Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

xytras31 13 Gru 2013 23:07 12084 527
    zemli
    Poziom 8  
    Witam. Proszę o pomoc w doborze odkurzacza. Postanowiłem w tym rok wymienić rodzicom starszego Zelmera. Budżet na nowy to kwota 400-700zł max. Co do wymagań:
    -odkurzacz workowy z filtrem Hepa (13)
    -w miarę cichy <70db
    - wysoka moc ssania powyżej 400W adekwatna do niskiej mocy (niskiego zużycia prądu) <2000W
    - trwała rura teleskopowa (odwieczny problem z wcześniejszym Zelmerem)
    - fajnie jakby było skrętne wyjście rury z odkurzacza (chodzi mi o 'niełamanie' się rury)
    Odkurzacz przeznaczony jest do mieszkania ~80m2 głównie dywany, parkiet, płytki ceramiczne i kafelkowe. Są także koty.
    Co do marki to myślałem o : Zelmer, Philips, Electrolux.

Będę wdzięczny za pomoc w doborze.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
    azec
    Poziom 10  
    dresiek, ja też jestem alergikiem, kupiłem niedawno Zelmera Jupitera - opis masz kilka postów wyżej. Szukaj odkurzacza do którego można zastosować worki które filtrują na poziomie HEPA10. Co do marki i modelu to obejrzałem sporo odkurzaczy w różnych sklepach (obecnie w każdym spotkasz sprzedawce/doradce sponsorowanego przez jednego producenta - będzie ci wciskał jego zdaniem najlepszy produkt) i ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Elektrolux z tego co pamiętam w wyższych modelach miał drogie filtry i wszystkie te ciche modele miały małą moc ssania, potem po gwarancji nienaprawialne ze względu na ceny części zamiennych. Najprostsze konstrukcje, najwyższa moc ssania to Philips, ma też worki S-BAG dla alegrików z filtracją HEPA10. Niektóre modele są z polskiej fabryki. Możesz popatrzeć na FC 8131, FC 8655 albo FC 9071. Ostatnio jest sporo promocji w dobrej cenie można coś wybrać. Filtry HEPA10 są jeszcze tanie, ale wyższe (szczególnie HEPA13) mogą już troszke kosztować. Aha i warto zainwestować w turboszczotkę, nieźle "przeczochra" dywany (chociaż pewnie nie masz dywanów bo dziecko z alergią) i wyciągnie te wszystkie mikroby. Pooglądaj na YOUTUBE są filmiki/testy szczelności i mocy odkurzaczy.
    dresiek
    Poziom 8  
    azec a co powiesz na temat tych odkurzaczy, bo mam możliwość kupienia ich jako nowych ponieżej 500zł:

Philips fc9194 - bardziej skłaniam sie ku temu bo ma turboszczotkę.
    oraz
    Philips fc9190

sa to workowe, czy mozesz mi wrzucić link worków (zamienników) w jakiej sa cenie. Bo narazie z filtrami i workami nie ogarniam tematu ;-)

Dzieki
    staś pytalski
    Poziom 30  
    dresiek - Nie podałeś żadnych kryteriów odnośnie odkurzacza, pomijając budżet do 500zł i że masz alergika w domu. Jak byś poczytał ostatnie 20 stron niniejszego tematu byś wiedział coś więcej.
    Jeżeli chcesz by Ci pomóc musisz sprecyzować:

- odkurzacz do domu/mieszkania - jak duża powierzchnia?
    - co leży na podłodze tj. płytki, panele, dywany (jeżeli tak to jakie)?
    - czy masz alergików w domu?
    - czy masz jakieś zwierzęta?
    - budżet przeznaczony na odkurzacz.

Co do w/w odkurzaczy i kiedyś wspomnianego przez Ciebie Electroluxa, to każdy z nich jest na tym samym typie worka, tzw. S-Bag i wystarczy, że trochę sam wykażesz chęci (a nie zmuszasz kogoś, by ktoś za Ciebie szukał) i wpiszesz czy to w aukcje, czy w google zamiennik sbag to wyskoczy Ci dużo odnośników i cenników.

Jeżeli masz alergiczne dziecko, to każdy z nich ma filtr hepa, który zatrzymuje drobiny kurzu, roztocza. Jeżeli chcesz, by odkurzanie było bardziej efektywne, by było jak najmniej kurzu są oryginalne antyalergiczne worki S-Bag jak i trochę mniej skuteczne zamienniki.
    Co do turboszczotki, przydaje się ona przy dywanach, ale nie typu shaggy. Skutecznie zbiera brud z dywanu.

P.S. Z całym szacunkiem, pisząc na forum, nie musisz wstawiać co linijkę entera, a obok masz też przycisk "pisownia".
    dresiek
    Poziom 8  
    Stasiu czytałem jakieś 10-12 ostatnich i nic nie wywnioskowałem. Odkurzacz do mieszkania 50m2. W kuchni i łazience płytki, w korytarzu gumoleum, w pokojach dywany ale z czego to nie wiem, z krótkim włosiem. Dziecko alergiczne jedno. Zwierzaków brak, budżet to 500zł. Ja nikogo do niczego nie zmuszam, jak ktoś chce pomóc (dzięki azec) to pomaga. Zresztą forum jest przecież po to aby sobie pomagać. Chce aby odkurzanie było efektywne.
    Z tego co sie zorientowalem (dzięki azec) to do Philips'a FC9194 będzie droższy filtr hepa, tak?
    Warto wziąść taki odkurzacz? Jak nie to prosze o propozycje, pomoc.
    glus
    Poziom 1  
    Ponieważ z odkurzaczami w domu już kilkanaście lat mam do czynienia to kilka moich uwag.
    Pierwszy był Daewoo z elektroniczną regulacją siły ssania w rączce. Bardzo dobry ale po kilku latach uszkodziła się rura z regulatorem. Koszt nowej jak cena odkurzacza.
    Potem Zelmer Elf. Ze 2-3 razy był naprawiany na gwarancji - kłopoty z wyłącznikiem zasilania/zwijaczem. Skończyło się na tym, że wyrzuciłem zwijacz, obecnie używany sporadycznie.
    Używany Dyson DC05z Allegro. Odkurzacz, który miał już z 10 lat za sobą! Świetny! Najlepszy z wszystkich dotychczasowych. Po kilku latach intensywnego (codziennie) używania spalił się silnik. Bez problemu kupiłem nowy w UK (w Polsce do tego modelu nie znalazłem).
    Czekając na przesyłkę kupiłem nowy, drogi, odkurzacz Zelmer Solaris 5000 twix (bardzo się spodobała idea bezworkowca) - dużo słabsze ssanie od Dysona. Po kilku latach używania (głównym jednak był Dyson po wymianie silnika) problemy ze zwijaczem.
    Mam jeszcze jednego Dysona - starszy model DC02 - dostałem. Jedyne problemy z nimi to mechaniczne zużycie elementów łączących rury (ale te odkurzacze mają po kilkanaście lat !).
    Rozbierałem i Zelmera i Dysona - dużo łatwiej rozbiera się i skręca Dysona.

Zelmera już nie kupię.
    To naprawdę irytujące jak kupuje się nowy odkurzacz i jest on gorszy od takiego nastoletniego "grata" ! Zaskoczyła mnie też delikatność tego sprzętu. A był używany przez tą samą osobę co Dyson.

Postaram się sprowadzić Dysona po kapitalnym remoncie z Anglii.
    Ceny za nowe odkurzacze Dysona są wysokie.
    Kolega, który ma psa i wypróbował kilka odkuraczy do zbierania sierści z mebli, podlogi, kupił Dysona i jest również zachwycony.
    staś pytalski
    Poziom 30  
    Skoro masz w domu większość gładkich powierzchni, to nie ma co się bawić w turboszczokę. Ssawka w Philipsach to tzw. Triactive. Przy tej mocy odkurzacza poradzi sobie z wykładziną, jak i płytkami, bo ma wysoki włos. Jeżeli chcesz, by wykładziny się skutecznie sprzątało (jak niewielka różnica w cenie), to możesz kupić model z turboszczotką, bo ona lepiej zbiera brud. Ale jak masz mało miejsca w szafie, bądź nie brudzi się zbyt mocno u Ciebie w mieszkaniu to zbyteczny wydatek.
    Jak byś był w sklepie, lub spojrzał na specyfikację, to wspomniane modele Philipsa posiadają taki sam filtr hepa klasy 13 i są to filtry zmywalne. Dlatego też, cena ich będzie wyższa jak np filtrów hepa niższej klasy, niezmywalna. Ale filtr wymieniasz raz na pół roku, bądź raz na rok, i jak już coś oryginalny kosztuje max 60zł z przesyłką na aukcjach.
    Jako alternatywę z podobnych mocą, a tańszych w eksploatacji proponuję, Zelmera Jupiter 4000HT, model z turboszczotką i szczotką do parkietu oraz szczotką dwupozycyjną, bądź model Jupiter 4000SP, to samo co wyżej ale bez turboszczotki. Obydwa posiadają filtr hepa 13 najdroższy znaleziony na aukcji, niezmywalny h13 to ~30zł. Nie mniej mocą nie równają się z Philiipsem. Gwarancja u Zelmera 4 lata. Nie wiem gdzie kupujesz, jak w necie, to z ciekawszych modeli, to jeszcze masz Electrolux'a Ultrasilencer ZUS 39XX, nie dość że cichy to jeszcze ciągnie dobrze przy mocy 1800W, ale jak złamiesz lub uszkodzisz rurę, bądź jej mocowanie to tanio nie jest. Proponuję wyjście do sklepu posłuchanie, sprawdzenie jak się prowadza, ciągną.
    yogi136
    Poziom 10  
    Witam.
    Panowie co będzie najlepszym wyborem.
    Moje typy:
    -Zelmer Odyssey 450.0 ST cena 249zł turboszczotka w zestawie.
    -ZELMER CLARRIS 2750.0 SP cena 259zł
    Warunki pracy.
    Mieszkanie 50m2, dywan, panele i kafelki.

Czy jest sens dopłacić i wziąć ZELMER JUPITER 4000.0HT w cenie 329.
    Proszę o jakąś argumentacje swoich propozycji.
    staś pytalski
    Poziom 30  
    yogi136, z podanych przez Ciebie rozważył bym Odyssey czy to SP, czy ST. Dedykowany pod gładkie powierzchnie wersja SP, bo oprócz ssawkoszczotki dwupozycyjnej masz szczotkę z włosia naturalnego do parkietu i płytek. Jak masz psa, bądź dzieciaki, w wersji ST masz wszystko co w SP plus dodatkowo turboszczotkę, która najlepiej sprawdza się na dywanach, nie mniej jej obroty zależne są od mocy silnika, czyli im mocniej silnik pracuje tym szybciej się kręci wałek zgarniający brud. Clarrisa bym sobie darował, ma o 100W więcej i elektroniczny moduł sterowania mocą i niezbrojony wąż - co masz w Jupiterze i Odyssey'u. Poza tym wspomniany przez Ciebie Clarris to wersja TWIX, czyli masz możliwość użycia worka, bądź pojemnika. W pojemniku jest filtr hepa, który należy wymieniać regularnie. Jeżeli nie masz zamiaru korzystać z pojemnika, to masz coś co Ci zagraca mieszkanie. Jeżeli gubisz drobiazgi, dzieci gubią klocki lego to łatwiej je wyjąć z pojemnika jak worka. Jeżeli jesteś alergikiem, to kurz, roztocza i całe zło zbierasz do pojemnika, który opróżniasz w domu,więc czy odkurzyłeś czy nie wychodzi na jedno, bo i tak roztocza latają w powietrzu. Jest wersja nie TWIX Clarrisa i ma symbol 2700.
    Jupitera odrzucam z uwagi na gabaryt (duży odkurzacz w małym mieszkaniu niekoniecznie jest gdzie schować) i nie adekwatną moc do powierzchni - brud na panelach i płytkach się osiada, a nie wchodzi głęboko, więc nie ma potrzeby wysysania go z mega mocą.
    yogi136
    Poziom 10  
    Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, w takim razie wybór padł na Odyssey 450.0 ST.
    Friss
    Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Popsuł się mi stary odkurzacz, i trzeba kupić nowy. Jutro jadę do MM/Saturna kupić jakiś, więc prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź. Max do 700 zł, zastrzeżenie jest takie, że mam psa który zostawia wiele sierści na dywanie, i mój stary odkurzacz sobie z tym nie radził. Miłoby było, gdyby odkurzacz który mi polecicie ogarniał ściąganie tych kudłów z dywanów. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
    Greenek
    Poziom 9  
    Witam, prosił bym o rade, który odkurzacz wybrać ?
    -Cena ok. 700 zł
    -Mieszkanie ok . 60 metrów - 50m terakota 10m wykładzina ( może dojdzie do tego jeszcze jakieś 5m dywaniku w salonie albo w sypialni)
    -Brak alergików i brak zwierząt.
    -Dużo zakamarków ;)

Na razie wybór padł na ROWENTA RO 5661 - słusznie ?
    frulik
    Poziom 9  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem (od 3,5 roku) Samsunga SC6360. Z odkurzacza jestem cały czas niezmiernie zadowolony. Chciałbym dokupić filtr cyklonowy twister. W sklepie z częściami nie są w stanie zagwarantować, że będzie pasował do tego modelu. Na stronie samsunga nie ma opcji twistera do tego modelu. Czytając kilka opinii spotkałem się, że ludzie dokupowali twister. Wydawało mi się, że jeśli wezmę filtr na zatrzaski (bo takie są połączenia w odkurzaczu) to będzie pasował. Czy ktoś może to potwierdzić ? A może ktoś ma ten model z twisterem ?
    rafalw11
    Poziom 13  
    rafalw11 napisał:
    Gdyby były tylko dwa typy odkurzacza Zelmera byłoby o wiele łatwiej wybrać który kupić. Dziękuję za polecenie modelu Odysseya i na nim zwrócę dokładnie uwagę. Żonie się podoba i byliśmy w Media Markt zobaczyć ogólnie jak wygląda.Szczerze mówiąc inne marki odkurzaczy znanych firm są estetycznie gorzej wykonane ale o tym chyba nie świadczy przecież trwałość odkurzacza :wink: O ostatecznej decyzji napiszę po za kupie i przetestowaniu odkurzacza .Dziękuję i pozdrawiam

Ostatecznie wybraliśmy i kupiliśmy odkurzacz Zelmer Odyssey 1700 W.Według mnie cichy, lekki i duża moc ssania.Na razie jestem zadowolony i oby tak dalej.
    Zeta2002
    Poziom 1  
    Witam, planuje zakup odkurzacza i przy poszukiwaniach trafiłam tutaj. Poproszę o pomoc w wyborze, przy założeniach:
    Mieszkanie 50, docelowo 80 mkw, panele, drewno, kafle, pies z krótką sierścią wbijającą się w tapicerki, dywanów brak. Budżet do ok. 600 zł, zależy mi na dobrym filtrze. Z góry dziękuję za pomoc :)
    drzew0
    Poziom 2  
    Witam.
    Poszukuję dobrego odkurzacza w celnie do 300 zł (o ile można coś dobrego w tej cenie znaleźć).
    Odkurzane nim będzie mieszkanie o powierzchni ok 45m2, gdzie na podłodze jest głównie parkiet ewentualnie płytki i linoleum.
    Wymagania:
    - raczej bezworkowy, ale przy odpowiednich argumentach jestem w stanie zmienić zdanie
    - kabel (nie musi być super długi, ale nie chcę co chwilę przepinać do innego gniazdka)
    - głośność (nie ma małych dzieci, ale w granicach rozsądku)

Zainteresowanie moje przyciągnęły takie modele:

- Zelmer Eco Power VC3100.0SK
    - Zelmer VC3100.0HP
    - Zelmer VC1400.0SK
    - ELECTROLUX ZTF 7620
    - Zelmer Voyager Twix 01Z014 SK

Ponieważ jednak nie mam zielonego pojęcia na temat odkurzaczy, to liczę na pomoc tu obecnych.

Ciąg dalszy.