Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2007?

Artur22 07 Cze 2007 12:11 5601 549
    KrzysiekZ
    Poziom 14  
    Witam
    Zamierzam kupić telewizor tradycyjny zdecydowałem się na 32 cale, odwiedziłem wczoraj sklep RTV Euro i sprzedawca polecił Philipsa poczytałem trochę parametrów i wychodzi że dobry byłby ten Philips 32PW9520 czy może doradzicie jakiś inny w podobnej cenie.
    W tej chwili jest promocja i za 10% wartości sprzętu można w RTV Euro przedłużyć gwarancję na kupowany sprzęt do 3 lat czy warto?
    elektro8
    Poziom 2  
    Witam.Proszę o pomoc w sprawie kupna telweizora lcd . Mam do wyboru 3 modele które mi się podobają :
    - Sharp LC-32GA8E
    - LG 32LC2R
    - Samsung LE32R71B
    Z góry dziękuje bo w gąszczu tych wszystkich danych to się można pogubić.
    =cron=
    Poziom 10  
    Witam,

Już po zakupach, ale nie do końca udanych, ;)

Mieliśmy wsiąść LG, ale był to akurat ostatni model, i coś nie za bardzo wyglądał :|

Wiec szybka decyzja i padło na ... Philipsa

W sklepie obraz wyglądał dobrze, no ale wiadomo jak to jest, nie miałem obrazu kontrolnego gdyż nie mogłem go nigdzie znaleźć, ale już trudno.
    Mówię o co chodzi.

Obraz nawet ładny, ale po lewej stronie jest pionowy minimalnie jaśniejszy pas o szerokości 4 centymetrów, nie wiem czemu tego w sklepie nie widziałem ale ok. po środku ekran jest jaśniejszy niż po bokach, ale to akurat nie przeszkadza przy oglądaniu, jednak po wyłączeniu kineskop jest faktycznie trochę jaśniejszy.

Ale najbardziej dziwną rzeczą jest włączenie wyłączenie TV.

Przy włączeniu jest taki dość głośny głuchy brzdęk, pierwszy raz coś takie słyszę, więc nie wiem czy ten typ tak po prostu ma, czy coś nie tak.

Przy wyłączeniu, po sekundzie, jest rozbłysk, i dopiero gaśnie...

No to tyle, w poniedziałek jadę do sklepu i go oddam prawdopodobnie,

dziś montują u nas CP więc zobaczę jak będzie to wyglądać z sygnału z satelity :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/57943

EDIT:

właśnie nam zamontowali Cyfrowy Polsat, Myślałem że to dłużej potrwa, a to dosłownie około godziny i już wszystko było podłaczone, i już można oglądac :)

Co do telewizora, Ten jasniejszy pas, widać tylko na jednolitym albo jasnym tle, tak wiec w poniedziałek pojade, i go wymienie.
    MakroSerwis
    Moderator Samochody
    Jak widać - każdy ma własne zdanie.Jeżeli chodzi o TV, zarówno normalne, jak i LCD, to mogę szczerze polecić Samsung. Jest to solidnie skonstruowany i wykonany sprzęt, przynajmniej ten z Korei. Od lat trzymam się tej firmy, łącznie z odtwarzaczem video z 1990 roku, który działa do dziś, a wymieniane w nim były tylko paski.
    Przejechałem się natomiast na TV Sony (z94 roku), w którym po kilku latach eksploatacji padł kineskop. Jak wie większość z nas, układ tych TV odcina sterowanie kineskopu w chwili, kiedy katody zaczynają tracić emisję (słynne długie "nagrzewanie się" lub zanikanie obrazu) i trzeba używać sposobów, aby go jeszcze trochę pooglądać. To trochę nie fair w TV, który kosztował 4 tys. zł, jeżeli 25 letnie Telefunkeny śmigają do dziś i mają w miarę dobry obraz. W Sony elektronika w zasadzie się nie psuje (mało), ele śmierć bańki oznacza koniec TV.
    Kolega niedawno kupił LCD 32 cale Samsunga (panorama) i muszę przyznać, że obraz jest świetny, ma dużo funkcji i bardzo dobrze pracuje, jako monitor do PC, jak chcemy sobie fajnie pograć przy użyciu radiowej klawiatury, siedząc na fotelu :). Kosztował 2 tys. zł.
    Spotkałem się z opiniami, które mówią, że Samsung, to szajs. Po pierwsze - jeżeli sprzęt jest produkowany w Chinach, to możliwe. Po drugie - w Rosji sprzęt Samsunga ma złą sławę. Albo podróbki, albo wadliwy - cholera wie. Po trzecie - u nas jest moda na wydawanie opinii o sprzęcie, którego nigdy się nie używało, podobnie jak zdanie użytkowników tel. Nokia, którzy mówią, że reszta tel., to szajs, a tylko Nokia jest dobra. Dlaczego? Dlatego, że nigdy nie mieli innego telefonu...:)
    luk12-21
    Poziom 9  
    Witam.Czy spotkał się ktoś z tv kineskopowym Funai 32 cale 100 Hz ? Znalazłem tylko taki Funai 32D-3228F ale to jest 50 Hz.Dosyć sporo dobrego jest o tej firmie na forum.Może jakiś inny 32 calowy panoramiczny godny uwagi ale do 1500 zł. Pozdrawiam
    qauczuq
    Poziom 10  
    cześć,

Panowie, jak inni che kupić tv crt. Nie mam wiele kasy tak do 1600 - 1700, 32' 100hz.

tutaj jest kilka typów, wybrałem rtv euro agd bo u mnie w przemyślu to jedyny taki sklep, doradzcie który jest według Was naj.. lub któy Wy byście kupili dysponując takim finduszem:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-tradycyjne,g5.bhtml

pz
    marcin

PS. nie zależy mi na bajerach a jedynie jako takim obrazie i tv będzie mi służył do telewizji, filmów z kompa i gier.

A może kupić jakiegoś LCD z tych tańszych do 2 tyś?
    tezem-1
    Poziom 2  
    Nie wiem, czy forumowicze zauważyli, ale na tym i starym forum, roztrząsa sie tylko zakup tv z kineskopem od 29" wzwyż. Takich porad i opinii jest prawie 100%. A co ma zrobić laik, który może sobie pozwolić tylko na 21"?
    Czytałam prośby o porady o tej wielkości kineskopu, ale zostały bez odpowiedzi. Muszę kupić drugi tv do małego pokoju 21". Slima nie, bo... najlepiej 100 Hz, ale 21" nie ma, są tylko 50- tki. Proszę o pomoc. Myslałam o JVC, ale to podobno z Turcji, to nie kupować, LG tez nie, więc co zostaje?
    Czy Panasonic TX 21PZ1P mógłby być?
    Nie umiem sprawdzić geometrii obrazu i innych szczegółów, ale chyba mam prawo być telewidzem?
    Pablo1964
    Moderator
    janusz 1990 - z tych dwóch tylko Daewoo. Osobiście uważam, że Funai produkuje lepsze telewizory, ale przy tej przekątnej 50 Hz to nieporozumienie.

tezem-1 - przy przekątnej 21" częstotliwość odświeżania nie ma takiego znaczenia. Kiedyś były modele 100 Hz ale zostały wycofane ze względu na cenę. To są budżetowe telewizory dla niezamożnych klientów, więc najważniejszym czynnikiem jest tu cena. Nie patrz na markę, bo w środku są te same elementy. Weź raczej model stereofoniczny o takim obrazie, który Ci się spodoba.
    janusz1990
    Poziom 10  
    Pablo1964 napisał:
    janusz 1990 - z tych dwóch tylko Daewoo. Osobiście uważam, że Funai produkuje lepsze telewizory, ale przy tej przekątnej 50 Hz to nieporozumienie.

ale takie są komenty na innej stronie pablo co robić?
    Pisze przewaznie ze są smugi białe paski i kineskop do kitu

Kupiłem go miesiąc temu,a dzisiaj go zwróciłem. TRAGEDIA!!! Na środku ekranu biała smuga, geometria poniżej krytyki (serwisant powiedzaił że wszystko jest w normie). Przy sygnale z CYFRY po bokach biało-szare pulsujące do środka przebarwienia. Nie kupujcie. Naprawdę!!!

kupiłem ten tv jakis czas temu. teraz czytam opinie. to jest dosc tani tv, żadna rewelacja. Kineskop zastosowany od samsunga podzespoły z tego co sie dowiedziałem od panasonica. miałem problemy ze smugami(podobne smugi wystepuja w samsungu ten sam kineskop) ale udało mi sie to wyeliminowac ustawieniami, z geometria i z dzwiękiem nie ma problemów. dosć ciekawy wyglad.

Taki sobie koreański szajsowaty telewizor. Tani, ale cena osiągnięta niskiej jakości podzespołami, wszystko byle jak poskładane. Wady TV kineskopowych Daewoo są wszystkim znane a na ich serwis nie ma co liczyć

Zakupilem go w promocji w AGD RTv za 1690 postał u mnie jeden dzień na drugi go zwróciłem . Obraz bardzo kiepskiej jakości . Wieczorem przy zaciemnionym pokoju widać jasne smugi od białych napisów. Text z DVD na ciemnym tle zlewa się z tymi smugami, dzwiek nie najgorszy korektor 5- stopniowy. Duży plus za estetyke wykonania ale niestety w czasie ogladania filmu nie patrzę na obudowe tylko na obraz. Kłopoty z odbiorem programów z anteny naziemnej, poprostu słaba czulośc odbiornika, wikszośc kanałów zaśnieżona dopiero kablówka poprawiła obraz . Nie polecam . Lepiej wydać 200 zł wiecej i kupic Samsunga

Ludzie !!! Nie kupujcie!!! Szkoda pieniędzy, to jest wadliwy model, z obrazem nic nie da się zrobić, nic nie jest w nim dobre a najgorszy kineskop, plamy, smugi, tego nie da sie oglądać, cewka piszczy, poza tym serwis wam powie że tak ma być nie dajcie sie zwieść!!!
    Kupiłem ten model. Przyniosłem do domu - i załamałem się. Straśna kicha. I z powrotem do sklepu i wymieniłem na Samsunga. Różnica jak między Matizem a Roverem. Jednak Daewoo trzepie produkty z najniższej półki i do tego z wadami. Nikomu nie polecam

Dziwne, białe smugi przebijające przez obraz. Słychać pracę transformatora. Geometria - dobrze sprawdźcie w sklepie - bo serwis twierdzi, że zniekształcenia do1,5 cm są dopuszczalne (!?)

może być

jest ok
    Pablo1964
    Moderator
    Cóż, towar z najniższej półki z reguły nie jest idealny. Najważniejsze - dokładnie obejrzeć konkretny egzemplarz przed zakupem.
    janusz1990
    Poziom 10  
    takie usterki mozna w sklepie po 1 dniu wymienic na inny telewizor?
    czy muszą wysylac nawet po pierwszym dniu po zakupie do serwisu
    Czy te usterki widac odrazu takie np. smugi,biale pasy itp.
    Pablo1964
    Moderator
    Z reguły można do 7 dni oddać bez podawania przyczyny. Ale upewnij się u sprzedawcy. Zawsze można wybrać inny sklep.
    tezem-1
    Poziom 2  
    Pablo1964 napisał:
    tezem-1 - przy przekątnej 21" częstotliwość odświeżania nie ma takiego znaczenia. Kiedyś były modele 100 Hz ale zostały wycofane ze względu na cenę. To są budżetowe telewizory dla niezamożnych klientów, więc najważniejszym czynnikiem jest tu cena. Nie patrz na markę, bo w środku są te same elementy. Weź raczej model stereofoniczny o takim obrazie, który Ci się spodoba.

Nie wiem, czy ten cytat mi wyjdzie

Po pierwsze przepraszam, ze umiesciłam mój poprzedni post w dwóch miejscach. Chciałam, zeby sie pojawił tu na 6 str., ale on widniał gdzie indziej, to go przeniosłam. Pablo dziękuję za odpowiedź
    Dantex76
    Poziom 2  
    janusz1990 napisał:
    Pablo1964 napisał:

ale takie są komenty na innej stronie pablo co robić?
    Pisze przewaznie ze są smugi białe paski i kineskop do kitu

Kupiłem go miesiąc temu,a dzisiaj go zwróciłem. TRAGEDIA!!! Na środku ekranu biała smuga, geometria poniżej krytyki (serwisant powiedzaił że wszystko jest w normie). Przy sygnale z CYFRY po bokach biało-szare pulsujące do środka przebarwienia. Nie kupujcie. Naprawdę!!!

kupiłem ten tv jakis czas temu. teraz czytam opinie. to jest dosc tani tv, żadna rewelacja. Kineskop zastosowany od samsunga podzespoły z tego co sie dowiedziałem od panasonica. miałem problemy ze smugami(podobne smugi wystepuja w samsungu ten sam kineskop) ale udało mi sie to wyeliminowac ustawieniami, z geometria i z dzwiękiem nie ma problemów. dosć ciekawy wyglad.

Taki sobie koreański szajsowaty telewizor. Tani, ale cena osiągnięta niskiej jakości podzespołami, wszystko byle jak poskładane. Wady TV kineskopowych Daewoo są wszystkim znane a na ich serwis nie ma co liczyć

Zakupilem go w promocji w AGD RTv za 1690 postał u mnie jeden dzień na drugi go zwróciłem . Obraz bardzo kiepskiej jakości . Wieczorem przy zaciemnionym pokoju widać jasne smugi od białych napisów. Text z DVD na ciemnym tle zlewa się z tymi smugami, dzwiek nie najgorszy korektor 5- stopniowy. Duży plus za estetyke wykonania ale niestety w czasie ogladania filmu nie patrzę na obudowe tylko na obraz. Kłopoty z odbiorem programów z anteny naziemnej, poprostu słaba czulośc odbiornika, wikszośc kanałów zaśnieżona dopiero kablówka poprawiła obraz . Nie polecam . Lepiej wydać 200 zł wiecej i kupic Samsunga

Ludzie !!! Nie kupujcie!!! Szkoda pieniędzy, to jest wadliwy model, z obrazem nic nie da się zrobić, nic nie jest w nim dobre a najgorszy kineskop, plamy, smugi, tego nie da sie oglądać, cewka piszczy, poza tym serwis wam powie że tak ma być nie dajcie sie zwieść!!!
    Kupiłem ten model. Przyniosłem do domu - i załamałem się. Straśna kicha. I z powrotem do sklepu i wymieniłem na Samsunga. Różnica jak między Matizem a Roverem. Jednak Daewoo trzepie produkty z najniższej półki i do tego z wadami. Nikomu nie polecam

Dziwne, białe smugi przebijające przez obraz. Słychać pracę transformatora. Geometria - dobrze sprawdźcie w sklepie - bo serwis twierdzi, że zniekształcenia do1,5 cm są dopuszczalne (!?)

może być

jest ok

Witam.
    Myślisz, że Samsung jest lepszy? Wcześniej miałem WS-32Z308T. I co? Telewizor sobie cicho buczał po 7 dniach zaczał piszczeć, a geometria obrazu tak mnie wku#!@$!@$, że wezwałem serwisanta. Koleś przyszedł popodciągał coś (chyba jakieś cewki) i obraz się delikatnie poprawił. W końcu ze względu na piszczenie wymieniłem go na WS-32Z419P. I co? Te same wady, wg opini serwisanta, bo wezwałem go znowu (koleś raczej był spoko) to normalne wśród telewizorów SLIM. Samsung specjalnie pod nie stworzył nowe normy. Jeśli buczenie nie przekracza 30 decybeli to wg Samsunga wszystko ok. Czyżby? Hm, nie miałem jeszcze TV który tak głośno pracował. Piszczenie pojawiło się na dwa dni i ustało. Serwisant orzekł, że jak będzie znowu piszczeć to wtedy mam poruszać wtykiem kabla w gnieździe EURO. Jeśli piszczenie ustanie to da się usterkę naprawić.
    A geometria ? Delikatnie lepsza, ale wciąż koszmarna. Normalnie jest ok. Gorzej jak są wyświetlane napisy w wiadomościach albo zapuszcze kanał sportowy lub informacyjny.
    Obraz przez zwykłą antene jest raczej kiepski - nieostry, na platformie cyfry też nieciekawy. Generalnie rozmazany.
    Dopiero na DVD Samsung wreszcie cieszy oko. Choć napisy na środku ekranu są lekko wybrzuszone do góry :/ .
    Na jasnych i jaskrawych tłach widać smugi, a twarze postaci na czarnych tłach smużą. Mecz na platformie cyfry na jakimś zagranicznym kanale to porażka. Murawa smuży jak diabli. He he. (Szczególnie polecam Tele5 na cyfrze. :) ) A załączenie cyfrowej redukcji szumów pogarsza tylko sprawę
    Design Szajsunga jest genialny. Wygląda jak LCD. I tu mały dylemat. Kupować zawodowy mebel czy dobry TV. Philips na sklepowej półce wyglądał przy Samsungu jak relikt przeszłości, choć obraz miał nieporównywalnie lepszy.
    Co mnie cieszy to fakt podłączenia laptopa do Samsunga. Nie sprawiło mi to żadnych problemów, przy czym trzeba zaznaczyć że w trybie odświeżania 60Hz obraz nie migota.
    Duża zaleta to złącze HDMI, ale nie mam jeszcze niczego co można by było przez nie podłączyć. Poczytałem trochę w necie i Samsung bardzo dobrze sobie radzi na tym polu. Oczywiście odświeżanie musi być również 60Hz, żeby obraz nie migotał.

Generalnie jak ktoś jest maniakiem obrazu jak żyleta to nie polecam, lecz jeśli nie to bardzo fajny design + mnóstwo bajerów jakie można wyczarować pilotem oraz HDMI zachęca do zakupu.
    janusz1990
    Poziom 10  
    Cytat:
    Witam.
    Myślisz, że Samsung jest lepszy? Wcześniej miałem WS-32Z308T. I co? Telewizor sobie cicho buczał po 7 dniach zaczał piszczec, a geometria obrazu tak mnie wku#!@$!@$ że wezwałem serwisanta. Kolo przyszedł popodciągał coś (chyba jakieś cewki) i obraz sie delikatnie poprawił. W końcu ze względu na piszczenie wymieniłem go na WS-32Z419P. I co? Te same wady, wg opini serwisanta, bo wezwałęm go znowu (koleś raczej był spoko) to normalne wśród telewizorów SLIM. Specjalnie pod nie stworzyli nowe normy. Jeśli buczenie nie przekracza 30 decybeli to wg Samsunga wszystko ok. Czyżby? Hm, nie miałem jeszcze TV który tak głośno pracował. Piszczenie pojawiło się na dwa dni i ustało. Serwisant orzekł, że jak będzie znowu piszczec to wtedy mam poruszac wtykiem kabla w gnieździe EURO. A geometria ? Delikatnie lepsza, ale wciąż koszmarna. Normalnie jest ok. Gorzej jak są wyświetlane napisy w wiadomościach albo zapuszcze kanał sportowy lub informacyjny. Obraz przez zwykłą antene raczej kiepski - nieostry, na platformie cyfry też nienajlepszy. Dopiero na DVD Smasnug wreszcie cieszy oko. Choc napisy na środku ekranu sa lekko wybrzuszone do góry :/ .
    Wreszcie temat samej jakości obrazu. NA jasnych i jaskrawych tłach wida smugi, a twarze postaci na czarnych tłąch smużą. Mecz na platformie cyfry na jakimś zagranicznym kanale to porażka. Murawa smuży jak diabli. Szczególnie polecam Tele5 na cyfrze. :)
    pozdro dla wszystkich [/code]

czyli co mam robić kupowac tego daewao ? wymienią mi wogole
    jak bedzie zły ?
    Od razu sie kapne czy jest zły tv na wystawie w sklepie leciala "viva" i jakos mozliwie wygladal obraz
    wazne jest ze ma 32' i wygląd
    a jakosc niemusi byc idealna obrazu
    mam nadzieje ze filmy z dvd bedą miec obraz jak zyleta jak kupie ten daewo
    Dantex76
    Poziom 2  
    janusz1990 napisał:
    Cytat:
    Witam.
    Myślisz, że Samsung jest lepszy? Wcześniej miałem WS-32Z308T. I co? Telewizor sobie cicho buczał po 7 dniach zaczał piszczec, a geometria obrazu tak mnie wku#!@$!@$ że wezwałem serwisanta. Kolo przyszedł popodciągał coś (chyba jakieś cewki) i obraz sie delikatnie poprawił. W końcu ze względu na piszczenie wymieniłem go na WS-32Z419P. I co? Te same wady, wg opini serwisanta, bo wezwałęm go znowu (koleś raczej był spoko) to normalne wśród telewizorów SLIM. Specjalnie pod nie stworzyli nowe normy. Jeśli buczenie nie przekracza 30 decybeli to wg Samsunga wszystko ok. Czyżby? Hm, nie miałem jeszcze TV który tak głośno pracował. Piszczenie pojawiło się na dwa dni i ustało. Serwisant orzekł, że jak będzie znowu piszczec to wtedy mam poruszac wtykiem kabla w gnieździe EURO. A geometria ? Delikatnie lepsza, ale wciąż koszmarna. Normalnie jest ok. Gorzej jak są wyświetlane napisy w wiadomościach albo zapuszcze kanał sportowy lub informacyjny. Obraz przez zwykłą antene raczej kiepski - nieostry, na platformie cyfry też nienajlepszy. Dopiero na DVD Smasnug wreszcie cieszy oko. Choc napisy na środku ekranu sa lekko wybrzuszone do góry :/ .
    Wreszcie temat samej jakości obrazu. NA jasnych i jaskrawych tłach wida smugi, a twarze postaci na czarnych tłąch smużą. Mecz na platformie cyfry na jakimś zagranicznym kanale to porażka. Murawa smuży jak diabli. Szczególnie polecam Tele5 na cyfrze. :)
    pozdro dla wszystkich [/code]

czyli co mam robić kupowac tego daewao ? wymienią mi wogole
    jak bedzie zły ?
    Od razu sie kapne czy jest zły tv na wystawie w sklepie leciala "viva" i jakos mozliwie wygladal obraz
    wazne jest ze ma 32' i wygląd
    a jakosc niemusi byc idealna obrazu
    mam nadzieje ze filmy z dvd bedą miec obraz jak zyleta jak kupie ten daewo

Generalnie zawsze warto spytać sprzedawcy, ale tak jak pisał kolega wyżej do 7 dni możesz go oddać lub wymienić na inny. W sklepie w którym kupowałem jak wymieniali mi 308T na 419P to nawet sprzedawca nie wypełniał karty gwarancyjnej w razie gdybym miał zamiar znowu zwrócić TV. Geometrie obrazu zawsze można próbować lekko podreperować z menu serwisowego, a jest duże prawdopodobieństwo, że kineskop będzie miał właśnie z Samsunga.
    Jak pisałem akurat jakość obrazu DVD jest akceptowalna, choć podłączyłem je przez zwykły kabel Euro i na dziadowskim odtwarzaczu Manty. Warto dodać, że film to też kopia:). A to zawsze strata jakości. Po za tym możesz sprawdzić TV w sklepie, a jak nie to w domu i oddać. Warto też spróbować podłączyć DVD przez component.
    janusz1990
    Poziom 10  
    Warto też spróbować podłączyć DVD przez component
    co to jest
    http://www.euro.com.pl/ kupowal ktos moze w tym sklepie niewie ktos czy tam wymieniają tv
    Pablo1964
    Moderator
    To duża i dobra sieć. Dopytaj w sklepie, ale sądzę, że nie będzie problemu.
    qauczuq
    Poziom 10  
    hmm.. ja początkowo chciałęm kupić crtka 32'' ale na taki trzeba by było dać około 2 tys. dlatego zdecydowałem się na LCD, jakiś z niższej półki ale nowość.... . Jak tak patrzę na fora, opinie, oferty, ceny, specyfikacje... to głowa mnie boli.

Wyszedłem z założenia, że i tak 3,5 tyś na porządny tv nie dam (bo wole to w rower wpakować), a w cenie do 2,5 to wszystkie mają podobne parametry (choć tutaj zdarza się np. w Philipsach, że choć droższe od LG nie mają HDMI lub gorszy kontrast).
    I dlatego producent nie ma dla mnie w tym momencie większego znaszenia lg, samsung, philips, grundig to i tak podobne wnętrzności jedynie te chipy do poprawy obrazu inne ale to przy tej cenie ma drugorzedne znaczenie tak jest - według mojej oceny (jedynie czysto teoretycznej).

Musiał bym być serwisantem, hobbystą TV i mieć duże doświadczenie zębym mógł się wgłębiać w specyfikacje oznaczenia, cyferki, chasisy, kineskopy itp...

Kupię taki który będzie po prostu w dobrej cenie (promocji) i będzie miał parametry zgodne z takimi jakie mają tv w tym zakresie cen. Obraz z jakimiś wyjątkami (totalnymi bublami) i tak nie będzie się w tym przdziale cenowym znacząco różnił - w poszczególnych modelach. Jak bedę miał pecha to czy kupię LG czy Samsunga zaepsuje mi się on po tygodniu a jak pech tym razem mnie nie dopadnie to pochodzi pare lat i go sprzedam...

Jak sądzicie mam racje?

PS. Pamiętajcie mówię o LCD do 2,5 tyś maksymalnie.
    Dantex76
    Poziom 2  
    janusz1990 napisał:
    Warto też spróbować podłączyć DVD przez component
    co to jest
    http://www.euro.com.pl/ kupowal ktos moze w tym sklepie niewie ktos czy tam wymieniają tv

To złącze o lepszej jakości. A tak wyglądają do niego kabelki http://www.allegro.pl/item204046621_markowy_kabel_component_prolink_exclusive_1_2m.html

qauczuq napisał:
    hmm.. ja początkowo chciałęm kupić crtka 32'' ale na taki trzeba by było dać około 2 tys. dlatego zdecydowałem się na LCD, jakiś z niższej półki ale nowość.... . Jak tak patrzę na fora, opinie, oferty, ceny, specyfikacje... to głowa mnie boli.

Wyszedłem z założenia, że i tak 3,5 tyś na porządny tv nie dam (bo wole to w rower wpakować), a w cenie do 2,5 to wszystkie mają podobne parametry (choć tutaj zdarza się np. w Philipsach, że choć droższe od LG nie mają HDMI lub gorszy kontrast).
    I dlatego producent nie ma dla mnie w tym momencie większego znaszenia lg, samsung, philips, grundig to i tak podobne wnętrzności jedynie te chipy do poprawy obrazu inne ale to przy tej cenie ma drugorzedne znaczenie tak jest - według mojej oceny (jedynie czysto teoretycznej).

Musiał bym być serwisantem, hobbystą TV i mieć duże doświadczenie zębym mógł się wgłębiać w specyfikacje oznaczenia, cyferki, chasisy, kineskopy itp...

Kupię taki który będzie po prostu w dobrej cenie (promocji) i będzie miał parametry zgodne z takimi jakie mają tv w tym zakresie cen. Obraz z jakimiś wyjątkami (totalnymi bublami) i tak nie będzie się w tym przdziale cenowym znacząco różnił - w poszczególnych modelach. Jak bedę miał pecha to czy kupię LG czy Samsunga zaepsuje mi się on po tygodniu a jak pech tym razem mnie nie dopadnie to pochodzi pare lat i go sprzedam...

Jak sądzicie mam racje?

PS. Pamiętajcie mówię o LCD do 2,5 tyś maksymalnie.

Hm. Generalnie to zależy do czego będziesz go używał. Jak tylko do kablówki to lepiej niech pokażą tobie w sklepie jak to na LCD wygląda :D Wcześniej chciałem kupić LCD do 4 tysięcy i przeszedłem sie po sklepach RTV. Obraz programów nieHD na wszystkich platformach nie wyglądał raczej ciekawie.
    Poke
    Poziom 10  
    Czy PHILIPS 32PW8751 za okolo 1100 zl ma sens? TV praktycznie do DVD.
    Pablo1964
    Moderator
    Nowy tak. Używany - jeżeli znasz jego historię.
    Matt_lbn
    Poziom 10  
    Jaki tv 29" do 1300zł byście polecili??najlepiej jakby był w wersji slim
    lewar81
    Poziom 16  
    Witam.

Na początku napiszę iż przestudiowałem niemal całe forum, jednak nawał opinii jest tak wielki że ciężko wyłuskać coś konkretnego. Niemal wszędzie są za i przeciw. Proszę o poradę mi który TV wybrać, zawęziłem już krąg do dwóch firm mianowicie Samsung i LG, wybrałem po 3 modele z każdej z nich i proszę o pomoc w wyborze tego najodpowiedniejszego:

LG 32LE2R http://www.max24.pl/?a=sklep.view&produkt=18235&pp=ceneo
    LG 32LC3R
    http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=6513&id_kat=248&partner=ceneo
    LG 32LC2R
    http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=4646&id_kat=248&partner=ceneo
    SAMSUNG LE32S71B
    http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=5938&id_kat=248&partner=ceneo
    SAMSUNG LE32R32B
    http://www.zadowolenie.pl/?mod=produkty&action=zobacz&id=7066&id_kat=248&partner=ceneo
    SAMSUNG LE32R72B
    http://media-max.pl/product_info.php?cPath=41_28&products_id=230
    Są one teraz w bardzo ładnych cenach w okolicach 2000-2450zł, więcej niestety nie mogę przeznaczyć, proszę o porady i wyrozumiałość.
    Pablo1964
    Moderator
    Matt_lbn napisał:
    Jaki tv 29" do 1300zł byście polecili??najlepiej jakby był w wersji slim

Kilka postów wcześniej jest dyskusja na ten temat.
    vneq
    Poziom 2  
    Daewoo DTF-2950-100D czy ten jest ok ?? bo chcialem kupowac jakis slim 29 tani i nie wiem jaki ... wypowiedzcie sie co do modelow jaki jest ok ktory sami mogli byscie kupic
    Pablo1964
    Moderator
    Moim zdaniem w tej cenie Funai 100 Hz jest nieco lepszy. Poczytaj forum, jest sporo na ten temat.