Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2005?

kasprzyk 20 Sie 2006 20:03 10878 1013
    mirekm11
    Poziom 10  
    A ja kupiłem w Media Markt Wrocław Bielany telewizor Funai 32" 32D3228FH dla swojego teścia za 1600 zl. Zaznaczam, że uważam, że sklep jest dla idiotów, ale gdy zobaczyłem jego obraz w sklepie to nie do końca rozumiałem dlaczego wydawal mi sie tak dobry. Sam mam Panasonica z oryginalnym niemieckim kineskopem Tau. Zabrałem aparat cyfrowy ze soba za zdjęciami geometrii itd i wróciłem po zakupy. W sklepie spędziłem 2 godziny (poprosilem aby wyciągnięto mi inny z magazynu) i porównywałem. No na pewno nie był to obok stojący jvc 28" za 5000 zł, ale porównywałem go z innymi. Zaden ze stojących obok 29" nie umywał sie do niego , łacznie z aktualnym w polskiej ofercie JVC AV-29L6, ze wszystkimi bajerami za 1700 zł (najdroższy w tym rozmiarze, straszne pompowanie i drganie obrazu ?). O polskich panasonikach nie będe mówil, bo musiałbym co chwila użyć brzydkiego wyrazu. Jeżeli ustawicie polskiego panasonica 32" na maksa, to obraz będzie gorszy niż na Funai ustawionym na 50% (kontrast, jasność). Zacząłem go porównywać ze stojącym obok ostatnim modelem Philipsa piksel plus, bawiąc się kontrastem, jasnościa, ostrością itd. Nie wgryzalem się w ustawienia typu 100 Hz z .......Na dwóch telewizorach przesuwajace się bardzo szybko napisy na dole rwały sie w tym samym stopniu (1), obraz w Funai wykazywał troche większe zakłócenia od Philipsa (0,8, po podłaczeniu do dobrej anteny nie widac tego), kolory, kontrast, ciemne szczegóły, "ładność" obrazu (0,9), geometria: sprzedawcy powiedzałem, że nie jest żle, ale, kurdę, pomyślałem sobie, że w telewizorach 16:9 z górnej pólki, 2-3 lata tamu była o wiele gorsza. Nie chcę powiedzeć, że lepsza niż na zdjęciach powyżej (łącznie ze zbieżnością kolorów), dlatego powiem, że taka sama (1). Na obrazie kontrolnym przejścia pomiędzy kolorami, drgania obrazu (całkowity brak), dla mnie ideał na 100%. Ostrość, też na brzegach, w samych superlatywach. W nawiasie jak go subiektywnie oceniałem w stosunku do philipsa w skali 0-1. Kupiłem i zacząłem sie zastanawiać, co kupiłem. Telewizor ma oczywiście 100Hz bez migotania (tak napisano, cokolwiek to znaczy, nie wgryzałem się), filtr grzebieniowy, cyfrową redukcje szumów, Eko Pip, Surround? (jest taka funkcja w menu i występuje jako opcjonalny extras), Turbo sound, czyli telewizor nie w wersji najbardzej okrojonej. Na stronie Funai de jest do znalezienia, z trudem, instrukcja po angielsku do niego i też serwisowa. Telewizor jest zbudowany na chasis 11Ak53, stosowanym w analogicznych telewizorach, 28 i 32", Sharpa, w jednej Toshibie i w Vestel'ach i Universum'ach. Może ktoś podpowie co to jest warte? Ale teraz najlepsze: kineskop made in Germany, MT Picture Display Germany. czyli, jak chcielibyście sprawdzic w internecie: Matsushita Toshiba Picture Display GmbH, czyli kineskop Panasonic-Toshiba. No i wyjaśniło sie dlaczego obraz byl tak dobry. A dlaczego ten kineskop w Funai ? Może ma to związek z tym, że w tym roku: Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. today announced plans to discontinue operations at MT Picture Display Germany GmbH (MTPDG) and MT Picture Display Corporation of America (Ohio) ? MTPDA (OH) by the end of this fiscal year ending March 31, 2006, and to begin closing/liquidation procedures. W zwiazku z rosnaca sprzedażą paneli LCD. Jak za tą cenę jestem usatysfakcjonowany w 100%. Ps. Telewizora Funai 29" (chyba 1099 zł) bym nie kupił ze wzgledu na słaby obraz.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
    desiderius
    Poziom 10  
    a co ja mam zrobić z panasem tx29ak40???
    Oferta wydaje się niezła ok.2600pln, telewizor złożony w UK, ale ja mam wątpliwości...
    mirekm11
    Poziom 10  
    Puki wszystko gra jestem fanem Funai.
    Jak zacząłem sprawdzać, co kupiłem, temat okazał się całkiem ciekawy. Funai jest firmą japońską notowaną na tamtejszej giełdzie, mającą swoje fabryki na całym świecie. Jako pierwsza zaczęła produkować w Chinach. Właścicielem jest japończyk Tetsuro Fauni, jeden z kilkunastu najbogatszych japończyków (1,7 miliarda USD, 2006 rok). 2,2 mld USD w 2005 roku, który założył ją w 1961 roku. Różnica, pewnie i dlatego, że nawiązał w zaszłym roku kooperację z koreańskim producentem LCD i wydał 400 mln USD w celu „zaciśnienia współpracy”. Produkują pod markami: Funai, Symphonic, Sylvania i Emmerson (jak pamiętam pod ta nazwa dla Wall_Mart’u). Wall-Mart (coś takiego jak Tesco i podobny asortyment), który jest jednym z największych koncernów w stanach, uznał, chyba w 2005, roku Funai jednym z kilku najlepszych dostawców z pośród 20 tysiecy różnych kooperujących firm. Funai produkuje mu rożnego rodzaju elektronikę, łącznie z klimatyzacją od 1999 roku. Był potentatem w produkcji VCR i TV-VCR, zaczęli od radia tranzystorowego. Teraz robią dość dobre DVD, kombo TV-VCR-DVD i nagrywarki DVD, ale ze względu na spadki cen przejechali (przeliczyli) się trochę i w ostatnich latach przezywają stagnację. Wyniki finansowe są w internecie. Ostatnio musieli rozwiązać swój oddział w Japoni i występują teraz tam pod inna nazwą. Reszta asortymentu z dolnej półki, coś jak w Tesco. Od 2004 roku robią dla Kodaka aparaty cyfrowe Easyshare. Więc jest tak jak powiedział kolega, że to firma z tradycją, ale bez extrasów. Acha symbol całkowicie płaskiego kineskopu w Funai 32” 32D3228FH, który kupiłem, to W76MAF185x. Nie wiem, czy to stary model, czy nowy, ale gra super.
    Pablo1964
    Moderator
    desiderius napisał:
    a co ja mam zrobić z panasem tx29ak40???
    Oferta wydaje się niezła ok.2600pln, telewizor złożony w UK, ale ja mam wątpliwości...

Niestety, na rynku jest coraz mniej tej klasy telewizorów CRT. Firmy koncentrują się na plazmach i LCD, bo tam jest większy zysk. Może to ostatnia szansa na taki zakup?
    tocik
    Poziom 2  
    Chciałem się pochwalić :)

Włąśnie stałem się posiadaczem nowusieńkiego TV PANASONIC 29PM11P. Jest to egzemplarz prosto z pudełka, niewystawowy.
    Ciężko było, ale udało mi się go namierzyć.
    michald
    Poziom 32  
    Deawoo bym raczej nie kupowal, nie jest to marka renomowana . Jak juz chinczyk to lepiej SAMSUNG
    Pablo1964
    Moderator
    syriusz76 napisał:
    Hej wszystkim. Mam wielka prosbe, prosze doradzccie mi jakis tv 32` do 2 tys zl. Mam okazje kupic ten z Lombardu http://sklep.avans.pl/product_info.php?cPath=111_112_113&products_id=2344 za 800 zl z jeszcze 4 miesieczna gwarancj ale nie wiem czy to dobry wybor. Prosze o pomoc !

Za 800 nie ma się nad czym zastanawiać. One nie są złe.

michald napisał:
    Deawoo bym raczej nie kupowal, nie jest to marka renomowana . Jak juz chinczyk to lepiej SAMSUNG

Od kiedy one są z chińskie? A co dla Ciebie oznacza "marka renomowana"?
    syriusz76
    Poziom 10  
    No tak ale szkoda ze nie ma regulacji obrazu 16:9 :cry: No wlasnie powiedzcie cos na temat tego Funaia ja wyzej! Mieszkam we Wroclawiu wiec ...
    MeMic
    Poziom 14  
    Witam, a czy FUNAI LCD 32 cale NLC 3216 jest dobry, bo bardzo tanio jak na LCD, czy gdzieś tu jest jakiś haczyk? Czy da się go porónać pod wględem jakości ewentualnie funkcjonalności do jakiś innych telewizorów, np. Samsunga, albo Philipsa?
    dominik karaś
    Poziom 10  
    ja osobiśćie bym wybrał philips od 18lat posiadam te wyroby teraz trzeci model,mają one dobre kolory możesz sobie porównac z innymi w np; supermarketach nawiasem mówiąc telewizory które posiadałem i obecny nigdy mi nie nawaliły.
    Pablo1964
    Moderator
    MeMic napisał:
    Witam, a czy FUNAI LCD 32 cale NLC 3216 jest dobry, bo bardzo tanio jak na LCD, czy gdzieś tu jest jakiś haczyk? Czy da się go porónać pod wględem jakości ewentualnie funkcjonalności do jakiś innych telewizorów, np. Samsunga, albo Philipsa?

Można porównać. Produkty Funai są sprzedawane w dobrych cenach a nie są złe. Każ sobie podłączyć sygnał TV na wejściu i sam oceń obraz, bo wielu kupujących LCD naogląda się HDTV w sklepie i potem w domu przychodzi rozczarowanie.
    ma.jas
    Poziom 10  
    Ja upatrzylem sobie LG 29FS2RNB Slima i od 2 miesiecy poluje na niego. Ma PIPa na dwoch tunerach, 100 Hz, zmiane polozenia obrazu w 4 rogach /mysle ze nie bedzie klopotow jak ze slimami samsunga/. Moglbym pisac o wielu jego zaletach, ale mozna latwo znalesc w necie, to co mnie powalilo, to automatyczne korygowanie głośności. Daja reklamy a TV sie nie poglasza... mniam mniam.

Jego zaleta jest gl. 39 cm. Slyszalem, ze ma przez to zwiekszone pole magnetyczne, ale wyglada za to prawie, jak mala plazma.

Mozna go trafic juz za 1400 zl. Szukalem w 'wyszukiwarkach zakupowych' i owszem wyrzuca mnostwo sklepow od ceny 1320 zl. To jednak bajer, bo przewaznie wlasnie go nie maja. Czyli wplacasz kase a tu nici. Warto wybierac opcje za pobraniem. Gora 8zl wiecej a przyznaja sie od reki.

Wysledzilem go jednak w megamarkecie i jutro ma byc dostawa. Tyciu drozej, ale jak NIEDAJBOZE zaszwankuje, to dokonujesz wymiany w skepie i nie musisz sie 'kopac z koniem'.

Obiecuje opisac, jak mi sie sprawuje:D

Dodano po 11 [minuty]:

Zapomnialem dodac, ze jest to 4:3. I tu zaczyna sie spor, ktory latwo zakonczyc. Większość telewizji nadaje obraz 4:3, za to filmy DVD to 16:9. Teraz tylko nalezy wybrac, co jest dla nas wazniejsze.

Ja znalazlem kompromis, bo wydaje mi sie ze zrobienie panoramy przy 4:3 jeszcze ujdzie, ale zrobienie 4:3 na panoramie to obsuwa... nie wiem, ale robi sie cos ala 19 cali.

Zaprezentowane poglady sa prywatnym rezultatem wniskowania matematycznego i nie nie nalezy sie przy nich zapowietrzac. Chetnie wyslucham antytezy.
    Pablo1964
    Moderator
    To wyciszanie reklam to fajna sprawa, mam je na Grundigu i działa ok. Jednak nie działa przy włączonym virtual dolby.
    syriusz76
    Poziom 10  
    ma.jas napisał:
    Ja znalazlem kompromis, bo wydaje mi sie ze zrobienie panoramy przy 4:3 jeszcze ujdzie, ale zrobienie 4:3 na panoramie to obsuwa... nie wiem, ale robi sie cos ala 19 cali.

Nie 19` tylko 25` przy 32 panoramie.
    sidiromek
    Poziom 10  
    Cze,
    Wacham się właśnie między 29 i panoramą 32 cale. Dziś podjąłem decyzję o zakupie więć ryje w tym forum od rana he.
    Głównie oglądam fimy na Divix (no wiecie z netu na CDromkach), czy one są w formacie panoramy czy standard? Tzn. w jakim tv będę miał okrojony ekran w 29cali czy 32? Bo jak mam kupować panoramy 32 cale i oglądać fimy na 25 calach (po okrojeniu) to się mija z celem.
    Dzięki na info z góry
    Pablo1964
    Moderator
    syriusz76 napisał:
    No tak ale szkoda ze nie ma regulacji obrazu 16:9 :cry:

Jakiej regulacji? Jeżeli chodzi o zmianę formatu obrazu, to w Daewoo jest tego nawet całkiem sporo.

Dodano po 2 [minuty]:

sidiromek napisał:
    Cze,
    Wacham się właśnie między 29 i panoramą 32 cale. Dziś podjąłem decyzję o zakupie więć ryje w tym forum od rana he.
    Głównie oglądam fimy na Divix (no wiecie z netu na CDromkach), czy one są w formacie panoramy czy standard? Tzn. w jakim tv będę miał okrojony ekran w 29cali czy 32? Bo jak mam kupować panoramy 32 cale i oglądać fimy na 25 calach (po okrojeniu) to się mija z celem.
    Dzięki na info z góry

DivX najlepiej chodzą na tv 21". Na większym ekranie wyraźnie denerwują niedoskonałości obrazu.
    sidiromek
    Poziom 10  
    Znalazłem sobie panasonica tx 29ps12p, myśłałem że to panorama, teraz doszedłem że panorama to min. 32 cale. Ale ma automatyczną zmianę obrazu na 16:9 (tak przynajmniej piszą), nie orientujecie się czy to standard w tv 29cali?
    Porównywałem je na
    http://www.ceneo.pl/_01_1506_1738_ScategoryID...se+minPrice=0+maxPrice=1500+resPage=False.htm
    w niekturych pisze że obraz jest 16:9 w innych 4:3. Troche sie pogóbiłem.
    Pablo1964
    Moderator
    To jest format 4:3. Panoramę możesz oglądać na nim z pasami u góry i u dołu. Standardowa przekątna tv panoramicznych to 32 lub 28".
    ma.jas
    Poziom 10  
    syriusz76 napisał:
    ma.jas napisał:

Nie 19` tylko 25` przy 32 panoramie.

Wystarczy dokladnie przeczytac posta :!::!::!::!:
    Obiektem moich dewagacji jest 29" calowe TV - LG 29FS2RNB
    syriusz76
    Poziom 10  
    Nie napinaj sie tak bo ci zylki pojda.

Mam pytanie otoz zakupilem Funaia 32D-3228FH http://okazje.twojecentrum.pl/product_info.php?products_id=2469

Producent mowi ze mozna ustawic obraz na 16:9 ale gdzie sie to ustawia. W ustawieniach obrazu mam : Auto, Normal, Full, 14:9, Cinema, Panorama, Subtitle i Zoom ale nie 16:9 :|

Czy Panorama to to samo co 16:9 ?
    Pablo1964
    Moderator
    W większości odbiorników 16:9 panorama to adaptacja obrazu 4:3 polegająca na pozostawieniu nie zniekształconego środka oraz rozciągnięciu boków. Nie wiem jak jest w Funai, ale raczej full albo zoom? Wypróbuj ustawienia podczas nadawania w tv formau 16:9.
    wilde_hilde
    Poziom 19  
    syriusz76 napisał:

W piątek w Media była promocja na wiele produktów i .... FUNAI (LCD) 26" można było nabyc w cenie 2222zł. - w tej cenie napewno to niezła oferta była - była, bo tv "szły" jak woda.

Dużo plazm i LCD jest przecenionych, wypada jeszcze trochę odczekać i ściągac obraz ze ściany, a w jego miejsce powiesić TV :)
    wit502
    Poziom 10  
    Witam,może doradzicie coś w temacie tego modelu PANASONIC TX32PX30
    Falco76
    Poziom 25  
    Już zgłupiałem ....:?:
    Nie jestem fachowcem od telewizorów i cały czas żyłem w przekonaniu, że jeżeli kupować to albo SONY albo Philips. Z tego co tutaj czytam tak jednak nie jest. Też przymierzam się do kupna jakiegoś 29` z kineskopem. I mam dylemat....

Kupować SONY lub Philipsa czy szukać czegoś innego? HELP

Pozdrówka
    Pablo1964
    Moderator
    Szukać czegoś, co ma dobrą jakość odbioru i dobre warunki gwarancji. Przy 29" jedna wskazówka: celuj w 100 Hz. A literki pod ekranem można sobie samemu dowolne przykleić ;-)
    Falco76
    Poziom 25  
    Czy któryś z kolegów serwisantów mógłby wymienić w kolejności od najmniej awaryjnych. Nie chodzi mi o rozwodzenie się na temat dlaczego itd. poprostu, żeby mieć przegląd sytuacji. Będę wdzięczny.

Pozdrówka
    ABM
    Poziom 10  
    Zanabyłem dziś w MM w Poznaniu philipsa 32 PW 8651 za 1248 zł. Wczoraj nie było tych telewizorków do kupienia a dziś się pojawiły się znowu w cudowny sposób!(pracownik stwierdził, że kupujacy nie dostali rat). Część tych telewizorów była z wystawy, jednak udało mi się wyrwać fabrycznie zapakowaną sztukę. Całkiem przyzwoity obraz i dźwięk oraz śmieszna cena. Jedyna wada jaką dostrzegłem to minimalne przekrzywienie obrazu w lewo. Czy ktoś może powiedzieć w jaki sposób można wejść w menu serwisowe i zniwelować ten niewielki defekt?