Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

xytras31 29 Lip 2011 09:55 10206 527
  • #1 29 Lip 2011 09:55
    xytras31
    Poziom 2  

Poprzednie posty.

Witam - przebrnąłem przez kilkanaście postów w tym temacie ale jednak nie mam niestety wyrobionego zdania na temat odkurzacza który bym potrzebował.

Dotąd raczej mam nie miłe doświadczenia z tym sprzętem. Aktualnie posiadam Wodnika - stary typ - odkurza ale jest stary, był kilka razy użytkowany na budowie (silne zapylenie) obudowa cała popękana, no i jest ciężki i straszny problem z jego myciem jest - cała ubikacja zasyfiona a żeby dobrze go umyc do albo na dworze( latem ok ale co zimą) albo w wannie - i cała wanna usyfiona.
    Mieliśmy przez kilka miesięcy inny mały lekki odkurzacz Philipsa ale to niesttey była totalna porażka. Worków nie idzie dostać, zwijacz przewody na początku nie chciał zwijać teraz zwija cały czas, poza tym kurzy się - używam do odkurzania aut.

Mam domek powżyej 100m2, podłogi w większości panel bez dywanów, gdzie niegdzie kafelki, użytkowe poddasze które też trzeba posprzątać.

Szukam lekkiego odkurzacza o długim zasięgu przewodu, ze szczotkami do paneli (tzn abym nie rysował paneli), na tyle mocny by mi wytrzymał jakiś czas...

NIe wiem jaki system opróżniania - czy worek czy jest jakiś inny - dotychczas miałem wiadro z wodą. Jakieś filtry dobrze widziane, cena do 400 zł.

Co szanowni koledzy i koleżanki by polecili ??

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Lip 2011 12:22
    anthony5
    Poziom 10  

:-)
    No, dzi_dziuś "namieszał", "namieszał", ale ja bardzo wdzięczny jestem:-)
    Dzięki wielkie!

Najgorzej byłoby, jeśli te dane nie będą korelowały z symboliką stosowaną do oznaczeń wyposażenia (np SP, ST, HT, HQ itd.), choć mam nadzieję, że może jednak skorelowane są.
    Ja też miałem zamiar kupić przez Internet...
    W każdym razie wczoraj podjechałem do sklepu i... niestety był tylko Syrius w wersji zielonej (takiej oliwkowej czy pistacjowej czy jak jej tam) oraz szarej i obydwa miały typ agregatu K.
    Może ten wskazany przez B29 agregat ma ta wersja w kolorze... pstrokata (jest tam mi.in biały, czerwony, żółty - chyba) albo te, które mają te bajery (sterowanie w rączce)?

Niestety nie było pozostałych wersji (Syriusa) oraz w ogóle żadnego Jupitera, żeby porównać cokolwiek... Więc niestety np. nie mogłem porównać na własne uszy, czy faktycznie Jupiter będzie dużo bardziej uciążliwy np. pod względem hałasu itd...

dzi_dziuś, może wiesz - przyłączam się do pytania B29, w podanych przez Ciebie danych jest "moc średnia".
    Czy więc te np. 2100, 1900 itd to moc na full?
    (Rozumiem, że jest to (jak już ustaliliśmy:-)) przede wszystkim wskaźnik poboru energii).

Pozdrawiam!

Dodano po 15 [minuty]:

xytras31, celuj dokładnie tak jak radzi dzi_dziuś - właściwie masz podobne wymagania jak ja.
    Myślę, że weź któregoś z dwóch Jupiter lub Syrius z wypasem, który wybierzesz. Uważam, że naprawdę nie ma sensu szukać dziury w całym i szukać jakichś innych wynalazków.
    Ja jak wspomniałem miałem zelmera cobrę 2010 przez kilkanaście lat i sprawuje się do dziś bardzo dobrze. Worki, rury, szczotki (jak się zepsują) bez problemu dostępne i w rozsądnej cenie. Nie wiem, czy dzisiejsze Zelmery są aż tak trwałe jak ta Cobra (pewnie nie), ale wystarczy mi - za tą kasę, którą kosztują, że wytrzymają choćby te 4 lata.

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Jeszcze tak wracając do porównania syriusa z jupiterem: gdzieś, wcześniej czytałem, że jupiter jest 1,5 kg cięższy (może nawet w tym wątku we wcześniejszych wypowiedziach).

Czy może coś wiecie, czy Zelmer coś zmienił w budowie jupitera, od pewnego czasu, bo w specyfikacji na stronie Zelmera podają identyczną 5 z haczykiem (0.1kg różnicy) wagę?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Lip 2011 14:11
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

anthony5 napisał:

Ja też miałem zamiar kupić przez Internet...
    W każdym razie wczoraj podjechałem do sklepu i... niestety był tylko Syrius w wersji zielonej (takiej oliwkowej czy pistacjowej czy jak jej tam) oraz szarej i obydwa miały typ agregatu K.
    Może ten wskazany przez B29 agregat ma ta wersja w kolorze... pstrokata (jest tam mi.in biały, czerwony, żółty - chyba) albo te, które mają te bajery (sterowanie w rączce)?

dzi_dziuś, może wiesz - przyłączam się do pytania B29, w podanych przez Ciebie danych jest "moc średnia".
    Czy więc te np. 2100, 1900 itd to moc na full?
    (Rozumiem, że jest to (jak już ustaliliśmy:-)) przede wszystkim wskaźnik poboru energii).

Pozdrawiam!

Dodano po 15 [minuty]:

xytras31, celuj dokładnie tak jak radzi dzi_dziuś - właściwie masz podobne wymagania jak ja.
    Myślę, że weź któregoś z dwóch Jupiter lub Syrius z wypasem, który wybierzesz. Uważam, że naprawdę nie ma sensu szukać dziury w całym i szukać jakichś innych wynalazków.

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Jeszcze tak wracając do porównania syriusa z jupiterem: gdzieś, wcześniej czytałem, że jupiter jest 1,5 kg cięższy (może nawet w tym wątku we wcześniejszych wypowiedziach).

Czy może coś wiecie, czy Zelmer coś zmienił w budowie jupitera, od pewnego czasu, bo w specyfikacji na stronie Zelmera podają identyczną 5 z haczykiem (0.1kg różnicy) wagę?

1. Podsumowując moc 1800 czy 2100 W, jest mocą maksymalną POBIERANĄ przez odkurzacz z sieci i nie przekłada się na moc ssania. Maksymaną nie koniecznie musi oznaczać przy suwaku ostawionym na max. Moc średnia czy moc nominalna to taka, która na ogół jest pobierana podczas normalnej pracy odkurzacza. Odkurzacz o mocy (napisanej na obudowie)1800W pobiera 6A przy zasilaniu 230V, a to mówi że moc nominalna wynosi 1380W. Ogólnie nie ma się co rozpisywać bardziej na ten temat jest to bowiem bardziej chwyt marketingowy niż jakis ważny parametr. Podczas startu silnika moc pobierana zawsze jest większa od nominalnej i wtedy przez krótki czas może sięgnąć wartości napisu z obudowy. Tyle w tym temacie. Trzymajmy się raczej pojęcia mocy średniej.

2. Sterowanie na podczerwień - kolejny genialny chwyt marketingowy. Krótkie przypomnienie historii. Na czym polegało przesyłanie danych między dwoma telefonami posiadającymi podczerwień ? Ano na tym że telefony musiałby być blisko siebie i skierowane do siebie nadajnik-odbiornik. To samo jest z zdalnym sterowaniem syriusa - rura będzie co najmniej musiała "patrzeć" na odkurzacz.

3. Co do wagi odkurzacza to już się nie orientuję :(

Dodano po 2 [minuty]:

Tera to już wasz wybór co wybierzecie. Jupiter ma mniejszy worek, ale jest prostszy, a co za tym idzie mniej awaryjny od strony elektroniki. Jego przciwieństwem jest Syrius.

0
  • #4 03 Sie 2011 19:29
    anthony5
    Poziom 10  

Może trochę minimalnie zboczę z tematu, bo nie o cechach odkurzacza chcę w tej chwili opowiedzieć, ale o sprzedawcy.
    Otóż wczoraj oraz dziś do godz 12.00 (o tej godzinie zadzwoniłem) na stronie 2w1.pl widniała cena jupitera HQ 409,99zł. W kolejnych sklepach internetowych widniała cena >436 zł.
    Zadzwoniłem więc i zapytałem, czy udałoby się wysłać jeszcze dziś i - przede wszystkim, czy są to w pełni sprawne te odkurzacze, "bo za taką dość dobrą cenę...".
    Na to Pan sprzedawca (najwyraźniej w trakcie rozmowy sprawdził jak wygląda porównanie ich ceny) poprosił o telefon za 15 minut.
    Jak zadzwoniłem, cena odkurzacza wynosiła już 436zł.
    Pan sprzedawca wytłumaczył mi, że te odkurzacze, których cena wynosiła 409,99 zostaną odesłane do producenta, bo coś z nimi jest nie tak, a magazynierzy wymyślili sobie, że sprzedadzą je po niższej cenie.
    Ale jednak nie będą sprzedawane, tylko odesłane do producenta, więc mogę zamówić, ale za 436zł. A 15 minut wcześniej ten szanowny pan miał cenę 409,99 i odkurzacze były (prawdopodobnie) ok...
    No to ja w takim razie pomyślałem - oczywiście nikogo nie oskarżam, bo żeby oskarżać to trzeba mieć dowody, a ja nie mam - że ktoś tu chyba chciał być za bystry.
    Tylko na tej swojej "bystrości" wyjdzie tak, że - przynajmniej ja - od niego już na pewno nie kupię, bo nie lubię jak ktoś mi wciska kit w żywe oczy(i zapamiętam sobie ten cały 2w1.pl na przyszłość, żeby omijać szerokim łukiem). Cena przestała być konkurencyjna - fakt - jest w grupie najtańszych sklepów. Ale taki manewr w trakcie rozmowy - w dodatku w wyniku mojego zapytania...
    Przykro mi - za tą cenę to ja już mogę kupić w innych sklepach.

Pozdrawiam!

Dodano po 14 [minuty]:

PS. upierdliwy jestem, bo wkurza mnie, jak każdemu (producentom) jest wszystko jedno, co się wciska temu biednemu klientowi...
    Więc jeszcze wracając do wagi jupitera - kilka dni temu zadzwoniłem do Infolinii Zelmer i o to pytałem. Otrzymałem odpowiedź, że podana na stronie zelmer.pl waga 5,4 jest błędna - jupiter na pewno waży 6,7 i strona zostanie poprawiona.
    No i po kilku dniach sprawdzam na stronie, czy zmienili - nic nie zmienili (nadal 5,4), więc napisałem mail z zapytaniem, czy była jakaś modernizacja, czy może modele rocznikowe różnią się wagą(np, czy model na rok 2011 ma 5,4, a z lat poprzednich 6,7, czy jak), czy na stronie jest błąd.
    Odpowiedź przyszła od Pani z Marketingu, że waga jupitera wynosi 5,4kg i na stronie dane są prawidłowe
    ;-)

No i proszę - komu wierzyć? Pani z Infolinia Zelmer czy Pani z marketingu blablabla?
    różnica = 6,7-5,4 to chyba jest taka całkiem spora róznica, prawda? Np jeśli odkurzacz będzie używała kobieta, to chyba taka różnica będzie istotna przy dokonywanym wyborze?
    Do Zelmera trochę straciłem zaufanie, bo jak widać jest mu wszystko jedno - i tak znajdą się jelenie, którzy cokolwiek im sie poda to i tak to wezmą...

Pozdrawiam!

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Ooo, kolejna volta w 2w1.pl - po 19.00 dziś cena jupitera HQ w tzw. "sklepie" 2w1.pl znów "uległa" zmianie, tym razem jest niższa i wynosi 425,99...
    Czyli zmienia się trzy razy w ciągu dnia, a może i więcej, bo przecież do północy jeszcze kilka godzin i ... kto wie, ile razy jeszcze się zmieni... Ciekawe, czy to są znów te "wadliwe" egzemplarze", które miały być odesłane do producenta??? Powróciły? Może "producent" odesłał je do "sklepu" 2w1 i znów okazało się, ze są ok? Może to ci "magazynierzy" znów mieszają, bo pan sprzedawca poszedł już do domu;-)?
    Dobry bajer nie jest zły - jak to mówią... pewnie znajdzie się łoś, który się na ten ich bajer nabierze...
    Zastanawiam się, czy nie zrobić jakichś notowań odkurzacza zelmer jupiter w "sklepie" 2w1.pl. Można byłoby np. zorganizować rynek kontraktów terminowych na ceny np. jupitera w tym "sklepie" ... albo np. zakładać się o ceny (spadek/wzrost) itd...

0
  • #5 04 Sie 2011 10:31
    staś pytalski
    Poziom 30  

Co do cen w internetowych sklepach, to sądzę, że jak byś zrealizował zamówienie i opłacił je, dostał byś jupitera w tej cenie, ewentualnie po fakcie zauważenia dziwnie niskiej ceny, by proponowali zwrot kasy. Co do wagi jupiter nie waży 5kg z groszem. Jak byś poszukał to byś znalazł, np jupitera w wersji HT za 454zł w jednej z sieci co prowadzi fizycznie istniejące sklepy i ma swój sklep internetowy. Swoją drogą czasami w gazetkach reklamowych tych wszystkich sklepów można kupić taniej jak na necie. Swojego czasu widziałem np w MM za 369 Jupitera w wersji HT.

0
  • #6 04 Sie 2011 12:27
    anthony5
    Poziom 10  

staś pytalski, też tak sądzę, że gdybym nie zadzwonił, tylko zamówił poprzez stronę, to musieliby mi sprzedać w cenie w danej chwili wystawionej, natomiast ja zadzwoniłem i sprzedawca zorientował się, że sprzedają o "aż" 26 zł taniej niż konkurencja, więc zaczął kręcić, że magazynierzy wystawili towar niepełnowartościowy, ale zostanie on odesłany do producenta i będzie wystawiona inna partia towaru w innej cenie.
    Diabli tam tą nizszą cenę o raptem 26 zł, ale takie krętactwo w żywe oczy mnie się po prostu nie podoba i koniec kropka. Kupię u kogoś innego za cenę wyższą, może wcale nie bardziej uczciwego, byle nie ściemniał w żywe oczy i przed nosem zmieniał cenę tak jak ten Pan szanowny z 2w1.pl.

Co do cen zakupów w necie - oczywiście masz rację, że w sieciach stacjonarnych można niekiedy kupić taniej.
    Natomiast przykład podany przez Ciebie to odkurzacz w opcji HT, czyli bez elektroszczoty. Jak dokupisz elektroszczotę (ok. 100zł) to cena wyjdzie wyższa niż za HQ. W dodatku nie jestem pewien, czy HT ma gniazdo do elektroszczotki.

Pozdrawiam!

0
  • #7 04 Sie 2011 22:09
    staś pytalski
    Poziom 30  

Jak pamiętam w Jupiterze HT nie ma wyjścia na turboszczotkę.

0
  • #8 09 Sie 2011 15:29
    gardener
    Poziom 2  

Witam, ja mogę polecić odkurzacz marki RoboJet (automatyczny). Świetnie radzi sobie na różnych nawierzchniach dodatkowo naprawdę solidnie zrobiony, nie widać znaków użytkowania. No i mop w zestawie, na panelach nie zostawia nawet śladu kurzu.

0
  • #9 10 Sie 2011 09:39
    apple_bee
    Poziom 2  

mam olbrzymia prośbe aby ktoś mi doradził co do kupna mojego pierwszego odkurzacza. Przejrzałam kilka stron postów ale widzę że w większości mówicie o bardziej zaawansowanych odkurzaczach ( również i cenowo). ja szukam:
    -cos niedrogiego ale solidnego
    - mam mieszkanko 50m2, gdzie prawie wszędzie są panele, w łazience kafelki, jedynie w jednym pokoju jest stary dywan, który niebawem będzie wymieniony na nowy z dłuższego "włosia"
    -najlepiej na worki

na co powinnam zwrócic uwage przy zakupie? moc ssania?

bedę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie :D

0
  • #10 10 Sie 2011 19:57
    staś pytalski
    Poziom 30  

Z tańszych to zelmer meteor 2 wersja ep (jest w zestawie specjalna szczotka pod parkiet i druga duża uniwersalna) i 3 małe ssawki - 4 lata gwarancji, tanie worki, części dostępne. Ma mocny trwały wąż. Albo electrolux clario zp 3510, ale nie pamiętam która wersja miała szczotkę pod parkiet.

0
  • #11 11 Sie 2011 10:14
    apple_bee
    Poziom 2  

Przyznaje ze jak poczytałam opinie o tych dwoch odkurzaczach, to nalezy zalożyc że ich zywotność nie jest zbyt długa poza tym własnie martwie się że w związku z tym że sa takie małe to bardzo szybko bedą sie zapychac i słabo "ssać". w domu zostały jakies dwa stare odkurzacze własnie takiej wielkoście ale furrory przy sprzątaniu nie robia.
    czekam na dalsze jakies propozycje:) kwestia cenowa 200-300zl. bede wdzięczna za wszelkie propozycje dalsze

0
  • #12 11 Sie 2011 14:14
    stanislaw1954
    Poziom 41  

multipro- Zelmera. Prosty w obsłudze,bardzo mocny, bez elektroniki. Cichszy, od wychwalanych :syriusa , jupitera i kobry .A resztę poczytaj we wcześniejszych forach.Zimą ,o tym pisałem .

0
  • #13 11 Sie 2011 21:15
    ollxd
    Poziom 1  

Polecam automatyczny odkurzacz firmy RoboJet. Kupiłam i jestem baaardzo zadowolona :) Wiadomo, że odkurzanie bywa uciążliwe (ból pleców itd), odkurzacz robi to za mnie, a ja w tym czasie mogę zająć się innymi pracami domowymi. Mam go już drugi rok i nie było żadnych awarii, dlatego uważam,że cena za niego jest w sam raz.

0
  • #14 17 Sie 2011 18:47
    B29
    Poziom 9  

@anthony5
    Kupiłeś już jakiś odkurzacz, czy jeszcze się zastanawiasz?

0
  • #15 18 Sie 2011 14:21
    apple_bee
    Poziom 2  

niestety ale dalej sie zastanawiam. Poza ty nie mam tyle wolnego czasu na chwile obecna by moc sie porozgladac po sklepach..:(

0
  • #16 19 Sie 2011 13:50
    anthony5
    Poziom 10  

apple_bee :-)
    to przecież było pytanie do mnie:-)

B29
    Jeszcze nie kupiłem, bo miałem kilka dni wakacji i nie byłem w domu.
    Właściwie to przed tą "przerwą kilkudniową" chciałem zamówić, ale jak było w przypadku 2w1 już napisałem, a inne sklepy internetowe, choć mają na stronie informację - coś w stylu, że "jeśli zamówisz dziś do 12.00, to jutro otrzymasz przesyłkę" - albo (przynajmniej) uczciwie przyznały (tak było np. w neo24.pl), że "mogą dziś jedynie wystawić list przewozowy", ale pewnie nie dotrze do mnie w ciągu nawet dwóch dni, bo odkurzacz niby mają na stanie, ale on jest gdzieś w jakimś magazynie, także to nie jest realny termin- ten obiecany na stronie; inna firma, która na stronie prezentowała "dostępność", jak doszło do konkretów, to przyznała się, że nie ma HQ (bo kolega się pomylił w specyfikacji) i żebym zadzwonił w przyszłym tygodniu. Więc ponieważ wyjeżdżałem (choć na krótko) to nie chciałem ryzykować z tymi nie wiadomo kiedy dostawami.

Z tą dostawą w 24godziny to jest niezły pic na wodę ze strony tych sklepów AGD w necie. Nadmienię, że inne zakupy, np. żarcie dla psa (chodzi mi o zobrazowanie sytuacji z wysyłką przez sklepy w necie z AGD), które kupuję w necie bez problemu dochodzą do mnie np. z Zielonki pod Warszawą w mniej niż 24h (zamówienie do 13 - dostawa ok 7-8 rano następnego dnia). Ostatnio np. z Knurowa pewien zakup doszedł w 36 godzin.
    A te sklepy AGD, w których pytałem ani nie mają do mnie dalej ani bardziej skomplikowanych połączeń komunikacyjnych.
    Z tą dostawą to po prostu lipa, a później jak co 10 klient się wkurzy, to trudno - zgoni się na kuriera przecież.
    No i kolejny pic to prezentowana na stronie dostępność - niby dostępny, ale oni dopiero go gdzieś po Polsce szukają;-)
    Przy okazji, jak się odpali np ceneo albo skapiec, to wyskoczy nam kilkadziesiąt wyników, ale tak jak się bliżej przyjrzeć, to okazuje się, że część sklepów należy np do jednego właściciela, więc może to działa na tej zasadzie, że mają 1 odkurzacz dajmy na to na 3 sklepy i jak się trafi klient, to jest taki przepływ dóbr?
    Albo może jest jakiś jeden wspólny magazyn (pewnie na Białorusi, a może w Chinach - sądząc po ich działaniu)?;-) Nie, w Chinach nie - pewnie dostawa trwałaby z miesiąc;-). Choć tak naprawdę nie jestem pewien ile będzie trwała tutaj.

B29, wracając do konkretów- nie kupiłem. Jednak zdecydowałem się na Jupitera HQ - o rany w tym Zelmerze to jacyś daltoniści pracują, czy im się akurat taki wstrętny róż zresztkował?
    Dziwię się, bo jak specyfikacja jest ściśle powiązana z kolorem, to mogliby dawać mniej kontrowersyjne barwy. Choć zazwyczaj twierdzę, że kolor mnie za bardzo nie interesuje, bo sprzęt ma działać, a nie ładnie wyglądać. Jednak z tym jupiterem HQ (kolorem) to jest przegięcie.

W poniedziałek mają być "fizycznie" w sklepie internetowym w mojej okolicy i mają mi sprzedać po cenie ze strony. Jak zaczną kręcić, to może gdzieś u kogoś innego zamówię Syriusa, ale już nie HQ, bo nie chcę tego IR w rączce, tylko tego szarego z żółtymi kółkami (chyba SP).
    Aha - jeszcze np gadełem w EWorldzie, bo mają akurat tego HQ i u nich jest "darmowy odbiór), więc im mówię, że pójdę do nich do sklepu, kliknę z komórki na ich stronie , wezmę tego ze sklepu stacjonarnego i zapłacę - załatwimy sprawę w 10 minut.
    Ale u nich tak nie ma. Przetworzenie zamówienia internetowego trwa 3 dni od kliknięcia.
    Pozdrawiam serdecznie!

PS. B29 - napisz jak u Ciebie, czy kupiłeś

0
  • #17 23 Sie 2011 11:35
    staś pytalski
    Poziom 30  

gardener napisał:
    Witam, ja mogę polecić odkurzacz marki RoboJet (automatyczny). Świetnie radzi sobie na różnych nawierzchniach dodatkowo naprawdę solidnie zrobiony, nie widać znaków użytkowania. No i mop w zestawie, na panelach nie zostawia nawet śladu kurzu.

ollxd napisał:
    Polecam automatyczny odkurzacz firmy RoboJet. Kupiłam i jestem baaardzo zadowolona :) Wiadomo, że odkurzanie bywa uciążliwe (ból pleców itd), odkurzacz robi to za mnie, a ja w tym czasie mogę zająć się innymi pracami domowymi. Mam go już drugi rok i nie było żadnych awarii, dlatego uważam,że cena za niego jest w sam raz.

Aa... no i napewno świetnie odkurza schody i w aucie też mi odkurzy fotele i pod fotelami, a i kąciki pod sufitem też ładnie wymiecie i mój dywan typu shaggy też pewnie solidnie odkurzy ;)

apple_bee napisał:
    Przyznaje ze jak poczytałam opinie o tych dwoch odkurzaczach, to nalezy zalożyc że ich zywotność nie jest zbyt długa poza tym własnie martwie się że w związku z tym że sa takie małe to bardzo szybko bedą sie zapychac i słabo "ssać". w domu zostały jakies dwa stare odkurzacze własnie takiej wielkoście ale furrory przy sprzątaniu nie robia.
    czekam na dalsze jakies propozycje:) kwestia cenowa 200-300zl. bede wdzięczna za wszelkie propozycje dalsze

Nie wiem czego oczekujesz po sprzęcie za 200-300zł ? To nie nie te czasy, że sprzęt będzie działał 10 lat, jeszcze mi do głowy przychodzą modele samsunga serii sc 56XX, gdzie podstawowym jest 5610 - 1600 Watt, 5660 - 1800 Watt, lub 5667 - 1800 Watt ze szczotką do parkietu. Albo może philips fc 8615 lub ogólnie coś z serii fc 86XX.

0
  • #18 23 Sie 2011 14:15
    anthony5
    Poziom 10  

apple_bee
    za kasę, którą chcesz przeznaczyć na odkurzacz można kupić w necie (zaznaczam, że "prawdopodobnie można", bo netowe sklepy podają, że jest dostępny, ale jak już zamawiasz, to się okazuje, że go nie ma tylko gdzieś dopiero szukają - opisywałem sprawę powyżej) np. tego oliwkowego syriusa, a niewiele dokładając któregoś z jupiterów. Wprawdzie bez elektroszczoty, ale z tego co zrozumiałem, to masz raczej "twarde nawierzchnie", więc bez elektroszczoty mógłby być.
    Albo np cobrę. Nie wiem jak się ma TA obecna cobra do cobry, którą mam od huhu... ponad 10 lat i która sprzątała np. styropian z podwórka po ocieplaniu domu.
    Wiele przeżyła wprawdzie niewielkich ale jednak upadków, skoków przez progi, uderzeń o przeszkody itd.
    Pewnie obecnie produkowane odkurzacze tego nie wytrzymałyby. Ale jednak sądzę, że nie ma co kombinować, bo te obecne też będą "chodzić".
    Nie bardzo wiem czego można chcieć więcej od odkurzacza niż to, co dają te modele. Pewnie, że zawsze można powiedzieć, że mogłyby być cichsze, lżejsze, mocniejsze etc etc... Mogłyby być lepsze za te 300;-)

Masz raptem 50m2, więc wymienione starczą spokojnie. Nic lepszego nie wymyślisz-tak uważam;-)

Pozdr!

0
  • #19 25 Sie 2011 13:10
    zonkkk
    Poziom 13  

witam,

ja też mam pytanie co do zakupu odkurzacza. Zamierzam zakupic nowy odkurzacz tak od ~290-350zł. Czy jest dzisiaj jakaś marka która oferuje dobrą jakość wykonania/żywotność czy nie ma reguły ? Zastanawiam się nad modelami poniżej ale nie wiem ktory z nich wybrać (do domu, nie blok).

Który polecacie ? Najbardziej podobał mi się ten Phillips i Electrolux ale w sumie to i Bosch przemknął mi przez myśl chociaz strasznie głośny.

Philips FC 9071
    Electrolux ErgoSpace ZE320
    Philips FC 8144 Easy Life
    Rowenta RO 3463
    Bosch BSGL 32015

Jeszcze jedno brać z workiem czy bez worka. Który w takim razie lepszy ?

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

żeby nie było kryptoreklamy:

http://img28.imageshack.us/img28/4485/philu.png
    http://img831.imageshack.us/img831/5492/ze330.png
    http://img109.imageshack.us/img109/7920/philbe3zw.png
    http://img840.imageshack.us/img840/2386/bosha.png
    http://img15.imageshack.us/img15/4558/ze320.png

0
  • #20 25 Sie 2011 13:45
    staś pytalski
    Poziom 30  

Ja jestem zwolennikiem odkurzaczy workowych. Worek jaki by nie był zawsze będzie barierą dla kurzu. W pojemnik coś wpadnie to hałasuje. No chyba, że masz małe dzieci, albo hobby gdzie gubisz jakieś ważne elementy i drobiazgi, to na pewno będzie łatwiej wyciągnąć a pojemnika. A jak jesteś alergikiem, to gdzie chcesz wysypywać ten kurz co wciągnąłeś ? Co do Rowenty, to najmniejszy z tych wszystkich odkurzaczy. Nie jest cichy, ale zaletą odkurzacza bezworkowego jest to, że nie kupujesz worków, czyli nie ponosisz kosztów. Ale należy pamiętać o czyszczeniu i wymianie filtrów. Co do pozostałych Electroluxy z linii Ergospace różnią się tylko mocą i ssawkami, w żadnym z nich nie widzę ssawki czy szczotki dedykowanej pod parkiet. Jeżeli masz duży dom to ogarniesz piętro z jednego gniazdka. Z uwagi na dużą powierzchnię, decydowałbym się na model o wyższej mocy. Długi wąż mimo, że jest z tworzywa jest solidniejszy jak w Philipsie, bardziej elastyczny. Jak pamiętam, te modele były robione na Węgrzech. Kłopotem może być przechowywanie, bo jak wspomniałem wąż jest długi ok 3m. Worki dostępne, bo są takie same jak do Philipsa - S-BAG. Ssawka magneto czy jak ona się tam nazywa w Electroluxie jak kiedyś sprawdzałem, prowadzi się lekko, co dla niektórych może dawać odczucie, że odkurzacz nie ciągnie. Co do Philipsa 9071, to moc jest konkretna, jeżeli jest ssawka triactive to przylega solidnie. Wadą jej jest wg mnie to, że kółko prowadzące jest plastikowe, czyli na parkiecie, twardej powierzchni może powodować hałas lub rysy. Modele te były produkowane w Polsce. Wąż w moim przekonaniu mniej elastyczny i trwały jak w Electroluxie. W Philipsie, można włożyć zapach przy wylocie (zamiast do worka) i jest trochę cichszy jak Electrolux. Electrolux i Philips to moi faworyci. Nie odnoszę się do Philipsa Eco, bo nie miałem możliwości testowania ani na półce u siebie też nie miałem. Jedyne co mogę powiedzieć o wersjach Eco to trochę przereklamowane np moc: 1400Watt=2000Watt. Bosch nie jest ciężki, ale jest hałaśliwy moc mocą ale hałas większy jak ta moc. Jakoś mnie nie przekonuje jego wykonanie, niby robiony w Niemczech ale jakoś nie skusiłbym się. Sprawdź jak z dostępnością worków do Boscha u Ciebie, ten model ma worki typ G.

0
  • #21 26 Sie 2011 13:48
    zonkkk
    Poziom 13  

@staś pytalski
    dzieki za konkrety. Rozumię z tego co napisałeś że z tych modeli które zamieścilem to polecasz mi ten model: Kliknij mnie Mam rację ?

0
  • #22 26 Sie 2011 23:22
    staś pytalski
    Poziom 30  

Tak, z tych co wybrałeś bym wybrał ten model electroluxa.

0
  • #23 27 Sie 2011 15:58
    uaciata_kroofka
    Poziom 9  

Czy można prosić o podobne tabelki jak w poście #1322 dla Zelmera Meteor 2 i Odyssey? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

0
  • #24 27 Sie 2011 16:09
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

uaciata_kroofka napisał:
    Czy można prosić o podobne tabelki jak w poście #1322 dla Zelmera Meteor 2 i Odyssey? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Meteor 2 - typ 400,
    Odyssey - typ 450,
    Explorer - typ 1100,
    Cobra 2 - typ 2500.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2011?

0
  • #25 27 Sie 2011 17:11
    uaciata_kroofka
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za tabelki.

W jednym ze sklepów znalazłem Meteory 2 z oznaczeniem 400.0.P02EP i EK. W tabelce akurat tego nie ma. Czy to jakaś nowsza wersja tego odkurzacza z silnikiem 308.3 czy raczej pomyłka sklepu?

Czym oprócz mocy różnią się 308.29 i 308.3?

0
  • #26 27 Sie 2011 23:21
    staś pytalski
    Poziom 30  

Pod względem wyposażenia, ek to model bardzie podstawowy występujący w kolorze niebieskim, ep to tzw parkiet line gdzie masz oprócz dużej ssawkoszczotki uniwersalnej, drugą szeroką szczotkę z włosa miękkiego do parkietu. Szczotki można zobaczyć na stronie producenta. Kod o którym mowa w tabelkach trzeba odczytać z tabliczki znamionowej po podniesieniu odkurzacza do góry kołami.

0
  • #27 27 Sie 2011 23:47
    uaciata_kroofka
    Poziom 9  

Wiem, wiem, widziałem te tabliczki znamionowe, ale dopóki nie miałem tych tabelek to za bardzo nie wnikałem jakie mogą być inne różnice oprócz wyposażenia.

Większość sklepów z tego co zauważyłem to podaje tylko te EP, EK, ST, (czyli info o samym wyposażeniu).

Na stronie zelmera jest z resztą podobnie, bez info o silniku, gnieździe na elektroszczotkę, miękkim starcie, itp.

Zdecydowałem jednak o zakupie Oddysey'a ST, a nie Meteora 2.

0
  • #28 28 Sie 2011 00:51
    staś pytalski
    Poziom 30  

Łagodny start mają odkurzacze z elektroniczną regulacją mocy. Co do wyposażenia w gniazdo elektroszczotki jest na stronie, tam gdzie jest możliwość jej zastosowania jest to podane w specyfikacji, tam gdzie nie ma gniazda w opisie nie ma wzmianki. Co do zastosowanych agregatów, to nie wiem od czego zależy jaki gdzie wstawią...

0
  • #29 28 Sie 2011 02:12
    uaciata_kroofka
    Poziom 9  

staś pytalski napisał:
    Łagodny start mają odkurzacze z elektroniczną regulacją mocy.

Według strony zelmera Oddysey ma elektroniczną regulację mocy ssania, natomiast w tabelkach stoi: 05 - regulacja mocy bez miękkiego startu, z gniazdkiem elektroszczotki...

WTF?? O jaką regulację mocy tu chodzi? Że użyszkodnik może sobie suwaczkiem ustawić na obudowie, czy o coś innego?

I co to jest w końcu ten miękki/łagodny start? Że silnik po włączeniu wolniej wchodzi na obroty zamiast od razu kopa na całego?

0
  • #30 28 Sie 2011 02:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

uaciata_kroofka napisał:

I co to jest w końcu ten miękki/łagodny start? Że silnik po włączeniu wolniej wchodzi na obroty zamiast od razu kopa na całego?

Załóżmy, że regulator masz na MAX i włączasz odkurzacz:
    - odkurzacz, który ma elektronikę z łagodnym startem. Powoli zwiększa obroty silnika, przez co nie ma takiego uderzenia prądowego).
    - odkurzacz z elektroniką bez łagodnego startu od razu po włączeniu ma pełne obroty. Duże uderzenie prądowe (widać często, że światło przygasa).

uaciata_kroofka napisał:

Według strony zelmera Oddysey ma elektroniczną regulację mocy ssania, natomiast w tabelkach stoi: 05 - regulacja mocy bez miękkiego startu, z gniazdkiem elektroszczotki...

To prosty odkurzacz - podobnie jak Meteor 2 (klasyczny ze średniej półki). Posiada tylko typowy suwak do ręcznej regulacji mocy ssania. Np model 450.0 ma regulację mocy ssania, ale już model 450.5 tej regulacji nie posiada.

0