Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

parafka 01 Wrz 2010 18:37 5412 442
  • #241 01 Wrz 2010 18:37
    Radziok
    Poziom 11  

anabilis90 napisał:
    a ja polecam Zelmer 450.OSP czyli taki http://www.promoceny.pl/detail/zelmer-odkurzacz-450-osp-45099/ czyści nie tylko dywany, ale też parkiety, więc do mojego domu jest idealny. Kosztuje 330 zł w rtv euro agd

A ja uważam, że jeżeli już ten użytkownik wziąłby Odyssey,to raczej 450.0 ST, bo sama parkietówka mu się nie przyda przy dywanach.

• #242 05 Wrz 2010 20:17
    piokrza
    Poziom 27  

Ja mam Cobra II Silent 2500EK niebieski. Kupiona w dość niskiej cenie na allegro (250zł z przesyłką). Okazało się że ma nadłamane tylne koła. Na razie się jednak trzymają. Worek bardzo duży - 4.5l, typu SAFBAG zmieniany po pół roku (jego wadą jest to że przepuszcza włosy, dlatego następne kupię papierowe). Ma podstawowe wyposażenie: nie ma tu szczotki do parkietu czy turboszczotki/elektroszczotki (którą zresztą miałem wcześniej i odsprzedałem gdyż zniszczyła mi dywany :( ) ani filtra HEPA. Można je jednak dokupić. Mi jednak to wyposażenie odpowiada. Jest też możliwość zastosowania elektroszczotki. Moc taka średnia raczej - 1600W. Jest bardzo cichy (70dB) i wylatujące powietrze jest raczej czyste. Przynajmniej nie czuję w nozdrzach kurzu tak jak to miało miejsce przy odkurzaniu starym odkurzaczem marki Clatronic. Zasługą jest tu filtr wylotowy ACF z uszczelką. Niektóre z odkurzaczy Zelmera jej nie mają i powietrze może przelecieć poza nim. Zastanawiam się tylko dlaczego Zelmer wycofał ten model jak i ten "wyższy" od niego czerwony oraz "niższy" zielony a zostawił tylko ten "najwyższy" żółty, który na dodatek nie ma gniazda do podłączenia elektroszczotki które to niektórym użytkownikom mogłoby się pewnie przydać.

• #243 06 Wrz 2010 19:03
    staś pytalski
    Poziom 29  

piokrza napisał:
    (...)Zastanawiam się tylko dlaczego Zelmer wycofał ten model jak i ten "wyższy" od niego czerwony oraz "niższy" zielony a zostawił tylko ten "najwyższy" żółty, który na dodatek nie ma gniazda do podłączenia elektroszczotki które to niektórym użytkownikom mogłoby się pewnie przydać.

Cobra II to rozwinięcie modelu, a właściwie zmiana nazwy modelu. Wcześniej Cobra II występowała jako Orion Max.
    Oriony były zielone, czerwone i niebieskie. Cobry są żółte bordowe i niebieskie.
    W żółtym modelu nie ma wyjścia na elektroszczotkę, bo ten model w standardzie ma turboszczotkę (trochę to dziwne ale tam gdzie jest turbo nie ma możliwości zastosowania elektroszczotki). Moim zdaniem Zelmer zapewne zrezygnował z Corby, bo nie podbiła ciszą rynku (electroluxy pierwszej serii były cichsze). Poza tym Syrius, który był wcześniej Orionem, a także Odyssey są modelami które plasują się w podobnym przedziale cenowym, za to są mniejsze i wcale nie takie głośne.

• #244 06 Wrz 2010 19:13
    Usunięty
  • #245 06 Wrz 2010 19:28
    staś pytalski
    Poziom 29  

To prawda, że aktualnie sprzedawana Cobra II ma oznaczenie EK, nie ma turboszczotki, ale w aktualnie produkowanym Jupiterze ST nie ma wejścia na elektroszczotkę, ale jest turbo. Podobnie było kiedyś z Meteorem 2, kiedy model pistacjowy miał turbo i nie miał gniazda na elektro. Teraz już nie ma Meteora 2 z turbo. Nie mniej polityka wyposażenia w gniazdo elektroszczotki wygląda podobnie jak ze ssawko-szczotka z separatorem drobnych przedmiotów. Nigdy nie wiadomo co będzie w kartonie ;).

• #246 06 Wrz 2010 20:07
    Usunięty
  • #247 09 Wrz 2010 13:03
    Teodor45
    Poziom 2  

Witam!
    poszukuję dobrego odkurzacza i zastanawiam się nad Philips Jewel FC9071/01 .
    Czy ktoś ma taki sprzęt i czy warto go kupić?
    Pozdrawiam

• #249 09 Wrz 2010 17:50
    Usunięty
  • #250 09 Wrz 2010 21:23
    polkos
    Poziom 17  

Jest kilka fajnych propozycji , ogólnie odradzam kupowanie odkurzaczy bezworkowych (opieram się na opiniach klientów) , oczywiście mówimy tu o przedziale do 600zł , powyżej można polecić Dysona - chociaż moim skromnym zdaniem jest nieco przereklamowany .
    Z workowców można polecić Zelmera 1600, 4000, 400, także średnia półka i wyżej . Są raczej niezawodne a nekają je najczęściej usterki osprzętu , np. nietrzymająca blokada rury teleskopowej (nie obejmuje gwarancja , wypadające szczotki z w/w rury) , 4 letnia gwarancja. Następnie można polecić Philipsa , Electrolux, z tańszych nieźle wypada Amica (polska z nazwy ) , Samsung, Zelmer ELF.

Pozdrawiam

• #251 10 Wrz 2010 08:30
    massiwo
    Poziom 10  

witam

przestudiowalem temat i polecacie odkurzacz:

ZELMER COBRA II 2500.0

jednakze w internetowych sklepach ceny sie roznia, poniewaz na koncu widnieje napis:

ST, SP lub EK, o co chodzi?

Potrzebny mi cichy, zgrabny i dobry odkurzacz do mieszkania - glownie plytki i panele ;)

• #252 10 Wrz 2010 11:09
    JohnnyBlaze
    Poziom 14  

massiwo napisał:
    jednakze w internetowych sklepach ceny sie roznia, poniewaz na koncu widnieje napis:

ST, SP lub EK, o co chodzi?

ST-posiada tzw.turboszczotkę
    SP-posiada szczotkę z włosia (do parkietu,paneli)
    EK-bidaczek,posiada tylko standardowe końcówki,które czasami w zupełności wystarczą.

Zależy czego mamy więcej do odkurzania,no i czy mamy zwierzaki w domu.

• #253 10 Wrz 2010 16:17
    Usunięty
  • #254 10 Wrz 2010 19:50
    Teodor45
    Poziom 2  

Pozwolę sobie jeszcze raz zadać pytanie o odkurzacz Philips Jewel FC9071/01
    może ktoś miał z nim doczynienia. Liczę na pomoc.

• #255 10 Wrz 2010 20:32
    Usunięty
  • #256 12 Wrz 2010 12:05
    michalekk1
    Poziom 24  

Witam,
    zbieram się do zakupu odkurzacza: domek >120m2, pies, kot(dużo sierści), parkiet, płytki, dywany, panele. Czyli ogólnie wszystko chyba co da się wymyślić. Nie znam się na odkurzaczach, ale wiem, że należy podchodzić z dystansem do reklam producentów(na przykład nie wierzę, że woda w odkurzaczu nie będzie śmierdziała). Myślę, że 600zł to dobra kwota do wydania? Co polecacie?

• #257 12 Wrz 2010 12:58
    Usunięty
  • #258 12 Wrz 2010 13:17
    basstec
    Poziom 34  

Ja się dziwie dlaczego nikt nie poleca odkurzaczy electroluxa, jak wyżej pisałem sam kupiłem silencera 3930 i jest bardzo dobry. Firmę tą wybrałem bo miałem styczność z odkurzaczami tej marki i uważam, że są dobre. Starszy electrolux od mojego wysłużonego zelmera działa od niego lepiej, ciszej i ciągnie mocno. Mama ma w domu od 5 czy 6 lat i też jest bardzo zadowolona.

Nie rozumiem też tych elektroszczotek, pufy czy kanapę jak odkurzę przy max mocy to nie ma żadnych śladów sierści. Moc ssania 500w jest chyba nieużyteczna chyba, że ktoś ma przyklejony dywan do podłogi jakimś mocnym klejem bo mój electrolux z 350w mocą ssania podrywa dywan przyklejony na taśmę dwustronną.

• #259 12 Wrz 2010 13:22
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

xMarSx napisał:
    Co do wodnych - to woda z odkurzacza nie będzie śmierdziała podczas odkurzania ,pod warunkiem ,że po odkurzaniu zaraz ją wylejesz i umyjesz wszystkie części które miały kontakt z wodą.
    Z reguły te odkurzacze są słabsze od workowych (mniejsza siła ssania) ,ale niektóre całkiem dobrze ciągną ,jedynym minusem jest to że do takich odkurzaczy nie ma gniazdka elektroszczotki.

Są odkurzacze wodne, które maja elektroszczotkę. Stary już, ale dość popularny Rainbow jest odkurzaczem wodnym i posiada elektroszczotkę (być może nie wszystkie modele).

• #260 12 Wrz 2010 13:29
    Usunięty
  • #261 14 Wrz 2010 20:36
    Radziok
    Poziom 11  

basstec napisał:

Nie rozumiem też tych elektroszczotek, pufy czy kanapę jak odkurzę przy max mocy to nie ma żadnych śladów sierści. Moc ssania 500w jest chyba nieużyteczna chyba, że ktoś ma przyklejony dywan do podłogi jakimś mocnym klejem bo mój electrolux z 350w mocą ssania podrywa dywan przyklejony na taśmę dwustronną.

No własnie, nie rozumiesz. Kup raz odkurzacz z elektroszczotką, bądź turboszczotką, to naprawdę zobaczysz różnicę. ;)

Dodano po 5 [minuty]:

MARCIN.SLASK napisał:

Są odkurzacze wodne, które maja elektroszczotkę. Stary już, ale dość popularny Rainbow jest odkurzaczem wodnym i posiada elektroszczotkę (być może nie wszystkie modele).

Hola, hola! Nie taki stary! Najnowszy Rainbow E2 z dwustopniową regulacją mocy jest z 2008 roku. Rainbow nie zatrzymał się na D4. Gniazdo do elektroszczotki jest przy każdym Rainbow, od modelu D3.

• #262 15 Wrz 2010 05:11
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Radziok napisał:

MARCIN.SLASK napisał:

Hola, hola! Nie taki stary! Najnowszy Rainbow E2 z dwustopniową regulacją mocy jest z 2008 roku. Rainbow nie zatrzymał się na D4. Gniazdo do elektroszczotki jest przy każdym Rainbow, od modelu D3.

Jak nie stary jak D3 ma 30 lat... Chociaż wygląda na młodszego :)

• #263 15 Wrz 2010 15:13
    Radziok
    Poziom 11  

Fakt, ale przecież Rainbow na D3 się nie zaczął, ani nie zakończył ;)

• #264 17 Wrz 2010 11:12
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam

Szukam opinii o odkurzaczu automatycznym (Asus) AGAiT Eclean EC-01 , lub podobnym w możliwościach i cenie (powiedzmy do ok. 700zł).

Tutaj przykładowy link:
    http://www.ontech.pl/product-pol-57583-AGAiT-EC-01-Odkurzacz-samobiezny-czerwony-.html

A tu info z Elektrody:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7434021#7434021

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Odkurzaczami automatycznymi zaiteresowałem się ze 3 lata temu, przy okazji Lerrobotic RV10, który w ostatnim etapie wyprzedaży można było kupić za 300zł. Nie zdecydowałęm się jednak i trochę zapomniałem o temacie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=890181
    Zdaję sobie sprawę, że taki odkurzacz może stanowić jedynie uzupełnienie tradycyjnego - lub inaczej: sprzątanie automatyczne trzeba będzie od czasu do czasu porządnie uzupełnić odkurzaczem klasycznym. Jednak wydaje mi się, że w moim przypadku (mieszkanie "płaskie", bez wykładzin, itp.) powinien się sprawdzić.

• #265 22 Wrz 2010 12:04
    bartek g123
    Poziom 9  

xMarSx napisał:
    Ja mam Syriusa i to jest dobry odkurzacz!
    I piszcie sobie te teksty że niby "pracuję" dla Zelmera ,ale ja miałem już tyle odkurzaczy i swoje wiem

Ja nie pracuje dla Zelmera ale mam Syrius 1600.3 HT a teściową uraczyliśmy SP.
    Poza wyposażeniem, różnica pomiędzy modelami - grubość kabla zasilającego w moim cieniutki jak od lampki nocnej:D

Może komuś się przyda moja opinia po ponad roku użytkowania
    Zalety
    1. cichy
    2. ładna i trwała obudowa
    3. w miarę przystępna cena
    3. filtry szczotki itp.
    4. płynna regulacja siły ssania na korpusie i w rączce

Wady
    1. zacinające się zwijanie kabla (fabryczna wada zelmera w poprzednim zelmerze było to samo )
    2. zacinająca się blokada teleskopu rury (składa się)

ogólna ocen 4+ polecam

• #266 05 Paź 2010 17:55
    grze-gg
    Poziom 1  

Witam

przeczytałem kilka poprzednich stron i ciężko podjąć decyzję o zakupie
    mam więc pytanie; który z poniższych wydaje się wam najlepszy?
    ZELMER JUPITER 4000.0 HQ
    ZELMER 1600.3K14HT 1900 W
    ZELMER 1600.3 HQ SYRIUS
    ELECTROLUX ULTRA SILENCER ZUS 3930
    macie jakąś alternatywę do powyższych w podobnej cenie? może jakieś inne firmy poza Zelmerem i Elektroluxem? :)

• #267 05 Paź 2010 18:13
    Usunięty
  • #268 08 Paź 2010 20:46
    su
    Poziom 12  

to kto choć troche śledził temat .:D
    kupiłem .
    wybierałem z miesiąc ju miałem brać dysona alle ....za podpowiedzią jednego z piszących doszedłem do wniosku że gadzety kupie sobie a żonie kupiłem zelmera syrius .wersja bez elektro szczotki ( nie mam dywanów wiec mi nie potrzebna )
    w sklepach około 600 w necie dałem 390z przesyłką .
    co moge powiedzieć w pierwszy dzień użytkowania .
    okazało że spokojnie daje rade przy mniejszej mocy bo na full to sie drze oj oj .( syn stwierdził ( 6lat) że słychać go jak startujący samolot w radomiu ( air szow ) )
    reszta narazie pasi , za tą kase nawet mi sie podoba .pilot w rączce o dziwo okazał sie bardzo użyteczny,auto of przy odkładaniu rury też fajne .
    no dziś ju wysprzątane wiec jak sie bedzie sprawował podrzucę w terminie późniejszym .( a u mnie bezie miał przesrane :D )

• #269 11 Paź 2010 23:19
    keachtronic
    Poziom 1  

Witam,

jaki możecie polecić odkurzacz do 1200 zł? ma on służyć wyłącznie celom domowym - mam tu na myśli odkurzanie paneli i kafelków (brak dywanów) + czyszczenie tapicerki. Rozumiem, że w przypadku braku dywanów kupowanie odkurzacza 'na mokro' mija się z celem? Z góry dziękuje za odpowiedź.

pzdr

• #270 12 Paź 2010 20:27
    Radziok
    Poziom 11  

keachtronic napisał:
    Witam,

jaki możecie polecić odkurzacz do 1200 zł? ma on służyć wyłącznie celom domowym - mam tu na myśli odkurzanie paneli i kafelków (brak dywanów) + czyszczenie tapicerki. Rozumiem, że w przypadku braku dywanów kupowanie odkurzacza 'na mokro' mija się z celem? Z góry dziękuje za odpowiedź.

pzdr

Co rozumiesz przez pojęcie "odkurzacz na mokro"?
    Te słynne odkurzacze 'na mokro i na sucho', to po prostu typowy odkurzacz warsztatowy do odkurzania suchych śmieci, z funkcją zbierania płynów.
    Tobie zapewne chodzi o odkurzacz wodny, bądź piorący (błagam, nie używajcie pojęcia "pralka do dywanów"...). I dlaczego mija się z celem? Odkurzacz wodny to naprawdę świetna rzecz. Jest moim zdaniem najbardzie uniwersalny, ponieważ nie musimy zmieniać żadnej konfiguracji, aby po zassaniu kurzu zassać wodę. A i odkurzacz piorący sprawdzi się przy praniu tapicerki czy myciu podłóg.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo