Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2005?

kasprzyk 06 Paź 2006 13:07 8127 1013
  • #871 06 Paź 2006 13:07
    Czypion
    Poziom 10  

Parę miesięcy temu kupiłem 29 cal. telewizor o którym zawsze marzyłem.Pierwszy to był Panasonic 29 ps12,którego wymieniłem następnego dnia, obraz słaby, mleczny,mało kontrastowy,100hz psuło obraz,wymieniłem go na Samsunga Z- 308T Slimfit ,bez geometri obrazu,kolory,nasycenie bardzo dobre,100Hz - synowa,żona i znajomi stwierdzili cytuje- przy ruchach głowy włosy zostają w tyle,wyobrażcie sobie reszte obrazu,wymieniłem go Samsunga 404N 50Hz po prostu zrezygnowałem ze 100Hz, nie będe o nim pisał poprostu go oddałem do sklepu , podziwiam ich cierpliwość. Po długim namyśle kupiłem Sharpa 29MF96EC i wiecie co trafiłem , obraz czysty, kolory,kontrast i reszta bardzo dobre,dzwięk trochę za słaby( mało niskich tonów).Wyposażenie telewizora bardzo dobre . Zaznaczam że mój budżet na tv wynosił do 1600zł i mówię o tej klasie cenowej, sygnał pochodzi z telewizji kablowej. Pozdrawiam.

Dodano po 29 [sekundy]:

Parę miesięcy temu kupiłem 29 cal. telewizor o którym zawsze marzyłem.Pierwszy to był Panasonic 29 ps12,którego wymieniłem następnego dnia, obraz słaby, mleczny,mało kontrastowy,100hz psuło obraz,wymieniłem go na Samsunga Z- 308T Slimfit ,bez geometri obrazu,kolory,nasycenie bardzo dobre,100Hz - synowa,żona i znajomi stwierdzili cytuje- przy ruchach głowy włosy zostają w tyle,wyobrażcie sobie reszte obrazu,wymieniłem go Samsunga 404N 50Hz po prostu zrezygnowałem ze 100Hz, nie będe o nim pisał poprostu go oddałem do sklepu , podziwiam ich cierpliwość. Po długim namyśle kupiłem Sharpa 29MF96EC i wiecie co trafiłem , obraz czysty, kolory,kontrast i reszta bardzo dobre,dzwięk trochę za słaby( mało niskich tonów).Wyposażenie telewizora bardzo dobre . Zaznaczam że mój budżet na tv wynosił do 1600zł i mówię o tej klasie cenowej, sygnał pochodzi z telewizji kablowej. Pozdrawiam.

Dodano po 14 [sekundy]:

• Mitronik
  • #872 06 Paź 2006 20:32
    Stelmacher
    Poziom 11  

jaki tv wybrac aby obraz byl dobry sygnal mam ze zwyklej anteny.
    na co mam zwrocic uwage przy kupnie tv?? abym w domu sie nie rozczarowal,

chce dosc duzy telewizor nie mniejszy niz 32"

licze ze kos mi udzieli jakiejs odpowiedz

pozdrawiam

• Mitronik
  • #873 09 Paź 2006 18:36
    JarooPl
    Poziom 10  

Witam :)

poproszę serdecznie o odpowiedź
    czy te dwa modele są do niczego, czy są warte wydania kasy ??

1.Telewizor Samsung Slim Fit WS32Z409P 32" HD Ready HDMI PIP
    2.Telewizor panoramiczny Philips 32PW9551/12 32" 100 Hz Stereo

• #875 14 Paź 2006 22:00
    Michal_O
    Poziom 15  

Witam,

Mam do wyboru 3 TV LCD Samsunga. Cena ta sama - ok 4 000 PLN.

Są to:
    1. LE32R72B
    2. LE32R71B
    3. LE32S71B

Co wybrać ??? Jakieś rady, sugestie...

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
    Michał.

• #876 16 Paź 2006 20:22
    andpol 33
    Poziom 35  

Tak sobie wczoraj od niechcenia obejrzałem tv w MM i zapłakałem.Tv CRT już się kończą a te wszystkie płaskie to porażka.Szczególnie przyjrzałem się LCD Toshiba-full hd,gdzie był zapodany nsport hd i właśnie leciał jakiś mecz.Tv za 15000 a ja bym 1500 za to nie dał.Nie wiem co mi przyjdzie kupić jak padnie mój Samsung 50 Hz.Lcd-ki na dzień dzisiejszy odpadają(może za parę lat coś się poprawi)Plazmy prezentują się trochę lepiej,ale ze swoimi wadami nie wiem,czy przetrwają i pójdą do przodu.Moja subiektywna ocena na dzień dzisiejszy jest taka,że najlepiej grają zwykłe CRT 50 Hz z dobrego sygnału analogowego(nie kablówka).Drugie spostrzeżenie jest takie,że ciężko dzisiaj trafić dobry TV CRT:cry:.(z dobrym nieszumiącym torem sygnałowym,dobrą geometrią i zbieżnością)Będę czekał na poprawę osiągów lcd-ków i plazm,bo na dzień dzisiejszy nie widzę nic co bym chciał kupić.

• #877 19 Paź 2006 21:46
    enrico2000
    Poziom 9  

Mam problem. Ku[ilem pare dni temu Daewoo DTF 2950 w Media Markt. I jak wielu z Was buczy, nie wiem co robic. Juz raz go wymienialem i tez buczy, a sami w sklepie mowili ze nie powinno !! Mysle nad Philips 32 PW 8751. Co sadzicie??A moze cos innego, tylko co, zeby nie buczalo ??:))

• #878 20 Paź 2006 09:05
    Pablo1964
    Moderator

Istotnie, wybór dobrego CRT jest dziś prawdziwym problemem. Jeszcze 2 - 3 lata temu było o wiele lepiej. Cóż, takie są bezwzględne prawa rynku. Mamy do wyboru albo budżetowe modele schodzącej technologii albo eksperymenty nowych, jeszcze nie do końca dopracowanych. Ciekawe dyskusje na temat CRT można znaleźć m.in. tu:
    http://www.forum.hdtv.com.pl/forumdisplay.php...1&pp=20&sort=lastpost&order=desc&daysprune=-1

• #879 02 Lis 2006 19:26
    Zdzichu
    Poziom 32  

Jeżeli chodzi o telewizory CRT to Philipsa, Thomsona i Sony bym nie kupił. Zbyt często widzę zdziwione miny klientów kiedy mówie że niestety bania juz do bani :D. Oczywiście nie wierzą, w końcu telewizor ma tylko kilka lat, czasem zaledwie dwa :D. i jadą z nim do następnego serwisu gdzie słyszą to samo. Do tej pory polecałem wszystkim Panasoniki i jak narazie nie zmieniam zdania choć zaczynają pojawiać się u mnie w serwisie. Przeczytałem w tym temacie sporo postów i zgazam się z tymi co mówią że na zwykłej antenie i w kablówce najlepiej spisują się 50Hz. Sam mam 10 letniego Unimora i nie zamienił bym go na żadenego 100 Hz. Ceny LCD spadają a co do jakości obrazu to zaczyna być coraz lepiej. Najlepszy obraz udało mi się zaobserwowac na LCD firmy LG. Słabo wypada Samsung a najsłabiej sharp. Rewelacyjnie chodzą LOEVE ale ich na naszym rynku jest stosunkowo mało.

• #880 04 Lis 2006 00:31
    maribt
    Poziom 15  

byłem dzisiaj w kilku sklepach i w każdym zachwalali inny telewizor ... Doradźcie mi jaki wybrać telewizor LCD do 3000-3500 zł
    P.S. Czy to prawda, że funai jest robiony przez watsona (tak powiedizal mi sprzedawca w makro)

• #881 04 Lis 2006 11:33
    Pablo1964
    Moderator

Nieprawda. Funai to stara japońska firma z tradycjami. Przeszukaj ten wątek, jest w nim sporo informacji.

• #882 04 Lis 2006 12:08
    maribt
    Poziom 15  

własnie czytałem tu duzo pozytywnych informacji o funaiu dlatego zdziwiło mnie to co usłyszałemw makro.

• #883 04 Lis 2006 14:18
    Michal_O
    Poziom 15  

Tajemnicą Poliszynela jest to, iż TV LCD dzielą się na:

1. SAMSUNG.
    2. Pozostałe.

Pozdrawiam,
    Michał.

• #884 04 Lis 2006 15:19
    Pablo1964
    Moderator

Michal_O napisał:
    Tajemnicą Poliszynela jest to, iż TV LCD dzielą się na:

1. SAMSUNG.
    2. Pozostałe.

Nie poliszynela, tylko folderu reklamowego Samsunga ;-)

• #885 04 Lis 2006 19:15
    wilde_hilde
    Poziom 19  

Pablo1964 napisał:
    Nie poliszynela, tylko folderu reklamowego Samsunga ;-)

Nie tylko Samsung i całe szczęście :)

Co sądzicie o SONY BRAVIA?

Byś może nie tanio, ale ..... chyba solidnie.

• #886 04 Lis 2006 21:07
    Michal_O
    Poziom 15  

Oczywiście, SONY używa najlepszych matryc LCD.

Które, kupuje od SAMSUNGa.

Pozdrawiam,
    Michał.

• #887 04 Lis 2006 23:56
    maribt
    Poziom 15  

a jaka firma jest lepsza: LG, Grundig czy funai ?

• #888 05 Lis 2006 00:10
    Pablo1964
    Moderator

A jeżeli powiem Ci, że VW jest lepszy od Opla, to znaczy, że Polo jest lepsze od Vectry?
    Porównuj modele a nie firmy. Przeczytaj ten wątek, wiele już powiedziano na ten temat.

Grundig - doskonała niemiecka firma z tradycjami, przejęta niedawno przez kapitał turecki. Kiedyś nr 1 w telewizorach, dziś nie wiadomo jak potoczy się jej przyszłość.
    Funai - japońska firma z tradycjami. Na rodzimym rynku konkuruje m.in. z Sony. Przez długie lata sprzedawała w Polsce wyłącznie najtańsze urządzenia, które nie znajdowały już zbytu na innych rynkach. Tak, że o lepszych produktach niewiele wiemy poza tym, że są.
    LG - (d.Goldstar) - jeden z wiodących producentów elektroniki w Korei.

Na kórą markę postawić? De gustibus...

• #889 05 Lis 2006 22:46
    maribt
    Poziom 15  

Funai LCD-D2706 za 2 195 zł
    Panasonic TX-26LE60 za 3 049 zł
    Grundig Cinaro 26 LXW 68-6612 za 2 293 zł

• #890 06 Lis 2006 08:43
    Pablo1964
    Moderator

To są telewizory porównywalnej klasy; o wyższości któregokolwiek może zadecydować najlepiej subiektywna ocena. Nic nie zastąpi wzrokowego porównania. Każ sobie podłączyć w sklepie sygnał taki jaki masz w domu (czyli TV PAL, nie HDTV ani DVD) i oceń.

P.S. Ten Panasonic jest znacznie tańszy, poszukaj lepiej.
    http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_lcd&p=panasonic_tx_26le60p
    http://www.jonczak.pl/oferta.php?id_towaru=1708

• #891 07 Lis 2006 16:21
    siwyyy
    Poziom 12  

Może doradzicie w wyborze TV/LCD...
    Więc tak, pokój nie jest duży ok 2.5x3.5m z racji na układ mebli itp. odległość oglądania wynosi ok 2.5m...

Co wybrać, powiedzmy na zakup mam ok. 2tyś.
    Dodam że TV/LCD będzie umieszczony obok LCD do kompa... chyba to nie przeszkadza.
    Jeden LCD do telewizji i kompa odpada.

Obecnie mam 21 panasonica ale muszę się jej pozbyć...
    Co radzicie 29" TV wersja SLIM czy lepiej kupić jakiś LCD 27"
    np. http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=12745&ref=10
    Co radzicie... zastosowanie telewizja z kablówki, DVD i divx.

• #892 07 Lis 2006 21:30
    Michal_O
    Poziom 15  

Za kwotę 2 700 PLN kupisz już LE27S71B firmy Samsung.

Co do CRT, to już wymierająca technologia. Ale, dla koneserów...

Przy HD Ready masz rozdzielczośc 1360 x 768.

CTR i sygnal PAL to tylko 625 linii.

Pozdrawiam,
    Michał.

• #893 09 Lis 2006 00:42
    maribt
    Poziom 15  

decydowałem się na Funaia i jestem tak średnio zadowolony. Obraz w miarę może być ale głosniki sa strasznie badziewiaste :/

• #894 09 Lis 2006 08:27
    Pablo1964
    Moderator

Głośniki są coraz częściej zaniedbywanym elementem tv, gdyż producenci wychodzą z założenia, że odbiornik będzie podłączony do KD.

• #895 11 Lis 2006 19:56
    hekatek
    Poziom 14  

Witam
    Poszukuje tvka w okolicach28" Aktualnie posiadam bardzo stara TOSHIBE 25" i bardzo dobrze mi słuzy, Zastanawiam sie takze nad ta firmą, W REALu znalazłem toshibe 29" za 799zł ale chyba ma on 50Hz zastanawiam sie czy nie bede po kilku godzinach siwiecił oczami Tivik bedzie mi słuzył do doioru c+ Mozecie mi cos doradzic Czy moze kupic inny tv w tych pieniazkach??

• #896 11 Lis 2006 21:43
    plumq
    Poziom 2  

wygląda na to że lcd i plazmy to jeszcze nie to co powinno być. Wydaje mi sie że najlepiej obecnie kupić dobry telewizor crt - ceny tak poszły ostanio znacznie w dół w stosunku do tego co było kilka lat temu żę warto. a jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza niz w lcd czy plazmach.
    W zwiazku z tym mam pytanie co sadzicie o LG FLATRON NP.29 cali?

• #897 12 Lis 2006 14:19
    dingi
    Poziom 15  

czesc ...

bardzo prosze o porade .....
    Sprawa jest w sumie pilna - bo jeszcze sa pieniazki ;)

Chodzi mi to

http://www.discount24.de/is-bin/INTERSHOP.enf...8KMteV1p0AAAEO_4v4U3L0&Promotion=0&AKRefID=PT

Gdyby link nie dzialal to inaczej

Mirai DTL-332M100

Co to jest ?
    Jak to sie je ??

Na co ogolnie zwrocic uwage, bo wszedzie pisza i pisza - ale w sumie nic nie wiem ... kurde.

Tak lopatologicznie - co musi miec, czego nie musi miec i w ogole -
    a moze kupic tradycyjny TV ;) ??

Cena do 500 eurosow - bo wiecej nie ma .... :D
    ...no dobra ten jest 549 - na granicy bolu :D:D:D

• #898 12 Lis 2006 18:19
    plumq
    Poziom 2  

co sadzicie o LG FLATRON NP.29 cali?

Dodano po 40 [minuty]:

a może lepiej panasonic 29 cali juz są od 1000PLN ?//

Dodano po 1 [minuty]:

ale mam miontor LG Flatron i jest całkiem całkiem dlatego pytam o LG?

• #899 12 Lis 2006 18:57
    Pablo1964
    Moderator

hekatek napisał:
    Witam
    Poszukuje tvka w okolicach28" Aktualnie posiadam bardzo stara TOSHIBE 25" i bardzo dobrze mi słuzy, Zastanawiam sie takze nad ta firmą, W REALu znalazłem toshibe 29" za 799zł ale chyba ma on 50Hz zastanawiam sie czy nie bede po kilku godzinach siwiecił oczami Tivik bedzie mi słuzył do doioru c+ Mozecie mi cos doradzic Czy moze kupic inny tv w tych pieniazkach??

Przy 29" stanowczo radzę 100 Hz. Nie sugeruj się marką, tylko wybierz ten, krórego odbiór najbardziej przypadnie Ci do gustu.

• #900 12 Lis 2006 21:35
    wilde_hilde
    Poziom 19  

dingi napisał:
    Mirai DTL-332M100

Moim zdaniem "firma marki firma" ...... juz szybiej skusiłbym sie na Tevion lub Medion z Aldi :) [przynajmniej jest 3 lata gwarancji door to door].

Dzisiaj bodajże w Saturn'ie był FUNAI LCD 32" w cenie ok. 2000zł. (promocja - taniej o wysokość VAT).