Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2014?

ghostface 19 Kwi 2014 11:54 2496 164
  • #31 19 Kwi 2014 11:54
    2288106
    Usunięty  
  • #32 20 Kwi 2014 06:48
    winyl2
    Poziom 12  

Ja powiem tak.

Mam Electrolux Ultra Silencer z3220 Kupiony w 2000 roku. Już 14 lat chodzi. Ani razu w serwisie.Użytkowany ostro, co 2-3dni odkurzanie 220m2, ściochrany mocno,parę razy spadł z piętra włączony ,wywrócił się, dzieci wciągnęły nim wodę aż wypluł, wymiana filtrów i działa. Nawet podłączyłem go do piły tarczowej co by ciągnął wióry w 40 st upał. Ciągnął dopóki worek się nie zapchał do pełna i termik odciął zasilanie silnika. Myślałem że po nim,ale działa do dziś. I nadal szum zasysanego powietrza z 1m jest głośniejszy niż silnik. Dla mnie szok i opad szczeny jak to usłyszałem na własne uszy.
    Rury i szczotki już się rozpadają, poprzecierały się na ruchomych połączeniach po 14 latach. A odkurzacz dalej ciągnie jak nowy. Oczywiście wszystkie filtry i worki wymieniane wg zaleceń producenta czyli co 10 worków hepa na silniku i wewnętrzny przed turbiną.

Jeśli chodzi to Electrolux nie ma sobie równych,konstrukcja turbin jest rewelacyjna, konstrukcja samej maszyny też mały poręczny, co najważniejsze trwały. Ciekawe jak długo jeszcze podziała?
    Tyle w temacie.

• #33 20 Kwi 2014 07:23
    2288106
    Usunięty  
  • #34 20 Kwi 2014 09:34
    movzx
    Poziom 39  

gibons1992 napisał:
    tylko sprzęt odbiega jakością nawet tego samego producenta który został wyprodukowany w 2000r a w 2014
    Jeśli chodzi o odkurzacze, to w przypadku Electroluksa nie jest tak źle.
    I UltraSilencer nie jest robiony w Chinach, przynajmniej wedle zapewnień producenta.

• #35 22 Kwi 2014 14:57
    sabrinaaa
    Poziom 7  

gibons1992 napisał:
    Wiadome... tylko sprzęt odbiega jakością nawet tego samego producenta który został wyprodukowany w 2000r a w 2014
    No, ale to raczej na korzyść używających. Przez te lata mieli szansę coś dodać, coś poprawić. Technologie się zmieniają, idą do przodu. A akurat ten odkurzacz to jest chyba jeden z najcichszych albo najcichszy odkurzacz jaki jest produkowany w ogóle.

• #36 23 Kwi 2014 14:05
    Ziom666_2004
    Poziom 9  

Witam serdecznie,
    ja po przeczytaniu opinii chciałem kupić odkurzacz Zelmer Odyssey SP, ponieważ w mieszkaniu mam praktycznie same parkiety i płytki bez dywanów ale...
    żona uparła się, że chce sprzęt z kablem 9m. Szukam odkurzacza do 450zł, co w tej cenie z takim kablem możecie polecić? Warunkiem jest kabel 9m i szczotka typowa do parkietów. Mi wpadł w oko:
    Electrolux Ergospace ZE357 - ktoś ma jakieś opinie na jego temat?

• #37 01 Maj 2014 19:13
    2288106
    Usunięty  
  • #38 02 Maj 2014 20:50
    2288106
    Usunięty  
  • #39 02 Cze 2014 13:48
    magglow
    Poziom 8  

Witam, zastanawiam się nad tymi dwoma odkurzaczami akumulatorowymi:

1. Electrolux Ergorapido 2904 - 480 zł

2. Bosch BBH Move 379-389 zł

Electrolux jest z bateriami li-ion, a Bosch z kadmowymi. Ale wg producenta Bosch działa dłużej. Nie wiem ile Bosch sie ładuje, ale electrolux 4h.

Czy ktoś mógłby wskazać który bedzie lepszy ? Chodzi mi o szybkie odkurzanie dwóch pokoi i łazienki (w szczególności łazienki), odkurzacz bedzie uzywany sporadycznie.

Z góry dzieki !

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

a jeszcze wpadł mi w oko taki model:

http://www.komputronik.pl/product/200268/AGD/Male_AGD/Odkurzacz_Zelmer_VC1202_cito.html

• #40 03 Lip 2014 16:24
    geryluk
    Poziom 9  

Witam
    Właśnie szukam kolejnego odkurzacza. Kupiłem kiedyś na allegro dirt devil cyklonowy podobno powystawowy, ale był jak nówka. Może aż takiej mocy nie ma co Amica którą kupiłem jednocześnie, bo kupowałem dwa naraz. Na piętro poszła amica na dół devil bo płytki i panele. Amica już ma mniejszego powera (ma i nic się z tym nie da zrobić) a dirt dale ciągnie po swojemu. Wspomnę tylko, że wystarczy go umyć no wiem raz na pół roku, żona tego nie robi a ja jak sobie przypomniałem po roku to tez było ok. Kiedy nie chciało mi się za bardzo kurzyć w kotłowni to dawaj do wyczystki komina czy pieca i sadzę pięknie ciągnie, majstrom jak dzieliłem pokój na dwa mniejsze, żeby nie było za dużo kurzu też kazałem na bieżąco wszystko odkurzać, jak gipsował mi majster ścianki, szlifował to dawaj dirta, żeby się kurz nie roznosił. Tylko po takich akcjach poważniejszych trzeba go było umyć, bo się skubany trochę zagipsował :) taką gąbkę i filtr hepa trzeba wymyć. Pięć trudnych lat przeżył, nie było mu lekko i w zasadzie dalej jak nowy ciągnie (trochę poobijany) dzielnie śmiga z żoną po salonie i pokojach. Właśnie robiłem rozeznanie na allegro trochę mocniejszego i podano mi inny model ale mam wrażenie, że inna już konstrukcja i chyba wezmę dokładnie taki sam model. Jak mi sprzedający odpowiedzą, jak nie zapomnę odezwę się. Wpadłem tu przypadkiem szukając odkurzacza , ale czuję się wobec elektrody zobowiązany bo niejednokrotnie szukałem tu opinii. pozdrawiam wszystkich.

• #41 25 Sie 2014 22:44
    Qurak
    Poziom 17  

Witam

Przestudiowałem kilkanaście stron tego wątku i ucieszyłem się, że najczęściej polecany jest ZELMER. Jak kupuję jakiś sprzęt to staram się dawać zarobić rodakom :) Moje warunki przedstawiają sie następująco:
    - mieszkanie o powierzchni 55 m2
    - podłogi drewniane, a w łazience i korytarzu terakota
    - praktycznie brak dywanów
    - brak zwierząt w mieszkaniu
    - nie ma alergików ale córcia ma atopową skórę
    - odkurzacz workowy z wymiennymi workami
    - dobrze jakby miał filtr HEPA
    - przygotowane miejsce na przechowywanie odkurzacza (bez węża i rury) ma wymiary (D/S/W) 38cm/40cm/30cm

Ten oststni punkt jest dla mnie dosyć ważny bo nie mam za bardzo gdzie indziej go schować, a nie chcę trzymać na widoku.

Z ZELMER-ów najbardziej odpowaiada moim założniom - Odyssey ZVC302SP (450.0 SP) (Czerwony), ale brałem też pod uwagę Syrius-a. Ten drugi ma wyższy filtr HEPA ale ma "niestety" cyfrową regulację. Akurat jestem zwolennikiem jak najprostszych rozwiązań i uważam, że dodatkowe bajery tylko zwiększają potencjalne ryzyko awarii.

Proszę o podpowiedź czy mój wybór bedzie spełniał postawione założenia. Jeżeli są jakieś inne propozycje to jestem otwarty.

Pozdrawiam

• #42 26 Sie 2014 00:16
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zarówno Syrius jak i Odyssey to bardzo udane modele. Odyssey, ma najprostszą z możliwych elektronik, syrius, nieco bardziej skomplikowaną, ale ogólnie nawet jak wysiądzie to tanią w naprawie :) Surius - większy worek, obrotowa rura ... W środku od strony silnika mają w zasadzie to samo.

Filtr Hepa możesz założyć taki sam w jednym i drugim modelu.

Jak chcesz zarobic rodakom to spiesz sie, bo zelmer został już wykupiony przez bosch'a. Mało tego od września nie będzie można kupić odkurzaczy o mocy pobieranej z sieci przekraczającej 1600W, a w niedalekiej przyszłości 900W ( i dobrze ! ).

pzdr

• #43 26 Sie 2014 08:10
    Qurak
    Poziom 17  

Dzięki za odpowiedź

To teraz tylko żona musi wybrać, który się będzie bardziej podobał :) i idziemy kupić, a jak nie będzie na miejscu to zamawiamy.

Szkoda, że zelmer został wykupiony :(
    Niedługa całą nasza Polskę sprzedamy

PS. Jak potestuję odkurzacz to opiszę swoje wrażenia

Jeszcze raz dzięki za pomoc

• #44 26 Sie 2014 14:10
    2288106
    Usunięty  
  • #45 30 Sie 2014 09:47
    rafix095
    Poziom 9  

Do tej pory używam taniego odkurzacza z biedronki i już mnie krew zalewa, bo mam w domu dużo dywanów a "to coś" w ogóle nie ciągnie. Jaki odkurzacz kupić w cenie około 300zł? Zależy mi tylko na tym, żeby dobrze ssał.
    Zastanawiam się nad:
    Link
    Link
    Link

• #46 30 Sie 2014 11:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Clatronica i inne tanie bezworkowe sobie daruj.
    Jupiter to dobry sprzęt i stosunkowo mało awaryjny.

• #47 30 Sie 2014 17:14
    my41s
    Poziom 31  

MARCIN.SLASK napisał:

A ostatnio widziałem go na promocji za niecałe 300zł w Auchan.

• #48 30 Sie 2014 20:52
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

my41s napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:

A ostatnio widziałem go na promocji za niecałe 300zł w Auchan.

Jest kilka modeli Jupitera o różnym wyposażeniu, kolorze i potrafią kosztować poniżej 300zl. Chociaż w naprawie już taki miły nie jest (krótkie przewody, wężyki, itp.) Ale i tak wart kupna, bo ma 4 lata gwarancji i przy odpowiednim użytkowaniu pewnie żadna usterka nie wystąpi.

• #49 01 Wrz 2014 08:58
    rafix095
    Poziom 9  

Dzięki, mam zamiar kupić właśnie Jupitera za 400zł i skorzystać z promocji "Zarabiaj na czysto" Ps. który model Jupitera wybrać w tej cenie? HP, HT, HQ? Czym w ogóle one się różnią, tylko wyposażeniem?

• #50 01 Wrz 2014 13:35
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

rafix095 napisał:
    Ps. który model Jupitera wybrać w tej cenie? HP, HT, HQ? Czym w ogóle one się różnią, tylko wyposażeniem?

Link

• #51 10 Wrz 2014 08:53
    enforces
    Poziom 16  

jeśli komuś przeszkadza to że odkurzacz ma małą moc lub po prostu nie chce ciągnąć to polecam Electrolux ZTF7650. Działa na zasadzie tworzenia cyklonu. Wciąga bardzo dużo, nie ma worka, filtry można czyścić pod wodą więc właściwie nie ma dodatkowych kosztów. Jeśli miałbym kupić drugi raz kupiłbym bez wahania.

• #52 10 Wrz 2014 11:16
    grzesiek06
    Poziom 12  

enforces. Masz częściowo rację. Oczywiście odkurzacz nie musi pobierać bardzo dużo prądu i można takie znaleźć, a w miarę czasu te prądożerne będą znikały z półek sklepowych. Warto zwrócić uwagę na całą etykietę energetyczną, na której oprócz klasy energetycznej i rocznego zużycia prądu można odnaleźć dane o reemisji kurzu (ważne dla małych dzieci i alergików), klasa ściągania kurzu osobno z dywanów i podłogi. Te parametry są najistotniejsze.

• #53 11 Wrz 2014 08:57
    enforces
    Poziom 16  

ostatnio w ogóle czytałem o zmianach w branży odkurzaczy. Unia Europejska dochodzi do głosu i chce zakazać produkcji najmocniejszych odkurzaczy. Na celowniku są jeszcze czajniki i suszarki do włosów.

• #54 12 Wrz 2014 11:23
    ro7
    Poziom 12  

Już zakazała, tzn. produkować chyba niby można, ale sprzedawać tylko na rynkach poza UE - spójrz na stronę Zelmera, są już wszystkie "odświeżone" modele jak i kilka nowych - moce 650-700 W !! Tylko w dziale starsze modele są te mocniejsze. Myślałem, że początkowo tylko znikną te bardzo mocne powyżej 1600 W bo na razie takie jest ograniczenie, a jak widać całościowo/przyszłościowo wymienili cały asortyment.
    Ciekaw jestem jak z cenami tych nowych i czy będą one sporo słabsze w sile ciągu ... no i jak z trwałością ...

• #55 16 Wrz 2014 11:58
    grzesiek06
    Poziom 12  

Nie zawsze moc silnika przekładała się na skuteczność zbierania kurzu. Oczywiście, że większa moc dawała lepsze możliwości, ale z drugiej strony producentom łatwo było kusić klientów mocą niż rozwijać technologię w kierunku większej energooszczędności. Teraz to się zmieni. Generalnie zmiany są dobre, bo dają nam większa wiedzę o odkurzaczach, ale z drugiej strony tak szybkie wymuszanie energooszczędności to jednak bzdura.

• #56 23 Wrz 2014 20:30
    enforces
    Poziom 16  

a to fakt. teraz widziałem że są podawane 2 parametry - moc silnika / moc ssania np. w przypadku ultrasilencerów electroluxa. Czy moc ssania 340 w to jest dużo / mało?

• #57 24 Wrz 2014 13:45
    sabrinaaa
    Poziom 7  

Odkurzacz z taką mocą ssącą bardzo dobrze wszystko wciąga, wiadomo, że nie przyssa się do sufitu, ale wszystko ładnie wciągnie, nawet z mniej dostępnych miejsc gdzie nie da się z bliska rury przyłożyć

• #58 24 Wrz 2014 17:01
    my41s
    Poziom 31  

Wystarczająca. Mój Philips ma 500W i uważam, że jest aż nadto mocny. Spokojnie na 3/4 mocy można odkurzać.

• #59 25 Wrz 2014 09:33
    miszaa
    Poziom 9  

Qurak napisał:

Szkoda, że zelmer został wykupiony :(

PS. Jak potestuję odkurzacz to opiszę swoje wrażenia

Nie masz czego żałować....
    Ja, po eksploatacji Meteora również się skusiłem na Syriusa, z turbo-szczotką...

i jestem zawiedziony...
    Prócz bajeranckiego wyglądu, nic specjalnego w nim nie ma.
    Jestem ciekaw, czy to nie made in PRC...

Będę go sprzedawał... i nadal pozostaję z pytaniem: Co Kupić?

Pozdrawiam

• #60 26 Wrz 2014 08:25
    my41s
    Poziom 31  

miszaa napisał:
    i nadal pozostaję z pytaniem: Co Kupić?

Ja od siebie mogę polecić Philipsa FC9174 (tańszy FC9170 bez turboszczotki). Dobrze ciągnie, jest w miarę dobrze wyciszony. Niestety zdarzyło się ze 2-3 razy, że 'głupiał' regulator mocy. Odkurzacz startował na małą moc (chociaż ustawiona była max.) albo startował na ok. 3/4 mocy i obroty falowały.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME