Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2007?

Artur22 21 Sty 2007 19:44 6129 549
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Szukam czegoś dobrego w przedziale cenowym 5000-6000 zł. Najlepiej 39 albo 42 cale. co mozecie poradzić??
  • flexghzflexghz
    edward55amg
    Poziom 1  
    WITAM,
    mam taki problem nie wiem jaki telewizor kupic mam ok 10,000zl,
    potrzebuje wasze pomocy doradzcie mi co kupic,
    sony kds55a2000
    sharp 42xd1e
    czy moze zaoszczedzic i kupic
    kdf50e2010 (czy jest cos warty?)

jesli jest cos lepszego z poza tej listy to tez prosze o informacje.

Pozdrawiam i dziekuje za wasza pomoc
    Edward
    mateusz19840228
    Poziom 11  
    Witaj,jak ma być dobre to tylko LOEWE telewizory polecam :D
    rectosei
    Poziom 14  
    Swego czasu pisałem mail do Funai Polska w sprawie kineskopów, jakie stosuje ta firma w swoich CRT. Bardzo szybko otrzymałem odpowiedź, ale w piątek wysłano do mnie kolejnego maila w tej sprawie, autorstwa innego pracownika :) Poniżej przedstawiam treść, bo być może okaże się to pomocne przy wyborze i kupnie telwizora

Cytat:

-----Original Message-----
    [mailto:dominik.wolowik@wp.pl]
    Sent: Thursday, January 04, 2007 1:17 PM
    To: InfoPoland
    Subject: Spam: Telewizor Funai - pytanie o kineskop

Witam, Dziękuję za wybór marki Funai. Produkcja kineskopów tradycyjnych odbywa w wielu krajach. Dotyczy to wszystkich marek japońskich, a nie tylko Funai. W naszch telewizorach można znaleźć kineskopy takich potentatów w dziedzinie produkcji lamp kineskopowych jak Philips, Samsung, Thomson. Normalną sytuacją jest, że w tym samym modelu telewizora w zależności od partii mogą być wykorzystywane kineskopy od różnych dostawców - wynika to z dostępności lamp w danym momencie na światowych rynkach. Niezależnie od dostawcy przestrzegane są przez nas najwyższe normy jakościowe, które decydują o trwałości i niezawodności telewizorów Funai. Pozdrawiam, Sławomir Dąbrowski

• flexghzflexghz
    angelos
    Poziom 11  
    Demon fx w tym przedziale cenowym jest wiele telewizorów. Może napisz coś więcej o swoich wymaganiach np. odległość oglądania, jaki masz sygnał do czego będziesz używał tego tv?
    Ja po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na plazme Panasonica TH 42PV60E
    DEMON-FX
    Poziom 22  
    Coż funkcje TV to nie znam sie za bardzo. Wlasnie czekam na waszą pomoc. Odległość oglądania?? Od 2 do 4-5m. Rozumiecie zależy kto gdzie usiądzie w pokoju. TV ma być do kina domowego które tez mam zamiar zakupić tylko nie wiem jakie jeszcze. Wiec czekam na wasza pomoc.
    Pablo1964
    Moderator
    Piter26 napisał:
    Na którego producenta stawiacie odnośnie jakości obrazu i bezawaryjnej pracy?

Nie ma takiego. Każdy ma lepsze i mniej udane modele.
    gradek83
    Poziom 39  
    SONY najlepsze :)

LG badziew jak nic....
    rectosei
    Poziom 14  
    gradek83 napisał:
    SONY najlepsze :)

LG badziew jak nic....

Bardzo rzeczowa wypowiedź. Lepiej już nic więcej nie pisz w tym stylu.
    RedWing
    Poziom 13  
    DEMON-FX napisał:
    Coż funkcje TV to nie znam sie za bardzo. Wlasnie czekam na waszą pomoc. Odległość oglądania?? Od 2 do 4-5m. Rozumiecie zależy kto gdzie usiądzie w pokoju. TV ma być do kina domowego które tez mam zamiar zakupić tylko nie wiem jakie jeszcze. Wiec czekam na wasza pomoc.

a nie lepiej kupić projektor?
    Artur22
    Poziom 15  
    Witam

A ja mam dla Was propozycje 21" :)) Kupilem wczoraj dla dziadkow TV daewoo DTY 21G2K , podlaczylem poustawialem kolorki itp. (bo wiadomno w skleie to jest z tym roznie) i.... Jestem Bardzo pozytywnie zaskoczony. Obraz zyleta, osrty, soczyste kolory. Do tego tv me redukcje szumow i Filtr grzebieniowy! :) i inne mniej przydatne pierdoly:) Tv naprawde rewelka zwlaszcza ze nowka 550zl! .Patrzylem to "gole" philipsy byly po 770zl, takze nei warto doplacac do 21" "firmowych" ....

Mam tylko nadzieje ze bedzie gral bezproblemowo dlugii czas:))

pozdr
    Pablo1964
    Moderator
    Kolejny przykład na to, że dziś nie należy się sugerować marką. Zasada ta nie dotyczy jedynie sprzętu z najwyższej półki.
    Jakub_Lech
    Poziom 24  
    Witam.
    Potrzebuję opinii o telewizorze panoramicznym Samsung WS32Z308T.
    nervosol
    Poziom 13  
    Nie potrafię na szybko znaleźć ci linka ale chyba na jakimś cenao lub skąpiec znalazłem (bo też szukałem) opinie chyba ze 70 o tym i o serii 419. No cóż ze względu na geometrię obrazu (a właściwie jej brak) i jakieś dźwięki z przetwornicy i wysokiego prawie same negatywy i żale.
    kolbi
    Poziom 16  
    ministerpl napisał:
    Cześ mam do przeznaczenia około 1200 zl i zastanawiam się nad kupnem TV. Czy są wogle tlewizory kineskopowe mające rozdzielczosci HD ?

nie ma takich telewizorów crt.
    kysn
    Poziom 18  
    nie wierzę że nie ma telewizorów HD crt

skoro monitory komputerowe crt mają rozdzielczość HD
    Pablo1964
    Moderator
    ministerpl napisał:
    w takim razie jaki bedzie najleprzy do tej kwoty.

Do tej kwoty to obejrzyj sobie Funai, o którym mowa nieco wcześniej.
    ted58
    Poziom 9  
    Jak wużej ,chce kupić cos dobrego 29" 100 hc do 1000 zł.Czy coś możecie polecić?
    Pablo1964
    Moderator
    ted58 napisał:
    Jak wużej ,chce kupić cos dobrego 29" 100 hc do 1000 zł.Czy coś możecie polecić?

Również jak wyżej.
    koszyk
    Poziom 2  
    Witam! Może ktoś wie, czy Philips 32 pw 9509 ma PIP? Albo wskazać miejsce opisu tego TV? Z góry dzięki.
    rectosei
    Poziom 14  
    koszyk napisał:
    Witam! Może ktoś wie, czy Philips 32 pw 9509 ma PIP? Albo wskazać miejsce opisu tego TV? Z góry dzięki.

http://www.telewizory.philips.camcoo.net/philips_32_pw_9509/

http://www.hifi-regler.de/shop/philips/philips_32_pw_9509_perl-weiss.php?SID=04c3d94d4631c09f8c779880880dac4f

Czyli raczej nie ma PIP, co zresztą widać w opisach. Ponadto, poszukiwania tych adresów zajęły mi w wyszukiwarce Google 8 sekund, włącznie z wpisaniem hasła :)
    cnt
    Poziom 10  
    Witam!

Mam do Was ogromna prosbe. W najblizszym czasie planuje zakup telewizora (CRT, 100mhz, 29", koniecznie SLIM). Dysponuje kwota ok. 1500 zl. Wstepnie wytypowalem 3 modele

LG 29FS2ANX ( http://www.ceneo.pl/314831 )
    LG 29FS2RNB ( http://www.ceneo.pl/278054 )
    Samsung CW-29Z338T ( http://www.ceneo.pl/354957 )

Prosze pomoc wybrac mi najlepszy model (niekoniecznie z tych podanych przeze mnie, lecz koniecznie spelaniajacy wyzej wymienione kryteria). Zupelnie sie na tym nie znam, telewizor będzie służył do typowo domowych zastosowań (TV, telegazeta, DVD).

Z gory dziekuje za pomoc wszystkim zyczliwym ;)

Pozdrawiam

P.S. moglby mi ktos wytlumaczyc co to jest telegazeta TOP-FLOF-LIST :) ?
    Pablo1964
    Moderator
    Widziałem jeszcze tv slim JVC, Funai, Daewoo. Sugeruję, żebyś nie nastawiał się na konkretny model/markę, one są porównywalne. Natomiast dobrze byłoby, gdybyś mógł przed zakupem porównać geometrię na obrazie kontrolnym na kilku egzemplarzach i wybrać najlepszy. Ze względu na duży kąt odchylania w tv slim geometria musi być nieco gorsza i warto zwrócić na to uwagę przy zakupie.
    rectosei
    Poziom 14  
    Kilkanaście postów wcześniej trwała intensywna dyskusja na temat 29 calowych telewizorów marki Funai. Również i ja, po rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz pozbyciu się uprzedzeń do nieco mniej renomowanej (w Polsce) firmy zdecydowałem się na zakup TV Funai 29D-8128FH, 100 Hz. Swoje pozytywne wrażenia z eksploatacji już wcześniej opisałem, więc nie będę się powtarzać, zresztą w tym poście nie o to chodzi. Jednak pojawił się i mniej przyjemny problem - po tygodniu od zakupu telewizorek odmówił posłuszeństwa, czyli zwyczajnie przestał działać. Pierwsza myśl - co z serwisem? Sprzęt kupiłem w Auchan, więc wyglądało na że będę musiał z powrotem te 50 kg znosić do samochodu i zawieźć do sklepu. Otóż nie. Po krótkiej rozmowie z punktem serwisowym w Auchan dostałem nr telefonu do serwisanta - przyjeżdża do klienta bezpośrednio do domu, już następnego dnia. I rzeczywiście, w sobotę po południu zameldował się u mnie. Okazało się, że uszkodzeniu uległ moduł cyfrowy, więc TV zabrał ze sobą. Z dostępnością częsci zamiennych nie ma żadnego problemu - równe dwa tygodnie i telewizor miałem z powrotem. Funai Polska nie ma podobno żadnych problemów z dostepnością części do oferowanego przez siebie sprzętu, wszystko jest dostępne w krótkim czasie. Od tego czasu wszystko ok. Tyle moich spostrzeżeń. Tak więc widać, że Funai podeszło również poważnie do tego mało przyjemngo dla klienta tematu i zapewniło odpowiednią opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną (choć mam nadzieję że każdy użytkownik będzie musiał jak najrzadziej korzystać z tych usług) :)
    Pablo1964
    Moderator
    Cóż... usterki każdemu mogą się zdarzyć. Nie wiem jak w innych serwisach, ale 2 tygodnie wydaje mi się trochę długo... To może oznaczać, że części zamienne dopiero sprowadzają z zagranicy.
    Życzę Ci dalszej już bezawaryjnej eksploatacji :D
    kopciej2001
    Poziom 10  
    To ja może również poproszę o radę w wyborze TV LCD.

Oto warunki/parametry:
    0.) kasa - do 4500 PLN
    1.) odległość od TV = 4 m
    2.) Zastosowanie:

a.) Filmy DIVX
    b.) Filmy DVD
    c.) granie na konsoli XBOX (v1.6b)
    d.) kablówka ( TVN24 i muzyczne - jeśli mam być precyzyjny :) )
    3.) Wymagania od TV:
    a.) HDMI
    b.) VGA do PC
    c.) kolor srebrny (ważne!)
    d.) głośniki od TV powinny być po jego bokach, a nie pod spodem (to też dla mnie ważne)
    e.) rozmiar TV - pewnie im większy tym lepiej, ale kasa ogranicza mnie do grupy 32-37 (chyba)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i linki
    Pozdrawiam
    kopciej

PS. Co myślicie o tym: Philips 37PF5321/12 (nie ma złącza VGA :()
    Tomek.K.
    Poziom 11  
    jozgaw napisał:

Dlaczego nie robią telewizorów 21” 100 MHz i albo poczekam na takie albo na LCD jak trochę będą tańsze. Choć widziałem w jednym sklepie LCD 29” panorama - gabarytowo tak na oko może by był to znowu cena miała zbyt duże „gabaryty”. I tak to jest z tym kupowaniem. :|
    Pozdrawiam

I chyba nie zrobią, bo to nie ma sensu ponieważ w sprzedaży są tv o częstotliwości odświeżania obrazu 50 Hz (czyt. herców) i 100 Hz, a nie 50 MHz (megaherców), czy 100 MHz bo przedrostek M (mega) oznacza milion, więc dla ludzkiego oka milion razy większe odświeżanie nie byłoby zauważalne. Na pocżątku myślałem, ze to zwykły błąd w twoim opisie, ale cały czas stosowałeś, więc wystarczy przeczytać napisy na tv i jak byk jest 100Hz. Nie trzeba być elektronikiem, a wystarczy posiąść wiedzę z matematyki na pozimoe podstawówki o przedrostkach. ;-)
    aga_zuza
    Poziom 2  
    Witam,
    czy ktoś może cos powiedziec o Grundigu STF72-1010/7 ?
    znaczy coś dobrego oczywiscie...:)))
    mój mąż właśnie przywiózł go z MediaMartkt...sprzedawca bardzo zachwalał..jakaś piękna promocja;))
    ale...brzydko odstaje obudowa, telewizor jakby zaparowany w środku..(?)
    mąż musiał jeszcze wyjsc, więc sobie czekam..sama go nie dotykam..(telewizora znaczy)..;)
    Czekam na dobre słowo!!:)))