Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor kupić 2005?

kasprzyk 18 Sep 2006 14:57 13392 1013
Optex
    Falco76
    Level 25  
    Czy to tak ciężko zrozumieć?:!: Nie chę się nikomu chwalić. Dlatego zaznaczyłem "... jak się tutaj nim pochwalę" ponieważ uważam ELEKTRODĘ za poważne forum. Ludzie wypowiadający się tutaj są w większości fachowcami (oczywiście są wyjątki), dlatego liczę się z ich zdaniem. Umieszczając wypowiedź typu: "Kupiłem sobie telewizor marki X model Y"... - otrzymałbym odpowiedzi typu: "Są to bardzo awaryjne TV" lub "Super, dobry model wybrałeś" i raczej wolałbym zobaczyć te drugie. Mam do wydania 1300 PLN. Dla jednych to mało, dla innych dużo. Wolałbym za te pieniądze kupić coś co nie będzie jakimś bublem a TV 29` waży ok 50kg i wożenie tego co chwilę do serwisu to troche kłopot.

To może ktoś powie jakich telewizorów nie kupować (marka, model, dlaczego nie kupować). Takie wskazówki byłyby cenniejsze. I może lepiej, żeby wypowiadali się fachowcy. Opinie typu "Telewizory marki X są do d..y" usłyszane od osób, którym kiedyś się zepsuł Telewizor marki X - troche mnie śmieszą.

..... a ja tylko chę kupić telewizor.
  • Optex
    lukaaa
    Level 11  
    Samsung CW29Z408PQ po przeczytaniu wielu negatywnych opini pseudo fachowców kupilem ten tv w necie bez oglądania i jest jak każdy inny z przodu ekran w nim kręcą sie ludziki lub inne samochodziki.jak się popsuje dam znać .

Dodano po 49 [sekundy]:

Samsung CW29Z408PQ po przeczytaniu wielu negatywnych opini pseudo fachowców kupilem ten tv w necie bez oglądania i jest jak każdy inny z przodu ekran w nim kręcą sie ludziki lub inne samochodziki.jak się popsuje dam znać .
    Pablo1964
    Moderator
    Falco76 wrote:
    Czy to tak ciężko zrozumieć?:!: Nie chę się nikomu chwalić. Dlatego zaznaczyłem "... jak się tutaj nim pochwalę" ponieważ uważam ELEKTRODĘ za poważne forum

Tak właśnie Cię zrozumiałem i odpowiedziałem szczerze. Jeżeli poczytasz ten wątek od początku, znajdziesz wiele cennych uwag i będziesz potrafił odcedzić opinie laików. Ja nie chcę Cię zachęcać ani zniechęcać do konkretnego modelu, gdyż:
    1. Jest kilku producentów podzespołów i te same elementy znajdziesz w tv wielu marek.
    2. Przy kwocie 1300 zł nie masz marginesu, zeby dopłacać za logo pod ekranem. Jeżeli w tej cenie kupisz tv znanej marki, będzie on z pewnością z dolnej półki. Dlatego zaproponowałem w linku powyżej alternatywę: tv mniej znanej (ale dobrej) marki, za to z dość wysokiej półki. W tamtym wątku dokładnie wyjaśniłem, dlaczego tak proponuję, więc nie ma sensu przepisywać jeszcze raz; wystarczy odnośnik.

A jak poczytasz więcej, zobaczysz, że nawet fachowcy nie są zgodni. Świadczy to o w miarę wyrównanym poziomie sprzętu.
    mirekm11
    Level 11  
    Odnośnie Funai. Wczoraj widziałem w Auchanie Wrocław Bielany Funai 29" 100Hz, 29D3228FH, taki kanciasty, 1099 zł w promocji. W srodku kineskop samsunga. Spędziłem z nudów trochę czasu przy nim, żona robiła zakupy, grał bardzo ładnie i warto go kupić. Oczywiście po dokładnym sprawdzeniu co jest warty i czy takie 100 Hz Ci odpowiada. Geometria, kolory, ciemne elementy na jasnym tle, kontrast, szczegółowość obrazu bez zastrzeżeń (oceniałem bez obrazu kontrolnego). Rozjeżdżanie się kolorów w porządku. Pompowanie obrazu OK, nie rewelacja, ale było dobrze.

W MM Wrocław Plac Dominikański widziałem też telewizor o takim samym symbolu (menu identyczne). Obudowa juz inna, obła, identyczna z 32" 32D3228FH, www.oap.lt/?a=kainininkas&b=preke&c=7262,
    ale węższa ponieważ to 29" za 1199 zł. Według mnie grał najlepiej wśród telewizorów 29" (~10 modeli, 50 i 100Hz). Kineskop nie wiem. Obraz był bardzo żywy i miał głębię, a cała reszta była płaska i mdła. Nie kręciłem ustawieniami.

Nie wszystkie Funai są dobre. Jeden z najgorszych 32" CRT, który widziałem, w Auchanie, to 50Hz 32D3228F (bez H). Obraz tragedia, zimna ryba (tak mi się kojarzy) i nie pomogła zabawa przyciskami.
    repultok
    Level 1  
    Oglądałem telewizor Samsung 29Z408pq i ma wg mnie wadę:
    Obraz nadawany w formacie panoramy automatycznie rozciągany jest na cały ekran powodując zniekształcenie - (wyciągnięcie obrazu w pionie)w menu nie widać opcji wyboru formatu - czy tego nie da się zmienić - tak zniekształconego obrazu nie da się oglądać
  • Optex
    Pablo1964
    Moderator
    Musi dać się zmienić. Zmiana formatu to dziś standard nawet w niemarkowych telewizorach.
    Rawq
    Level 11  
    Interesuje mnie Zakup Telewizora LCD 32` Nie wiem jakiej firmy kupić zastanawiałem sie nad LG bo są w moich mozliwościach cenowych czyli tak do 3500zł. Ale może ktoś poleci jakieś inne??

Jakies Rady na co zwracać uwagę ?
    To jednak jest jakiś wydatek i nie chciał bym kupić sprzęti i nie być z niego zadowolonym.
    mirekm11
    Level 11  
    Zwróc uwage na:
    1.HDTV forum, Elektroda, Goldhand, HDTVpolska i rankingi w internecie.
    2.Kontrast, powinien być nie mniejszy niż 1000:1, wtedy podczas oglądania telewizora w słabym oświetleniu CZERŃ nie będzie za bardzo świeciłA. Kontrast w samsungach np. 5000:1 to tzw kontrast dynamiczny, a matryce tak naprawdę mają 1000-1200:1. Mój monitor komputerowy 1500:1 Syncmaster 173P plus też lekko świeci w ciemności, ale nie ma regulacji mocy lampy.
    3.Co jest z tym związane czarne elementy w świetle jarzeniówek (oświetlenie w sklepach) powinny być czarne, czarne także przy patrzeniu z boku. Im wiekszy kąt i im mniej swiatła zewnętrznego, tym bardziej będzie widoczne świecenie czerni. W całkowitej ciemności 1200:1 też będzie lekko świecił.
    4.Aby móc oglądnąć telewizor LCD w słabym świetle musi posiadać regulację mocy lampy, wtedy skręcasz jasność i kontrast na minimum (ma to wpływ na odwzorowanie kolorów, CRT są tu lepsze), a jak czerń lekko świeci tracisz szczegóły ciemnych fragmentów obrazu.
    5.Deklarowane kąty patrzenia w pionie i poziomie co najmniej 176/176. W praktyce obraz powinien być też akceptowalny pod bardzo dużym katem patrzenia. Jeżeli tak nie jest, to oceń pod jakimi katami będzie oglądany w domu i czy będzie Ci pasował.
    6. Czas reakcji matrycy, w tej chwili co najmniej 8ms dla formatu 32” i większych.
    7. Staraj się kupić w miarę możliwości najnowszy model. Technologia, zwłaszcza produkcji matryc LCD bardzo szybko się rozwija.
    8.Ten telewizor oprócz odbioru HDTV ma też odbierać sygnał z anteny, a tu jakość jest gorsza od CRT. Każ podłączyć sobie telewizor do anteny i oceń jakość obrazu, biorąc pod uwagę to, że sygnał z anteny może nie być najlepszy, a to ma duży wpływ na jakość wyświetlanego, w pełni cyfrowego, obrazu.
    9. Nie wierz w każde słowo sprzedawcy. W MM byłem świadkiem sceny kiedy pracownik potwierdził uwagę klienta, że samsung 40M61 jest jednak gorszy (leciał z sygnału z anteny, był w super promocji: 5700 zł, nagroda EISA 2005/2006) od całej reszty samsungów (wszystkie leciały na sygnale HDTV) bo obraz jest jakby bardziej rozmyty ??????????? Potem zadałem sprzedawcy parę pytań, był albo całkowicie niezorientowany, albo co bardziej prawdopodobne, rżnął głupa, wiadomo dłuższa promocja. Telewizory stały cały tydzień.
    10. Jasność 500 cd/m2, występująca w większości telewizorów, jest wystarczająca.
    11. Wodotryski typu PIP na drugim, wbudowanym tunerze, nic nie dają, a podnoszą cenę. Nawet tzw EkoPIP wg mnie nic nie daje, lepiej przełączać zródła sygnału pilotem.
    12. Elementy poprawiające obraz typu filtr grzebieniowy itd. bardzo pożądane przy odbiorze z anteny.
    13. Zastanów się, czy lepiej nie poczekać, aż ceny spadną i kupić 37”, to jest mój dylemat.
    14. Złącza, wiadomo, takie jakich się oczekuje. Komputer , jeżeli telewizor 1366x768, to czy karta graficzna wyświetla taka rozdzielczość? Przy innej obraz będzie gorszy.
    15. Oczywiście powyższe, satysfakcjonowało by mnie. Może ktoś doda więcej?
    16. Oczywiście, też można sprawdzić wadliwe piksele. Jeżeli nie świecą, to będzie to niezauważalne. Jeżeli będą świeciły cały czas to gorzej i może to być denerwujące przy wyświetlaniu czerni. Wiadomo, jak człowiek zacznie sie wpatrywać to mały czerwony, zielony lub niebieski pikskel może urosnąć do rozmiarów słonia. Ale jest to mniej widoczne niż na monitorze komputerowym LCD, gdzie ekran jest bardzo blisko oczu. Jak się da w sklepie należy wyświetlić czerń i popatrzeć. Bez żródła sygnału można pokombinować np. wyjęciem wtyczki z gniazda antenowego, przełączeniem na inne żródło sygnału, które nie jest podłączone. Może sie tak da, niektóre telewizory, które widziałem wyświetlały wtedy czerń, przynajmniej na pewien czas.
    dominek
    Level 11  
    Napiszcie coś na temat LG 42LC2R.Chciałbym uzyskać opinie przed zakupem tego sprzętu.
    gladiator
    Level 15  
    dominek wrote:
    Napiszcie coś na temat LG 42LC2R.Chciałbym uzyskać opinie przed zakupem tego sprzętu.

Ja kupiłem LG 32LC2R i telewizor jak telewizor ciagnie 150Watt pradu, gdzie Plazma potrafi pociagnac 300 Watt. OT
    akuś
    Level 15  
    No cóż nie będe owijał w bawełnę na tym forum nie dowiecie się co wybrać bo każdy chwali swoje i jak juz coś kupi to nawet jak to będzie niewypał to i tak zawsze coś takiego znajdzie w tej kiszcze że będzie ją wychwalał pod niebiosa. Prawda jest brutalna , obraz ze zwykłej anteny dobrze idzie tylko na telewizorze 50Hz ( zajmuje sie montażem anten tv i tv sat ) Wiele razy ( w większości) spotkałem sie z tym , że mimo moich rad odnośnie zakupu telewizora i tak poszli za reklamą , jaki był efekt tego , no cóz płacz przed telewizorem bo stary telewizor to tak jakoś miał wyrażniejszy obraz bez takiego ziarna i jakoś tak wszystko się nie zlewało. I co można powiedzieć 100Hz jest bardzo dobre do sygnału z DVD i z TV SAT ale 50 Hz też dobrze sobie z tym radzi. Ja mam 50 Hz LG i pomimo kilku drobnych wad obraz jest brdzo dobrej jakości. Filmy i koncerty oglądam korzystając z projektora tv i dużego ekranu o wymiarach 2,5 m na jakieś 3,5m. I jak na razie nie widzę konkurencji dla takiego rozwiązania .Obraz z projektora jest bardzo dobrej jakośći
    ( zależy od kopii) i można poczuć sie jak w kinie.NO cóż jest jedna wada tego systemu , trzeba mieć warunki w domu na coś takiego , ale jeśli się je ma to jest to najtańsza namiastka kina i wierzcie mi mozna sie zarazic takim oglądaniem i wtedy naprawdę można mieć dylemat co wybrać.
    Taki sprzę t raczej nie nadaje sie do normalnego oglądania tv. Pamiętajcie przy wyborze odbiornika najważniejszy jest sygnał jaki będzie podłączony do odbiornika i z czego częsciej będzie sie korzystać.
    Nie kupujcie odbiornika na wyrost tzn z myślą wykorzystanie go w przyszłości do różnych nowinek bo możecie się przejechać . Pozdrawiam wszystkich wątpiących i stojących przed wyborem
    gladiator
    Level 15  
    Zgadza sie . roznica jest taka ze TVP nadaje słaby obraz i roznica jest kolosalna jak włącze staelite CYFROWO a programy z Kablowki jakosc jest o 50% gorsza. Wyruznia sie TVN lepiej nadaja.
    Moze mi ktos wyjasnic system HD i HDMI oraz kiedy to ruszy w naszym kraju.
    Z LG jestem zadowolony cena i jakosc. Pozdrawiam
    mirekm11
    Level 11  
    A ja mam 50 Hz, czeskiego Panasonika TX-29AS1P (kineskop Panasonika) z obrazem bez wad, kupionego ok. 3 lata temu. Obraz praktycznie nie drga, no chyba, że są to cienkie poziome linie, ale dalej te 50 Hz daje mi po oczach. Podobnie jak daje mi po oczach mój 17 letni HCM z kineskopem Toshiby. Dobry 50Hz teraz? Każdy może pójść do sklepu i porównać każdą 50Hz-ówkę z dobrą 100Hz-ówką. Myślę, ze odpowiedź będzie tylko jedna, na pytanie: co wybrać? Co ja wybrałem, napisałem w poprzednich postach. Efekt stroboskopowy, plamy zamiast łagodnego przejścia pomiędzy odcieniami kolorów? Coś za coś, to problem sprzed paru lat. W tej chwili obraz pod tym względem jest całkowicie akceptowalny w niewiele wyższej cenie, tylko trzeba poszukać odpowiedniego modelu telewizora CRT. LCD pod względem obrazu z anteny jest wg mnie gorsze i rzeczywiście cyfrowość obrazu daje się zauważyć, zwłaszcza w dużych formatach. Proszę porównać na żywo np. w MM. Co do braku szczegółów w 100Hz CRT nie zgadzam się. Śmiem twierdzić, że dobrych 50 Hz telewizorów teraz nie ma, przynajmniej ja takich nie widziałem. Każdy zachwala to co ma? Przepraszam, a o czym ma przede wszystkim pisać. Swój telewizor zna najlepiej. Wyolbrzymia zalety, pomniejsza wady? To normalna cecha psychiki ludzkiej i każdy, w miarę rozsądny czytelnik bierze to pod uwagę i potrafi wyłuskać pożyteczną informację. Na każdym innym forum jest podobnie. Co jest zaletą wg mnie tego forum, to szczerość wypowiedzi. Przynajmniej nie budzi moich zastrzeżeń. W kontraście stawiam forum HDTV, gdzie wszystko dzieje się szybko, łatwo i przyjemnie, i kończy się okrzykiem: pozdrawiam lub pozdrawiam serdecznie, a największymi guru są spece od sprzedaży sprzętu, o którym się dyskutuje.
    Pablo1964
    Moderator
    akuś wrote:
    Prawda jest brutalna , obraz ze zwykłej anteny dobrze idzie tylko na telewizorze 50Hz

Hmmm... sam mam 2 telewizory 100 Hz i jeden 50 Hz, sygnał ze zwykłej kablówki i doszedłem do zgoła przeciwnego wniosku.
    rectosei
    Level 14  
    Witam! Być może podobne do mojego pytanie pojawiło się już w tym wątku, ale potrzebuję naprawdę szybko informacji i nie dam rady przeczytać teraz wszystkich postów. Pytanie jest krótkie: telewizory Daewoo 29' oferowane obecnie w dużych sieciach handlowych po 990 zł. Ile ten sprzęt jest wart i czy warto w ogóle się nim zainteresować. Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam jeśli powieliłem czyjeś pytanie. Pozdrawiam :)
    Dot dash
    Level 11  
    rectosei wrote:
    Witam! Być może podobne do mojego pytanie pojawiło się już w tym wątku, ale potrzebuję naprawdę szybko informacji i nie dam rady przeczytać teraz wszystkich postów. Pytanie jest krótkie: telewizory Daewoo 29' oferowane obecnie w dużych sieciach handlowych po 990 zł. Ile ten sprzęt jest wart i czy warto w ogóle się nim zainteresować. Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam jeśli powieliłem czyjeś pytanie. Pozdrawiam :)

Witam.
    Pracuje w Media Markt i miałem z tymi modelami telewizorow troszeczke doczynienia....Generalnie telewizor nie wart pieniedzy. Lepiej dołozyc i zakupic sobie cos lepszego.
    rectosei
    Level 14  
    Witam.
    Pracuje w Media Markt i miałem z tymi modelami telewizorow troszeczke doczynienia...Generalnie telewizor nie wart pieniedzy. Lepiej dołozyc i zakupic sobie cos lepszego.[/quote]

Chodiz o jakość / awaryjność czy raczej o parametry techniczne? Pzdr.
    wilde_hilde
    Level 19  
    [quote="Dot dash"]
    rectosei wrote:
    telewizory Daewoo 29'

Może trochę nie na temat, ale firma Daewoo ze sprzetem rtv znika z polskiego rynku, podobnie jak ACER (laptopy etc...) - moze ktoś cos wie na ten temat.

A propos Media M**** - mozna kupić Grundig'a 29" w cenie ok. 800zł.
    Pablo1964
    Moderator
    TV Daewoo produkowane są w Pruszkowie, więc z tym znikaniem to raczej pomyłka. Te Grundigi po 800 zł są też made in Poland, 50 Hz, najniższa półka.
    rectosei
    Level 14  
    A więc panowie jak: warto dać te 900 zł za Daewoo czy wspomnianego Grundiga czy nie? Nie będę ukrywał, że fundusze mamy dość mocno ograniczone, a ten wydatek wyskoczył mi dość nagle. Pzdr.
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli ten Daewoo ma 100Hz to warto. Podejrzewam jednak, że za 900 zł będzie 50 Hz. Jeżeli masz ograniczony fundusz a nie chcesz potem żałować, polecam raczej tego Funai z wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic546275.html
    i cały ten wątek jako wskazówkę, jak kupić tani i niezły tv.
    bRys
    Level 2  
    Witam,

jak wiekszość w tej cześci forum borykam sie z problemem wyboru telewizora w dżungli modeli.
    Co powiecie na model Smsunga, jak w temacie, a moze macie coś do zaproponowania innego w podobnej cenie.
    A może ktoś z Was już go ma i zechce się podzielić opinią. Dzisiaj pojeżdżę po sklepach aby zobaczyć jak wygląda obraz z anteny, ale Wasza opinia, mam nadzieję że będzie bardziej konstruktywana. Rodzice proszą mnie o radę co kupić, a sprzedawcom ... zresztą sami wiecie jak im trzeba wierzyć!

pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Jak każdy LCD - trzeba sprawdziś na sygnale tv PAL, żeby się w domu nie rozczarować.
    JUREK127
    Level 14  
    Wrócę jeszcze do Daewoo .W tv 29 cali montowane są kineskopy A 68 EPD10X firmy matsushita toshiba germany a płyty główne w 100Hz CP830F. Identyczne kineskopy i płyty montowane są w Panasoniku PS12 CP830FP różniące się tylko procesorem.
    cobras
    Level 13  
    Może odpowiem jako użytkownik DTH 29 U7 K100D Daewoo. Mam ten model juz od 2 lat. Na razie sprawuje się dobrze i 100hz to jest to co jest potrzebne przy 29". Nigdy nie wziąłbym takiego ekranu na 50hz bo by mi oczy wyszły z orbit. Co do telewizora to ma nienajlepsze głosniki (słabe basy) ale puszczajac dźwięk (Nicam) przez amplituner jest czysciutki i bez zarzutu. Co do jakosci obrazu to uważam ze jest bardzo dobra na kablówce i zwykłej antenie. Telewizor ma wbudowany trzystopniowy filtr szumów który to dosyc dobrze usówa szumy z obrazu (nie ma go model 50Hz). Zastrzeżenia miałem do buczenia które wydobywało się z wnętrza odbiornika. Okazało się że cewka (chyba od pętli rozmagnesowującej) wprowadzała w rezonans obudowę, po podłożeniu miękkiej podkładki jest cicho i miło. Mój model ma kineskop Thomson made in italy. Polecam wszystkim jako tani i dosyć dobry sprzęt.
    JUREK127
    Level 14  
    Tak potwierdzam ,głośniki w Daewoo nie najlepsze ale obraz ze zwykłej anteny jest lepszy niż z tunera cyfrowego- bardziej ostry i więcej szczegółów widać.
    Aga I
    Level 2  
    [quote="bRys"]Witam,

jak wiekszość w tej cześci forum borykam sie z problemem wyboru telewizora w dżungli modeli.
    Co powiecie na model Smsunga, jak w temacie, a moze macie coś do zaproponowania innego w podobnej cenie.
    A może ktoś z Was już go ma i zechce się podzielić opinią. Dzisiaj pojeżdżę po sklepach aby zobaczyć jak wygląda obraz z anteny, ale Wasza opinia, mam nadzieję że będzie bardziej konstruktywana. Rodzice proszą mnie o radę co kupić, a sprzedawcom ... zresztą sami wiecie jak im trzeba wierzyć!

Jestem szczesliwą posiadaczką LE32R72B. Televizor naprawdę wart swojej ceny. obraz z cyfrowego polsatu bardzo ładny, nie ma żadnego smużenia. Obraz z dvd rewelacyjny. Przed kupnem dlugo zastanawiałam sie nad modelem i teraz nie żałuje. polecam go każdemu. Więcej na jego temat http://hdtv.com.pl/forum/archive/index.php?t-5212.html.
    bub2
    Level 10  
    Witam wszystkich
    Staje przed wyborem telewizora 21* /dla tesciowej/ max 28*-29* cali /kineskopowy/ bez zadnych bajerow ma to byc telewizor dla starszej osoby wiec nie ma zadnych wymagan.Prosze o rade jaka marke /firme/wybrac,na co zwrocic uwage przy kupnie/moze jaki kraj produkcji/.Bardzo prosze o rade moze w takim stylu -21* jaka firma , 28*-jaka firma, 29* - jaka firma /suma do wydania to max 1000zl /
    Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
    leatz
    Level 11  
    zastanawiam sie nad TV. I zaczyna sie problemco wybrac mam ok. 3000zl.Lepiej kupic za ta cene zwykly kineskop czy LCD.
    Telewizor bedzie stal jakies 3 metry od ogladajacych jaka wielkosc bedzie optymalna. Jki format wyswietlania lepiej wybrac 4:3 czy 16:9.
    radekr
    Level 16  
    leatz wrote:
    zastanawiam sie nad TV. I zaczyna sie problemco wybrac mam ok. 3000zl.Lepiej kupic za ta cene zwykly kineskop czy LCD.
    Telewizor bedzie stal jakies 3 metry od ogladajacych jaka wielkosc bedzie optymalna. Jki format wyswietlania lepiej wybrac 4:3 czy 16:9.

Jak już kilka osób w tym wątku pisało wybór TV zależy od przewidywanego jego zastosowania. Jeśli będzie głównie służył do oglądania telewizji (np. z kablówki) to skłaniałbym się do kineskopowego, sam ostatnio kupiłem TV i żaden LCD czy plazma (w zakresie mioich możliwości finansowych) nie dawał porównywalnej jakości obrazu do dobrego telewizora kineskopowego. Natomist jeśli będziesz go wykozystywał do oglądania DVD to chyba można by zaryzykowac LCD czy plazme.