Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2007?

Artur22 02 Sty 2007 12:37 3384 549
  • #2 02 Sty 2007 12:42
    Pablo1964
    Moderator

Artur22 napisał:

Niestety budzet MOCNO ograniczony (max 900zl)
    pozdr

Zobacz:
    rectosei napisał:
    No i jeszcze Funai 100 Hz za 899,00 w Auchan...

Czyli w tym budżecie idzie kupić niezłe 100 Hz. 29-calowe 50 Hz nie potrafię polecić.

• #3 02 Sty 2007 15:27
    woj25
    Poziom 10  

jaki telewizory funai maja kineskop w sobie?
    Spotkalem sie, ze funai maja kinskop firmy dewoo, dewoo maja kineskopy toshiby- toz to zwariowane jest:)

• #4 02 Sty 2007 16:26
    akuś
    Poziom 15  

Bartezzz jeśli chcesz to sprawdzić to uważnie popatrz na ekran .Przy 100hz prawie zawsze występuje pikseloza czyli takie małe mieniące się punkty a kontury przedmiotów a zwłaszcza ludzi są takie dośc wyrażnie rozmyte.Widać to zwłaszcza na meczach piłki nożnej. Jak spojrzysz na trybuny to prawie nie widać pojedynczych osób tylko taką jedną masę i obrast troche jak z dobrej gry komputerowej.Tak jak powiedziałem nie spotkałem się jeszcze ze 100hz ( widać to zwłaszcza przy słabym sygnale) żeby nie występowała pikseloza.Oczywiście w jednych prawie tego nie widać( chociaż jak by się to pokazało klientowi to od razu by to zauważył) a w innych nawet laik zauważyłby , że z obrazem jest coś nie tak. Tak na marginesie to filtr grzebieniowy nie jest znowu takim cudownym dodatkiem w tv.Pozdrawiam i najważniejsze że podoba Ci się odbiór w Twoim tv.

• #5 03 Sty 2007 08:19
    rectosei
    Poziom 14  

Decyzja podjęta. Dzisiaj idziemy kupić Funai 29' 100 Hz za 899,00 w Auchan w Żorach. Zostało jeszcze tylko kilka sztuk. Mam nadzieję, że za te pieniądze to będzie dobry wybór, zobaczymy. Jak tylko przywiozę go do domu i podłączę zaraz przekaże pierwsze wrażenia i opinie. Pozdrawiam

P.S. W Auchan w Mikołowie tego samego modelu nie ma już od dwóch tygodni, poszedł "na pniu"

• #6 03 Sty 2007 08:52
    Pablo1964
    Moderator

Podziel się koniecznie wrażeniami. Znam już kilka osób zadowolonych z tego wyboru. Ja go oglądałem w Auchan jesienią za 1099 zł. Jeżeli ten za 899 to ten sam model, z pewnością będziesz zadowolony.

Dodano po 1 [minuty]:

woj25 napisał:
    jaki telewizory funai maja kineskop w sobie?
    Spotkalem sie, ze funai maja kinskop firmy dewoo, dewoo maja kineskopy toshiby- toz to zwariowane jest:)

Wydaje mi się, że Daewoo nie produkuje kineskopów.

• #7 03 Sty 2007 11:12
    monr
    Poziom 2  

Ponieważ mój 17 letni JVC (made in Japan) dycha resztką sił postanowiłem kupić coś nowego - najlepiej 32 cale. Niestety oferta CRT jest bardzo ograniczona a informacje, jakie wyczytałem na tym i na innych forach na temat LCD trochę odstraszają.
    Jednej informacji jednak nie znalazłem. Jeżeli za kilka lat wejdzie tzw. telewizja wysokiej rozdzielczości i bedzie jedynym standardem to czy telewizory CRT będą odbierały sygnał HDTV i dalej idąc czy na magnetowidy VHS będzie można nagrywać.
    Z gory dziękuję za pomoc.

• #8 03 Sty 2007 12:03
    Pablo1964
    Moderator

Te, na których jest napisane HD Ready będą, choć niekoniecznie w lepszej jakości niż sygnał PAL. Gorzej z VHS - to zamierający standard, nie warto w niego inwestować. Choć na pewno przez jakoś czas platformy cyfrowe będą (jak dziś "n") udostępniać urządzenia pozwalające na odbiór HD na urządzeniach PAL.

• #9 03 Sty 2007 12:49
    monr
    Poziom 2  

A co w takim razie z nagrywarkami DVD z twardym dyskiem. Jak dotąd nie spotkałem się z dopiskiem typu HD Ready na tych urządzeniach. Czy są już jakieś modele, które w pełni obsłużą nowy standard?

• #10 03 Sty 2007 14:32
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma. Wkrótce pojawią się nagrywarki HD DVD i Blu-ray, które obsługują nowy standard.

• #11 04 Sty 2007 07:53
    rectosei
    Poziom 14  

Tak jak wczoraj napisałem kupiliśmy z żoną telewizor FUNAI 29D-8128FH. 100 Hz i 29' w cenie 899,00 w markecie Auchan. Chciałbym podzielić się z Wami pierwszymi spostrzeżeniami, bo być może pomoże to komuś w wyborze, a o to przecież chodzi na tym forum :) Tak więc przywieźliśmy telewizorek do domu, podłączyliśmy i patrzymy. Wrażenie odnośnie obrazu bardzo dobre. Poustawiałem wszystkie parametry obrazu i w porównaniu np. do kilkuletniego już telewizora moich teściów (Philips 25 cali) kolosalna różnica. Przeleciałem po różnych kanałach i próbowałem doszukać się jakichś niedoskonałości w wyświetlanym obrazie i ku mojemu zadowoleniu nie znalazłem :) Dobre kolory. Druga sprawa: sprzęt za te pieniądze ma naprawdę sporo funkcji, a z ciekawszych filtr grzebieniowy i PIP (z tego jeszcze nie korzystałem) oraz (jak pisze w danych technicznych) "technologia 100 Hz bez efektu migotania". Pozytywnie wypada jakość wykończenia, obudowa równo spasowana, nic nie odstaje, porządnie wyglądający pilot (zresztą bardzo podobny w układzie klawiszy do Philipsa - przynajmniej nie trzeba się go uczyć :) Telewizor bardzo prosto się ustawia, menu oczywiście po polsku, w zasadzie można sobie poradzić bez instrukcji. Bedąc w Auchan spytałem sprzedawcę skąd tak niska cena tego TV. Podobno zamówili po kilkadziesiąt sztuk tych telewizorów na każdy market i wytargowali duży rabat dlatego są takie tanie. Powiedział, że jeśli nie planuje się za rok-dwa zakupu TV LCD i chcemy by TV trochę posłużył to warto wybrać właśnie Funai, bo cała reszta (Daewoo, Philips, Grundig i Panasonic 100 Hz na bebechach z Daewoo) to zakup na własne ryzyko. Zagadałem potem trochę do pracownika "punktu sprawdzania sprzętu" (takie coś jest w Auchan :) i tak z ciekawości zapytałem, co im najczęściej wraca jako reklamacja. Stwierdził, że najczęściej Daewoo i to najróżniejszych odmianach, a ostatnio "coś się dzieje" także ze slimami LG. To tak na marginesie. Ogólnie więc jestem pozytywnie zaskoczony moim nowym telewizorem i mam nadzieję że posłuży długo i niezawodnie :) W tym miejscu dziękuję serdecznie koledze :arrow: Pablo 1964 , którego wskazówki w znacznej mierze wpłynęły na tę decyzję, choć na początku byłem do Funai nastawiony bardzo sceptycznie. Myślę, że można śmiało polecić ten sprzęt, bo taki zakup bedzie dobrym wyborem, no chyba że dla kogoś znaczek i nazwa firmy pod ekranem ma podstawowe znaczenie :) Pozdrawiam

• #12 04 Sty 2007 08:21
    Pablo1964
    Moderator

Bardzo mi miło :-) Życzę udanej eksploatacji sprzętu.

• #13 04 Sty 2007 12:53
    woj25
    Poziom 10  

powtorze pytanie, bo mzoe Ty- jako nowy uzytkownik funai wiesz jaki kineskop jest w tym TV?

• #14 04 Sty 2007 14:22
    rectosei
    Poziom 14  

woj25 napisał:
    powtorze pytanie, bo mzoe Ty- jako nowy uzytkownik funai wiesz jaki kineskop jest w tym TV?

Napisałem maila do Funai Polska w sprawie kineskopu. Odpowiedź błyskawiczna, a oto jej treść:

Cytat:
    Witam,
    Kineskop na pewno nie jest japonski. Pochodzi on z jednej z europejskich fabryk, z reguly Thomson lub Philips.

Pozdrawiam,
    Rafal Dziedzic
    Business ManagerCentral EuropeFunai Europe GmbH, Poland Branch mob: +48 502 66 77 81
    tel: + 48 22 607 21 92
    fax: + 48 22 607 21 91

A więc :arrow: Woj25 masz tu odpowiedź. Pzdr. :)

• #15 04 Sty 2007 14:26
    Pablo1964
    Moderator

Ja nie uważam tego wcale za wadę telewizora.

• #16 04 Sty 2007 14:31
    rectosei
    Poziom 14  

Pablo1964 napisał:
    Ja nie uważam tego wcale za wadę telewizora.

Ja też, a obraz naprawdę ładny :)

• #17 04 Sty 2007 14:38
    woj25
    Poziom 10  

czy wada to nie wiem, wiem tylko, ze spotyka sie wcale nie malo uszkodzonych kineskopow wlasnie tych firm po paru latach eksploatacji, czasami po roku, smutne, ale prawdziwe, a obraz rzeczywiscie ladny, zycze bezawaryjnosci w uzytkowaniu sprzetu.

• #18 04 Sty 2007 14:59
    Pablo1964
    Moderator

To ogólna tendencja. Inne są wymagania stawiane sprzętowi. Kiedyś mógł być drogi ale musiał być trwały. Dziś najważniejszym kryterium jest cena. Spójrzcie choćby na legendarny japoński trinitron i jego dzisiejszą awaryjność. Nikomu nie zależy na trwałości; ani producentowi, który chce więcej sprzedawać nowych produktów, ani konsumentowi, który chce mieć tani ale nowoczesny sprzęt. Za 5-10 lat HDTV stanie się powszechne i wszyscy będziemy zmieniać telewizory; łącznie z tymi, którzy kupili zabawki z napisem HDReady. Więc nie ma co demonizować trwałości sprzętu, szczególnie tego budżetowego.

• #19 04 Sty 2007 20:32
    synoptyk
    Poziom 2  

Czytając wszystkie te posty dochodzę do wniosku że teraz nie ma pożądnego TV na rynku.
    Ale muszę zakupić takowy, bo właśnie dzisiaj mi się zjarał ELEMIS 10-letni. Muszę przyznać że chodził świetnie.
    Jako że się nie orientuje to najpierw mam pytanie o Hz, 50 czy 100? Sygnał pochodzi z kablówki i jest dobrej jakości.

Zastanawiam się nad:
    Panasonic TX-29PM12P
    Philips 29PT8521
    Thomson 29DM400
    Funai 29D-3228FH

Który wybrać? Który ma najmniejszy efekt pompowania. Mam zamiar wkrótce wybrać sie do jakiegoś MM i sam organoleptycznie sprawdzić obraz. Ale jakości podzespołów raczej nie sprawdzę.
    Osobiście mam już mętlik w głowie ;)

• #20 05 Sty 2007 00:09
    Wally1976
    Poziom 10  

Witam

Czytam od ponad dwóch tygodni różne fora dot. Tv a chcę kupić na ok 5 lat (potem wiadomo - kupi się lcd, tańsze będą, tv hd będzie bardziej dostępna, będą one dobrej jakości itd.).

Potrzebuję 29 cali i 100Hz, cena pomiędzy 1000-2000zł

I teraz tak:

Miałem "pewniaka" 2-3 mies. temu Philips PT8641 lub PT8640, ale pewnośc się skończyła po przeczytaniu np. opinii dot. "słynnych" kineskopów A68.... (zorientowani wiedzą o co chodzi). Staniały PT9020 (PixelPlus2) czy tańszy PT9521(PixelPlus) i też je oglądałem. PT9020 wywarł na mnie największe wrażenie Ale nawet on miał z tyłu napisane symbol kineskopu A68.... ale był Made in France (jeśli to w dzisiejszych czasach wogóle coś znaczy). Ale problem jest w tym, że nie wiem czy jest sens na te ok. 5lat wybulić od 1600 do ok. 2000 zł czy kupić coś tańszego np Panasonic TX-29PM11P ("szału ni ma" :) ) czy może właśnie tego FUNAI'a. Czytam o tym FUNAI'u (Pablo1964 szacunek za wskaznie właśnie jego) i widzę że coraz więcej ludzi go kupuje...może też się skuszę? Prosze o pomoc, bo kasę w końcu mam a tv muszę już kupić bo stary mi siadł.

Po przeczytaniu wcześniejszych postów tego forum wiem, że warte swoich pieniędzy są nieprodukowane od dawna: Panasonic TX-29PX20 lub TX-29PX10 lub TX-29PX30 lub TX-29PX15.

Wysłalem zapytanie do paru sklepów i okazało się że jedni mają TX-29PX10 za 1650, ale cholery mają mnie w szachu bo każą mi zrobić najpierw wpłątę na konto i dopiero przyślą do filli sklepu w Bydgoszczy, skąd jestem lub piszą że można pojechać do Wawy i go odebrać osobiście :(
    Boję się też że może to być taki co stał na wystawie i non stop był włączony. Ryzykować? Wolę nie...

Proszę - pomóżcie, dobrzy ludzie.... (Pablo1964 liczę na twoją opinię)

Pozdrawiam i czekam na odp. - weekedn się zbliża, trzeba pojeździć....a czasu szkoda na ciągłe jeżdżenie i oglądanie tv.

• #21 05 Sty 2007 07:33
    rectosei
    Poziom 14  

synoptyk napisał:
    Czytając wszystkie te posty dochodzę do wniosku że teraz nie ma pożądnego TV na rynku.
    Ale muszę zakupić takowy, bo właśnie dzisiaj mi się zjarał ELEMIS 10-letni. Muszę przyznać że chodził świetnie.
    Jako że się nie orientuje to najpierw mam pytanie o Hz, 50 czy 100? Sygnał pochodzi z kablówki i jest dobrej jakości.

Zastanawiam się nad:
    Panasonic TX-29PM12P
    Philips 29PT8521
    Thomson 29DM400
    Funai 29D-3228FH

Który wybrać? Który ma najmniejszy efekt pompowania. Mam zamiar wkrótce wybrać sie do jakiegoś MM i sam organoleptycznie sprawdzić obraz. Ale jakości podzespołów raczej nie sprawdzę.
    Osobiście mam już mętlik w głowie ;)

Jeśli chodzi o Panasonica to chyba chodzi Ci o TX-29PS12P? Z tego co wiem to sprzęt co prawda 100 Hz, ale opary na podzespołach Daewoo, a mówiąc dosadniej to jest to samo tylko w innej obudowie. Niestety, opinie o tym akurat modelu nie są zbyt pochlebne - raczej unikać. Z tej listy polecić natomiast mogę, jako świeży użytkownik, telewizor FUNAI - myślę, że przyzwoita relacja ceny do tego co otrzymujemy.

• #22 05 Sty 2007 08:35
    Pablo1964
    Moderator

Wally1976 napisał:
    Potrzebuję 29 cali i 100Hz, cena pomiędzy 1000-2000zł
    (***)
    Po przeczytaniu wcześniejszych postów tego forum wiem, że warte swoich pieniędzy są nieprodukowane od dawna: Panasonic TX-29PX20 lub TX-29PX10 lub TX-29PX30 lub TX-29PX15.

Wysłalem zapytanie do paru sklepów i okazało się że jedni mają TX-29PX10 za 1650, ale cholery mają mnie w szachu bo każą mi zrobić najpierw wpłątę na konto i dopiero przyślą do filli sklepu w Bydgoszczy, skąd jestem lub piszą że można pojechać do Wawy i go odebrać osobiście :(
    Boję się też że może to być taki co stał na wystawie i non stop był włączony. Ryzykować? Wolę nie...

Proszę - pomóżcie, dobrzy ludzie.... (Pablo1964 liczę na twoją opinię)

Cóż... zakup w ciemno to zawsze loteria. Kiedyś kupiłem rodzicom Grundiga (jeszcze prawdziwego, z chassis digi100) z ekspozycji i do tej pory trudno mi znaleźć tv o porównywalnym odbiorze. Ale widziałem go podczas zakupu.

Druga możliwość to Funai, ale w Twoim przypadku... nie spełnia on kryterium ceny ;-)

synoptyk napisał:

Zastanawiam się nad:
    Panasonic TX-29PM12P
    Philips 29PT8521
    Thomson 29DM400
    Funai 29D-3228FH

Który wybrać?

Przy tej przekątnej naprawdę warto 100 Hz. Przy cenie 899 za Funai wybrałbym jego ale to tylko moje zdanie.

• #23 05 Sty 2007 09:11
    Wally1976
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:
    Druga możliwość to Funai, ale w Twoim przypadku... nie spełnia on kryterium ceny ;-)

noooo.... hehehe

Ale tak jak mówiłem, ten tv ma być do czasu jak za parę lat kupi się w miarę porządne lcdki za normalne pieniądze. Jutro jade do Auchan i zobacze czy mają te FUNAI'e.

Dwa sklepy będą dla mnie szukać wymienionych przez mnie wcześniej Pansoników (PX10 - bo cena w miare atrakcyjna). Ale mam jeszcze pyt.:
    Czy warto się namęczyć szukając i kupić tego Panasonic'a TX-29PX10 czy brać z Auchan tego FUNAI'a? (nie patrzeć na różnicę cenową - mi chodzi o wartość tv w zakresie cena/jakość).

Czy mógłby ktoś podać linka do tego FUNAI'a, bo nie mogę w necie go znaleźć.

• #25 05 Sty 2007 09:20
    rectosei
    Poziom 14  

Wally1976 napisał:
    Pablo1964 napisał:

noooo.... hehehe

Ale tak jak mówiłem, ten tv ma być do czasu jakie za parę lat kupi się w miarę porządne lcdki za normalne pieniądze. Jutro jade do Auchan i zobacze czy mają te FUNAI'e.

Dwa sklepy będą dla mnie szukać wymienionych przez mnie wcześniej Pansoników (PX10 - bo cena w miare atrakcyjna). Ale mam jeszcze pyt.:
    Czy warto się namęczyć szukając i kupić tego Panasonic TX-29PX10 czy brać z Auchan tego FUNAI'a? (nie patrzeć różnicę cenową - mi chodzi o wartość tv w zakresie cena/jakość).

Czy mógłby ktoś podać linka do tego FUNAI'a, bo nie mogę w necie go znaleźć.

Ciężko go znaleźć w necie, ja szukałem i nie znalazłem :) Nawet na zagranicznych stronach o nim nic nie ma. Podobny jest tu: http://www.euro.com.pl/telewizory-tradycyjne/funai-29d-3228fh.bhtml ale nie do końca, bo na przykład ten w Auchan ma filtr grzebieniowy :)

P.S. Ten sprzedawany w Auchan to 29D-8128FH

• #28 05 Sty 2007 11:00
    Wally1976
    Poziom 10  

Czyli z tego co mówisz nie ma znaczenia, który kupować - oba mają b. podobną charaktesytykę. Jeśli się mylę, czy ktoś mi powie jakie sa pmiędzy nimi GŁÓWNE różnice?Ale 29D-3228FH to chyba nie jest SLIM.

nie odpowiedzieliście mi na pytanie, które zadałem wcześniej:

Czy warto się namęczyć szukając i kupić tego Panasonic'a TX-29PX10 czy brać z Auchan tego FUNAI'a? (nie patrzeć na różnicę cenową - mi chodzi o wartość tv w zakresie cena/jakość).

spróbujcie jeśli możecie

P.S. powli mi się w głowie klaruje pomysł na zakup tv...pogadamy jeszcze trochę i Wam powiem co kupię i potem powiem, czy dobrze zrobiłem

P.S. 2 przed chwil adostałęm maila o takiej treści: "TV można kupić i go sprawdzić w Bydgoszczy ale potrzebuję wpłatę na konto z tego względu że jeśli go ściągnę a Pan zrezygnuje to zostanę z
    niepotrzebnym telewizorem.Istnieje możliwość sprawdzenia go u nas i jeśli
    bedzie coś nie tak nie bedzie Pan musiał go kupić i oddamy pieniądze ale
    jeśli wszytsko będzie w jak najlepszym porządku nie będzie Pan miał
    możliwości rezygnacji z zamówienia.TV nie jest z żadnej ekspozycji jest
    firmowo zapakowany przez producenta.nie był używany itp." co robić???? co robić?? ;)

• #29 05 Sty 2007 11:07
    leszelka
    Poziom 16  

Jeżeli chcesz miec tv na 5 lat oraz korzystny układ cena/jakość to rozważ zakup tv używanego - np. na allegro jest tego sporo, szczególnie w zachodniej Polsce (wiadomo - wystawki). Wydasz 300-400 zł. Oczywiście zalecam odbiór osobisty.
    Pozdro

• #30 05 Sty 2007 11:21
    Pablo1964
    Moderator

I w razie potrzeby powtórz tę operację co rok ;-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME