Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor kupić 2005?

kasprzyk 12 May 2006 01:43 13431 1013
Optex
    mikey2spikey
    Level 11  
    witam

Ten temat jzu sie pewnie tu kilka razy przewijal, ale nie moge znaleźć w tej chwili odpowiedniej strony.

Czy jest sens kupowac (pomijajac cene) panormae 32" jezeli wiekszosc progamow nadaje w dalszym ciagu w formacie 4;3 ?
    Mam w tej chwili telewzorek 4:3 i zauważylem, że ostatnio coraz wiecej programow, a nawet reklam nadawanych jest z czarnymi pasami ( tvp 1, 2 , tv polonia, polsat, TVN)
    czy jest to rzeczywiscie 16;9, czy jakies pseudo tego sygnału?

Czy duzo taka 32" ucina z gory i z boku przy nadawanym sygnale 4:3 jezeli obraz jest z 'zoomowany'?
    czy obraz jest rozciągniety naturalnie i dobrze wykadrowany?
    czy Tv sam sie przestawia na taki sygnal, czy trzeba to robić ręcznie ? Chodzi o kablówkę

prosze o opinie i spostrzeżenia osob, które sa posiadaczami 32" i ogladaja sprogramy TV
  • Optex
    suhotnik
    Level 14  
    Ja mam JVC X5 i oglądam w trybie PEŁNY.
    Obraz jest super rościągnięty.
    Widziałem też obraz na Panasonicu (też 32 cale) PM11 bodajże i tam już obraz jest trochę inaczej formatowany. Jak dla mnie wyglądało to brzydko :)
    W ogóle to się przyzwyczaiłem do oglądania obrazu tak rozciągniętego i już NIGDY nie włączam standardowego.
  • Optex
    bajer1
    Level 27  
    Witam ja mam thomsona sam się dostosowuje jest taka funkcja cinerama,panasonic ma też taką funkcje dostosowania a najlepiej to widac w sklepie jak gra pare modeli to można porównać działanie tych funkcji.
    sajmony
    Level 10  
    Ja mam JVC 32P40 i obraz jak tak formatowany, że właściwie nie ma zadnych rozciągnięć (minimalnie rozciaga na końcach i troszke obcina dół i górę) daje to bardzo dobry efekt i w tej chwili nie wyobrażam sobie oglądać obraz w formacie 4:3.
    mikey2spikey
    Level 11  
    witam

ostatnio tez przygladalem sie telewizorkom TV 32

Jak dla mnie to panas 32 PM 11P mial bardzo fajny obraz w trybie AUTO. Ucięcia doslownie minimalne, prawie niezauważalne. Jesli chodzi o tryb Auto to gorzej wygadalo to już w Soniaczu, Filipie, Samsungu. Jvc akurat nie widzialem, to sie nie wypowiadam :)

czy ktos moze wie, gdzie można znaleźc listę wszystkich audycji TV (programy, filmy, seriale) nadającą w trybie 16:9, lub moze podac z autopsji :)

wchodzilem na strone TVP i TVN i nic tam nie ma o formacie nadawania swoich programów niestety
    PZDRW
    gabec
    Level 12  
    A jak wygląda sprawa formatu 16: 9 w telewizorach 29'? Ja sie przymierzam do zakupu takiego i nie wiem czy jest sens dokładac pare setek i miec 16:9. I wogole co wartaja telewizory firmy JVC?
    pracusele
    Level 11  
    Czy ktoś ma lub może cos powiedzieć na temat TV LCD LG RZ 32LZ55
    Znalazłem go za 3700zł troche pooglądałem i wydaje sie byc wporzadku. A może jest coś 32-calowego lepszego do 4000zł?
    RedWing
    Level 13  
    Witam
    Proszę o rady co z poniższego sprzętu warto wybrać i dlaczego:

JVC AV29FTS - 999 PLN
    LG RZ29FB51 - 1299 PLN
    Panasonic TX29PM1P - 999 PLN
    Panasonic TX29PS12 - 1340 PLN
    Thomson 29DX400S - 1299 PLN

Oglądam głównie TV (Aster City), trochę DVD.
    obreb
    Level 10  
    Z tego co chodzę po sklepach nie ma za duzego wyboru w dobrym sprzęcie TV 32" CRT do 2500 zł . Może ktoś ma inne sugestie. Ja mam dwa typy :
    - Panasonic 32" TX-32PM11P - już chyba nie jest dostępny na rynku
    - JVC AV-32X5BU - kolor prawdopodobnie czarny i tu ma decydujący głos małżonka.

Może ktoś użytkuje jeden z w/w telewizorów i moze wypowiedzieć się na ich temat. Ewentualnie prosił bym o inne sugestie. Będę oglądał TV ze zwykłej anteny i filmy DVD. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
    pracusele
    Level 11  
    RedWing może zinteresuj sie THOMSONEM 29DC850. Ja w zeszłym tygodniu kupiłem go i jestem zadowolony jednak juz go sprzedaje bo żona chce jednak LCD bo ten ma zbyt duże gabaryty. Ogólnie TV jest ok i bardzo dobrze wyposarzony m.in 2 tunery, Hi-PIX, PIP, program info, i rewelacyjny dzwięk 2x20W + subwoofer. Oglądanie filmów z DVD to naprawde fajna sprawa. Porównywałem go tzn dzwiek z PHILIPS-em PT8640 i kolosalna różnica. Jedyna wada tych modeli to cienka biała linia przy trybie 16/9 nad obrazem na czarnym tle ale to kwestia przyzwyczajenia. I troche mało przyłożyli sie do geometrii bo mi górny pasek od połowy ekeranu ucieka pod skosem do góry. Różnica ok 2-3 mm. Pozatym wszystko ok.
    krecisco
    Level 2  
    Witam

Szukam info/opini na temat tego telewizora.
    Jesli ktos(bo na razie nic nie znalazlem) moze pomoc to z gory dzieki.
    mam okazje kupic to cudo za dobre pieniadze i dlatego pytam czy warto
    Zenek_99
    Level 11  
    Jeśli chodzi o gwarancję, to nie wiem, ale jeśli chodzi o jakość. To tylko LCD SONY Brawia - sprawdź jaki ma obraz w porównaniu z innymi.
    Najlepiej w jakimś salonie gdzie jest dużo TV.
    Nieporównywalnie ekstra obraz naert plazmowe się nie umywają.
    piotr_the
    Level 12  
    Bravia może i ma niezły obraz z serii vv ale nie wart pieniędzy jakie Sony sobie za niego życzy juz lepiej Samsunga kupić razem z Sony produkują matryce LCD:-)

Mam zamiar kupić tv 29" znaczy się kupiłem Daewoo 29U3K-100hz i oddaje go bo jak dla mnie smuży jak lcd nie wiem czy wszystkie tak maja 100hz szybko poruszające się napisy oczołówki są nie czytelne pozatym niby kineskop Panasonica ale kontrast i ostrość gorsza niż na moim Thomsonie 21' z contrast +2, no i to buczenie mnie wnerwia oraz pompowanie i geometria.
    Zastanawiam sie nad:
    - Philipsem 29PT8640 lub 41 różnica to chyba obudowa i moc głośników??
    - Thomson 29DC410B - odlotowy czarny:-) tylko nie mogę go nigdzie dorwać są 21' i 32' z tej serii a 29 nie ma!!

może ktoś miał doczynienia z tymi tv i coś mi poradź zależy mi na dobrej jakości obrazu kontrast i ostrość i oczywiście naturalne kolory!!
    mikey2spikey
    Level 11  
    witam
    mam nastepujace pytanie:

czy warto jest wydac obecnie ok. 2500 PLN na Philipsa 32 PW 9551. Z tego co mi wiadomo jest on nieco 'gorszy' od Philipsa 32 PW 9520 (m. in tylko Pixel Plus 1). Posiada natomiast przyszlosciowe złacze HDMI do telewizji HDTV (cyfra premiere) lub filmow DVD HD. Model 32 PW 9520 jest w tej chwili do nabycia za ok. 2650 wiec jest 150 zl droższy i ma chyba wiecej funkcji poprawiajacych obraz. Który model jest nowszy, lepszy? Co radzicie?

Co sadzicie w ogóle o takim wejsciu HDMI w Tv kineskopowych. Ma to sens, czy tylko przy TV LCD?

Który model Filipa wybrac, a moze najnowszego samsunga WS 409 P tez z HDMI, chociaz te samsungi to podobno... ? :)
    Hmmm
    PZDRW
    M.W.
    piotr_the
    Level 12  
    j-eżeli masz miejsce w chacie to warto mi tam bardziej podoba sie pixel 1 niż pixel 2 nie wiedziałem, że zwykły crt może mieć HDMI :?: widziałem co prawda hd-ready Samsungi wysokiej rozdzielczości!

Mam pytanie czy Progressive Scan= pixel + i hipix bo z tego co wyczytałem to też polega na podwojeniu wyświetlanych linii a w nowych TV Philipsa jest Progressive Scan wbudowany czy pixel plus to jest co innego? Czy ktoś to wie?:?:
    mikey2spikey
    Level 11  
    Oczywiscie, ze są TV CRT z wejsciem HDMI (Philips, Samsung), pytanie tylko, czy daje to taka sama rozdzielczosc (jakosc) obrazu jak LCD z HDMI (1920 x 1080i) w wypadku cyfrowego zrodla obrazu?

Czy lepiej jest kupic, załozmy zwykly CRT, a za kilka lat dopiero kupic LCD z HDMI ?
    rcj
    Level 11  
    Mam dodatkowe pytanie :

czy moge podłaczyć notbooka z wyjsciem vga (monitor) do telewizora CRT z wejsciem HDMI ?
    Kabli bezpośrednich nie widziałem ale są przejsciówki vga-> dvi i dvi -> HDMI . Czy ktoś próbował ? I jaki efekt ? w porównaniu np z s-vhs ?
    piotr_the
    Level 12  
    z tego co wiem to nie da rady bynajmniej tak pisze w instrukcji do samsunga slima, że będzie niebieski ekran nie wiem czy to przypadkiem nie winna hz i przeplotu? tak wogóle to nie wiem czy te tv obsługują hd czy tylko go przyjmuja i konwertują do PAL??
    krecisco
    Level 2  
    krecisco wrote:
    Witam

Szukam info/opini na temat tego telewizora.
    Jesli ktos(bo na razie nic nie znalazlem) moze pomoc to z gory dzieki.
    mam okazje kupic to cudo za dobre pieniadze i dlatego pytam czy warto

Widze ze jednak nikt mi nie pomoze w tej kwestii a szkoda

Czyzby nikt sie nei spotkal z tymi tv
    andpod
    Level 12  
    wejdz na www.allegro.pl wpisz do wyszukiwarki tekewizory i firma ich no i szukaj sprzedawcy z wieloma gwiazdkami to oznacza ze juz nie raz cos sprzedawal
    adus
    Level 11  
    Witam
    ostatnio rzucilo mi sie w oczy takie cos
    http://allegro.pl/item106754083_32_100hz_16_9_hiper_promocja_.html

wyczytalem juz wczesiej ze to produkt dla ALDI, ale zadam jeszcze raz pytanie czy kupienie czegos takiego to wyrzucenie pieniedzy w bloto? nie da sie ukryc ze przelozenie opcji na cene kusi :). czy ten sprzet jest awaryjny? i czy jak juz sie popsuje to jest do wyrzucenia bo nie mozna dostac czesci.... co wy na to?
    pozdrawiam
    kosmik903
    Level 17  
    I ja dorzucę swoje 3 grosze, kupiłem telewizor Panasonica TX-32PS11P i mogę podzielić się wrażeniami:
    - obraz: kineskop niemiecki, obraz ostry, dużo możliwości ustawień, z geometrią wszystko w porządku, super tryb auto do zmiany formatu obrazu
    - dźwięk: dla mnie super, wczoraj ogądałem na polsacie "60 sekund" i naprawdę byłem pod wrażeniem szczególnie jak włączyłem przestrzenny.
    - ogólnie: to jakości telewizora nie można się przyczepić, zobaczymy jak będzie świecił ten niemiecki kineskop, telewizorek stał kilka miesięcy w sklepie ale w porównaniu z modelem 32PS12 który stał obok obraz był ładniejszy, oczywiście przy tych samych ustawieniach.
    Minusem jest to, że dość głośno się włącza, ale to chyba standard w panasonikach.
    Zobaczymy jak się będzie sprawował :)
    Pozdrawiam
    asasyn
    Level 1  
    PIOTOM0 wrote:

Wybrałem PANASONIC TX 32 PS 12 P
    Ja czekam na TX-29PS12P. Do tego cyfrowy polsat, myślę że będzie ok.Przeglądając to forum zobaczyłem parę złych opinii o tym modelu ale zaryzykuję.Generalnie wychodzi na to że na naszym rynku w ogóle nie można kupić dobrego crt bo sony ma np takie wady, panasonic inne, koreańce do bani a pozostałym też coś dolega.
    Pozdrawiam:)
    piotr_the
    Level 12  
    jak sobie w tym Panasonicu ustawisz kontrast na 100% i jasność na 30% to da sie oglądać ale bardziej uz mi sie podoba obraz w Daewoo :-)
    Maciej999
    Level 2  
    Zastanawiam się nad jakimś TV LCD ok. 20" do 2000 zł (na ścianę do sypialni).
    Myślę o LG 20LC1R / RZ-20LZ50 / RZ-20LA70, przy czym chyba skłaniałbym się ku 20LC1R. Co sądzicie o tych TV? Ew. jaki inny byście polecali za te pieniądze?
    xsilver
    Level 12  
    musze szybko kupic telewizor - stary elemis po 10 latach pracy niestety wysiadł - a bardzo bylem z niego zadowolony - zgubił niebieski kolor ...

widzialem dzis LG RZ29fb55rx - za cos ok 1tsy zł - czy to rozsadny wybor - martwi mnie to ze nie ma 100hz - potzebuje telewizor do ogladania kablwoki - czy w okolicy 1tys zł mozecie doradzic cos ciekawego ??

prosze o szybka rade - jutro musze cos wybrac :cry:
    RedWing
    Level 13  
    xsilver wrote:

widzialem dzis LG RZ29fb55rx - za cos ok 1tsy zł - czy to rozsadny wybor - martwi mnie to ze nie ma 100hz - potzebuje telewizor do ogladania kablwoki - czy w okolicy 1tys zł mozecie doradzic cos ciekawego ??

LG RZ29FB55RX - z tego co wiem to ten model "ma 100hz"
    Pablo1964
    Moderator
    Ktoś pytał o Toshibę - ich kineskopy uchodzą za jedne z najlepszych i najtrwalszych na świecie. Są stosowane w telewizorach z górnej półki wielu innych firm. Zresztą dziś jest zaledwie kilku producentów podzespołów na świecie, telewizory różnych marek mogą zawierać wewnątrz te same komponenty. Dlatego śmieszna jest dyskusja o "lepszych" i "gorszych" markach. Każda marka ma wyższe i niższe półki. Wybór sprowadza się do subiektywnej oceny jakości obrazu i dźwięku, zasobności kieszeni oraz subiektywnego zaufania do danej marki.
    Jeżeli chodzi o 100 Hz - moim zdaniem przy przekątnej 28" i więcej przy telewizorach CRT jest to niezbędne.
    piotr_the
    Level 12  
    LG RZ29fb55rx to 50hz 51 to 100hz to 1000zł to są Daewoo 100hz w Euro AGD na pewno warte swojej ceny miałem go oddałem bo mój piszczał a mam blisko łóżka to mnie to wnerwiało ale ogólnie do 1300zł lepszego nie znajdziesz chyba, że to LG 51 no i Philips 6841 tez w promocji ale ponat 1000zł. Nagorsze jest to, że do 1600zł jest trudno dostać jakiś TV crt bez wad teraz to pchają tylko chyba te stare tanie kinole wszedzie nie ma co marzyć o Toshibie :|
    gabec
    Level 12  
    xsilver wrote:
    musze szybko kupic telewizor - stary elemis po 10 latach pracy niestety wysiadł - a bardzo bylem z niego zadowolony - zgubił niebieski kolor ...

prosze o szybka rade - jutro musze cos wybrac :cry:

http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=1087&ref=10

wat zastanowienia jest jeszcze JVC 28" 100 Hz za chyba 1179 +35 zl przesylka