Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

parafka 14 Lip 2010 11:52 8637 442
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    W takim razie electrolux odpada i tak nie byłam przekonana co do tej firmy. Osobiście wolałabym philipsa. Wydaje mi się, że bedzie dłużej słuzył niz zelmer i, że jest to lepsza marka. Jednak cena worków i części też jest istotna. Z zelmerów w grę wchodzi tylko Jupiter ze względu na moc, podobno pozostałe np. syrius mają częste awarie. W dalszym ciągu jestem w kropce:/

P.s czy można jakoś sprawdzić czy dany model odkurzacza nie był składany w chinach? jest może gdzies umieszczony jakiś symbol, który o tym mówi?
  • Osprzęt kablowy
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelira
    Poziom 16  
    Odkurzacza Miele nie używałem ale znając firmę to będzie produkt najwyższej klasy.
    Wydaje mi się że masz problem z głowy. Miele albo Dyson.
    Ja bym był za Dysonem np. DC29 base i tu problem worków i filtra masz z głowy no i 5 lat gwar.
    Chociaż z gwarancji w przypadku Miele i Dysona się nie korzysta (raczej nie).
    Tu masz ceneo dyson dc29
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    Zaskoczyłeś mnie z tym philipsem na chinskich częściach :/ syriusa odpuszcze ze względu na tą wadliwą serie, zostaje mi jupiter. Troche dużą podajesz kwotę ja spotkałam się z niższą ceną, właściwie dla mnie odkurzacz nie musi posiadac tych dodatkowych bajerów, wystarczy mocny silnik zeby się nie przegrzał no i dobra siła ssania. Oczywiście Miele jest najlepszy tylko te ceny...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Wybierając odkurzacz Zelmera, trzeba zwrócić uwagę na dokładny typ, bo od tego zależy jego moc oraz jak duże podciśnienie ma. Dla modeli 2500 (Orion Max), 4000 (Jupiter) 5000 (Solaris ) 5500 (Solaris Twix) trzeba wybierać wersję w wykonaniu .*.M*** (np 4000.0.M35S). W innych wersjach moc jak i podciśnienie są niższe.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?
    KlinikaAGD
    Poziom 13  
    Witam, osobiście używam i gorąco polecam odkurzacze firmy Nilfisk. Zarówno Nilfisk Advancem, jak i te do użytku domowego. Sam używam odkurzacze Nilsifk Compact i jestem bardzo zadowolony. Mała zwarta konnstrukcja, sprytne schowki, duża moc, zero usterek od ponad 3 lat, ale przede wszystkich jest cichutki. Dzięki sprytnemu uchwytowi można go łatwo zawiesić na ścianie np. w garderobie
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    Gdzie jest podany ten typ: .*.M*** na pudełku, odkurzaczu, w instrukcji? Prawdopodobnie sprzedawca mi nie powie, tylko bedzie zapewniac,że ten model to napewno taki jakiego szukam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    Ruszyłam dzisiaj po zakup Jupitera :) W Euro AGD akurat go nie było, ale sprzedwaca zaproponował, że sprowadzi mi go na zamówienie. Do wyboru mam 2 modele: 4000.0 HT o mocy 2100W oraz 4000.0 HP o mocy 2000W. Chyba zdecyduję sie na HT. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia wersji .*.M***, bo zostanie on sprowadzony juz po zapłaceniu i raczej nie będę mogła już go odmówić. Zastanawiam się czy przy tak dużej mocy rzeczywiście różnica w podciśnieniu będzie znaczna?
  • Osprzęt kablowy
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    Też mi sie nie za bardzo podoba kupowanie czegoś w ciemno, tym bardziej, że muszę od razu zapłacić całość. Problem jest w tym, że w sklepach w moim mieście tego modelu zelmera nie było. Pozostaje mi jedynie spróbowac zamówic go w innym sklepie.
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Zelmer 4000 HT a HQ różnią się tylko wyposażeniem. Jeden ma elektroszczotkę, drugi turboszczotkę. I powinien to być typ 4000.M.xxx.
    Moc 2100w Moc maksymalna, średnia to 1800W.
    Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

Odkurzacz Zelmer 4000.SP, to prawdopodobnie 4000.K.xxx. Dlaczego droższy od pozostałych 4000 to nie wiem.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Radziok
    Poziom 12  
    Chciałbym jeszcze zauważyć, że słaba siła ssania nie musi być winą silnika. Wiele, bardzo wiele osób wymienia worek/opróżnia zbiornik z myślą, że to wszystko. A wcale tak nie jest! Należy regularnie wymieniać wszystkie filtry. Wylotowy też. Jak zatkamy wylot odkurzacza, to odkurzacz nie będzie ssał, ponieważ nie ma przepływu powietrza. :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pytajnik1
    Poziom 9  
    Będę próbowała zamówić w innym sklepie z opcją płatne przy odbiorze. Mam nadzieję, że jeżeli zamówię Jupitera HT, to będzie to typ 4000.M.xxx.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Gość12
    Poziom 10  
    Co myslicie o odkurzaczu Cobra Silent II ( zamierzam kupic) wytrzyma jakiś czas? Jak z workami słyszałam, że są drogie? Czy można spróbowac zastapić je workiem płóciennym wielokrotnego użytku, czy lepiej ( dla odkurzacza, nie portfela :D ) sie w to nie bawic?
    ~wac
    Poziom 20  
    5 worków papierowych kosztuje około 5 zł więc to chyba nie drogo.Worki płócienne to nic dobrego.Im starszy to tym więcej się z niego kurzy , a papierowy worek jest zawsze czysty i nowy
    Gość12
    Poziom 10  
    racja płócienny odpada :D. a sam model odkurzacza Cobra II czy wart jest zakupu?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Gość12
    Poziom 10  
    Nie syrius nie, raczej cobra ewentualnie oddyseya ( ten jednak sie podobno przewraca przy przesuwaniu) Jupiter tez jest ok, ale za drogi. Cobra II wydaje mi sie najodpowiedniejsza

Dodano po 1 [minuty]:

No własnie worki tez pasuja ze wczesniejszych modeli :?:
    Radziok
    Poziom 12  
    Ja proponuję zamiast worków papierowych używać nowych SafBagów. Różnica jest piorunująca. Papierowe worki raz dwa się zapychają.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Dorota016
    Poziom 2  
    A ja sama nie wiem co chcę kupić :D
    znaczy wiem , chcę odkurzacz bezworkowy z filtrami do prania oraz szczotkami które odkurzą panel podłogowy -
    a nie tylko piasek rozdmuchają na boki jak w przypadku mojej szczotki elektrycznej :cry:
    najbardziej zależy mi właśnie na szczotce i dobrym ssaniu odkurzacza
    Kto mógłby coś polecić Będę wdzięczna
    Aqua-rain
    Poziom 1  
    Witaj.

Jeżeli potrzebujesz dobry odkurzacz to tylko wodny typu rainbow.

Są nowe odkurzacze w cenach do 10 tyś jednak możesz również kupić używanego do 1000 zł po serwisie

najlepszą alternatywą jest Roboclen http://roboclean.pl/ cenowo bedzie tanszy jak Rainbow a bardzo dobry jeżeli chciała byś zobaczyć takie urządzenie a mieszkasz gdzieś w małopolsce to zadzwoń 600-473-745

jest jesczze nowy odkurzacz Roomba :) ale to juz inne bajery

Poydrawiam Marcin
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Dorota016
    Poziom 2  
    Fakt drogi odkurzacz odpada Najlepiej żeby był nasz polski bo nie ma problemu z serwisem I wodnego nie chcę bo dywanów nie mam A cena to najlepiej do 600 zł
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto