Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2014?

ghostface 17 Sty 2015 13:58 5073 164
    drzewko82
    Poziom 11  
    Też stoje przed zakupem odkurzacza i również udało mi się w jednym ze sklepów tesco znaleźć ostatnie sztuki Zelmera Odysseya 450 EH (ZVC302 EH) za 251zł... Ale niestety ma kiepskie wyposażenie, bo brak filtra hepa (dokupienie ok 20-30zł), brak rury teleskopowej, brak przydatnych dodatków jak szczotka do parkietu, turboszczotka...
    Jak komuś zależy na klasycznym "gołym" odkurzaczu to warto.

Ja jednak zastanawiam się jednak czy nie warto dołożyć i kupić Zelmera Jupitera 1000w, z dodatkowym akcesoriami ułatwiającymi odkurzanie - całość może w 400zł by się zamknęła.

Ale też nie wiem co myśleć o tych silnikach - warto inwestować w taki 1000w?
  • Play InternetPlay Internet
    sebastianp88
    Poziom 9  
    no ja rowniez czekam na opinie kogoś kto zakupił nowego zelmera jupiter1000w czy moc ssania jest wystarczająca, czy taka sama jak w starym modelu itp
    MacoSanek
    Poziom 8  
    P...K ---> Dzięki za cynk z tym Tesco. Udało mi się w jednym z wrocławskich dostać Odysseya 450 ST :)) Co prawda cena 400 zł ale nie chciałem ryzykować z czekaniem na jakąś obniżkę, tym bardziej, że odkurzacz potrzebny był na już. W drugim Tesco mieli właśnie wersję EH za 251, która może być dobrym rozwiązaniem dla ludzi z mniejszą ilością pieniędzy w portfelu. Był też ELECTROLUX ZEO 5420 za 299, a chwile wcześniej widziałem w Euro ten sam model za 399 i się nad nim zastanawiałem :D
    sebastianp88
    Poziom 9  
    nie ma nikt nowego zelmera jupitera 1000w lub zelmer flooris 700w? zeby na ich temat sie wypowiedziec:)
    P...K
    Poziom 10  
    Do czasu "boshgedon" dostawcą silników (agregatów ssących) do min. odkurzaczy zelmera była/jest firma Zelmotor - dzisiaj przejrzałem katalog produktów tej firmy dostępny na stronie zelmotor.pl i nie ma tam nowych silników o mocy 700w i 1000w. Można więc domniemywać że zmienili dostawcę - pewnie na jakieś azjatę lub jakąś firmę z grupy BSH. Więc jeśli planujecie zakup odkurzacza Zelmera z nowej serii to radzę się wstrzymać z dwóch powodów: po pierwsze ceny nie wiedzieć czemu wzrosły (powinny spaść w ciągu 2-3 mc), po drugie nie wiadomo co siedzi w środku. Jeśli chodzi o siłę ssania to nie jest ona tak wprost zależna od mocy silnika - można podnieść sprawność całego agregatu poprzez zmianę konstrukcji turbinki i wtedy mniejsza moc silnika nie będzie odczuwalna.
  • Play InternetPlay Internet
    sebastianp88
    Poziom 9  
    ok dzięki to cenna informacja, więc czekamy
    Przemeek1988
    Poziom 22  
    Witam,

przeczytałem Państwa pytania i odpowiedzi z kilku ostatnich stron. Sprawa z Zelmerem wygląda następująco:
    1) Zelmer mógł sobie pozwolić na wprowadzenie odkurzaczy o zmniejszonej mocy (zgodnie z nową dyrektywą) z dnia na dzień nie ponosząc jednocześnie strat finansowych z wyprodukowanych dotąd już modeli czy części do ich wyprodukowania. Jak wiadomo ,Zelmer swoje wyroby eksportuje do 27 krajów świata- w tym do krajów nie należących do Unii Europejskiej a przypominam ,że nowa dyrektywa dotyczy tylko odkurzaczy sprzedawanych w UE. Najprościej rzecz ujmując- Zelmer dalej produkuje odkurzacze starszego typu ,o normalnej mocy silnika ale sprzedaje je poza krajami Unii Europejskiej.

2) Jeśli chodzi o silniki w nowych modelach to sprawa wygląda różnie. Można spotkać odkurzacze z silnikami rozbieralnymi - np. odyssey a także nierozbieralne (turbina nie jest przykręcana tylko sprasowana) - nowe modele syrius należą do tej grupy.

3) Koszty serwisowania Zelmera prawdopodobnie wzrosną - od stycznia br sieć serwisowa została także przejęta przez B/S/H co się wiąże z wzrostem części zamiennych (akcesoria już zdrożały)

Jeśli chodzi o odkurzacze ,to rozważyłbym jeszcze Electroluxa i Philipsa ,dobre konstrukcje i imponująca siła ssania. Wykonanie jest raczej na tym samym poziomie jeśli chodzi o "uznanych" producentów.
    drzewko82
    Poziom 11  
    Jakby ktoś szukał odysseya w starym silniku 1700w to są jeszcze tutaj dostępne w promocji po 350zł:
    http://www.euro.com.pl/odkurzacze/zelmer-odyssey-450-0-sp.bhtml#opis

Są też odkurzacze Syrius 1800w za 399zł:
    http://www.euro.com.pl/odkurzacze/zelmer-syrius-1600-0-sp.bhtml#opis

Ja osobiście zamówiłem jednak odysseya 950w z full dodatkami jak turboszczotka itp za 299zł, bo porównując je w sklepie nie widziałem różnicy...
    piokrza
    Poziom 27  
    Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego cena Zelmera Aquawelta spadła ostatnio tak bardzo w sklepach na Allegro?
    sebastianp88
    Poziom 9  
    w sumie ciekawe, ale ja nie chciałbym tego odkurzacza bardzo ciężki i duży , oglądałem go ale nosic po schodach dla kobiety to on sie nie nadaje, plus woda więc będzie jeszcze cieższy, i ponoc sporo czyszczenia w nim po odkurzania
    piokrza
    Poziom 27  
    Pytam, bo na bieżąco obserwuję rynek odkurzaczy w Polsce już od kilku lat i ceny w przypadku Aquawelta "niebiesko-białego" niezbyt często się zmieniały. Najpierw cena za tą wersję była ponad 600zł. Teraz widzę że cena spadła do 500-489zł. Może ma to coś wspólnego z wycofaniem go z rynku/zaprzestaniem produkcji lub rychłym wprowadzeniem zupełnie nowego modelu odkurzacza piorącego tej firmy? Taki odkurzacz to jako ten drugi, do prania dywanów/mebli.
    DeathMan
    Poziom 14  
    Witam.
    Poszukuje odkurzacza bezworkowego, głównie do odkurzania podłóg twardych, płytki i panele. Rzadziej dywan.
    Budżet to ok 350zł, maksymalnie 400zł
    Zastanawiam się nad Electrolux Ergoeasy ZTF7650EL, cena ok 300zł, sporo opinii w internecie.
    Zainteresował mnie również Electrolux SuperCyclone Dust&Gone SCPARKETTO, można wyrwać za lekko ponad 400zł, aczkolwiek brak jakiejkolwiek opinii o tym odkurzaczu.

Może ktoś doradzi, ewentualnie poleci coś innego. Zależy mi na dużej mocy ssania.
    piokrza
    Poziom 27  
    Electroluxy mają b drogie części (worki, filtry, ssawki, silniki). Jak chcesz taniego w eksploatacji i ew. naprawie to tylko Zelmer.
    DeathMan
    Poziom 14  
    Odkurzacz ma być bezworkowy więc zakup worków odpada, filtry w przypadku ZTF7650EL są dwa, jeden zapasowy i są do mycia więc można przypuszczać, że nie będzie potrzeby zakupu. Z zelmera nie widze nic ciekawego w tej cenie. Ewentualnie jeszcze jakieś Samsungi może.
    piokrza
    Poziom 27  
    Jesli bezworkowy to Philips lub Samsung.
    Electrolux ma słabą moc ssania.
    archibald3
    Poziom 2  
    witam szanowne towarzystwo, prosze o rade!

odkurzacz:

-do 400zł
    -workowy
    -tanie worki na allegro materiałowe
    -im mniejszy tym lepszy (male mieszkanie)
    -jak najdluza rura
    -preferowanie szczotka do dywanow
    -moc nie ma znaczenia, byle moc ssania byla duza

wiec mam zagwostke miedzy dwoma modelami:

1. Electrolux JetMaXX JMALLFLOOR za 370zł

2 .ZELMER ODYSSEY ZVC305ST za ok 300zł

co wybrac? :idea:
    Przemeek1988
    Poziom 22  
    Witaj,

oba modele wymienione przez ciebie są godne uwagi.
    Na korzyść Electroluxa przemawia fakt, że obudowa nie jest łamana na pół (mocniejsza konstrukcja), łatwo dostępne akcesoria (ale ciut droższe niż Zelmer) i póki co mają większą moc.
    Zelmer natomiast jest poręczniejszy i zgrabniejszy, w odkurzaczu dodatkowo jest schowek na 3 mini ssawki, ma uchwyt na górze korpusu (wygoda), bogate wyposażenie i możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów (ostatnio weszło do sprzedaży kilka nowych ssawek, filtrów i worków- m.in antyzapachowe i antyalergiczne).
    Oba są dobre, wybierz ten który jest wg ciebie bardziej dostosowany do twoich potrzeb.

W podobnej cenie fajny jest jeszcze Electrolux ClassicSilence (świetna konstrukcja, bardzo dobrze zaprojektowana bryła odkurzacza) lub model ErgoSpace (wg mnie ciut lepsze od JetMaxxa - poręczniejsze)
    mag2211
    Poziom 13  
    Proszę o radę.

Oglądałem i macałem (dość dosłownie) kilka modeli odkurzaczy i przypadły mi do gustu w zasadzie dwa modele. Electrolux ErgoSpace i Zelmer Odyssey. Interesowało mnie przede wszystkim wykończenie plastików, zawiasy, zameczki, kółka i klapeczki (żeby nic samo nie odpadało bo i takie widziałem).

Kupił bym Electroluxa 1200W (mocy znamionowanej), ale nie ma do niego turboszczotki, tylko jakieś DustMagnet ? Ze szczotkami do parkietu to już wydatek około 500pln.

Zelmer za to jest tani (300pln) i ma wszystkie niezbędne końcówki, ale maksymalna dostępna moc tego modelu to 950W. Tyle, że Zelmer ma klasę energetyczną C a Electrolux F.

Jak się ma w tej chwili moc ssania do mocy znamionowanej i do tej klasy energetycznej. Czy te 950W będzie wystarczające ? Mam sporą chałupę i dwa duże dywany i psa...

Zastanawiałem się również, czy nie kupić najtańszego ErgoSpace i nie próbować dołożyć do niego turboszczotki z innego modelu - może coś spasuje ?

Dodam, że odkurzacze są w różnych sklepach i tak bezpośrednio "na żywca" ciężko porównać.
    piokrza
    Poziom 27  
    Zelmer dodaje w niektórych nowych "eko-wersjach" odkurzaczy szczotki do sierści, w tym do dywanu i tapicerki. Mają one od spodu welur który pomaga ściągać sierść. Poza tym, w niektórych dodaje też małą i dużą turboszczotkę. Ale przy mocy 950W czy nawet 1000W to raczej kiepsko nimi obraca. Osobiście posiadam od 5 lat Zelmer Cobra II Silent (niestety wycofany już z produkcji), który posiada moc silnika 1600W i duża turboszczotka oryginalna Zelmera bardzo słabo się kręci wręcz zatrzymuje na gęstym ale niskim dywanie typu heat-set. Jak masz cienkie wykładziny o niskim rzadkim runie to będzie ok. Ale o dywanach z grubszym, gęstszym i dłuższym jak 1cm runem, tak jak wełna czy heat-set to zapomnij. Do sierści przyda się duży worek min. 4 litrowy, chyba że chcesz wymieniać co 2-3 odkurzania.
    Bursztynka
    Poziom 10  
    Wałkuję temat odkurzaczy i już sama nie wiem, może coś doradzicie...

Mieszkanie 48m2
    - wszędzie podłogi twarde t. płytki ale takie ze żłobionymi wgłębieniami tak jakby efekt 3d drewna
    - do tego jeden dywan wełniany
    Mamy małe dziecko, które za chwilę zacznie raczkować więc mam zamiar codziennie przez 5 minut odkurzacz główne ścieżki :)
    Do tego jest kotek i jego sierść i kanapa którą trzeba odkłaczać.

Chciałabym raczej odkurzacz workowy no i mały wielkościowo.

W większości sklepów doradzają mi Odysseya ZVC305ST 950W ze wszystkimi końcówkami. On ma klasę skuteczności do podłóg twardych C.

Mam trzy dylematy:
    1. Szukać odkurzacza który ma klasę do podłóg twardych A ? czy między A a C to jakaś spora różnica?
    2. Może poszukać czegoś co ma 1500W żeby odkurzacz miał siłę no i turboszczotka dawała radę?
    3. Czy między filtrem E11 a H13 faktycznie jest taka spora różnica?
    piokrza
    Poziom 27  
    Jak klasa odkurzania twardej podłogi jest "C", to dywanów będzie jeszcze gorsza. Ale znowu te w klasie "A" do dywanów to głównie dzięki turbo- i elektroszczotkom. Różnica będzie polegać na ilości zassanego kurzu z dywanu/podłogi po typowym suwie podwójnym. Do zbierania sierści z tapicerki i dywanów są też końcówki z welurem. Ja bym wziął coś z dużą mocą żeby szybko i od razu wszystkie pyłki i alergeny wciągało. Poszukaj może jakichś "starych" modeli sprzed Unijnej Dyrektywy.

http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-nowa-etykieta-energetyczna-odkurzacze.bhtml Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2014?
    Przemeek1988
    Poziom 22  
    Bursztynka napisał:
    Wałkuję temat odkurzaczy i już sama nie wiem, może coś doradzicie...

Mieszkanie 48m2
    - wszędzie podłogi twarde t. płytki ale takie ze żłobionymi wgłębieniami tak jakby efekt 3d drewna
    - do tego jeden dywan wełniany
    Mamy małe dziecko, które za chwilę zacznie raczkować więc mam zamiar codziennie przez 5 minut odkurzacz główne ścieżki :)
    Do tego jest kotek i jego sierść i kanapa którą trzeba odkłaczać.

Chciałabym raczej odkurzacz workowy no i mały wielkościowo.

W większości sklepów doradzają mi Odysseya ZVC305ST 950W ze wszystkimi końcówkami. On ma klasę skuteczności do podłóg twardych C.

Mam trzy dylematy:
    1. Szukać odkurzacza który ma klasę do podłóg twardych A ? czy między A a C to jakaś spora różnica?
    2. Może poszukać czegoś co ma 1500W żeby odkurzacz miał siłę no i turboszczotka dawała radę?
    3. Czy między filtrem E11 a H13 faktycznie jest taka spora różnica?

Odyssey w zupełności sprosta twoim oczekiwaniom. Mimo odchudzonej mocy ciągnie dość dobrze, mały ,zwinny odkurzacz zarówno do szybkiego jak gruntownego sprzątania. Bardzo mobilny.
    Jest różnica między filtrem H11 a H13 - ale nawet jeśli kupisz z fabrycznie wmontowanym H11 to możesz sobie zmienić na H13 (zaleca się wymianę raz w roku). Teraz weszły do sprzedaży nowe filtry: m.in Aller-Sweep HEPA H13 -który również jest kompatybilny z Odysseyem.

Ze swojej strony zaproponuję jeszcze Zelmer Flooris ZVC545AP. Świetna konstrukcja, bardzo zwrotny, bogate wyposażenie i fabryczna wersja antyalergiczna: posiada m.in. Antybakteryjny i antyzapachowy worek Safbag ,Antywirusowy i antybakteryjny filtr Aller-Sweep HEPA H13 z ekstraktem z liści miłorzębu, zabija wirusy i bakterie oraz zatrzymuje 99,95% zabrudzeń a także Specjalna ssawka do szybkiego i hgienicznego odkurzania materaców, szczotka z końskiego włosia do podłóg delikatnych (panele ,drewniane ).
    Bursztynka
    Poziom 10  
    Ta końcówka z welurem może być ciekawa, na pewno do kanapy by się przydała.
    Czy ktoś na szybko kojarzy jakie odkurzacze ją mają.

Z kolei dokupienie filtra H13 też jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki za podsunięcie takiego pomysłu.
    Ortec
    Poziom 1  
    Witam Państwa,

Poszukuję odkurzacza do biura. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc :)

Biuro pow.320 m2
    Odkurzacz do 500 zł
    Zelmer odpada.
    Najlepiej zbiornik wodny ale generalnie to ma być bezworkowy.
    Poręczny
    Ma służyć do czyszczenia wykładziny oraz powierzchni śliskich (płytki).
    Dobrze żeby był wytrzymały - będzie często używany.

Z góry dziękuję za pomoc :)
    Przemeek1988
    Poziom 22  
    Odpuść sobie wszelkie wodne i bezworkowe wynalazki ,zwłaszcza w tej cenie, no chyba że chcesz aby sprzątaczka cię znienawidziła. Workowe najlepsze- zużyjesz worek ,dajesz nowy. Szybko i higienicznie.

Karcher lub tańszy ,ale równie bardzo dobry krajowy odpowiednik od Profi Europe (seria 5 lub 10).
    vaniek
    Poziom 14  
    Przemeek1988 napisał:
    Odpuść sobie wszelkie wodne i bezworkowe wynalazki ,zwłaszcza w tej cenie, no chyba że chcesz aby sprzątaczka cię znienawidziła. Workowe najlepsze- zużyjesz worek ,dajesz nowy. Szybko i higienicznie.

Karcher lub tańszy ,ale równie bardzo dobry krajowy odpowiednik od Profi Europe (seria 5 lub 10).

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak odradzacie bezworkowce - jak możesz przeczytać od dłuższego czasu mam bezworkowego Samsunga i złego słowa na niego nie powiem - wydałem na niego nieco ponad 400 zł i mam święty spokój z tym czy sa worki czy nie. Brat kupił bezworkowca Philipsa i też jak na razie nie narzeka.
    Przemeek1988
    Poziom 22  
    vaniek napisał:
    Przemeek1988 napisał:

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak odradzacie bezworkowce - jak możesz przeczytać od dłuższego czasu mam bezworkowego Samsunga i złego słowa na niego nie powiem - wydałem na niego nieco ponad 400 zł i mam święty spokój z tym czy sa worki czy nie. Brat kupił bezworkowca Philipsa i też jak na razie nie narzeka.

Nie przekonuje mnie opróżnianie takiego pojemnika z syfem, który się tam znajduje. Już widzę ten unoszący się kurz w powietrzu a potem na osobie która wykonuje tą czynność. Mimo wszystko odkurzacze workowe to najbardziej higieniczne rozwiązanie.
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Przemeek1988 napisał:
    vaniek napisał:
    Przemeek1988 napisał:

Nie przekonuje mnie opróżnianie takiego pojemnika z syfem, który się tam znajduje. Już widzę ten unoszący się kurz w powietrzu a potem na osobie która wykonuje tą czynność. Mimo wszystko odkurzacze workowe to najbardziej higieniczne rozwiązanie.

Z filtrem wodnym myślę, że są lepsze - wszystko powinno być utopione w pojemniku z wodą. Owszem są minusy:
    - bo dobre odkurzacze tego typu nie są tanie,
    - nie można szaleć, bo istnieje możliwość zalania agregatu ssącego,
    - są z reguły większe, cięższe.
    - praca tylko w poziomie,
    - siła ssania jest niższa niż przy workowych,
    - trzeba po odkurzaniu wyczyścić / wymyć.

Chociaż w omawianym przypadku to workowy wygrywa. Do mieszkania raczej porządny wodny, ale w tej cenie nie kupi się.