Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2014?

ghostface 20 Jan 2014 20:05 5922 164
Bosch
 • #1
  ghostface
  Level 11  
  Poprzednie posty.

  Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze odkurzacza

  - odkurzacz do mieszkania - ok 55m^2
  - na podłodze panele i terakota, jeden mały dywan w sypialni, chciałbym też od czasu do czasu odkurzyć meble tapicerowane (sofa, krzesła)
  - w domu mieszka osoba uczulona na kurz i pleśnie
  - zwierząt brak
  - co do budżetu to fajnie by było zmieścić się w 500pln a absolutny max maksów to 900pln
  - w mieszkaniu się nie tyle brudzi co dość szybko zbiera się kurz
  - zależałoby mi jeszcze na niewielkich gabarytach i masie, żeby nie zajmował dużo miejsca i materiały eksploatacyjne były względnie tanie (może nie 20pln za 5 worków ale też nie 200pln za 2)
  - fajnie by było żeby siła ssania była duża a hałas względnie nieduży

  Wstępnie rozważam któryś z modeli philipsa

  z góry dziękuję i pozdrawiam
 • Bosch
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  drzew0 wrote:
  Witam.
  Poszukuję dobrego odkurzacza w celnie do 300 zł (o ile można coś dobrego w tej cenie znaleźć).
  Odkurzane nim będzie mieszkanie o powierzchni ok 45m2, gdzie na podłodze jest głównie parkiet ewentualnie płytki i linoleum.
  Wymagania:
  - raczej bezworkowy, ale przy odpowiednich argumentach jestem w stanie zmienić zdanie
  - kabel (nie musi być super długi, ale nie chcę co chwilę przepinać do innego gniazdka)
  - głośność (nie ma małych dzieci, ale w granicach rozsądku)
  Zainteresowanie moje przyciągnęły takie modele:
  - Zelmer Eco Power VC3100.0SK
  - Zelmer VC3100.0HP
  - Zelmer VC1400.0SK
  - ELECTROLUX ZTF 7620
  - Zelmer Voyager Twix 01Z014 SK
  Ponieważ jednak nie mam zielonego pojęcia na temat odkurzaczy, to liczę na pomoc tu obecnych.


  Sądząc po założonym budżecie i wymienionych modelach chcesz zakupić odkurzacz w jakimś sklepie internetowym. Zasadniczo, żaden nie przypadł mi do gustu. Wymienione modele Zelmera są objęte tylko 24 miesięczną gwarancją producenta (Electrolux też jest objęty 24 miesięczną gwarancją), a wybierając model workowy znaleźć można lepiej wyposażony i z 48 miesięczną gwarancją.
  Z uwagi na fakt, że dominują u Ciebie panele, to brud na nich osiada - a nie wchodzi w między włosy dywanu, to nie trzeba też bardzo dużej mocy.
  Moje propozycje to Zelmer Meteor 2 - model 400.EP (istotne jest to oznaczenie EP), ponieważ tylko w wersji EP znajdziesz dwie duże ssawki tj. uniwersalną ssawko-szczotkę przełączalną jaki dodatkową, dużą ssawkę z włosa naturalnego do paneli, płytek itd. Wspomniana szczotka z włosa naturalnego przydaje się, bo mniej hałasuje przy odkurzaniu na panelach przede wszystkim. Oprócz w/w dużych szczotek znajdziesz 3 małe ssawki do zakamarków - wąska szczelinówka, tapicerki - mała wersja dużej ssawko-szczotki przełączalnej i trzecia okrągła z włosem - do żaluzji, książek, mebli itd, które pomysłowo są schowane w obudowie odkurzacza, więc nic nie wala się po szafie. Moc modelu Meteor 2, to 1600W, regulowana. Odkurzacz posiada gumowe kółeczka, elastyczny wąż zbrojony drutem, w oplocie silikonowym. Jeżeli będziesz w sklepie, zwróć na to uwagę, naprawdę jest solidny w porównaniu z wężami czy to wcześniej przez Ciebie wymienionych Zelmerów, czy Electroluxa.
  Jeżeli zależy Ci na lepszej filtracji, ciut większej mocy i troszkę cichszej pracy możesz też rozważyć Zelmera Odyssey w wersji 450SP. Jest to to samo wyposażenie, co w Meteorze 2, ale zyskujesz większą moc - 1700W, lepszy filtr na wylocie (filtr hepa klasy H11, z możliwością zastąpienia go filtrem o wyższej chłonności - H13, zamiast fizeliny), no i niewiele ciszej pracuje. Filtr Hepa to filtr wysokiej chłonności, zatrzymuje o wiele więcej kurzu, roztoczy (ważne jeżeli masz alergików w domu) niż fizelina. Model Odyssey jest następcą Meteora 2. Przy modelach bezworkowych należy pamiętać o czyszczeniu i wymianie filtrów. Jeżeli to zaniedbasz, to podczas odkurzania spodziewaj się brzydkich zapachów, czy też gorszej siły ssania. Koszt wymiany dwóch filtrów w modelu np Voyager to ok ~60zł za dwa filtry. Niby nie dużo, ale jeżeli porównamy to do ceny filtra 15zł to jest 4-krotnie mniej. Koszt worków czy to do Meteora2, czy do Odyssey'a jest zbliżony w sklepie stacjonarnym, za 4 worki oryginalne Zelmera, ze specjalnej mikrowłókniny, która lepiej filtruje zapłacisz ok 20zł za 4 worki. Mikrowłóknina powoduje również to, że worek lepiej się układa w komorze, przez co jest efektywniej wykorzystywany (więcej się w nim zmieści). Możesz stosować, też tańsze worki papierowe, ostatnio widziałem w spożywczym 5szt za 8zł. Oczywiście, w odkurzaczach bezworkowych nie kupujemy worków, ale pamiętaj kurz i roztocza, które wciągniesz, zapewne z powrotem wzbiją się w powietrze, jeżeli opróżnisz pojemnik w domu. Poza tym modele bezworkowe są głośniejsze od workowych. Odkurzacz bezworkowy dobry jest przy małych dzieciach, gdy np wciągniesz klocki lub inne skarby, jak gubisz coś w samochodzie itd, na pewno jest to łatwiej znaleźć. Aha, co do długości kabla to w tych modelach przewód zasilający ma 6m.

  **

  Zeta2002 wrote:
  Witam, planuje zakup odkurzacza i przy poszukiwaniach trafiłam tutaj. Poproszę o pomoc w wyborze, przy założeniach:
  Mieszkanie 50, docelowo 80 mkw, panele, drewno, kafle, pies z krótką sierścią wbijającą się w tapicerki, dywanów brak. Budżet do ok. 600 zł, zależy mi na dobrym filtrze. Z góry dziękuję za pomoc :)  Mając ok 600zł i w planach zmianę mieszkania, to do głowy przyszły mi następujące modele. Zelmer 4000HP. Jest to model o mocy 2100W. W tym przypadku zasugerowałem model o większej mocy z uwagi na to, że mieszkanie jest większe/będzie z czasem większe, a także łatwiej będzie usunąć sierść z mebli tapicerowanych. Model ma symbol 4000HP (istotne jest to HP), ponieważ w tym modelu oprócz dużej ssawki tj. uniwersalnej ssawko-szczotkę przełączalnej jest dodatkowa, duża ssawka z włosa naturalnego do paneli, płytek itd. (Teraz pokopiuje sam siebie;) Wspomniana szczotka z włosa naturalnego przydaje się, bo mniej hałasuje przy odkurzaniu na panelach przede wszystkim. Oprócz w/w dużych szczotek znajdziesz 3 małe ssawki do zakamarków, auta - wąska szczelinówka, tapicerki - mała wersja dużej ssawko-szczotki przełączalnej i trzecia okrągła z włosem - do żaluzji, książek, mebli itd, które pomysłowo są schowane w obudowie odkurzacza, więc nic nie wala się po szafie. Model 4000HP wyposażony jest w filtr hepa klasy H13, czyli najwyższej. Filtr Hepa to filtr wysokiej chłonności, zatrzymuje o wiele więcej kurzu, roztoczy (ważne jeżeli masz alergików w domu). Dodatkowo jeżeli zależy Ci na skutecznej filtracji zalecam worki z mikrowłókniny. Wspomniany materiał lepiej filtruje, a także lepiej układa się w komorze odkurzacza, przez co jest efektywniej wykorzystywany (więcej się w nim zmieści). Koszt worków z mikrowłókniny to ~20zł za 4 sztuki, ale można stosować mniej skuteczne w filtracji worki papierowe ~8zł za 5 worków. Model ten jest objęty 4 letnią gwarancją producenta.

  W opozycji do Zelmera, zaproponuję Electroluxa, z linii Ergospace ZE330. Wybrałem tą linię, ponieważ jest to model przygotowany pod większe powierzchnie. Posiada bardzo długi wąż i przewód zasilający przez co nie ma potrzeby częstego przepinania odkurzacza między gniazdkami. Swoją drogą warto zobaczyć w sklepie jak długi jest wąż, bo może się nie zmieścić w schowku, w którym odkurzacz "mieszka". Model ZE330 jest wyposażony podobnie jak Zelmer Jupiter, nie mniej warto zaznaczyć, że posiada specjalną ssawkoszczotkę przełączalną tzw. Dust Magnet, która wyjątkowo lekko się prowadzi zarówno na dywanach jak i na drewnianych podłogach. Dla niektórych to zaleta, dla niektórych wada, bo szczotka ta nie stawia oporów, przez co mylnie odbierana jest jako "nie ciągnąca, nie zbierająca". Nie mniej zamysł konstruktorów jest dobry, bo nie męczymy się przy odkurzaniu (przede wszystkim na dywanach). Oprócz wspomnianej wyżej szczotki Dust Magnet, w zestawie znajdziemy szczotkę szeroką z włosa miękkiego do paneli, kafelków itd. Z małych ssawek jest ciekawa ssawka 3w1 schowana z tyłu odkurzacza, która podobnie jak w Zelmerze może pełnić rolę szczelinówki, małej do tapicerki, bądź okrągłej z włosem. Ciekawym akcesorium dodatkowym, jest mała turboszczotka, którą można dokupić i przydaje się do czyszczenia mebli z sierści - koszt ok ~80zł. Podobnie jak Zelmer Electrolux to model workowy, korzystający z worków, których system mocownia nazywa się S-bag. Jest to patent, z którego korzysta Electrolux, Philips i jeszcze kilku producentów na świecie. Cena worków papierowych to ~20zł za 5szt na półce w sklepie. Oprócz papierowcy mamy do wyboru, worki z mikrowłókniny w kilku wariantach: klasyczne z mikrowłókniny o standardowym bądź powiększonym rozmiarze o kolorze białym, zielone przeznaczone dla alergików, niebieskie - dla właścicieli zwierzaków, pochłaniające brzydkie zapachy. Wszystkie z mikrowłókniny o wiele lepiej filtrują, jak papierowe. Cena za białe worki z mikrowłókniny to ~30zł w sklepie za 4 szt. Podane ceny worków dotyczą oryginalnych worków, nie zamienników. Filtr zamontowany w tym modelu to hepa klasy H12. W odróżnieniu od Zelmera, jest to filtr zmywalny, nie mniej dla mnie to zbyteczny bajer, bo raz trzeba umyć go umiejętnie, a dwa jest droższy w zakupie.

  Jeżeli model z linii Ergospace, jest za duży, podobnym kształtem do Zelmera jest model ZJM6820 z linii JetMaxx. W odróznieniu od Ergospace nie ma szczotki 3w1, nie ma tak długiego węża. Ale ma małą ssawkę szczelinową i do tapicerki.

  **


  ghostface wrote:
  Witam, prosiłbym o pomoc w wyborze odkurzacza

  - odkurzacz do mieszkania - ok 55m^2
  - na podłodze panele i terakota, jeden mały dywan w sypialni, chciałbym też od czasu do czasu odkurzyć meble tapicerowane (sofa, krzesła)
  - w domu mieszka osoba uczulona na kurz i pleśnie
  - zwierząt brak
  - co do budżetu to fajnie by było zmieścić się w 500pln a absolutny max maksów to 900pln
  - w mieszkaniu się nie tyle brudzi co dość szybko zbiera się kurz
  - zależałoby mi jeszcze na niewielkich gabarytach i masie, żeby nie zajmował dużo miejsca i materiały eksploatacyjne były względnie tanie (może nie 20pln za 5 worków ale też nie 200pln za 2)
  - fajnie by było żeby siła ssania była duża a hałas względnie nieduży
  Wstępnie rozważam któryś z modeli philipsa
  z góry dziękuję i pozdrawiam  Tutaj zaproponował bym podobnie jak wyżej Zelmera ale model Syrius model 1600SP (istotne jest owe oznaczenie SP). Jest to model o mocy 1800W wyposażony w dwie duże ssawki tj. uniwersalną ssawko-szczotkę przełączalną a także dużą ssawkę z włosa naturalnego do paneli, płytek itd. (Teraz pokopiuje sam siebie;) Wspomniana szczotka z włosa naturalnego przydaje się, bo mniej hałasuje przy odkurzaniu na panelach przede wszystkim. Oprócz w/w dużych szczotek znajdziesz 3 małe ssawki do zakamarków, auta - wąska szczelinówka, tapicerki - mała wersja dużej ssawko-szczotki przełączalnej i trzecia okrągła z włosem - do żaluzji, książek, mebli itd, które pomysłowo są schowane w obudowie odkurzacza, więc nic nie wala się po szafie. Model 1600SP wyposażony jest w filtr hepa klasy H11. Nie jest to filtr najwyższej chłonności, ale można go zastąpić, filtrem o najwyższej chłonności oznaczeniu H13. Filtr hepa to filtr wysokiej chłonności, zatrzymuje o wiele więcej kurzu, roztoczy (ważne jeżeli masz alergików w domu). Dodatkowo jeżeli zależy Ci na skutecznej filtracji zalecam worki z mikrowłókniny. Wspomniany materiał lepiej filtruje, a także lepiej układa się w komorze odkurzacza, przez co jest efektywniej wykorzystywany (więcej się w nim zmieści). Koszt worków z mikrowłókniny to ~20zł za 4 sztuki, ale można stosować mniej skuteczne w filtracji worki papierowe ~8zł za 5 worków. Model ten jest objęty 4 letnią gwarancją producenta.
  W odróżnieniu od wyżej wymienionych modeli Syrius posiada elektroniczną regulację mocy ssania, elektorniczny wskaźnik zapełnienia worka oraz elektroniczną sygnalizację wymiany filtru hepa. Jeżeli nie przekonuje Cię owa elektronika, możesz rozważyć słabszy model Odyssey, bądź mocniejszy model Jupiter. Obydwa opisałem powyżej.

  Jeżeli lubisz Philipsa, to modelem który bym rozważył jest Philips FC9073. Odkurzacz o mocy 2000W. Jest to jeden z mniejszych odkurzaczy o tak dużej mocy. I nie jest to moc, która jest napisem na obudowie, ale jest odczuwalna. Ów 2000W to ciut za dużo jak na brud z płytek czy paneli (moim zdaniem), ale nie musisz używać go na pełnej mocy, a jak będziesz korzystała z mniejszą mocą, to będzie ciszej pracował. Na wyposażeniu znajdziesz na pewno małą ssawkę szczelinową i do tapicerki. Mała z włosem chyba też jest ale nie pamiętam. Oprócz ssawkoszczotki dwupozycyjnej jest również szczotka z włosa miękkiego do płytek i paneli. Co do filtracji odkurzacz jest typowym workowcem, więc nie ma mowy by jak w przypadku bezworkowych coś z pojemnika uciekało. Zastosowano tu filtr hepa klasy H13 czyli najwyższej chłonności. Co do worków opisałem je wyżej przy odkurzaczu Electrolux Ergospace w tym samym wątku.
 • Bosch
 • #3
  drzew0
  Level 2  
  staś pytalski wrote:
  drzew0 wrote:
  Witam.
  Poszukuję dobrego odkurzacza w celnie do 300 zł (o ile można coś dobrego w tej cenie znaleźć).
  Odkurzane nim będzie mieszkanie o powierzchni ok 45m2, gdzie na podłodze jest głównie parkiet ewentualnie płytki i linoleum.
  Wymagania:
  - raczej bezworkowy, ale przy odpowiednich argumentach jestem w stanie zmienić zdanie
  - kabel (nie musi być super długi, ale nie chcę co chwilę przepinać do innego gniazdka)
  - głośność (nie ma małych dzieci, ale w granicach rozsądku)
  Zainteresowanie moje przyciągnęły takie modele:
  - Zelmer Eco Power VC3100.0SK
  - Zelmer VC3100.0HP
  - Zelmer VC1400.0SK
  - ELECTROLUX ZTF 7620
  - Zelmer Voyager Twix 01Z014 SK
  Ponieważ jednak nie mam zielonego pojęcia na temat odkurzaczy, to liczę na pomoc tu obecnych.


  Sądząc po założonym budżecie i wymienionych modelach chcesz zakupić odkurzacz w jakimś sklepie internetowym. Zasadniczo, żaden nie przypadł mi do gustu. Wymienione modele Zelmera są objęte tylko 24 miesięczną gwarancją producenta (Electrolux też jest objęty 24 miesięczną gwarancją), a wybierając model workowy znaleźć można lepiej wyposażony i z 48 miesięczną gwarancją.
  Z uwagi na fakt, że dominują u Ciebie panele, to brud na nich osiada - a nie wchodzi w między włosy dywanu, to nie trzeba też bardzo dużej mocy.
  Moje propozycje to Zelmer Meteor 2 - model 400.EP (istotne jest to oznaczenie EP), ponieważ tylko w wersji EP znajdziesz dwie duże ssawki tj. uniwersalną ssawko-szczotkę przełączalną jaki dodatkową, dużą ssawkę z włosa naturalnego do paneli, płytek itd. Wspomniana szczotka z włosa naturalnego przydaje się, bo mniej hałasuje przy odkurzaniu na panelach przede wszystkim. Oprócz w/w dużych szczotek znajdziesz 3 małe ssawki do zakamarków - wąska szczelinówka, tapicerki - mała wersja dużej ssawko-szczotki przełączalnej i trzecia okrągła z włosem - do żaluzji, książek, mebli itd, które pomysłowo są schowane w obudowie odkurzacza, więc nic nie wala się po szafie. Moc modelu Meteor 2, to 1600W, regulowana. Odkurzacz posiada gumowe kółeczka, elastyczny wąż zbrojony drutem, w oplocie silikonowym. Jeżeli będziesz w sklepie, zwróć na to uwagę, naprawdę jest solidny w porównaniu z wężami czy to wcześniej przez Ciebie wymienionych Zelmerów, czy Electroluxa.
  Jeżeli zależy Ci na lepszej filtracji, ciut większej mocy i troszkę cichszej pracy możesz też rozważyć Zelmera Odyssey w wersji 450SP. Jest to to samo wyposażenie, co w Meteorze 2, ale zyskujesz większą moc - 1700W, lepszy filtr na wylocie (filtr hepa klasy H11, z możliwością zastąpienia go filtrem o wyższej chłonności - H13, zamiast fizeliny), no i niewiele ciszej pracuje. Filtr Hepa to filtr wysokiej chłonności, zatrzymuje o wiele więcej kurzu, roztoczy (ważne jeżeli masz alergików w domu) niż fizelina. Model Odyssey jest następcą Meteora 2. Przy modelach bezworkowych należy pamiętać o czyszczeniu i wymianie filtrów. Jeżeli to zaniedbasz, to podczas odkurzania spodziewaj się brzydkich zapachów, czy też gorszej siły ssania. Koszt wymiany dwóch filtrów w modelu np Voyager to ok ~60zł za dwa filtry. Niby nie dużo, ale jeżeli porównamy to do ceny filtra 15zł to jest 4-krotnie mniej. Koszt worków czy to do Meteora2, czy do Odyssey'a jest zbliżony w sklepie stacjonarnym, za 4 worki oryginalne Zelmera, ze specjalnej mikrowłókniny, która lepiej filtruje zapłacisz ok 20zł za 4 worki. Mikrowłóknina powoduje również to, że worek lepiej się układa w komorze, przez co jest efektywniej wykorzystywany (więcej się w nim zmieści). Możesz stosować, też tańsze worki papierowe, ostatnio widziałem w spożywczym 5szt za 8zł. Oczywiście, w odkurzaczach bezworkowych nie kupujemy worków, ale pamiętaj kurz i roztocza, które wciągniesz, zapewne z powrotem wzbiją się w powietrze, jeżeli opróżnisz pojemnik w domu. Poza tym modele bezworkowe są głośniejsze od workowych. Odkurzacz bezworkowy dobry jest przy małych dzieciach, gdy np wciągniesz klocki lub inne skarby, jak gubisz coś w samochodzie itd, na pewno jest to łatwiej znaleźć. Aha, co do długości kabla to w tych modelach przewód zasilający ma 6m.


  Skupiałem się głównie na bezworkowych odkurzaczach licząc na tańszą eksploatację, ale z tego co widzę to jednak polecasz workowe ?
  Model Odyssey wydaje się być lepszy dla mnie właśnie przez ten filtr. Zawsze lepiej mieć trochę czystsze powietrze po odkurzaniu niż go nie mieć.. chociaż nie wiem jak dużą mają skuteczność te filtry.
  Słyszałem też, że są takie, które można myć. Czy te do Odysseye też mają taką możliwość ? Jak często należy wymieniać te filtry HEPA ?
  Po wyglądzie odkurzacza przypuszczam, że trzeba go "łamać w pół" aby wymienić worek. Czy nie ma w tym zakresie cenowym (do ok 300 zł) trochę "łatwiejszego" w obsłudze modelu ?
 • #4
  maciek88wpr
  Level 10  
  Witam
  Rozglądam się za nowym odkurzaczem z dużą mocą gdyż z tego co słyszałem nasza unia ma prowadzić odkurzacze do 900W.
  Nowy odkurzacz ma być bezworkowy. Od 4 lat używam clarissa twix od zelmera bez awarii. Mało kiedy stosowany w nim był worek. W domu w większości pomieszczeń najdują się dywany i do tego kot w domu.
  Cena jaką chce przeznaczyć na odkurzacz nie powinna przekraczać 600zl.
  Na chwile obecna przeglądałem oferty w internecie i zainteresowały mnie takie odkurzacze:
  -Zelmer Ceres ( z turboszczotka)
  -Zelmer Solaris Twix
  -Electrolux Ergoeasy
  -Electrolux super cyclone
 • #5
  staś pytalski
  Level 39  
  drzew0 wrote:

  Skupiałem się głównie na bezworkowych odkurzaczach licząc na tańszą eksploatację, ale z tego co widzę to jednak polecasz workowe ?
  Model Odyssey wydaje się być lepszy dla mnie właśnie przez ten filtr. Zawsze lepiej mieć trochę czystsze powietrze po odkurzaniu niż go nie mieć.. chociaż nie wiem jak dużą mają skuteczność te filtry.
  Słyszałem też, że są takie, które można myć. Czy te do Odysseye też mają taką możliwość ? Jak często należy wymieniać te filtry HEPA ?
  Po wyglądzie odkurzacza przypuszczam, że trzeba go "łamać w pół" aby wymienić worek. Czy nie ma w tym zakresie cenowym (do ok 300 zł) trochę "łatwiejszego" w obsłudze modelu?


  Tak jak wspomniałem, jeżeli zależy nam na lepszej filtracji, sugerowałbym worki z mikrowłókniny i odkurzacz z filtrem HEPA. W żadnym odkurzaczu workowym Zelmera, filtr HEPA nie jest zmywalny. Zmywalne znajdziesz w modelach bezworkowych. Najlepiej je wymieniać zależności od częstotliwości odkurzania, raz na pół roku, raz do roku (zarówno te w pojemniku, jak i na wylocie). Nie ma skuteczniejszych filtrów jak HEPA - no chyba, że wybierzesz odkurzacz z filtrem wodnym (ale nie mieści się on w założonym budżecie). Słusznie zauważyłeś, że odkurzacz "łamie się w pół", przy otwarciu ale nie wiem co Ty widzisz w tym skomplikowanego? Proponuję Ci się wybrać do sklepu, podotykać, pootwierać Odyssey'a i porównać z innym modelami, chociażby Jupiterem Zelmera, gdzie masz ramkę, w którą najpierw musisz włożyć worek, a później ułożyć odpowiednio worek i odpowiednio ułożyć ramkę. Sugerując Ci odkurzacze workowe, zwróciłem też uwagę na fakt, że mają solidniejsze węże i dłuższą gwarancję, więc wybór pozostawiam Tobie.
 • #6
  drzew0
  Level 2  
  Może faktycznie ta wymiana worka w tego typu (łamany w pół) odkurzaczu nie spotka się z problemem źle dociśniętych obydwu jego części.
  Z tymi filtrami HEPA myślałem, że jak nie jest zmywalny to dużo częściej (np. raz w miesiącu) trzeba będzie go wymieniać. Ale skoro mówisz, że co najmniej pół roku wytrzyma, to nie jest już to dla mnie problemem.
  Musze przyznać, że przekonałeś mnie jednak do tego Zelmer Odyssey 450SP. Mam nadzieję, że posłuży mi długo i będę zadowolony :)

  Dziękuję bardzo za szczegółowe informacje, opinie i rozwianie moich wątpliwości.
  Pozdrawiam.
 • #7
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  drzew0 wrote:
  Może faktycznie ta wymiana worka w tego typu (łamany w pół) odkurzaczu nie spotka się z problemem źle dociśniętych obydwu jego części.


  Chłopie, tam jest uszczelka, więc nie bój się o nieszczelność. Modele Zelmera 400 / 450 są tak proste... Nieraz w markecie widziałem je jako wystawkę za 150-200zł (wiadomo, że zakurzone, z lekkimi rysami).
 • #8
  drzew0
  Level 2  
  W takim razie przesądzone. Na 100% wybiorę Odyssey 450SP :)
  Wielkie dzięki za pomoc.
 • #9
  kathush
  Level 1  
  Witam,
  Jak większość czytająca ten wątek poszukuję odkurzacza i po przeczytaniu postanowiłam kupić Zelmer Jupiter tylko teraz mam pytanie który?
  Obecnie tak naprawdę mamy mieszkanie 60m2 i jeden dywan co prawda bardzo ciężki do odkurzania i łóżka (w tym materac) a reszta to parkiet i płytki. Pies jest okazyjnie u nas póki co. Niedługo będziemy myśleć o większym mieszkaniu/domu.
  Zastanawiam się czy Jupiter 4000.0 HT mi wystarczy, tzn czy nie warto kupić w razie czego odkurzacza z elektroszczotką bądź chociaż z możliwością jej dopięcia.
  Różnica cenowa między HT a HQ to 100zł czy warto?
 • #10
  Rudolf500
  Level 9  
  Witam

  Chciałbym kupić odkurzacz do odkurzanie dywanów z sporą ilością długich włosów i prawdopodobnie większą ilością kurzu i piasku(mieszkam na wsi).

  Mam odkurzacz bezworkowy, lecz nie spełnia swojego zadania. Włosy okręcają się wokół filtra i koniec.

  więc chyba powinien być bezworkowy, z dużą mocą ssania, dobrze by było gdyby nie kurzył najbardziej bo w domu są alergicy i cena ok 300zł
 • #11
  foxxer672
  Level 23  
  Od siebie polecę najbardziej odkurzacz firmy PHILIPS (FC9071), jednak dla niektórych może być on drogi. Największe zalety - bardzo cichy, worek wielokrotnego użytku, bardzo długo się napełnia. Bardzo dobrze się sprawuje w domku jednorodzinnym (dwa piętra).
  Link
 • #12
  bolek
  Level 35  
  U mnie założenia są takie
  - Poziom eksploatacji raczej średnio wysoki, można przyjąć że codziennie kilkanaście-kilkadziesiąt metrów kwadratowych zrobi.
  - W domu mieszkają także sierściuchy
  - ogólnie wydać jak najmniej, ale przed tym stawiam stosunek kosztów do efektów/jakości oraz to że kolejny zakup przewiduje nie prędzej jak za 5 lat (pobożne życzenie?) :)
  - Możliwość zdobycia części w rozsądnej cenie.

  Czyli przydało by się coś ze szczotką którą faktycznie można używać. Zastanawiam się nad Jupiterem z 4 letnią gwarancją lub czymś używanym i (zaryzykuje) "profesjonalnym". Np DYSON DC08 lub MIELE S5510. Wszystkie są mniej więcej w tej samej cenie. O dysonach w sumie jeszcze nic nie wiem (nie dawno mi go ktoś polecił). MIELE już ponoć dawno temu wprowadziła postarzanie produktu
 • #13
  juventinio89
  Level 10  
  Prosiłbym Was serdecznie o pomoc w wyborze.
  Założenia:
  Mieszkanie 60mkw, jeden dywan w przedpokoju (chodnik), reszta parkiet/panele+ łazienka/kuchnia kafelki. No i kot, mega leniący się kot, zostawiający miliardy piepr... włosów.
  Budżet? Do 500 zł, choć nie ukrywam że fajnie by było kupić coś w przedziale 300-400, jeżeli jest sens oszczędzać.

  moje typy:
  PHILIPS FC9170/01
  Philips FC9071 Jewel

  Ewentualnie Jupiter, a może coś electrolux'a? Doradźcie.
 • #14
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  star.z
  Level 9  
  Ach ten Philips ..... właśnie padł mi Philips Expression - silnik, który niestety jest nierozbieralny, więc trzeba kupić nowy odkurzacz (sam silnik kosztuje ponad 200 zł) . Odkurzacz ten pracował bez zarzutu przez prawie 4 lata, no i niestety padł. A szkoda bo był OK. Chyba zdecyduje się na powrót do zelmera (Syrius) bo silniki w nim są podobno rozbieralne (można zmienić szczotki, łożyska) - ale zelmer część produkcji ma w Chinach ...... a w sklepie niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć czy silnik jest rozbieralny. Pewnie pytającego wybiłem z tropu ale to są moje doświadczania z Philipsem. Pozdrawiam
 • #16
  bartitsw
  Level 2  
  Electrolux. Ciężko powiedzieć, na ile dobrze czyści (raczej zarzutów nie mam, ale porównania też nie), natomiast na pewno długo działa, bo kupiłam 7 lat temu, taki z wyższej polki wtedy, i do dziś żadnych problemów.
 • #19
  mich83
  Level 8  
  A co powiecie o bosch BGL 32540 ? Jakoś mam przekonanie do tej firmy, cenie ją za niezawodność. Moje potrzeby co do odkurzacza.


  - Odkurzacz do domu/mieszkania - jak duża powierzchnia? Mieszkanie 90 m2
  - Co leży na podłodze tj. płytki, panele, dywany (jeżeli tak to jakie)? 80 % parkiet, 20 % płytki, w przedpokoju dywan krutkowłosy na którym ciągle jest sporo piasku i w sypialni dywan krutkowłosy.
  - Czy masz alergików w domu? Tak
  - Czy masz jakieś zwierzęta? Nie
  - Budżet przeznaczony na odkurzacz. +- 400 zł

  Czy w moim przypadku ten Bosch byłby ok ? Z tego co widze ma on turboszczotke, i jakieś małe końcówki. Czy taka turboszczotka nadaje sie i do dywanów i do parkietu ? Zapewne ma jakiś przełącznik ale czy dedykowane szczotki do parkietu są lepsze ? Ma od filtr HEPA 12 czy dla alergika to wystarczy ? Jeśli nie Bosch to co ?
 • #20
  destructor_0
  Level 18  
  Witam,

  Szukam odkurzacza do mieszkanka 40m2. Na podłogach płytki, panele i dwa niewielkie dywany z dość długim włosem. W domu jest zwierz z sierścią i zostawia jej nawet sporo. Co musi być to:
  - połaczenie rury z wężem i rury ze szczotka z blokadą a nie tylko rura wsuwana.

  Poprosiłbym o dwie propozycje cenowe. Jedna w granicach 300 zł a druga 450 zł.
  Patrzałem trochę i takie cuda jak electrolux ergospace czy ultrasilencer mają blokady na szczotkach/rurach. Nie wiem czy przydatna jest też szczotka magnetyczna. Przydałaby się też turboszczotka albo elektroszczotka.
 • #21
  Lukq
  Level 10  
  Witam,
  Chciałbym zakupić do mieszkania ok. 70m2.
  Użytkowany będzie ok. 4x w tygodniu.
  Przewaga podłóg drewnianych i kafli na podłodze.
  Jest jeden dywan, dość sporty. Zależy mi bardzo na jego czystości (bawi się na nim dziecko).
  Standardowo są także kanapy oraz łóżko (materac), który raz na jakiś czas także należy odkurzyć.

  czego oczekiwałbym od odkurzacza:
  - podstawą jest moc
  - filtr Hepa
  - najlepiej system bez workowy (wodny nie koniecznie ze względu na bardzo uciążliwe sprzątanie)
  - kilka końcówek w zestawie
  - o w miarę normalnych gabarytach.

  Funkcji piorących nie potrzebuję, gdyż do tego celu mam już inny odkurzacz.

  Przedział cenowy nie przekraczający 600 zł.

  Za każdą propozycję z waszej strony będę wdzięczny
  Pozdrawiam
  Łukasz
 • #23
  mario_o
  Level 11  
  Proszę o pomoc w zakupie odkurzacza. Posiadam odkurzacz Rowenta bully 3 in1 1200 w odkurzacz posłużył mi 20 lat bardzo mocno ciągnął powietrze. niestety silnik się wypalił.
  Szukam Mocnego odkurzacza bez zbędnych funkcji który będzie mocno zasysał powietrze. Odkurzacz będzie służył w bardzo dużym domu.
  mogę wydać około 400 zł
 • #24
  sarna1
  Level 12  
  Cześć.

  Też sąd szukałem odkurzacza do domu, oglądałem wiele modeli, jednak koniec końców zdecydowałem sie na coś profesjonalnego, kupiłem Karcher T7/1.

  Odkurzacz jest po prostu świetny, wczesniej miałem drogiego samsunga i hoovera, teraz dopiero mogę stwierdzić że odkurzanie to łatwa sprawa.
  Odkurzacz świetnie ciagnie, nawet na dywanie z długim włosem się sprawdza.
  Idelanie sie nim manewruje, jest lekki.
  Wadą może być brak zwijania kabla, ale jest na niego specjalny haczyk dom zawieszenia.

  Szczerze polecam. Można odkurzać bez worków więc odpada koszt...
 • #25
  combosoft
  Level 1  
  Witam,
  Ja również mam problem z wyborem odkurzacza. Od początku, kiedyś mieliśmy Philips fc9176, który był bardzo dobry. Mamy w salonie dywan typu shaggy z włosiem 3cm, przy odkurzaniu słuchać było jak okruszki uderzały o rurę podczas odkurzania. Niestety w odkurzaczu uszkodził się silnik i został odesłany do naprawy. Naprawa nie została wykonana na czas więc otrzymaliśmy pieniądze. Kupiliśmy bliźniaczy model fc9170 (bo tańszy, a ma te same parametry). Tutaj porażka - nie odkurza tak jak poprzednik - jest bardzo nędznie, nawet przy nowym worku, przy odkurzaniu widzę jak okruszki albo nitkaę, która jest na dywanie a odkurzacz nie potrafi jej wciągnąć. Trzeba kilkakrotnie przejechać te miejsce.

  Stąd decyzja - zakup nowego. Wymagania: duża moc ssania jak w przypadku fc9176, ma być również podobny wielkością i ciężarem. Do odkurzania jeden dywan typu shaggy i powierzchnie typu parkiet, panele, kafelki. Budżet - prawie dowolny, ale żeby było OK. Może być nawet 2000zł. I żeby był workowy, z natury jestem leniwy.

  Czy coś możecie polecić?
 • #26
  darek1942
  Level 11  
  Witam
  Czy warto kupic Zelmer Ceres VC3300.0ST za ok 300 zł.,czy polecacie jakiś inny bezworkowy .Mieszkanie 80m2 ,parkiet,terakota,dywany ok 15m2 i pies lablador.
  Pozdrawiam
 • #27
  pysia1151
  Level 2  
  Czemu od razu nie kupić czegoś co wytrzyma dłużej niż zwykły sklepowy zelmer? Wielkiej Brytanii ten odkurzacz jest strasznie popularny, worki HepaFlo, dwa biegi, a siła ssania genialna. Turboszczotke też można do tego dokupić. Polecam Bonus-czystosc.
 • #28
  norb74
  User under supervision
  Jaki to odkurzacz jest popularny w UK, zapomniałeś podać nazwy.
 • #30
  kaem
  Level 28  
  kaem wrote:
  Mam ośmio- dziewięcioletniego Zelmera Allergo. Jeden z najprostszych wtedy modeli. Bezawaryjny.

  To mój post sprzed kilku ładnych lat. Teraz odkurzacz (typ 1030.5) ma już ok. 16 lat i nadal działa. Co prawda stracił klawisz wyłącznika, bo musiałem wymienić oryginalny bistabilny wyłącznik na nowy kołyskowy, ale... silnik nie do zarżnięcia. Odkurzacz dwa razy zaliczył remont z wciąganiem gładzi gipsowej.