Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2005?

kasprzyk 12 Lis 2006 23:05 7710 1013
  • #901 12 Lis 2006 23:05
    70371
    Użytkownik usunął konto  
  • #902 12 Lis 2006 23:43
    dingi
    Poziom 15  

wiec po przeczytaniu wielu stron ... i uprzadkowaniu wszystkich danych,oraz po rozmowie z uzytkownikami / 1 lcd i 1 plazma/ dochodze do wniosku,ze :

1. Przemysl i sklepy laduja nas w konia sprzedajac nam "niedojrzaly" produkt.
    Moze to wynik zbyt szybko spadajacych cen na normalne odbiorniki - i trzeba cos ludziskom wcisnac - najlepiej ladne z wygladu i drogie...
    Sztuka tez bylo dojsc do stanu "taki LCD to juz kazdy musi miec " - bo za niedlugo ruszamy z HDTV idt itp.

2.Co daje taki LCD czy Plazma w goscinnym pokoju w ktorym tylko jedno miejsce jest optymalne do ogladania .... ( jak nie swieci slonce w przypadku plazmy ).

3.Ktos juz patrzyl na taki drogi sprzet w sklepie - ktory odbieral program TV - bo najczesciej to pokazuja cos z DVD ;)

4.Niepokoi mnie fakt ze obecna technika przekazywania obrazu nie jest zgodna z technika jaka wykorzystuje sie w LCD i plazma TV, a co za tym idzie znieksztalcenia zwlaszcza przy przekazywaniu szybko zmieniajcych sie obrazow .... bieg, itd.

No to po co mi taki drogi "fajans" ??

Kupie Realflat kineskopowy - jakis Quelle Universum czy Philips za pare groszy ( juz od 300 eurosow ) i na pare - chocby 5 latek starczy.
    Do tego czasu moze cos sie technicznie zmieni... no i cenowo :)

i tym wspanialym akcentem koncze moje rozmyslania na temat jaki....
    LCD czy Plazma.
    Teraz szukam .... tanio i dobrze ...w miare cienko i lekko :D

• #903 13 Lis 2006 02:31
    szakalaka
    Poziom 9  

Witam

Możecie się wypowiedzieć na temat poniższych CRT :
    SAMSUNG WS32Z308P
    SAMSUNG WS32Z409P
    SAMSUNG WS32Z419P
    Philips 32PW9520
    Philips 32PW9551
    JVC AV-32X5BU
    Panasonic TX-32PS12P
    Thomson 32 WE612
    może jakiś inny ??? :)

Nie wiem którego wybrać do tej pory mam starego (15 letniego GRUNDIGa i służym mi dzielnie). Mam kablówkę i DVD, dodam że na razie nie posiadam głośników do kina domowego więc pozostaje odsłuch na telewizorze. Zależy mi na dobrej jakości "dużym" obrazie przyzwoitym dźwięku i statystycznej bezawaryjności.
    Szukam czegoś do 2500zł

Pozdrawiam i bardzo proszę o opinie

• #904 13 Lis 2006 10:43
    Pablo1964
    Moderator

@HLMZ
    Mówiąc o firmach, Funai ma dłuższą i bogatszą tradycję niż LG, za to LG jest bardziej znana w Polsce. Ale firma a konkretny model to dwie różne rzeczy. Ja zostałbym przy CRT 100 Hz Funai. Ale to Ty musisz podjąć decyzję.

• #905 13 Lis 2006 14:47
    70371
    Użytkownik usunął konto  
  • #906 16 Lis 2006 18:21
    Lesny1212
    Poziom 10  

Witam wszystkich !!!
    Bardzo proszę o pomoc chciałbym kupić telewizor panoramę tylko wacham się pomiędzy wyborem sony a philips o sony słyszałem że teraz są bardzo awaryjne a poza tym troche mały wybór ale mógłby być nawet jakiś używany. Spośród philipsów wybrałem model PHILIPS 32PW8651 składany na Słowacji przystępna cena i jakość ma dużo funkcji, zastosowanych systemów oraz pozytywne komentarze bardzo proszę o jakieś propozycje innych telewizorów do 2000zł i opinie o tych telewizorach

Pozdrawiam:)

• #907 16 Lis 2006 18:34
    emer
    Poziom 19  

LCD kupuje sie tylko po to aby miec ladny mebel i szpanować nim ...
    Pięęęęknie wygląda dopóki ... nie zalaczy sie go - co sie okazuje ? KASZANA na ekranie, syf, kila mogila ...
    Na dzień dzisiejszy jakoscia obrazu LCD do pięt nie dorastają CRT ...
    A tak w ogóle to mam full wypas cyfrowy 100Hz i co? A to ze tesknie za moim starym analogowym 28' LOEWE. I tylko to że na duzym ekranie 100Hz przydaje sie, powoduje ze nie wracam do 50Hz i LOEWE ...
    "HDrEdy" - no i co z tego? Ano nic - bajer nieprzydatny na razie - mimo że "N" wystartowalo - i tak NC+ na razie rządzi w Polsce ...
    Kupie moze LCD za jakie 5lat, jak technologia poprawi jakościowo obraz i to "HDrEdy" będzie przydatne ...
    Na dzień dzisiejszy po zachlyśnięciu sie LCD i kuble zimnej wody jak sie widzi np obraz z TV ziemnej czy nawet programy z cyfrowej NC+ kupiblym dobry CRT 29' Panasonica za jakie 2k zl
    Śmiech mnie ogarnie tyz jak widze u znajomych rozciągniety obraz, zdeformowane sylwetki ludzi i ich twarze - wszystko po to aby pokazać że mam panorame LCD, no i wypadaloby zapelnić caly ekran. A gdy sie na tym 32' zrobi normalny 4:3 obraz to okazuje sie że maja 27' TV - mniejszy od Hi-end'owego CRT 29' 4:3, który kosztuje te 2k zl (oprócz CRT LOEWE) ... Hehe ....

• #908 16 Lis 2006 19:43
    Lesny1212
    Poziom 10  

Oczywiście chodzi mi o panoramę CRT :)
    Pozdrawiam lesny1212

• #909 17 Lis 2006 21:17
    henius
    Poziom 1  

Hej
    Jaki LCD możecie polecić do 5k PLN ?
    Zależy mi na bezawaryjności i jakości obrazu, nie na "bajerach"
    Dzięki z góry, pozdrawiam, Michał

• #910 19 Lis 2006 00:17
    dingi
    Poziom 15  

henius napisał:
    Hej

Stary ja od tygodnia szukam TV i ciagle nie wiem co kupic....
    Osobny temat postawilem i wlasciwie nic nie wiem...
    ...

szukanie opinii w internecie i roznych forrach dalo mi jedynie tyle, ze jestem juz po pierwszym stopniu " elektornika - telewizyjna,jej systemy,itd -kurs dla srednio ulomnych " ;) -.....

Dowiedzialem sie w niemieckim forum - ze nikt nie jest w stanie wejsc do takiego TV. W sumie racja. Kazdy to produkcja masowa i jak trafisz na "poniedzialkowy egzemlarz" to masz pecha ....

Ale przy okazji dam ci rade ...
    Daj se spokoj z LCD.
    Poczytaj o sposobie przekazywania obrazu w takim urzadzeniu ...
    W normalnym TV sa to ... kurde moze niefachowo to nazwe.... polobrazy - /halbbilder z niem./ W LCD przekazywanie ich jest niemozliwe.
    Wiec przekazuja tylko cale obrazy .....tralalalaa... w koncu stoi na tym,ze przy szybszej akcji ( bieg,jazda konna,szybko idace napisy ) dojdzie do zamazania obrazu....
    I po co ci to ??
    Jak masz juz tyle kasy kup Plasme.

powodzenia w szukaniu ;)

• #911 19 Lis 2006 14:18
    dachowa
    Poziom 1  

po przeczytaniu postow od strony 39 do konca coraz mniej rozumiem , dlaczego lcd maja taka zla jakosc obrazu wedlog was ...
    czy mozna je chociaz troche porownac do monitorow komputerowych ??
    w czym rzecz , od roku ( chyba ) posiadam monitor lg l1930b i ogladam na nim duzo rzeczy .
    gierki mnie nie interesuja wiec to nie sluzy do grania
    natomiast ogladam sporo pozycji z orbity za pomoca ss2 ...
    jakosc zalezy oczywiscie od stacji i jest niestety bardzo rozna :cry:
    monitor mimo parametrow z kartki - nieciekawych , nie smuzy nie znieksztalca , oglada sie wszystko bardzo przyjemnie
    dlaczego wiec taka sama technika ( lcd ) w komputerach jest b.dobra
    natomiast w sprzecie tv piszecie ze jest niedopracowana , wadliwa ???
    ogladajac obraz na lcd u znajomych moge powiedziec tylko tyle : kanal za free rai 1 zawsze mial lepsza jakosc obrazu jak polska cyfra +
    :D:D tylko ze to samo widze na swoim lg

• #912 23 Lis 2006 02:04
    arigato
    Poziom 24  

Witam!

dachowa napisał:
    dlaczego wiec taka sama technika ( lcd ) w komputerach jest b.dobra natomiast w sprzecie tv piszecie ze jest niedopracowana , wadliwa ???

No to dzisiaj wyjątkowo trafiłeś, bo mam chandrę i sobie trochę powalę w klawisze.
    Tu sprawa jest wyjątkowo prosta. Sygnał docierający do monitora komputerowego jest, nie ma co ukrywać, bardzo dobrej jakości. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy jest on dostarczany przez gniazdo analogowe, czy też przez cyfrowe. A dlaczego jakość obrazu ma znaczenie wyjaśnię kilka wersów niżej.
    Do tego wszystkiego dodaj jeszcze sprawność procesora graficznego, ale nie tylko i jakość programu obrabiającego sygnał wizyjny (bez tele), czyli sterownik karty graficznej oraz system operacyjny, a także procesor i otrzymasz odpowiedź. To są właśnie te przyczyny, które decydują o jakości obrazu TV na twoim monitorze.
    Jeżeli zaś idzie o to, co sprzedają w sklepach to powiem tylko, że najczęściej oprogramowanie i, być może procesory zastosowane w odbiornikach TV LCD, pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego być może ponieważ nie mam wglądu do wnętrza odbiorników i nie chcę być w tym przypadku bardzo autokratyczny. To są podstawowe przyczyny rzeczonej, kiepskiej jakości obrazu. Wyjaśnieniem tego fenomenu może być najczęściej cena. 4000 PLN za LCD-ka to prawie obraza. A ilu daje się namówić na plazmę 42” o rozdzielczości, ledwie trochę lepszej od magnetowidu VHS? I twierdzą oni, że obraz jest naprawdę super.
    Jeżeli chcesz, tak naprawdę dowiedzieć się o jakości danego telewizora, panelu, ekranu lub jeszcze innego cuda i, o jakości zastosowanej w nim elektroniki oraz/i oprogramowania przetwarzającego sygnał to najlepiej byłoby zasilić takie cudo obrazem o kiepskiej jakości i to samo zrobić z telewizorem z tzw. kineskopem, który postawimy obok. Dlaczego kineskop? Bo jak na razie o SED-ach możemy tylko pomarzyć. A z tego, co wiem, nie ma innego, lepszego przetwornika obrazu niż stara, poczciwa lampa CRT! Do porównania zdaje się być najlepszy taki odbiornik z CRT, który nie posiada żadnych polepszaczy płynności ruchu i 100Hz na pokładzie.
    Dlaczego zasilać kiepskiej jakości obrazem/sygnałem? Już spieszę z wyjaśnieniem. Pozwolę sobie posłużyć się do tego celu przykładem. Powiedzmy, że kupiliśmy chleb w piekarni i jest on przesolony. Jedząc go bez dodatków zauważymy, że coś z nim jest nie tak, ale kiedy dodamy musztardy, wcześniej masła i jeszcze białego sera (dziwna kompozycja ale, co tam) to już niewiele zauważymy. Podobnie jest z obrazem. Dajmy na ekran (to ten nasz kochany język z kubkami smakowymi) tylko przesolony chleb, czyli zaszumione beleco, a wyjdzie szydło z worka. Ilekroć jestem w jakichś tam Euro AGD, zawsze wyłazi szydło z worka po takich zabiegach :!: Dopiero po przekroczeniu jakiegoś pułapu cenowego, jest - w miarę nieźle, ale CRT nadal pozostaje o dwa kroki z przodu. Redaguję ten tekst, nie tylko do autora ostatniego postu. Jeżeli ktoś potrafi mi udowodnić, że jestem w błędzie (najlepiej naocznie) to jestem gotów przejechać nawet i 500 km żeby to zobaczyć. Jak już nadmieniłem wcześniej, nie bierzemy pod uwagę ekranów SED. Plazma wysokiej rozdzielczości i w cenie powyżej 6000 PLN, również odpada. W plazmach, zdecydowanie: cena ma wpływ na rozdzielczość. Co nie oznacza, że jakość software-u i przetworników jest tutaj bez znaczenia. Onowiązuje zasada- klient płaci więcej, klient ma lepiej.

dachowa napisał:
    ogladajac obraz na lcd u znajomych moge powiedziec tylko tyle : kanal za free rai 1 zawsze mial lepsza jakosc obrazu jak polska cyfra + :D:D tylko ze to samo widze na swoim lg

Żeby nie pozostawiać niedomówień, pozwolę sobie dodać jeszcze kilka słów.
    Zacznę od pytania. Czy jakość dźwięku z komórki jest satysfakcjonująca :?: Może będę obrazoburcą ale zdecydowanie wolę taką jakość, jaką prezentuje sobą stary, poczciwy wynalazek BELL’a. Małe ostrzeżenie od moderatora za CAPS’a mile widziane. Dźwięk z komóry często jest słyszany, jakby wychodził z głębi dobrze ocynkowanego wiadra. A może z moim słuchem jest coś nie tak? Wszystko możliwe, bo po czterdziestce zostało już tylko wspomnienie. A podobno cyfrowa jakość miała zabić analoga.
    Dlaczego tak jest? Wszyscy wiemy, że idzie o pieniądze. I właśnie to daje się ostatnio zauważyć na naszych platformach cyfrowych. Jaka piękna nazwa :D
    Niektóre filmy (ja posiadam kanalię plus) nawet na 1 i 2 TVP nadawane są w tak dużej kompresji, że czasami zaczynam się zastanawiać, czy mój kinol nie zakurzył się tak bardzo, że trzeba by go odświeżyć.
    Pozdrawiam.

• #913 24 Lis 2006 07:47
    golly
    Poziom 10  

emer napisał:

Na dzień dzisiejszy po zachlyśnięciu sie LCD i kuble zimnej wody jak sie widzi np obraz z TV ziemnej czy nawet programy z cyfrowej NC+ kupiblym dobry CRT 29' Panasonica za jakie 2k zl

jaki model masz na myśli ?

poproszę o przykłady "odjechanych" CRT

pozdrawiam

• #914 24 Lis 2006 15:59
    emer
    Poziom 19  

Proszę bardzo - np wystarczyłoby zobaczyc obraz na Panasonic ze starszej oferty (nowa oferta CRT to krok w tył :( )
    TX-29PX20 lub uboższa wersja PX10 ...
    Gdy znikały ze sklepów ceny ich to około 2000-2300zł ...
    A obraz rewelka - nie ma porównania do kaszany na LCD.

• #915 24 Lis 2006 16:51
    endriu624
    Poziom 10  

ja mam panasonika 32 cale panorama TX ogólnie moi sąsiedzi mają to samo tylko płacili więcej jest superowy gorąco polecam zapłaciłem1750pln a jakość obrazu we wszystkich tel.dobra mam na myśli sąsiadów i muj.Kolega kupił samsunga 32 cale tylko z krutkim tyłem i to niejest to co panasonik mniej ciepły obraz linie proste są powyginane nie można wyregulować geomagnetyzmem

• #916 24 Lis 2006 19:34
    brajek
    Poziom 19  

a jesli chodzi o TV Crt to jaki model Sony byscie polecili zastanawiam sie na zakupem TV Sony z czystego wygodnictwa obsluga 1 pilotem 2 urzadzen mam zestaw kina domowego sony Z310 fajnie by pasowalo, wczesniej myslalem o LCD ale po przeczytaniu waszych wczesniejszych postow nieco dal mi do myslenia zakup TV LCD.

• #917 24 Lis 2006 20:07
    REAP
    Poziom 2  

Co do tego Panasonica TX-29PX20, czy mozna go jeszcze gdzies dostac i czy jest wersja 32 calowa o podobnych statystykach??

• #918 25 Lis 2006 18:48
    emer
    Poziom 19  

Looknij se do archiwum TV CRT Panasonica i modele PX30 (świetny), PX20 i PX10 - to modele z bardzo dobrym obrazem.

A czy gdzies są jeszcze do zdobycia? Wg skąpca czy ceneo nie ma juz ich - ale who knows, moze jeszcze gdzie jakie sklepy mają je ...

• #919 25 Lis 2006 19:19
    REAP
    Poziom 2  

Nom naprawde niezle tylko szkoda ze teraz w obecnej ofercie nie juz ich nie ma, wogule panasonic teraz nie ma nic ciekawego jesli chodzi o standardowe tv a ja wlasnie taki teraz chce kupic, czy moglbys mi cos polecic (niekoniecznie z tej firmy) najlepiej 32 cale?

• #920 25 Lis 2006 19:45
    emer
    Poziom 19  

Nasuwa mi sie tylko jedno - LOEWE .... ;)

Ale tak na poważnie - idź gdzieś do dużego sklepu i porównaj jakość obrazu. Ja tak kiedys robiłem, gdy pomagałem sąsiadowi kupic TV - poszlismy do tego "od odiotów" i wszystkie interesujące nas modele ustawialiśmy wg nas - tzn kontrast, nasycenie koloru, jasność (czasem człowiek omija telewizor i mówi ze beznadziejnie idzie, a to niestety żle wyregulowane podstawowe nastawy).
    Pozatym nie daj omamic sie obrazem puszczonym z DVD, jakąś reklamówka firmową stworzoną dla klienta. Puść sobie polski program, pooglądaj np eurosport, coś co sie duzo rusza na ekranie - świetnym testem jest mecz piłki noznej - zobaczysz jaka kaszana robi sie z murawy jak kamera przemieszcza sie, zobaczysz "ogon komety" za lecącą piłką ( nie wspomne o LCD ...).
    No i wtedy wybierz to, co Ci najlepiej bedzie sie widziało ...
    Dochodzi jeszcze do tego wyjścia euro - przynajmniej 3 i najlepiej żeby miały RGB.
    Bajery typu "wspaniały" dźwiek, czy nawet 2 tunery wewnątrz i PIP to sprawy drugorzędne - NAJWAŻNIEJSZA JEST JAKOŚĆ OBRAZU ...

Teraz nie "siedze" w nowych ofertach firm, ale jedno co widze, to niestety kładzie sie lache na CRT powoli i nowa oferta to chyba gorsze telewizory CRT.
    A LCD to niestety jeszcze niedoskonała technologia i daleko są w tyle za jakością tradycyjnego kineskopu ...

• #921 26 Lis 2006 12:48
    rectosei
    Poziom 14  

Jesteśmy wciąż na etapie wyboru telewizora, od razu zaznaczam raczej taniego (ok.1100 zł), 29 cali. Wykluczyłem już zdecydowanie Daewoo, tym bardziej że w podobnej cenie widziałem na przykład Panasonica (oczywiście tylko 50 Hz) i JVC (AV 29 FT 5), a nawet 100 Hz LG (modelu niestety nie pamiętam). Kwota nieduża więc specjalnych wymagań nie mam. Możecie, bardziej lub mniej, polecić którąś z tych marek? Dziękuję i pozdrawiam

• #922 26 Lis 2006 13:13
    Atym
    Poziom 10  

REAP napisał:
    Co do tego Panasonica TX-29PX20, czy mozna go jeszcze gdzies dostac i czy jest wersja 32 calowa o podobnych statystykach??

W Olsztynie jest w Neonet na Placu Puławskiego 1szt. Panasonic 29 PX20. Z tego co się dowiedziałem to sprowadzili z innego sklepu. Ja kupiłem w tym sklepie PX10 (rewelacyjny obraz) za 1399zl, PX20 kosztuje 1699zł. Jeszcze zdrapywałem starą cenę, było 2999zł, a na PX20 3299zł.

Dodano po 6 [minuty]:

henius napisał:
    Hej

Moim zdaniem jest bardzo dobry jeśli chodzi o LCD to tylko Panasonic Viera. (oczywiście do tej kwoty)

Dodano po 57 [sekundy]:

henius napisał:
    Hej

Moim zdaniem jest bardzo dobry jeśli chodzi o LCD to tylko Panasonic Viera. (oczywiście do tej kwoty)

• #923 26 Lis 2006 14:21
    arigato
    Poziom 24  

Witam!
    Jeżeli ktoś z was chce mieć CRT, ale odchudzony, czyli o głębokości mniejszej o ok. 15 - 20cm to pojawiły się, już kiedyś zapowiadane, telewizory ze skanowaniem pionowym. Nazwa handlowa takich odbiorników to najczęściej slim.
    To co najbardziej miesza na obrazie CRT to, tak jak wspomniałem wcześniej, wszelkiego typu poprawiacze obrazu. Za bardzo ingeruje się w sygnał takimi wynalazkami jak polepszanie płynności ruchu, albo chociażby 100Hz. Spróbujcie prawidłowo wyregulować obraz na zwykłym pięćdziesięcio-Hertzowcu i włączcie tylko szum, a przekonacie się, co dorzuca 100Hz i inne wynalazki. Kiedyś w ofercie SONY były telewizory CRT 100Hz, które posiadały możliwość wyłączenia 100Hz. Ale to już historia. Nie twierdzę, że podwojenie pól obrazu to złe rozwiązanie, jednak nie pozostaje ono bez wpływu na jakość tego, co widzimy na ekranie. Z jednej strony lepiej, ale z drugiej – gorzej. Chcemy żeby obraz nam nie mrugał no to nie mruga, ale za to mamy inne śmieci na ekranie.
    Wczoraj porównywałem jakość obrazu z C+ i anteny naziemnej. TRAGEDIA. Na bezczelnego kroją sygnał! O szczegółach widocznych na ekranie z anteny naziemnej (TVP1; TVP2) można pomarzyć na Cyfrze. Efekt niższej rozdzielczości. Chyba rozwiążę z nimi umowę. W mordę kopana - cyfrowa jakość.
    Pozdrawiam.

• #925 26 Lis 2006 20:16
    REAP
    Poziom 2  

wlasnie dzisiaj go ogladalem i uwazam ze jest swietny, chociaz ja bede kupowal model Philips 29PT9521 (to ten sam tylko ze 4:3, 29 cali)

• #926 26 Lis 2006 22:20
    znamie
    Poziom 1  

Witam Wszystkich bo to pierwszy mó post na tym forum.

Prześledziłem trochę postów, przeczytałem i ciężko znaleźć odpowiedź jaki jest obecnie dobry telewizor 29" do 2000 zł.

Nie mniej ja ostanio oglądałem LG 29FB5RNX i obraz mi się bardzo spodobał, jedyny mankament to bucząca cewka potwierdziły to również opinie z skąpca, czy może sie ktoś z was wypowiedzieć na temat tego modelu?

pzdr

• #927 27 Lis 2006 03:14
    przemo.s
    Poziom 2  

Witam.

Widze ze problem wyboru TV w przedziale cenowym do 2000 jest dosc powazny. Sam sie z nim param, wiec wiem ze nie jest lekko. Przegladajac fora o tematyce rtv niestety, ale coraz czesciej dochodze do wniosku ze im wiecej czytam tym mniej jestem zdecydowany co wybrac. W zwiazku z moimi dylematami kilka pytan na ktore chcialbym uzyskac pytanie od fachowcow :) :
    1. 29" czy 32", w tej kwocie mozna nabyc obydwa rozmiary, jest male ale, jak sie prezentuje telewizja naziemna na 32" ?? (generalnie chodzi mi o wyswietlanie obrazu 4:3 na 16:9 i odwrotnie)
    2. TV bede ogladal z odleglosci okolo 2-2.5m, czy 32" nie bedzie za duzy ?
    3. glownie sluzyc bedzie do wyswietlania: zwyklej tv, dvd, divx z kompa, w stosunku % ok: 50/10/40 (z czasem moze jakis podstawowy pakiet polsatu lub c+)
    4. nie planuje w najlbizszej przyszlosci "n-ki" czy tez xboxa 360, takze nie wiem czy jest sens przeplacania za "HD-przyjemnosc"
    5. wymieniony przedzial jest troszke zawyzony w moim przypadku, ale mysle ze przy zakupie na raty te kilkadziesiat zl wiecej miesiecznie za cos naprawde sporo lepszego nie bedzie wielkim problemem (preferowana kwota 1400-1700)
    6. dla przykladu kilka modeli (nie wszystkie do konca sprawdzilem, glownie chodzi mi o Wasza ocene):
    - JVC AV-29L6 (czy jest roznica pomiedzy tym a L6 SU ??, jesli tak to jaka)
    - Samsung CW-29Z338T
    - Samsung CW-29Z306V
    - Philips 29PT9521
    - Panasonic TX-32PS12P
    - JVC AV-32H5SU
    - Samsung WS32Z308T
    - Philips 32PW8751

Pozdrawiam.

• #928 27 Lis 2006 09:59
    bodziok44
    Poziom 10  

W MM jest LCD Philips 37PF3321 w promocji za 3999zł znajomy doradza mi plazmę Panasonika 37PV60 za 4400zł-na skąpcu od 4100zł . Co wybrać?

• #929 28 Lis 2006 07:48
    brajek
    Poziom 19  

I jam mam podobny dylemat wybralem do rywalizacji dwa modele 32" CRT 100Hz gotowe na HD

Philipsa 9551 oraz Samsunga WS32Z419P

Mam maly problem z wyborem bo na temat Philipsa wyczytalem wiele cieplych komentarzy niby jest super ale jesli chodzi o wyglad bardziej podoba mi sie Samsung wyposarzony dodadkowo w pip,niestety komentarzy na temat jego uzytkowania niestety nie moge nigdzie znalezc,osoby znajace dziedzine RTV jak tez uzytkownikow wymienionych TV prosze o fachowe doradztwo.

• #930 28 Lis 2006 18:24
    mirek1004
    Poziom 2  

W obecnej sytuacji nadawania programu TV polecam plazmę o wyższej rozdzielczości 1024x760 lub więcej (HD Ready); prawdopodobnie przed świętami plazma 42 cale poniżej 4000 zł. lub zwykła plazma 42 cale poniżej 3000zł. Pokój powyżej 20 m2. Zakup telewizora CRT powyżej 1500zł to nieudana inwestycja na przyszłość. Lepiej kupić używaną plazmę do 2500zł niż nowy wypasiony tradycyjny TV. Dopiero telewizory LCD z tunerem DVB-T mają przyszłość (w Polsce cyfrowo- DVB-T na razie nienadają) Pozdrawiam.