Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

xytras31 16 Sie 2013 16:11 11982 527
    movzx
    Poziom 39  
    Nie bierzesz pod uwagę Electroluxa? Philipsy są takie sobie - nawet w tym teście Link zajęły marne miejsce.
    Zelmer to już Bosch, także sympatie patriotyczne można powoli odkładać do lamusa.
  • Sklep HeluKabel
    mlodzik1993
    Poziom 9  
    To w takim razie który electrolux ze szczotką do parkietu polecasz kolego?
    movzx
    Poziom 39  
    Sam mam Ultrasilencera ZUS3922 i szczotka jest zwykła (z wysuwanym włosiem na przycisk) ale całkiem przyzwoita.
    Mi najbardziej zależało na cichej pracy odkurzacza i nie zawiodłem się.
    mlodzik1993
    Poziom 9  
    Tak sobie myślę że będę się skłaniał chyba ku ELECTROLUX ZE 346B ErgoSpace, badź zelmerowi syrius, nie kupuje w końcu sprzętu na pol wieku a licza sie małe wymiary, zwrotność i szczotka do parkietu
    bmisilo
    Poziom 19  
    [quote="mlodzik1993"]A ja dorzucę kamyczek do marki zelmer jako że jestem nieszczęśliwym posiadaczem zelmera cobra 2010 z filtrem hepa. Nie zgodzę się że są to niezawodne odkurzacze w moim egzemplarzu przy używaniu 2 razy w tygodniu i sprzątaniu 50m2, uszkodzeniu uległy następujace rzeczy: wąż ssacy, ssawka dywanowa w której wypadały kółka, 2 razy wymieniałem rurę teleskopową, teraz musiałbym wymienić znowu, więc co mi z tanich części jak wymieniając te rzeczy dokładając niedużą kwotę miałbym nowe urządzenie, sen o zelmerze się skończył. Mam też czajnik marki zelmer ze stali który rdzewieje, czajnik ma wadę fabryczną, wymieniany był korpus na gwarancji, musze go znowu zawieźć do serwisu. Ja juz firmie zelmer ślicznie dziękuję i teraz kupując nowy odkurzacz pominę marke zelmer, wybiorę coś ze stajni philipsa performer/jewel bądź electrolux. Czy myślicie że do 50m2 i jednego dywanu to urządzenie się u mnie sprawdzi? Pozdrawiam]

No czyli to co kolega piszę tyczy się osprzętu odkurzacza który fakt faktem jest kiepskiej jakości choć sam odkurzacz jest w porządku pewnie.
    mlodzik1993
    Poziom 9  
    No dokładnie tak natomiast mimo tanich akcesoriów, wymieniając je po kolei zbiera sie znacząca kwota która to może być przeznaczona juz na nowe urządzenie co chcę sam właśnie dokonać, moc ssania nie spadła, silnik cichutko chodzi, dla porówniania cobra ze starszej stajni nadal jest w stanie idelanym- ma ktos w rodzinie przy podobnych warunkach użytkowana, czyli spada jakość produktów poprostu nie ma sie co oszukiwac
  • Sklep HeluKabel
    my41s
    Poziom 32  
    movzx napisał:

Nie bierzesz pod uwagę Electroluxa? Philipsy są takie sobie - nawet w tym teście Link zajęły marne miejsce.

Ja tam na Philipsa (mam fc9174, albo 9173 - nie pamiętam dokładnie) nie narzekam. Wcześniej był Electrolux - też był fajny, a do tego cichy. Niestety pękła rękojeść, teleskop i szczotki również nie wytrzymały. Ale do sprzątania auta się nadaje, choć w porównaniu z philipsem - słabo ciągnie, choć miał 1800W (albo 2000):P
    malyserwis
    Poziom 10  
    kashashyna napisał:
    A co sądzicie o robotach odkurzaczach, jak np. Carneo Smart Cleaner 300 ? Czy są warte kupna?

nie wiem jak Carneo,ale ja mam AGAiT wygląda bardzo podobnie generalnie ja jestem zadowolony bo sprząta naprawdę co najmniej zadowalająco, a przy okazji to bardzo ładny mebel w domu :-) moja żona była sceptyczna na początku ale okazał się to bardzo dobry zakup
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mlodzik1993
    Poziom 9  
    Witam ostatecznie zakupiłem Philipsa FC9170, mam go od tygodnia, na plus to że jest bardzo cichy (słychac tylko pęd powietrza), akcesoria dużo wyższej jakości niż w Zelmerze, potężna moc, nie ma potrzeba włączania go na pełną moc, szczotka triactive która wszędzie dotrze, zwrotny, długi przewód zasilający, wreszcie nie musze przepinać do innego gniazdka, relatywnie tanie worki, wydaje się szcelny, mam tylko wątpliwości do uchwytu rury giętkiej przy rurze teleskopowej, sprawia wrażenie mało solidnej, uchwyt na górze odkurzacza budzi moje wątpliwości, mimo tego jestem bardzo zadowolony, po perypetiach z zelmerem. Czas pokaże czy zakup rzeczywiście był trafiony. A propo zelmera, drugi raz mój czajnik wylądował w serwisie, czekam na orzeczenie, cz ktoś wie jak odzyskać za niego pieniądze? Pozdrawiam i mam nadzieję że opinia komuś się przyda
    bawiboj
    Poziom 10  
    Witam. Zastanawiam się nad zakupem pomiędzy zelmer Jupiter 4000 a MPM BORA mod-07 . Mówiąc szczerze produkty zelmera znam, co do MPM to nie wiem. Pani domu po prezentacji Rainbow zamarzył się z filtrem wodnym, tylko cena ściągnęła ją na ziemię. Czy warto kupić MPM-a?
    staś pytalski
    Poziom 30  
    bawiboj napisał:
    Witam. Zastanawiam się nad zakupem pomiędzy zelmer Jupiter 4000 a MPM BORA mod-07 . Mówiąc szczerze produkty zelmera znam, co do MPM to nie wiem. Pani domu po prezentacji Rainbow zamarzył się z filtrem wodnym, tylko cena ściągnęła ją na ziemię. Czy warto kupić MPM-a?

A dlaczego rozważasz zakup odkurzacza z filtrem wodnym? Miałeś prezentację Rainbow'a w domu?
    Jak dużą powierzchnię masz do sprzątnięcia? Co leży na podłodze? Dywany, długo/krótkowłose? Parkiety? Zwierzaki są? Alergicy w domu?
    bawiboj
    Poziom 10  
    Byli tydzień temu, a stary padł wczoraj. Do sprzątania ok.100 m wykładzina podłogowa krótka, drewno i niewielkie dywany ok. 4m każdy.

Dodano po 6 [minuty]:

Zwierzaków brak, alergii jeszcze chyba niema
    staś pytalski
    Poziom 30  
    To, co Cie pcha do zakupu odkurzacza z filtrem wodnym?
    Wiem, wiem, po prezentacji Rainbow, ładnie wszystko wygląda. Pomijając serwis Rainbow, to na zakup odkurzacza z filtrem wodnym decydują się osoby, które są, bądź mają w domu alergików. Zasadniczo, sam odkurzacz z filtrem wodnym, nie nadaje się do szybkiego sprzątania (może to moje lenistwo, ale człowiek jest z natury leniwy), bo np gdy mam szybko sprzątnąć, to teraz cała procedura, zalać wodę, odkurzyć, a na sam koniec to wszystko dokładnie umyć. Jeżeli z rana masz nieoczekiwane sprzątanie, bo kot Ci zrzucił kwiaty, albo dziecko wysypało całe śniadanie na podłogę, okurzysz, a całą wodę zostawisz do wieczora nim wylejesz wodę (bo rano się spieszyłeś), to później wszystko ładnie zacznie gnić. A jak raz plastiki najdą zgnilizną to ciężko ten zapach wytępić. Moc odkurzacza też jest przesadzona, może ktoś się wypowie, czy tam naprawdę jest silnik 2400 W. No jeszcze trzeba wspomnieć, że Bora nie zbiera wody. A jak już tak mocno chcesz filtr wodny to masz np Zelmer Aquos, który zbiera wodę, ma możliwość zastosowania worka i 4 lata gwarancji. Także moim zdaniem, BORA, czy odkurzacz z filtrem wodnym na tak pod warunkiem, że nie jesteś osobą leniwą, jak bym się skłaniał do rozwiązania klasycznego z workiem.
    bawiboj
    Poziom 10  
    W starym z mikro-filtrami było czuć odkurzenie,a nic nie wyłapie jak dobry filtr HEPA lub woda. O modelu Aquos nie pomyślałem i nie wiedziałem, że ma wodny filtr. Osobiście też skłaniam się do workowych. Chwilę temu przeczytałem w opiniach użytkowników na temat MPM BORA mod-07 (chyba na ceneo), że nie nadaje się do zbierania mąki w kuchni i drobin piasku, i jest problem z rozebraniem do mycia. Jutro okaże się co będzie. Dzięki.
    staś pytalski
    Poziom 30  
    Mąki, podobnie jak szpachli po remoncie nie polecam wciągać w dużych ilościach, żadnym odkurzaczem. Poza tym, do Zelmera możesz kupić worki z mikrowłókien, które w połączeniu z filtrem hepa dobrze filtrują. Co prawda Bora wydaje się łatwiejsza w czyszczeniu jak Zelmer, ale dostępność części czy serwis stoją za Zelmerem.
    my41s
    Poziom 32  
    bawiboj napisał:

Byli tydzień temu, a stary padł wczoraj. Do sprzątania ok.100 m wykładzina podłogowa krótka, drewno i niewielkie dywany ok. 4m każdy.

Dodano po 6 [minuty]:

Zwierzaków brak, alergii jeszcze chyba niema

Daj sobie spokój z Rainbowem. Mam go już z 17 at, ale praktycznie przez ostatnie 5 nie używam - posprzątać coś, to trzeba to wyciągać, wodę lać, potem myć... Daj sobie spokój.
    Choć czasem używam go do prania dywanów :) Choć muszę przyznać, że od nowości żadnej awarii, a na początku przez 12 lat używany był co 2 dzień.
    A co do alergików... Sam jestem alergikiem i jakoś mi tam ten HEPA nie przeszkadza w philipsie
    staś pytalski napisał:
    Moc odkurzacza też jest przesadzona, może ktoś się wypowie, czy tam naprawdę jest silnik 2400 W.

W moim jest silnik, z tego co pamiętam, 800W. Ciągnie średnio, w porównaniu do philipsa - słabo.
    staś pytalski
    Poziom 30  
    Te 2400W zastanowiło mnie, czy na pewno jest w MPM Bora.
    mruk321
    Poziom 9  
    Nie znalazłem stricte dedykowanego tematu odkurzaczom automatycznym więc zapytam tutaj wprost - warto? Myślałem o Carneo 610, Roomba niby odrobinę lepsza, ale prawie 2x droższa...

Dywan mam w domu jeden, ale bardzo krótki, bez frędzli i innych udziwnień, reszta to panele i płytki
    staś pytalski
    Poziom 30  
    mruk321 napisał:
    Nie znalazłem stricte dedykowanego tematu odkurzaczom automatycznym więc zapytam tutaj wprost - warto? Myślałem o Carneo 610, Roomba niby odrobinę lepsza, ale prawie 2x droższa...
    Dywan mam w domu jeden, ale bardzo krótki, bez frędzli i innych udziwnień, reszta to panele i płytki

A ja zapytam, masz samochód?
    Jak tak, to odkurz automatycznym odkurzaczem auto.
    Jeżeli nie masz dzieci, przestrzeń do pracy odkurzacza otwarta, mam na myśli brak przeszkód typu 6 krzeseł, fotele na kółkach, brak progów, itp. Zasadniczo dla mnie to uzupełnienie klasycznego odkurzacza. W szczelinach nie sprzątniesz, ciągu to nie ma. Nie wiem jaką wersję widziałeś, ale ja najtańszą znalazłem za 1100zł, także jak na odkurzacz to najdroższe klasyczne tyle kosztują.
    mruk321
    Poziom 9  
    Standardowy odkurzacz mam, więc wiadomo, że takie urządzenie utrzymywało by porządek w tygodniu, a gruntownie w weekend przejechałoby się zwykłym. Większość powierzchni to panele, ale z racji tego, że mam kota, to muszę w tygodnia prawie codziennie odkurzać normalnie, bo jednak gubi sierść na podłogę i potem się to unosi wszystko, a tak taki automat trochę by nas odciążył.

Najtańsze Carneo za 1100zł? Ja na Allegro widziałem Carneo Smart Cleaner 610 za 599zł, nówka oczywiście... Chyba, że mówisz o jakimś innym modelu?
    staś pytalski
    Poziom 30  
    Ja miałem na myśli Roombę. Jeżeli masz ciekawskiego kota, to tym bardziej odkurzacz nie sprzątnie efektywnie. Kot będzie widziany jako przeszkoda, od której odkurzacz będzie chciał zawrócić, lub kot będzie bawił się z lub odkurzaczem. Jeżeli kot mocno linieje, to nie obejdzie się bez czyszczenia wałka zgarniającego brud. Pamiętaj, że odkurzacz tego typu nie zasysa tylko zagarnia brud. Są modele co zasysają, ale te co znam mają ssanie o mocy chuchnięcia, to jakieś nieporozumienie.
    malyserwis
    Poziom 10  
    staś pytalski napisał:
    Jeżeli kot mocno linieje, to nie obejdzie się bez czyszczenia wałka zgarniającego brud. Pamiętaj, że odkurzacz tego typu nie zasysa tylko zagarnia brud. Są modele co zasysają, ale te co znam mają ssanie o mocy chuchnięcia, to jakieś nieporozumienie.

Nie mam co prawda roomby, a tani automacik od producenta laptopów ;-) ( dość nowy nabytek ), i moja chinka (ASUS) dość ładnie zasysa wszystko od resztek ze śniadania po dzieciach, do sierści po jamniku i kocie ( kot ma stosunkowo któtką sierść ) pod spodem jest taki jak by wałek który podmiata i otwór do wciągania i w sumie to nieźle działa ale tylko na panelach i kafelkach, na dywanie to dużo słabiej. ale to dosłownie odkurzanie ( czyli zbieranie kurzy i małych okruszków ) bo do większego sprzątania to już używam normalnego zelmera. A moje zwierzaki omijają odkurzacz ze strachem
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    staś pytalski napisał:
    Ja miałem na myśli Roombę. Jeżeli masz ciekawskiego kota, to tym bardziej odkurzacz nie sprzątnie efektywnie. Kot będzie widziany jako przeszkoda, od której odkurzacz będzie chciał zawrócić, lub kot będzie bawił się z lub odkurzaczem. Jeżeli kot mocno linieje, to nie obejdzie się bez czyszczenia wałka zgarniającego brud. Pamiętaj, że odkurzacz tego typu nie zasysa tylko zagarnia brud. Są modele co zasysają, ale te co znam mają ssanie o mocy chuchnięcia, to jakieś nieporozumienie.

Miałem "leniwego" kota, to podczas jednego odkurzania (a było odkurzane 3-4 w tygodniu) to kilka razy musiałem czyścić szczotkę tradycyjnego odkurzacza. Kot dostał eksmisję, bo można wytrzymać z "włochami" do pewnego momentu. Oczywiście kot ma się dobrze, nie został porzucony ,a oddany za "połówkę".

Odkurzaczy bezobsługowych nie ma. Trzeba przypilnować i odpowiednio czyścić.
    Kamilk1785
    Poziom 2  
    Witam
    Przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi na meczace mnie pytanie jaki i jakiej firmy odkurzacz kupic. Do dyspozycji mam 600 800zl max.
    Do odkurzania jest 80% dywanow(tylko 1 dywan z dluzszym wlosiem jest reszta z krotkim) reszta to panele i troche plytek, w sumie jest ok 250mk2. Teraz mam zelmera voyager twix (bialo siwo niebieski) ale juz ledwo dyszy i bardzo glosno chodzi, poza tym jest za maly. Przegladalem odkurzacze na stronach producentow (Bosch, Philips, Zelmer, Gorenje, Samsung itd). Najbardziej sklaniam sie ku Philipsowi z serii fc91xx. Interesuje mnie standardowy odkurzacz na worki, w miare cichy, zeby posiadal turboszczotke albo elektroszczotke mial duza sile ciagu, zeby jego zasieg roboczy tez byl dosc duzy (ten zelmer co mam ma ok 6m kabla-za malo o jakies 2 3m). W miare tani zeby byl w eksploatacji i serwisowaniu w razie awarii.
    Proszę o odpowiedz :)
    mruk321
    Poziom 9  
    Dokładnie, zdaje sobie sprawę z tego, że one zgarniają brud. Chodzi mi o to, że tak czy siak po kocie trzeba codziennie odkurzać czy zamiatać panele, bo w weekendy i tak normalnie sprzątamy, a myślę, że z taką sierścią z paneli chyba by już sobie poradził...

@Kamilk1785 - zainteresuj się może serią UltraSilencer od Electroluxa, odkurzacze są ciche i dość dobre, mają długi kabel. Ostatnio sklep Satysfakcja.pl robił dużą promocję na ten odkurzacz, na Citeam też była chwilę i można go było dostać za 499zł, tak to drożej chodzi. Ale ogólnie ta cała seria jest bardzo dobra, zobacz sobie na inne modele - ja polecam ten, bo szwagier go wtedy na promocji kupił i miałem okazję zobaczyć jak to działa.
    Kamilk1785
    Poziom 2  
    Dziekuje za szybka odpowiedz. Tez myslalem o electroluxie ale roznych opinii sie o nich naczytalem i jakos mnie zniechecily do nich, podobno (pada czesto elektronika, szczotki nie sa zbyt dobrej jakosci...).
    Z tego co zauwazylem te electoluxy z serii ultra silencer nie maja zbyt duzej mocy ssania ok.340W. Za to z serii ultra one maja ponad 400W. Np ten model jest ciekawy Electrolux Ultra One Z8840 http://www.euro.com.pl/odkurzacze/electrolux-ultra-one-z8840.bhtml#opinie np tu sa 2 opinie o tym odkurzaczu. Nie wiadomo na ile je brac do siebie, ile w tym prawdy hmmm...
    rafalw11
    Poziom 13  
    Tak jak czytałem posty o filtrach HEPA i tym podobnym o jak najlepszej filtracji i co z tego jak powietrze z odkurzacza porusza tumany kurzu z przedmiotów ,z pod szafek itd.Odkurzając przecież wdychamy te roztocza i inne świństwa.Najzdrowiej to odkurzać raz na tydzień.Najlepiej mają te osoby ,które używają odkurzacza centralnego.Pozbawione są tego wdychania.Ja jak odkurzam to staram się jak najczęściej otwierać okno i zrobić mały przeciąg.
    Zamierzam kupić odkurzacz samsunga,jak wygląda on w kwestii jakości wykonania?
    pozdrawiam
    staś pytalski
    Poziom 30  
    Kolego rafalw11, a który model Samsunga zamierzasz kupić?
    rafalw11
    Poziom 13  
    staś pytalski napisał:
    Kolego rafalw11, a który model Samsunga zamierzasz kupić?

No tak,ogólnie to do wora wziąłem wszystkie odkurzacze Samsung.Dokładnie chodzi mi o taki model Samsung SC4790 lub inny z tej serii.