Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

parafka 12 Paź 2010 21:04 4299 442
  • #271 12 Paź 2010 21:04
    Usunięty
  • #272 13 Paź 2010 20:24
    Radziok
    Poziom 11  

xMarSx napisał:
    Tylko ,że po takim odkurzaniu zawsze trzeba myć wszystkie elementy mający kontakt z wodą i jeśli nie ma alergików to wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby.
    Kup coś z Miele z seri S5 - w końcu uważane za najlepsze.

No ale ile takie coś zajmuje? 10 minut? A przynajmniej mamy pewność, że nic z odkurzacza nie ucieknie, bo workowe, jak dobre by nie były, i tak niektóre cząsteczki przepuszczać będą. Wodne to odkurzacze nie tylko dla alergików.

• #273 13 Paź 2010 20:54
    Usunięty
  • #274 15 Paź 2010 22:10
    danielh
    Poziom 9  

Witam, jak kupiłem Philipsa FC6844 i jak narazie jest OK, na niektórych stronakch sprzedających pisze że można odkurzać na mokro. Pytanie więc do urzytkowników takowego, tzn. że trzeba mieć ten pojemnik biały z wodą i której szczotki używać, czy zalać dolną część wodą i niech bród poprostu spada do niej (wtedy bez tego pojemnika)? w instrukcji jest tylko że na sucho do worka, zbieranie płynów lub pranie? jak jest realizowana funkcja filtra wodnego?

• #275 15 Paź 2010 23:07
    Radziok
    Poziom 11  

PRZYPOMINAM: Odkurzanie na mokro, to nie filtr wodny! To oznacza, że można zbierać wodę. Thriatlony nie mają filtra wodnego.

• #276 24 Paź 2010 12:03
    link2jack
    Poziom 18  

Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza BOSCH BSG L32500. Moc ssąca 300-2500W. Prosiłbym o jakieś opinie czy warto wydawać 300zł czy to czasem nie jest jakis shit ?

• #277 16 Lis 2010 13:33
    Chiba
    Poziom 2  

Sam stoję przed dylematem co kupić więc po wnikliwej analizie postanowiłem się podzielić spostrzeżeniami.

Dylemat jest tego rodzaju: odkurzacz z filtrem wodnym czy suchy odkurzacz cyklonowy (raczej nie chcę się znowu pakować w workowe).

Za wodnymi odkurzaczami przemawia głównie możliwość prania dywanów, jednak do codziennego częstego stosowania są one wielce niepraktyczne. Dywany pierze się rzadko i funkcji tej raczej na co dzień się nie używa. A niepraktyczność tych odkurzaczy jest oczywista. Trzeba je po użyciu myć, suszyć itp. Więc samego odkurzania może być 5 min. a 15 min. trzeba stracić na w.w. czynności po odkurzaniu, bo nie da się go po prostu nieumytego wstawić do szafy. Myślę że szybko się to każdemu znudzi. Argument że są to odkurzacze które najskuteczniej filtrują również chyba nie jest trafiony. Odkurzacze suche z porządnymi filtrami (typu HEPA) są raczej nie gorsze pod tym względem.

Tak więc wybór mój pada na odkurzacz cyklonowy. Rozważałem Zelmera Solaris Twix, który może pracować z cyklonem jak i tradycyjnie na worki. Jednak technologia cyklonowa u Zelmera jak też chyba u innych producentów nie jest zbyt skuteczna i dużo pozostałości leci w filtr, który na dodatek jest jednorazowy (generuje to dodatkowe koszty w postaci częstej wymiany filtru HEPA). Jedynie słuszny wybór wydaje mi się w tym wypadku to coś z odkurzaczy Dyson (koniecznie z końcówką trzepiącą dywan). Na jego korzyść przemawia również to że filtr HEPA można umyć nie trzeba nic wymieniać. A najbardziej optymalne będzie kupienie do codziennego częstego stosowania Dyson'a a do prania dywanów zakup oddzielnego odkurzacza z funkcją prania (np. Karcher).

Pomijam tu bezsensowne Rainbow-y itp.. Chyba trzeba mieć coś nie tak z głową żeby dać za to 6000-7000zł. Jak napisałem wcześniej za ok. 2000zł można mieć praktycznego Dyson'a na co dzień i do okazyjnego prania drugi odkurzacz, np. coś Karcher'a. Chyba to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

• #278 16 Lis 2010 13:41
    Usunięty
  • #279 16 Lis 2010 14:04
    Chiba
    Poziom 2  

xMarSx napisał:
    Nie do końca się z tobą zgodzę.
    Odkurzacz wodny można dwojako rozumieć - taki ,który pierze dywany lub taki który ma filtr wodny - zamiast worka i on nie pierze dywanów. Jest to duża różnica, ale oba trzeba myć po odkurzaniu.
    Wg. mnie worki są bardziej higieniczne, niż bez workowe -0 worek wyciągasz ,zamykasz i wywalasz - z bez workowego zawsze się unosi kurz brzy opróżnianiu i nie wierzę ,że taki filtr po 5 latach będzie tak samo dobrze filtrował jak nowy ,czysty..

Doskonale rozumiem te rozróżnienie. Oczywiście że może być odkurzacz z filtrem wodnym który nie pierze ale to tym bardziej bez sensu. Z wszystkimi swoimi wadami nie ma funkcji prania. Raczej jak już odkurzacz ma filtr wodny to chyba również ma funkcję prania. Z kolei pewnie też są odkurzacze bez filtra wodnego które również piorą. Jednak problem z myciem i suszeniem tutaj znowu dochodzi.

Co do worków to owszem ale to generuje dodatkowe koszty i jak sobie policzysz ile Cię to kosztuje przez powiedzmy 10 lat to w przypadku cyklonowego odkurzacza nie kosztuje Cię to nic. Na dodatek jest bez sensu wyrzucać worek z odkurzacza do kosza w domu. Ja wyrzucam od razu do kosza na podwórku, tak więc problem unoszenia się kurzu przy tej operacji nie istnieje (Bynajmniej jeśli chodzi o Dyson-y, bo otwierasz pojemnik dopiero przy opróżnianiu). Filtr cyklonowy się nie zapycha z istoty swojego działania więc nie rozumiem co masz na myśli że z czasem nie będzie działał już tak dobrze. Poza tym raz od wielkiego dzwonu cyklon można dla pewności porządnie wymyć czy tam wydmuchać sprężarką np. A filtry HEPA od czasu do czasu umyć a nawet też od wielkiego dzwonu wymienić.

• #280 16 Lis 2010 20:28
    Usunięty
  • #281 17 Lis 2010 22:12
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Przy zakupie odkurzacza warto wziąć pod uwagę zapis warunków gwarancji.
    Znana i zachwalana marka tutaj ma zapis w gwarancji: "Na silnik elektryczny okres gwarancji wynosi 12 miesięcy lub do czasu naturalnego zużycia".
    Więc troszkę po roku czasu może nas kosztować wymiana silnika...

• #282 18 Lis 2010 19:10
    Usunięty
  • #283 18 Lis 2010 21:17
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

xMarSx napisał:
    Marcinie ,o który chodzi ci odkurzacz ? Czy masz na myśli Profi - bo tak tam jest, czy Dyson ?

Tak, chodzi o Profi. Nie są to tanie odkurzacze, a tylko rok gwarancji na silnik...

• #284 18 Lis 2010 21:31
    Usunięty
  • #285 19 Lis 2010 20:58
    Radziok
    Poziom 11  

Ekhm, pozwólcie że się udzielę - ludzie, ileż mam powtarzać? ZELMER TWIX TO NIE ODKURZACZ CYKLONOWY! Nie dajcie się złapać na to, nie każdy odkurzacz bezworkowy jest odkurzaczem cyklonowym. Podstawowa różnica to to, że zwykły odkurzacz bezworkowy ma filtr kartonowy który i tak się zapcha, tak samo jak worek. A w odkurzaczu cyklonowym (chociażby Dyson) występują tak duże siły (500 tys. raza większe od siły grawitacji), że mało co jest w stanie przedostać się w ogóle do pierwszego filtra HEPA. Ja sam zastanawiam się nad kupnem Dysona, ale jednak cena...

• #286 20 Lis 2010 11:04
    Chiba
    Poziom 2  

xMarSx napisał:
    Mam na myśli to ,że z czasem nie będzie już miał takich zdolności filtracyjnych jak w dzień zakupu i przez pierwszy okres używania - przecież każdy filtr trzeba wymieniać i udowodnione jest ,że czysty materiałowy filtruje lepiej od brudnego HEPA. Pomyśl sobie ile przez 10 lat w tym filtrze osiednie się zarazków ,bakterii itp. - i nie mów ,że jest tani w utrzymaniu bo wg. mnie te filtry należy okresowo wymieniać( przynajmniej raz w roku), a tanie nie są. Wiem ,wiem ,że Dyson mówi że 5 lat spokoju .. -ale czy to nie czasem chwyt marketingowy ?

Dyson będzie cały czas miał takie same zdolności filtrujące. Znów Cię nie rozumiem. Przecież filtr cyklonowy się nie zapycha a filtr HEPA na wylocie jest zmywalny w Dyson'ie.

• #287 20 Lis 2010 11:08
    Usunięty
  • #288 05 Gru 2010 17:17
    pietrek2010
    Poziom 2  

Witam,
    Jak w temacie szukam dobrego odkurzacza.
    Powinien być:
    -mocny(moc silnika powyżej 2000W i moc ssąca powyżej 300W)
    -bez workowy
    -i tak aby nie kosztował majątek
    Czekam na szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Pietrek:D

• #289 05 Gru 2010 18:58
    Usunięty
  • #290 05 Gru 2010 22:17
    Doominus
    Poziom 34  

Dysony są raczej najlepsze w swojej klasie.
    Właściwie to oni zaczęli produkcję tego typu odkurzaczy .
    Potrafią nawet odseparować dym tytoniowy.

Link

Cena za dobre modele jest konkretna...

Dodano po 6 [minuty]:

xMarSx napisał:

Rok gwarancji - jak to przeczytałem wywołało to na mnie duże zdziwienie.

Spoko rękojmia trwa z ustawy 2 lata :D

• #291 06 Gru 2010 20:40
    Usunięty
  • #293 07 Gru 2010 15:35
    Usunięty
  • #294 08 Gru 2010 21:06
    broncio
    Poziom 9  

Witam!

Padł mi właśnie mój Hoover Telios i muszę na biegu kupić nowy odkurzacz. Koszt naprawy tego "bardzo dobrego" odkurzacza to 260zł.
    Mam rozprowadzona instalację do odkurzacza centralnego, ale nie mam w tej chwili tyle kasy żeby zakupić jednostkę centralną.
    Mam domek jednorodzinny, powierzchnia do odkurzania to około 150 metrów. W tym kilka dywanów. Generalnie większość to panele, no i płytki w łazienkach i kuchni. Brak zwierzaków w domu.
    Budżet jaki mam na odkurzacz to max 700zł.
    Polecicie coś konkretnego co wytrzyma dłużej niż Hoover?

• #295 09 Gru 2010 21:15
    broncio
    Poziom 9  

To może spytam inaczej.
    Poczytałem i wybór padł na Zelmera. Teraz tylko pytanie, Solaris czy Syrius? Turbo czy elektroszczotka?
    Może ktoś jednak pomoże?

• #296 09 Gru 2010 22:57
    Usunięty
  • #297 10 Gru 2010 09:39
    broncio
    Poziom 9  

Dzięki.
    Rozumiem, że przy takiej powierzchni do odkurzania pewnie lepszy będzie Solaris, który dysponuje większą mocą niż Syrius.

• #298 27 Gru 2010 13:10
    vist
    Poziom 9  

Nie warto kupować odkurzaczy np. Elektroluxa, nawet jeśli są tańsze od Zelmera, bo filtry, części potem wyjdą znacznie drożej. Dysony mają najprostsze filtry HEPA. To znakomite odkurzacze, z wielokrotną cyrkulacją powietrza. Miele jest lepsze, ale w wersjach workowych. Jak ktoś używał bezworkowych, nie będzie chciał bawić się w worki.

Proponuję Solarisa Twix'a, to wersja, w której można używać worków, ale także odkurzać bezworkowo, ma bardzo wygodny plastikowy pojemnik. Pojemnik działa jak cyklon, wystarczy po odkurzaniu otworzyć pokrywkę i wysypać śmieci. Dostajesz 4 lata gwarancji. Dodatkowo warto wybrać wersję z elektroszczotką, zwłaszcza jak ktoś ma chodniki, dywany. Nic lepiej nie wyczesze włosów, pyłków, kurzu od elektroszczotki. Jedynie niespecjalnie wygodne jest przypinanie kabelków do rury, ale nagrodą są znakomite odkurzanie. Elektroszczotka ma 2 lata gwarancji. Odkurzacz ma filtr wlotowy HEPA 12 i wylotowy 13. Czyli to jedne z najlepszych HEPA, nie najtańsze wkładane do innych odkurzaczy.

• #299 28 Gru 2010 20:29
    marcik13
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Proszę o pomoc w wyborze odkurzacza bezworkowego w cenie ok 300zł. Wybrałem wstępnie model Zelmer Voyager Twix 01z014 ST ale proszę o ewentualne inne propozycje.
    Pozdrawiam

• #300 29 Gru 2010 01:53
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Doominus napisał:
    Dysony są raczej najlepsze w swojej klasie.
    Właściwie to oni zaczęli produkcję tego typu odkurzaczy .
    Potrafią nawet odseparować dym tytoniowy.

Link

Cena za dobre modele jest konkretna...

Tyle że cząsteczki dymu papierosowego zatrzyma już Hepa H13. Tak więc powyższy "bajer" można mieć już w odkurzaczu za powiedzmy 400 zł :D (pod warunkiem, że dany model będzie miał w miarę szczelną obudowę oraz szczelne mocowanie filtrów).

Radziok napisał:

[...]
    A w odkurzaczu cyklonowym (chociażby Dyson) występują tak duże siły (500 tys. raza większe od siły grawitacji), że mało co jest w stanie przedostać się w ogóle do pierwszego filtra HEPA. Ja sam zastanawiam się nad kupnem Dysona, ale jednak cena...

Marketing, w ogóle to już pierwsze zdanie z powyższego fragmentu sugeruje, że na rynku odkurzaczy istnieje tylko jeden jedyny słuszny wybór.
    W materiałach promujących odkurzacze tego producenta (Dyson) wszystko wygląda ładnie i pięknie, tylko w rzeczywistości, żadnych nadzwyczajnych efektów z tego nie ma. Emisja cząstek kurzu w przypadku tych odkurzaczy zwykle wcale nie jest mniejsza (tylko często nawet większa) niż w przypadku klasycznego rozwiązania - wielowarstwowy materiałowy worek (SafBag-i lub ich odpowiedniki) + Hepa H13 na wylocie czy Hepa H12 w pojemniku dla wersji cyklonowych* - i nie ma co tu się burzyć, dopóki nazwa nie będzie zarezerwowana przez danego producenta dla konkretnego rozwiązania (gdyby była, to od dawna sypałyby się pozwy ze strony Dysona) + na wylocie Hepa H13.

Z polskich jednostek, to Pro-test, a więc dawny świat konsumenta, wykonuje polskie przedruki zagranicznych testów, które uwzględniają tego typu podtesty (dostęp można wykupić przez net).

*W tych konkurencyjnych dla Dysona rozwiązaniach powietrze również wiruje, więc skojarzenie z cyklonem jest jak najbardziej na miejscu. I tak samo większość zanieczyszczeń musi osadzić się na ściankach pojemnika ponieważ w przeciwnym razie musiałbyś czyścić filtry praktycznie non-stop. Filtry jedynie doczyszczają powietrze zassane z centrum wiru (oczywiście one również są niezwykle ważne, ich zadaniem jest gromadzenie najdrobniejszych cząstek)... w odkurzaczach Dysona także one występują - jednak nie zawsze są wstanie konkurować z filtrami Hepa w wersji H12, H13 czy ich zestawami.

Nikt nie zabrania nikomu kupować Dysonów, ale wydaje mi się, że przed zakupem warto jest jednak ruszyć głową, chyba że ktoś ma kasy, jak lodu i jednocześnie lubi się chwalić sprzętem AGD przed znajomymi. :| Istotną kwestią jest też to, że w cenie Dysonów mamy odkurzacze Miele - Miele imho byłoby wtedy rozsądniejszym wyborem, ale wtedy też nie brałbym pierwszego z brzegu modelu.

Radziok napisał:

Ekhm, pozwólcie że się udzielę - ludzie, ileż mam powtarzać? ZELMER TWIX TO NIE ODKURZACZ CYKLONOWY! Nie dajcie się złapać na to, nie każdy odkurzacz bezworkowy jest odkurzaczem cyklonowym. Podstawowa różnica to to, że zwykły odkurzacz bezworkowy ma filtr kartonowy który i tak się zapcha, tak samo jak worek.[...]

Tak przy okazji... jeżeli już zaczynasz bezmyślnie spamować na temat Solarisów Twix Zelmera - w pojemniku znajduje się filtr Hepa H12. Natomiast wyjściowy strumień powietrza jest oczyszczany przez Hepa H13.
    Poza tym każdy filtr się wraz z upływem czasu "zapcha" (czy też zużyje - np. jeżeli mamy na myśli jonity) i nie ważne, jak się go nazwie. Inaczej nie byłby filtrem!

Kolejna sprawa - to jest odkurzacz cyklonowy (patrz wyżej), albo inaczej - występuje u niego możliwość pracy w tym trybie. Nie rób ludziom wody z mózgu.

------------
    Czas na część tzw. "ciekawostek przyrodniczych"

Radziok napisał:

[...] Ja sam kolekcjonuję odkurzacze (oczywiście nie Zelmery...). [...] Podobają mi się także nowe wentylatory (Dyson Air Multiplier) i suszarki do rąk (Airblade) Dysona. Inne niż wszystkie i działają lepiej.

Radziok napisał:

Ja przyznam szczerze - jestem wręcz fanem Dysona. Najlepsze w nich jest to, że praktycznie każda część jest inna, niż w pozostałych odkurzaczach. Każda część jest projektowana specjalnie dla Dysona.

Radziok napisał:

[...]
    Dysony nie są zrobione ze zwykłych plastików. Miałeś kiedyś go w ręce?

Takie zjawisko określa się mianem fanatyzmu.

część druga:

Radziok napisał:

[...] Mam porównanie, bo posiadam Vax Rapide Deluxe - carpet washer, ale strasznie głośny jest...

Radziok napisał:

Nie muszę. Kupiłem Kirby, Oni też produkują jedynie odkurzacze. Odkurzacz u dealera jest strasznie drogi, na Allegro można zapłacić mniej. Ale do rzeczy - odkurzacz naprawdę wart swojej ceny.

Radziok napisał:

Wyskakuję z Dysonem i Kirby, ponieważ sobie te odkurzacze chwalę.

i konfrontacja z:

Radziok napisał:

[...] Ja sam zastanawiam się nad kupnem Dysona, ale jednak cena...

Oj, mącisz w zeznaniach. Coś mi się wydaje, że mamy do czynienia z papierowym kolekcjonerem. Albo... patrząc całościowo - z dobrze kamuflującym się salonem sprzedaży Dysona. :|

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME