Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

xytras31 31 Mar 2013 14:18 16314 527
Bosch
 • #421
  staś pytalski
  Level 39  
  bartek3033 wrote:
  Witam, poszukuję w miarę niedrogiego odkurzacza. (...)
  Powierzchnia to myślę tak na oko, że koło 120-150 metrów kwadratowych.
  Nawierzchnia to głównie dywany, panele oraz flizy. Mile widziana turbo szczotka z racji posiadania psa, oraz (nie wiem jakie to konkretnie rozwiązanie) coś w rodzaju pojemnika tak żeby odkurzacz był wszytkożerny. (poprzedni został załatwiony przez matkę jak odkurzała nim gruz po wymianie okien, a potem dobity odkurzaniem auta dostawczego (kwestia pyłu)


  bartek3033 wrote:
  (...) miło by było coś kupić w przedziale 300-400 zł, no chyba że wg was się nie opłaca, to się poczeka, by odłożyć jeszcze grosza. A odnośnie tej wszystkożerności, kiedyś widziałem takie pojemniki wpinane pomiędzy. Sprawdza się to?  Z uwagi na wielkość Twojej posiadłości skupił bym się na odkurzaczu z mocą ok 2000W. Jeżeli dominują powierzchnie gładkie (nie dywany) myślę, że i 1800W dało by radę, bo brud czy sierść nie wciera się tylko osiada na gładkich powierzchniach. Jeżeli więcej jest jednak dywanów, to te minimum 2000W. Co do wyposażenia to zależnie co dominuje. Jak dywany to przydatna będzie turboszczotka, bo lepiej zbiera sierść, włos, nici to co zalega na dywanie. Jeżeli Twój zwierzak mocno gubi sierść a dywanów jest dużo może być przydatna elektroszczotka. Różnica między turbo a elektro to taka, że wałek zgarniający brud w turbo jest napędzany zasysanym powietrzem (czyli im większe obroty silnika tym szybciej kręci się wałek), a w elektroszczotce wałek napędzany jest przez silniczek zabudowany w obudowie szczotki. Obie szczotki nie sprawdzą się jeżeli masz dywany typu shaggy czyli takie z długim włosem.
  Przy dominujących powierzchniach gładkich skupiłbym się przede wszystkim skupiłbym się na dobrej (szerokiej) ssawce przełączalnej - dywanowo podłogowej i szerokiej ssawce z włosa miękkiego (dedykowanej do paneli, deski, płytek).

  W podanym przez Ciebie przedziale cenowym znajdziemy:
  - Zelmer Syrius wersja SP przy założeniu że dominują parkiety, bądź wersja ST jak przeważają dywany.
  Na wyposażeniu Zelmera Syrius SP znajdziemy uniwersalną ssawkoszczotkę przełączalną, szczotkę do parkietu. W wersji ST mamy to samo co w SP plus turboszczotkę. Są Syriusze ze szczotką elektro (wersja HQ), ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest Ci ona niezbędna. Moc odkurzacza Syrius 1800W. Każdy z Syriuszy ma możliwość podpięcia elektroszczotki.
  - Zelmer Jupiter wersja HT to samo wyposażenie co Syrius ST, tylko mamy większą moc 2100W oraz lepszy filtr hepa na wylocie przydatny dla alergików - hepa klasy 13, gdzie w Syriuszu mamy hepa 11. W Jupiterze w wersji HT nie ma możliwości podłączenia elektroszczotki
  - Electrolux ZJM 6830 Jetmax moc 2000W, szczotka turbo (ale jest mniejszej szerokości jak w Zelmerze)
  - Electrolux ZJM 6835 Jetmax to samo co wyżej, ale zamiast turboszczotki mamy szczotkę do parkietu.
  Żaden z w/w Electroluxów nie jest wyposażony w gniazdo do podłączenia elektroszczotki.

  Co do pojemników, rozwiązanie możesz rozważyć, jeżeli:
  - masz małe dzieci i wciągasz klocki lego,
  - jesteś młodym technikiem i wciągasz swoje śrubki, oporniki, diody itp,
  - gubisz drobne w aucie,
  - masz wyjątkowego psa, który gubi futro, że po całym dniu masz pół worka sierści w odkurzaczu.

  Z takich rozwiązań masz np Zelmera Solaris 5500 HT z tym, że musisz zmienić budżet. O moich przemyśleniach nt. Solarisa 5500 pisałem kilka wątków wcześniej Link.
 • Bosch
 • #422
  bartek3033
  Level 20  
  Hmm policzmy. 2 lazienki korytarz oraz kuchnia to flizy. Dywanów mam 4 + chodnik na korytarzu. A panele są pod tymi dywanami, czyli tyle co wystaje spod, oraz sporadycznie trzeba je też odkurzyć całe. Co do tej elektroszczotki, to jak sądzisz lepiej wziac tego slabszego syriusza, z nią, czy mocniejszego jupitera bez?

  A co do solarisow. http://www.ceneo.pl/1167451#tab=spec od 416zl, wiec nie jest zbyt mocno ponad budżet, tylko kwestia czy warto?

  A jaka jest wydajność zasysania w każdym z nich?
 • #423
  staś pytalski
  Level 39  
  To będzie Twój odkurzacz i sam musisz zdecydować czy warto kupić to czy owo. Swoje zadnie o elektroszczotce wyraziłem w linku co opisywałem Solarisa Twixa ("Przy używaniu elektroszczotki drażniące może być podpinanie kabla zasilającego pod wąż, lub jeżeli tego nie zrobisz plątanie się po podłodze"). Napisałem Ci również, kiedy Ci się ta szczotka przyda a kiedy nie. Możesz kupić Jupitera z elektroszczotką model 4000 HQ. Co do pytania o wydajność, to Zelmer podaje wydatek w postaci litrów/sekundę, Electrolux podaje wartość podciśnienia w kPa, a Philips podaje moc w Wattach. Jak masz chwilę, możesz poszukać wspólnego mianownika, przeliczyć co jak się ma do czego, ale powiem Ci że żaden z producentów nie podaje wg jakiej normy mierzył ów parametr, ani czy mierzył to w komorze silnika, czy z ssawką do szczelin, czy ssawką do dywanów. Także tu polecam wybrać się do sklepu. Nie mniej należy pamiętać, że każda ze szczotek też jest inaczej zbudowana (np ssawka DustMagnet w Electroluxie przy prowadzeniu na dywanie daje wrażenie, że w ogóle nie ciągnie, bo prowadzi się zaskakująco lekko, a np ssawkę Triactive Philipsa przy pełnym ciągu czasami ciężko przesunąć) i siła ciągu na samej ssawce może być inna jak na samym wężu.
 • #424
  bartek3033
  Level 20  
  A te wersje Ht hq itd różnią się tylko bakiem elektroszotki czy jeszcze czymś?

  Jeśli tylko tym, to takie pytanie. Taniej jest wziąć model ht i kupić szczotke osobno, czy lepiej od razu hq?

  Ogólnie, to pod uwagę biore 4 modele. Jupiter 4000 ht oraz hq, i Solaris twix 5500.3 ht i hq.
 • #425
  staś pytalski
  Level 39  
  Wejdź na stronę Zelmera i porównaj, masz dokładną porównywarkę, nie będę wyszukiwał dla Ciebie najtańszej elektroszczotki i najtańszego odkurzacza, skalkuluj sam. Zresztą zauważyłem, że nie czytasz moich postów, albo czytasz je nieuważnie. W Jupiterze HT nie ma wejścia na elektroszczotkę. Możesz ją oczywiście kupić, ale nie podepniesz jej do odkurzacza. ;). Idąc Twoim tokiem myślenia można kupić model Jupitera HP i kiedy zajdzie potrzeba dokupić elektroszczotkę bądź turboszczotkę.
 • Bosch
 • #426
  bartek3033
  Level 20  
  Ups, faktycznie. Sorry, jakoś z rozpędu źle przeczytałem jak je ogładałem na googlach.

  Przeglądałem stronę zelmera, i mam pytanie. A co sądzisz o zwykłym solarisie bez systemu twix? Bo poza tym bajerem one się różnią bardzo nieznacznie tak?

  A odnośnie turbo i elektro szczotki to chyba będzie najlepiej jak się wybiorę gdzieś do sklepu (nawet jeśli kupię przez neta) by porównać obie na własne oczy i wtedy zadecyduję Smile
 • #427
  patryk260983
  Level 19  
  staś pytalski wrote:

  Co do wyposażenia to zależnie co dominuje. Jak dywany to przydatna będzie turboszczotka, bo lepiej zbiera sierść, włos, nici to co zalega na dywanie. Jeżeli Twój zwierzak mocno gubi sierść a dywanów jest dużo może być przydatna elektroszczotka. Różnica między turbo a elektro to taka, że wałek zgarniający brud w turbo jest napędzany zasysanym powietrzem (czyli im większe obroty silnika tym szybciej kręci się wałek), a w elektroszczotce wałek napędzany jest przez silniczek zabudowany w obudowie szczotki. Obie szczotki nie sprawdzą się jeżeli masz dywany typu shaggy czyli takie z długim włosem.
  Przy dominujących powierzchniach gładkich skupiłbym się przede wszystkim skupiłbym się na dobrej (szerokiej) ssawce przełączalnej - dywanowo podłogowej i szerokiej ssawce z włosa miękkiego (dedykowanej do paneli, deski, płytek).

  to chyba najmądrzejsze słowa odnośnie tych szczotek. Miałem przyjemność testowania obydwu, różnicy nie widać żadnej w efekcie, z tym że turboszczotka jet tańsza lub niekiedy nawet dołączona do wyposażenia, co jest bardziej opłacalne niż kupowanie osobno.
  Ja niestety mam w domu wszystkie dywany typu "shaggy", więc zakup turbo czy elektroszczotki odpada. Za to chwalę sobie szczotkę do parkietu. Co to tej przełączanej, nie polecam tego modelu z tylnymi gumowymi kółkami, jest ciężko zwrotna, strasznie się prowadzi. jest identyczna jak na zdj. niżej
  http://www.google.pl/imgres?q=ssawko+szczotka...bnh=191&tbnw=191&start=0&ndsp=17&tx=126&ty=71
  http://www.google.pl/imgres?q=ssawko+szczotka...nh=178&tbnw=178&start=40&ndsp=22&tx=118&ty=69
 • #429
  limerro
  Level 13  
  solmax wrote:

  - Rowenta RO 3423 – w sieci 289 zł, w tradycyjnych sklepach 290 zł. Mała dostępność w sieci i w zasadzie możliwość tańszego zakupu w sklepie tradycyjnym niż internetowym zwraca od razu uwagę na to urządzenie. Ponieważ poprzedni używany przez mnie odkurzacz też był tego producenta i w zasadzie prócz słabej na początku dostępności worków, nie było z nim większych problemów, to na starcie miałem do niego przychylne nastawienie (tak jak i do kolejnego modelu). Wysoko oceniany przez użytkowników, mały i lekki odkurzacz w ciekawym wzornictwie i kolorystyce. Bardzo fajne rozwiązanie do przenoszenia w postaci paska na ramię, który zwinięty służy za uchwyt. Głośność też poniżej 80 db, także w miarę cichy. Niestety, mały zbiornik na brud. Ponadto zbiornik zamykany na zatrzaski, co nie wzbudza mojego zaufania. Mały zasięg, no ale trudno w sumie, w tym doprawdy małym urządzeniu wiele schować. Jeżeli producent nie dodał kolejnego filtra, może być problem z częstym używaniem, bo filtr jest zintegrowany ze zbiornikiem na brud (podłączony od spodu). Otwarcie zbiornika to wieko, które jest równoległe do pokrywy obudowy. Czyli kolejny plus, bo gdy zmatowieje od otarcia brudem, nie będzie to widoczne.

  - Rowenta RO 3463 – cena w sieci od 280 do 423 zł, w sklepach tradycyjnych za 400 z lokówką w prezencie lub 310 zł. Ten sam wzór, co poprzednio opisany model, nieco mocniejszy silnik ale podkreślana mała objętość zbiornika na brud i konieczność częstego czyszczenia filtrów, które są umieszczone przed silnikiem. Jak dla mnie zbyt mały zasięg.


  Wrażenia z rocznego używania odkurzacza bezworkowca Rowenta Compacteo Cyclonic RO3423:
  Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

  Obły design pomimo dość agresywnej kolorystyki uważam za stonowany bez wystających elementów mogących się urwać np. regulator mocy jest idealnie wkomponowany w obudowę. Przeźroczyste tworzywa sztuczne budziły we mnie spore obawy, ale w przypadku Rowenty są solidne (czyt. nie jest to kruchy i łamliwy plastik). Plusem jest to, że przeźroczysta pokrywa nie odchyla się na całej powierzchni odkurzacza (patrz Zelmer Voyager) a tylko w jej przedniej części. Zamykanie, otwieranie, wkładanie/wykładanie zbiornika bezproblemowe co świadczy nienagannym spasowaniu elementów. Nie trzeba mocować się zatrzaskiem zamykania lub wsunięciem zbiornika na kurz. Tym samym trudno tu też cokolwiek uszkodzić.

  Pojemność zbiornika w sam raz na typowe mieszkanie w bloku: 2-3 sprzątania. Najlepiej jednak po każdym sprzątaniu oczyścić go, wtedy odkurzacz nie traci mocy. Górna część jest z tego samego tworzywa co pokrywa i b. łatwo ją otworzyć w celu opróżnienia zbiornika. W jednej części w kształcie dziurawego kosza (po lewej: tam, gdzie wir na zdjęciu) zbierają się kłaki a w drugiej komorze cała reszta zanieczyszczeń. Zbiornik demontujemy przekręcając blokadę z tworzywa (za pierwszym razem najlepiej zerknąć do instrukcji, aby niczego nie urwać). W ten sposób demontujemy sam zbiornik, który można wymyć. Z tyłu zbiornika na kurz znajduje się filtr wlotowy Rowenta ZR 005401 Hepa Filter 10 zmywalny (po umyciu i wyschnięciu filtr jak nowy) oraz specjalny pędzelek do czyszczenia zamocowany na uchwycie (koszt ok. 50 PLN, ale jak na razie nie zanosi się na jego wymianę i posłuży jeszcze ze 2-3 lata):

  http://www.redcoon.pl/B405441-Rowenta-ZR-0054...nokaut#nclid=1e005039b476bf16483b719a7ad33ade

  Filtr szczelnie przylega, łatwo go zdemontować i umyć (mam na myśli harmonijkowy filtr oraz gąbkę). Spełnia swoje zadanie wyśmienicie, co najlepiej widać po komorze na zbiornik, gdzie nie znajdziecie śladów kurzu a po roku czasu jest to wg mnie spory wyczyn. Podobne odczucia, jeżeli chodzi o wydmuchiwane powietrze. Dotychczas miałem do czynienia z odkurzaczami z filtrem wylotowym, ale moim skromnym zdaniem przynajmniej w wykonaniu Rowenty sprawuje się to doskonale. Stąd nie rozumiem niektórych sceptycznych głosów na forum optujących tylko i wyłącznie za filtrem HEPA na wylocie.

  Moc ssania oceniam za wystarczającą. Wedle danych katalogowych przy mocy silnika 1800W mamy 32kPa co daje więcej, niż model RO3463 1900W z wynikiem 29kPA. Oczywiście jak wspomniałem po zakłaczeniu koszyka wstępnego w zbiorniku spada, ale to chyba logiczne.

  Głośność: nie jest to super cichy odkurzacz, ale jego hałas i zakres pasma nie jest drażniący. Oczywiście zawsze można zredukować moc (jest regulacja pokrętłem), a więc i hałas. Zelmer Odyssey wypada tu chyba lepiej.

  Ergonomia odkurzacza jest b. dobra. Mały, zwrotny, nie wywraca się. Z zaczepem na rurę w tylnej części oraz materiałowym uchwytem do przenoszenia. Długość kabla 6m wystarczająca do warunków blokowych (czerownym oraz żółtym kolorem oznaczono końcową strefę kabla). Zwijacz bezproblemowy. Przyciski reagują bezproblemowo. Rura metalowa teleskopowa. Szczotka do dywanów ma prosty minimalistyczny design a więc łatwo mieści się pod meblami.

  Teraz czas na wady: zacinający się zatrzask rury teleskopowej oraz niski kąt natarcia szczotki do dywanów (dla osób powyżej 180 cm może stanowić to problem), rury z tworzywa (w porównaniu do Zelmera Odyssey wygląda to dużo mniej trwale).

  Stety lub niestety ww. odkurzaczyk nie jest już oferowany (była to końcówka serii w promocyjnej cenie ok 200 PLN, jeżeli pamięć nie myli i wyprzedany został w mig). Wcale się nie dziwię, bo spełnia swoje zadanie przyzwoicie a koszty związane z tym żadne - nie potrzeba drogich worków i na dodatek zmywalny filtr HEPA10. Rowenta teraz proponuje modele o nieco zmienionym designie, ale dokładnych różnic nie znam (być może zmienili kształt zbiornika). Polecam osobom, które przede wszystkim stawiają na oszczędność, kompaktowe rozmiary, dobre wykonanie, bajecznie łatwy demontaż oraz czyszczenie/mycie pojemnika.
 • #430
  tommek82
  Level 10  
  staś pytalski wrote:
  tommek82 wrote:
  Witam Was
  Poszukuję zamiennika dla Zelmera Meteor 2, mam w mieszkaniu parkiet i dywany z wysokim włosiem (shaggy), poza tym dowiedziałem się, że córka uczulona jest na roztocza, więc filtrowanie powietrza musi być dobre. Przedział finansowy to 400-500 zł. Wstępnie wytypowałem Zelmer Jupiter 4000.0 HT (ten z turboszczotką), ma filtr HEPA i jest chyba mocny, dla mnie najważniejsze żeby zbierał syf z dywanów o wysokim włosiu i miał dobrą filtrację, głośność nie ma już takiego znaczenia większego. Może są tu użytkownicy tego modelu, ewentualnie co w tej kwocie i wymaganiach byście polecali ?? Dzięki


  Zelmer Jupiter 4000ht nie jest złym wyborem. Masz 3 duże szczotki (klasyczna dwupozycyjna i parkietówka z włosa miękkiego) oraz turboszczotkę, która się nie sprawdzi na dywanie typu shaggy. Co do filtracji w tym modelu jest filtr hepa klasy 13 więc najwyższej plus do tego worki z fizeliny (nie papierowe) powinno być dobrze. Z konkurencji można rozważyć Electroluxa z serii Jetmax, gdzie znajdziemy odkurzacze z mocą 2000-2200W oraz szczotką do parkietu np ZJM 6835. Podobnie będzie z workami, gdzie są dedykowane antyalergiczne ale ciut droższe od Zelmera. Worki to tzw. S-bag, z którego korzysta również Philips. Z różnic, Electrolux nie ma uchwytu od góry (w Jupiterze jest możliwość uniesienia za pomocą odchylanej rączki).
  Jeżeli masz jedno gniazdko, albo przepastne salony rozważyć można Electroluxa z serii Ergospace, o długim wężu i przewodzie zasilającym.
  W podanym przez Ciebie przedziale cenowym jest również Philips Jewel np 9073 lub 9071, któryś miał szczotkę do parkietu, a któryś miał szczotkę Triactive. Obejrzyj obie i odpowiedź sobie na pytanie, która Ci bardziej odpowiada. W Philipsie, podobnie jak w Electroluxie nie ma schowka na drobne akcesoria w obudowie odkurzacza. Zelmer jako producent daje 4 lata gwarancji na sam odkurzacz.


  Dziękuję Panu za wyczerpującą odpowiedź, nie rozumiem tylko dlaczego turboszczotka nie nada się do dywanów typu shaggy? Tzn że będzie wciągąć/rwać włosie z dywanu ?? Jeśli tak to zadam inaczej pytanie: czy moc ssania w podanym przeze mnie Zelmerze Jupiter, jest na tyle skuteczna, żeby wessać syf z włochatego dywanu ?? A jeśli jest inne wytłumaczenie nieskuteczności turboszczotki w przypadku dywanów shaggy, to proszę o wyjaśnienie :))
 • #431
  staś pytalski
  Level 39  
  Turbo jak i elektroszczotka posiada wałek, którego zadaniem jest zgarnianiem brudu. Ów wałek wprawiany jest w obrót poprzez zasysane powietrze w przypadku turboszczotki, a przy elektroszczotce obraca się dzięki zabudowanemu silniczkowi w obudowie. Obroty w turboszczotce zależne są od obrotów silnika, czyli im większa moc, tym szybciej kręci się wałek. W elektroszczotce obroty są wałka są stałe. Przy elektroszczotce trzeba pamiętać, że należy podpiąć przewód pod wąż. Z uwagi na fakt, że wałek się kręci, a dywan shaggy ma długi włos, to wałek zblokuje się, bądź wyrwie nitki z dywanu, lub go pozaciąga. Przy takim dywanie zastosowałbym tradycyjną ssawkoszczotkę dwupozycyjną. Mocy starczy, swoją drogą można raz na jakiś czas wytrzepać taki dywan. W Zelmerze HQ nie ma gniazda do podpięcia elektroszczotki.
 • #432
  patryk260983
  Level 19  
  tommek82 wrote:

  Dziękuję Panu za wyczerpującą odpowiedź, nie rozumiem tylko dlaczego turboszczotka nie nada się do dywanów typu shaggy? Tzn że będzie wciągąć/rwać włosie z dywanu ??

  staś pytalski wrote:
  Z uwagi na fakt, że wałek się kręci, a dywan shaggy ma długi włos, to wałek zblokuje się, bądź wyrwie nitki z dywanu, lub go pozaciąga. Przy takim dywanie zastosowałbym tradycyjną ssawkoszczotkę dwupozycyjną.


  Wobraźcie sobie Panowie, że moja zdolna żona potrafi wyrywać włosy z dywanu "shaggy" nawet za pomocą tej ssawki a co tu dopiero mówić o turbo- czy elektroszczotce :D
 • #433
  Drusek
  Level 11  
  Witam
  Szukam odkurzacza:
  1. Alergicy w domu
  2. Panele, dywany, kafelki ~150m2
  3. Brak zwierząt
  4. Cena preferowana do 500zł, cena max ok 800zł
  Z góry dzięki
 • #434
  fifka666
  Level 9  
  Witam dołączam do wątku, to moje wymagania:
  Cena do 400pln; trwałość, łatwość obsługi, tanie worki i filtry, dobry filtr antyalergiczny (silna alergia dla roztocza), rozsądne rozmiary, brak zbędnych akcesoriów (typu elektro i furboszczotki, chyba że sie mylę?) ; mieszkanie 50m2: panele, płytki i gumolit; łóżka(materace materiałowe).
 • #435
  Pawel200_20
  Level 14  
  Niestety nie podam kilku proponowanych odkurzaczy, gdyż nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, natomiast mogę się wypowiedzieć na temat tego czym ja odkurzam od 5 miesięcy. Mieszkam w domu-ok 160m2 i posiadam zelmera solaris twix 5500HT z turboszczotką. Panele i dywany z krótkim jak i z długim włosiem(nie "shaggy"). Na razie odkurzam zbierając kurz do worka-wystarcza na ponad miesiąc. Plastiki może nie są super jakości ale też nie rażą zbytnio. Moc na prawdę więcej niż wystarczająca. Z sierścią kota nie ma problemów, jestem także alergikiem ale również nie narzekam. Worek należy wymienić nie kiedy kontrolka wskaże ale kiedy czuć nieprzyjemny zapach. Przy pojemniku raczej nie powinno być tego problemu... Ogólnie mogę ten sprzęt polecić.
 • #436
  Lena57
  Level 1  
  Witam,

  niestety, ale muszę kupić nowy odkurzacz. Czy możecie coś doradzić?
  Mieszkanie ok 80 m2, pies, dywany + parkiet.
  Budżet: max. 1000
  Zastanawiałam się nad odkurzaczem bezworkowym, ale nie wiem czym to "pachnie":) Czy możecie podzielić się swoimi opiniami na temat takich odkurzaczy? Jakie wady/zalety?
  co w trakcie użytkowania będzie trzeba wymienić/czyścić? jak często?

  czy możecie polecić jakiś model bezworkowy i workowy?
  Dzięki.
  Pozdr.,
  lena
 • #437
  norb74
  User under supervision
  Maiłem 3 odkurzacze bezworkowe: electrolux, samsung i dyson. Polecić Ci mogę tylko ten ostatni. Używam go w domu praktycznie codziennie (zasługa Cavalierka),jedyna rzecz jaką z nim robię to płucze filtr raz w miesiącu (chociaż jest czysty) i opróżniam pojemnik. Odkurzacz wykonany jest bardzo solidnie, ma 5 lat gwarancji, dużą i stałą siłe ciągu. Jedyna wada to nie ma regulacji sania.
 • #438
  kashashyna
  Level 10  
  A co sądzicie o robotach odkurzaczach, jak np. Carneo Smart Cleaner 300 ? Czy są warte kupna?
 • #439
  karolark
  Level 42  
  kashashyna wrote:
  A co sądzicie o robotach odkurzaczach, jak np. Carneo Smart Cleaner 300 ? Czy są warte kupna?


  Jak masz mieszkanie w prawie idealnym porządku to tak :D ale wtedy po co on tobie :cry: taka sobie zabawka.
 • #440
  wshk
  Level 17  
  Kryteria są proste:
  -moc tak od 1800W
  -wąż zbrojony
  -konstrukcja jednolita - żeby wyjąć worek/pojemnik na kurz otwieram klapkę - nie łamie odkurzacza w pół

  I tak do 350zł w internetach.

  Może być na worek, bezworkowy, pełna dowolność.
 • #441
  loki7777
  Level 12  
  Panowie to pytanie jest następujące - workowy czy bezworkowy do 400zl - z turboszczotką?
  Czy BOSCH BSGL 32540 to byłby dobry wybór do domu - głównie parkiety, tylko na schodach mam dywan i dywaniki w łazience:)
  Dobrze by było gdyby nie wył i nie straszył.

  Moze mi ktos napisac roznice pomiedzy Odyssey 450.0 ST a Odyssey 450.0 SP poza turboszczotka to rowniez roznica w gwarancji na korzysc ST wg strony producenta ale SP jest drozszy np w agito - dlaczego? Ma fajniejszy kolor?
 • #442
  Jeleniu
  Level 11  
  Drusek wrote:
  1. Alergicy w domu
  2. Panele, dywany, kafelki ~150m2
  3. Brak zwierząt
  4. Cena preferowana do 500zł, cena max ok 800zł


  Dołączam się, tylko powierzchni mam trochę mniej.

  Co myślicie o odkurzaczu Samsung SC7485?
 • #443
  Wojtekkoz
  Level 9  
  ZELMER 01Z014 SK - posprzątane po remoncie mieszkania, gipsowanie, malowanie, pełne zapylenie - odkurzacz śmiga rewelacyjnie - duże tanie worki w wielu wariantach - awaryjnie można założyć filtr wodny (w komplecie) ale kto by to potem mył ?
 • #444
  loki7777
  Level 12  
  To nie lepiej było wziąć bez Twixa?
 • #445
  Wojtekkoz
  Level 9  
  Zawsze lepiej mieć wybór - może zdarzyć się dzień, że po prostu zapomnisz, że worki się kończą - różnica w cenie żadna - a w Neo 24 najtaniaj. Odkurzacz kupiłem co prawda gdzie indziej, ale potem inne sprzęty u nich i dostawa była gratis i gwarancja przedłużona. Polecam
 • #446
  mlodzik1993
  Level 10  
  A ja dorzucę kamyczek do marki zelmer jako że jestem nieszczęśliwym posiadaczem zelmera cobra 2010 z filtrem hepa. Nie zgodzę się że są to niezawodne odkurzacze w moim egzemplarzu przy używaniu 2 razy w tygodniu i sprzątaniu 50m2, uszkodzeniu uległy następujace rzeczy: wąż ssacy, ssawka dywanowa w której wypadały kółka, 2 razy wymieniałem rurę teleskopową, teraz musiałbym wymienić znowu, więc co mi z tanich części jak wymieniając te rzeczy dokładając niedużą kwotę miałbym nowe urządzenie, sen o zelmerze się skończył. Mam też czajnik marki zelmer ze stali który rdzewieje, czajnik ma wadę fabryczną, wymieniany był korpus na gwarancji, musze go znowu zawieźć do serwisu. Ja juz firmie zelmer ślicznie dziękuję i teraz kupując nowy odkurzacz pominę marke zelmer, wybiorę coś ze stajni philipsa performer/jewel bądź electrolux. Czy myślicie że do 50m2 i jednego dywanu to urządzenie się u mnie sprawdzi? Pozdrawiam
 • #447
  Wojtekkoz
  Level 9  
  Moje doświadczenia z Zelmerem są inne. Nie jest to pierwszy sprzęt tej firmy. Wszystkie działały wiele lat, a żywot kończyły gdzieś na wsi, gdzie np. jakość odkurzania może być trochę niższa :) - czasami ktoś ma pecha do firmy - tak w moim przypadku nigdy już nie kupię żarówek Philips - żadna nie przetrwała okresu gwarancji (samochodowe i domowe) - więc nie kupuję. To tyle.
  Pozdrawiam
 • #448
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  mlodzik1993 wrote:
  A ja dorzucę kamyczek do marki zelmer jako że jestem nieszczęśliwym posiadaczem zelmera cobra 2010 z filtrem hepa. Nie zgodzę się że są to niezawodne odkurzacze w moim egzemplarzu przy używaniu 2 razy w tygodniu i sprzątaniu 50m2, uszkodzeniu uległy następujace rzeczy: wąż ssacy, ssawka dywanowa w której wypadały kółka, 2 razy wymieniałem rurę teleskopową, teraz musiałbym wymienić znowu, więc co mi z tanich części jak wymieniając te rzeczy dokładając niedużą kwotę miałbym nowe urządzenie, sen o zelmerze się skończył. Mam też czajnik marki zelmer ze stali który rdzewieje, czajnik ma wadę fabryczną, wymieniany był korpus na gwarancji, musze go znowu zawieźć do serwisu. Ja juz firmie zelmer ślicznie dziękuję i teraz kupując nowy odkurzacz pominę marke zelmer, wybiorę coś ze stajni philipsa performer/jewel bądź electrolux. Czy myślicie że do 50m2 i jednego dywanu to urządzenie się u mnie sprawdzi? Pozdrawiam


  Nie wiem co robiłeś z tym odkurzaczem, ale ludzie potrafią mieć 10 lat Odkurzacz Cobra 2010, odkurzając praktycznie codziennie i uszkadza się np. przewód, łożyska. Ale nie w takim tempie jak u ciebie. W biurach itp. też mają i jak ktoś nie szanuje (bo to nie jego), to jest porysowany, miewa pęknięcia, kółka połamane, ale działa.
  W sumie wszystko można szybko uszkodzić mając takowy cel albo nieodpowiednio się tym posługiwać.
 • #449
  mlodzik1993
  Level 10  
  A co można robić z odkurzaczem, sprzątanie co 3 dni mieszkania 5m2, nie mam małych dzieci ani psa,jestem osobą dorosła uważną, urządzenie jest z 2007 roku a rura ma po prostu błąd konstrukcyjny, z reszta to nie tylko to odkurzacz nie jest szczelny także mit że zelmer najlepszy do mnie nie przemawia, mam dość zelemra, może uda mi się też oddać ten czajnik i kupię coś sensownego, żadnego zelmera więcej w moim domu tyle w temacie
 • #450
  mlodzik1993
  Level 10  
  No dobra panie i panowie w takim razie jaki odkurzacz kupić, biore pod uwagę zelmera jednak bo dowiedziałem się o golden serwisie akurat, to by do mnie przemawiało, moze moaj cobra byla pechowa a więc myślę nad:
  1. ZELMER 1600.3HQ
  2 Zelmer Soalris
  3. Philips fc9170
  4. Philips Jewel

  2 dywany w 50m2 mieszkaniu, zadnych zwierzat, raz na miesiac pojawia sie w domu pies na jeden dzień, reszta to parkiet i gres