMA

Tv powinien mieć 47"
    Cena do 3500zł
    Nie wiem czy lepszy jest LCD czy PLAZMA?
    Jak możecie to doradźcie.
    Aha jeśli chodzi o wystawę. Wystawiamy się na wystawach na halach oraz na dworze więc zależy mi na dość dobrym kontraście i jasności.
    Bartez Black
    Poziom 13  
    Sądzę że strona http://plazma-lcd-fakty.pl/ jest jedna z takich które próbują ratować coraz rzadziej kupowaną technologię plazmową . Nie powiem , że to co tam jest napisane jest kłamstwem , ale te zdjęcia porównawcze LCD z PLAZMA są według mnie przesadzone. Nie sądzę również aby PLAZMA mogła pobierać mniej prądu od LCD (tak jest napisane na tej stronie). Podejrzewam, że do porównania był wzięty byle jaki TV LCD i dobry Plazmowy. A takie testowanie nie ma sensu.
    dreki.eldheitur
    Poziom 11  
    Ostatnio oglądałem Sony Z4500 40 cal i byłem miło zaskoczony płynnością obrazu. Różnica względem 100Hz telewizorów była mniejsza niż pomiędzy 60 a 100Hz ale przy dużej dynamice obraz płynął a nie skakał jak na 100Hz telewizorach. Motionflow 200Hz wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Oczywiście cena oscylowała w okolicach 6tys. co szczerze powiedziawszy mnie specjalnie nie zniechecało bo różnica w porównaniu do 100Hz była. Jednak ten głośnik na dole wygląda paskudnie i tylko dlatego nie kupiłem tego telewizora. Wiece może kiedy konkurencja wypuści 200Hz telewizory?
    AxelNext
    Poziom 38  
    Bartez Black napisał:
    Samsung niedawno wypuścił TV 200hz
    SONY był pierwszy :D

Zastanawiam się czy te 200 Hz to nie jest chwyt marketingowy bo np. taka Plazma Panasonic TH-42PV80 ma podwójne skanowanie 100 Hz czyli to też tak jakby 200 Hz
    Mylę się czy nie :?:
    Bartez Black
    Poziom 13  
    Racja . Sony wypuścił na rynek tv 200hz o wiele wcześniej niż Samsung. A tak dokładniej to w zeszłym roku, czyli te tv 200 hz sa całkiem świeże więc nie ma co sie dziwic ze ceny są wysokie.
    Grucha383
    Poziom 10  
    Witam, jestem na kupnie TV LCD 37cali cena tak do ok. 2600zł. Myślę że nie Full HD, chyba że jest jakiś z full hd w dobrej cenie. Co polecacie ?
    MaciejKa
    Poziom 13  
    Za te pieniadze wybor jest dosyc spory. Bierz Sharpa LC 37-DH65. Ma FullHD i tuner MPEG-4.
    Grucha383
    Poziom 10  
    Właśnie wiem że duży wybór i ciężko się zdecydować, też się rozglądałem za tym Sharpem jeszcze porównam z innymi i wybiorę.

EDIT Chyba będę zamawiał w Euro RTV tego Sharpa LC-37DH65E. Jego parametry to:

Współczynniki kontrastu statycznego 2000 :1
    Współczynniki kontrastu dynamicznego 20000 :1
    Jasność ekranu 450 cd/m2
    Czas reakcji matrycy 6 ms

i nie wiem na który kontrast patrzyć ?