Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

parafka 02 Sty 2011 16:23 9162 442
    Radziok
    Poziom 12  
    Tak - 15 lat i salon Dysona ;)
    Co do ceny - miałem na myśli nowego Dysona. Dysony pod względem technologii są świetne.

Twoim zdaniem nie mogę jednocześnie wytykać wad i zalet? Mhm... chyba na tym się właśnie opiera ocena. Ale cóż, jeżeli tak uważasz zmieńmy nazwę serwisu Ceneo.pl na Mącenie.pl

Dziwni mnie jednak jedno. Czepiacie się strasznie jeżeli ktoś zaproponuje odkurzacz taki jak np. Dyson czy Electrolux, pomijając to, że praktycznie każdy zachwala tutaj 'jakże cudowne' Zelmery.

Racja, każdy filtr się zapycha. Aczkolwiek filtr przetrwa dłużej, jeżeli powietrze trafiające do niego będzie mniej zanieczyszczone. Nie uważasz?

Proponuję rozłożenie na części pierwsze systemu filtrującego w Zelmerze Solaris Twix i porównanie z systemem cyklonowym w Dysonie.

Być może to zachwalanie Dysona wygladało jak przejaw fanatyzmu, ale ja sądze że to raczej obrona dobrego imienia Dysona w temacie, gdzie głównie faworyzowane są Zelmery :D
    Kosiarz*
    Poziom 14  
    Radziok napisał:
    Tak - 15 lat i salon Dysona ;)
    Co do ceny - miałem na myśli nowego Dysona. Dysony pod względem technologii są świetne.
    Twoim zdaniem nie mogę jednocześnie wytykać wad i zalet? Mhm... chyba na tym się właśnie opiera ocena. Ale cóż, jeżeli tak uważasz zmieńmy nazwę serwisu Ceneo.pl na Mącenie.pl

Problem jest właśnie w tym, że praktycznie nic o nich nie piszesz. :D
    Cytat:

Dziwni mnie jednak jedno. Czepiacie się strasznie jeżeli ktoś zaproponuje odkurzacz taki jak np. Dyson czy Electrolux, pomijając to, że praktycznie każdy zachwala tutaj 'jakże cudowne' Zelmery.
    Racja, każdy filtr się zapycha. Aczkolwiek filtr przetrwa dłużej, jeżeli powietrze trafiające do niego będzie mniej zanieczyszczone. Nie uważasz?
    Proponuję rozłożenie na części pierwsze systemu filtrującego w Zelmerze Solaris Twix i porównanie z systemem cyklonowym w Dysonie.
    Być może to zachwalanie Dysona wygladało jak przejaw fanatyzmu, ale ja sądze że to raczej obrona dobrego imienia Dysona w temacie, gdzie głównie faworyzowane są Zelmery :D

Raptem napisałem kilka zdań na temat Zelmera, które na dodatek prostowały nieprawdziwe dane... i od razu jestem posądzony o faworyzowanie.

Osobiście, to nie dziwię się za bardzo temu, że duża grupa osób o nich pisze, ponieważ wiele modeli ma dobry lub bardzo dobry stosunek możliwości:ceny oraz zazwyczaj dłuższą od produktów konkurencji gwarancję. Na ilość punktów serwisowych, również nie ma co narzekać - jest ich wiele. Materiały eksploatacyjne także są zwykle tańsze - wystarczy porównać np. ceny filtrów. Pewna część osób zwraca też uwagę na to, czy zakupowany przez nich sprzęt nie jest przypadkiem typową jednorazówką - czyt. czy w razie awarii po upływie gwarancji da się coś zrobić, oprócz zakupu nowego odkurzacza.

Jeżeli konkurencja tak dopracuje swoje produkty, że będą miały optymalniejszy stosunek ceny do możliwości, to z pewnością najwięcej wypowiedzi będzie właśnie na temat ich produktów.

A co do np. tematu Electroluksów (i nie tylko) - mimo iż mają wiele bardzo dobrych modeli, to nie dziwię się, że pewna część osób podchodzi do nich z rezerwą - może tu chodzić np. o koszty napraw po upływie gwarancji. Z tego co pamiętam, to dla przykładu - legendą stał się kabel do pewnego modelu ich suszarki, który kosztował około 100 zł, natomiast rzeczywistości był wart... kilka złotych. Sam mimo wszystko nie mam oporów przy zakupie produktów marki Electrolux, o ile uważam, że dany produkt od nich mi odpowiada.

Kolejna sprawa - nie każdego jest też stać, aby wydać krocie na odkurzacz, a to także przekłada się na częstotliwość występowania topików czy postów na temat najdroższych modeli.

-------

Wracając jeszcze do tej rzekomo rewelacyjnej skuteczności w zatrzymywaniu kurzu przez odkurzacze Dyson:

1. Test z roku 2010:

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

2. Test z roku 2009:

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009? Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

*1600 Syrius - patrząc na miniaturę, to brała tam udział wersja SP (standardowo na wylocie powietrza jest filtr Hepa H11, H13 ma z kolei na pewno wersja HQ).

-----

Jednym słowem - aby kupić odkurzacz bardzo skutecznie zbierający i zatrzymujący kurz, wcale nie trzeba wydawać na ten cel "taczki" pieniędzy. Natomiast najdroższe rozwiązania - wcale nie muszą być najskuteczniejsze - jak zresztą widać.

wracając jeszcze do cytatu:
    Cytat:

[...]Nie dajcie się złapać na to, nie każdy odkurzacz bezworkowy jest odkurzaczem cyklonowym. Podstawowa różnica to to, że zwykły odkurzacz bezworkowy ma filtr kartonowy który i tak się zapcha, tak samo jak worek.

W teście z roku 2010 Dyson DC22 AP, DC29 AP otrzymał zaledwie ocenę dostateczną w badaniu wpływu zapełnienia worka/pojemnika na kurz na zbieranie kurzu. Natomiast Dyson DC26 A otrzymał w powyższym badaniu najgorszą ocenę ze wszystkich testowanych modeli - mierną. Tak więc ich kolejna mityczna zaleta (o rzekomym braku wpływu stopnia zapełnienia pojemnika na zbieranie kurzu) upadła. Prawie wszystkie odkurzacze workowe otrzymały ocenę bdb (podobnie jak w testach w roku 2009). Zabłyszczał na tym polu też bezworkowy Philips.

Cytat:

Być może to zachwalanie Dysona wygladało jak przejaw fanatyzmu, ale ja sądze że to raczej obrona dobrego imienia Dysona...

Zrozumiałbym takie działanie, gdybyś napisał to w obronie niektórych modeli Philipsa, Electrolux'a, Boscha czy Miele, ale w przypadku Dysona, to nie ma do tego podstaw. Zaletą Dysonów może być długa gwarancja, ale przy ich cenie, to i tak ten argument traci na wartości.

*Dostęp do testów, jak i ich wyników jest płatny - musiałem za nie zapłacić. Jeżeli ktoś chce przeczytać pełne wersje, to należy ich kupić (strona pro-test.pl).
    Michaelen
    Poziom 11  
    Mam Dysona 32 z turboszczotką,
    3 M-CE. To na tyle długo by móc ocenić jego obsługę.

Z pewnością nie kupiłbym po raz drugi. Nie tylko ze względu na cenę. Przede wszystkim jest głośny, wręcz bardzo głośny. Do tego stopnia, że żona zostawiła starego Philipsa workowego - ponad 15 lat, by Dysona uzywać tylko przy generalnym sprzątaniu ( raz w tygodniu)
    Co do ergonomii rozładowywania śmieci to w teorii wygląda to pięknie, ale w rzeczywistości muszę wynosić główny element do śmietnika, bo tam mam wystarczająco pojemny worek by wysypując śmieci się nie zakurzyć siebie. Kubełek na śmieci mam przeciętnie mały i do torby z niego Dyson nie wchodzi.
    W sumie może nawet mniej się kurzyłem przy nieprzeładowanym papierowym worku. Tu remis.
    Siłą wciągania i regulacje rzeczywiście spełniają swoje zadanie. Ale już pojemność zbiornika na kurz jest mała. Mam wrażenie, że po przekroczeniu kreski max odkurzacz zacząłby tracić swoją moc. Tak jak workowce. Na dodatek boję się, że zbierając np potłuczone szkło uszkodzę plastykowe elementy.
    Bardzo dobrze spisuje się turboszczotka. Elektryczna pewnie byłaby jeszcze lepsza, ale to dodatkowe pieniądze i dodatkowe elementy do zepsucia.
    Z drobnych rzeczy:
    Wizualnie przezroczysty "pojemnik" na śmieci, nimi wypełniony, nie wygląda najestetycznej.
    "Tłów" odkurzacza jest krótki i ciągnąc go, kabel, który rozwija się nie centralnie (jak chyba we wszystkich odkurzaczach), wprawia odkurzacz w ruch obrotowy. Ze względu na ową krótkość tłowia Dyson kręci się bardziej niż inne.

Napiszę raz jeszcze. Ja już Dysona kupiłem. Dałem im zarobić. Jak na cenę jestem nim rozczarowany, ale to nie jest zły sprzęt. Ale nie tak rewelacyjny jak go reklamy malują.
    bejczys
    Poziom 9  
    Witam!
    Jaki odkurzacz polecicie dla mieszkania ok. 60m2?
    Z tego co poczytałem to teoretycznie powinien to być Zelmer o mocy ok. 1800-2000 W. Byłoby miło gdyby był cichy i jeszcze nie za drogi.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stanislaw1954
    Poziom 42  
    Witam.A ja kupiłem niedawno multipro01z013-zelmer.Bez żadnych bajerów typu elektroniczna regulacja ssania ,nie ma też zwijacza ,ale jest cichszy od wszystkich tych zachwalanych. A na dodatek ma długi kabel , długi wąż, jest prosty w rozbiórce, jak się popsuje za kilka lat:na śruby a nie zatrzaski.I jeszcze jedno ma duży worek.A to ważne, bo większość bab ma zakodowane ze odkurzacz ma zbierać kurz i już.A kto by się martwił co on z nim robi! A tu do worka się trochę zmieści.Zanim się worek napełni to może ktoś jednak zajrzy do środka,Wiem co mówię, bo jak nieraz mi przynoszą do naprawy, to worek jest tak pełny, że trudno go "unieść"!!!!!i
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    bejczys
    Poziom 9  
    Zelmer Cobra II silent
    jest w realu w promocji za 229 zł. Opłaca się kupić?
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    bejczys napisał:
    Zelmer Cobra II silent
    jest w realu w promocji za 229 zł. Opłaca się kupić?

Dobry odkurzacz, taniej nie kupisz tak łatwo. A jak jeszcze jest na 4 letniej gwarancji to cóż się tu zastanawiać. No chyba, że masz większe wymagania do jakości, kultury pracy, wyposażenia...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mroowa_
    Poziom 2  
    Witam :)

Przyszedł i na mnie czas, żeby rozejrzeć się za nowym odkurzaczem.
    Przeglądając wyprzedażowe gazetki wpadł mi w oko ten model w cenie 389 zł
    http://www.morele.net/electrolux-zcs-2000-334755/
    Moje wymagania: przede wszystkim jak najtrwalszy, ekonomiczny w użytkowaniu. Mieszkanie małe 3 pokojowe, nie mam zwierząt, nie ma alergików.
    Zastanawiam się, czy siła ssania 270 to dużo czy mało? Podobnie z pojemnością worka (2,5l), mam wrażenie, że to trochę mało, ale nie wiem, na ile może o starczać?
    I w ogóle czy ten model to jakaś krótka seria, czy może jest jakieś zamieszanie z oznaczeniami, bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o tym modelu. nawet nie wyszukuje mi go na stronie producenta. Czy może jest on ukryty pod jeszcze jakimiś innymi symbolami?
    Podobnie z workami, próbowałam znaleźć inf w jakiej cenie są worki do niego, orginalną s-bag znalazłam po 18 zł za 5 szt (trochę drogo, chyba?) a przy zwykłych papierowych też nie mogłam znaleźć symbolu tego akurat odkurzacza.
    Z góry dzięki za wszelkie porady :)
    Teraz znalazłam jeszcze coś takiego... może lepiej ten?
    http://www.ceneo.pl/;015393450-10;0020-20-0-0-1.htm
    Piotrix
    Poziom 13  
    Cześć ja też muszę kupić nowy odkurzać z powodu awarii silnika mojego 13 letniego zelmera . Ale ja szukam odkurzacza do domu z zwierzętami 3 psy i 3koty nie licząc królika i innej drobnicy i 5 osobowa rodzina dom 120metrów nie licząc garażu i samochodów. Sporo dywanów , zastanawiam się nad :

Zelmer Solaris Twix duża moc spore możliwości lub: Zelmer Aquos 829.0 ST najbardziej mi się podoba ale nigdy nie miałem odkurzacza z filtrem wodnym więc nie wiem jak to jest , duże możliwości ale jak z trwałością i mocą starczy . Jaki wybrać lub jaki inny który lepiej się sprawdzi w moim zastosowaniu . pozdro.
    substytut
    Poziom 2  
    Witam,
    choć wiem, że na temat odkurzaczy i ich wyboru padło wiele zdań, to mimo wszystko chciałabym i ja prosić o pomoc.

Szukam odkurzacza, z którym nie będę miała problemu z dokupieniem akcesoriów, teleskopowa rura, w miarę dobra wydajność w stosunku do ceny i niewysoka awaryjność.

W pierwszym odruchu chciałam kupić ZELMER 01Z010 GALAXY (znalazłam chyba w dość dobrej cenie na all), niemniej poczytałam opinie w necie na jego temat i lekko zwątpiłam.
    Wydawało mi się, że odkurzacz bezworkowy to fajne wyjście, bo poprzednio miałam odkurzacz ROMIX i był problem z dokupieniem czegokolwiek.

Na chwilę obecną już tak naprawdę poza tym, o czym pisałam powyżej, to nie wiem co chcę. Wiem, że odkurzacz będzie musiał sobie poradzić ze zbieraniem metalowych elementów (małych) z dywanu, kurzu (to chyba oczywiste) oraz włosów (turboszczotka jest rozwiązaniem?).

Niestety mam ograniczone możliwości budżetowe: ok. 200zł. I raczej sprzedaż internetowa z dostawą do domu - z chorymi plecami odpada przywiezienie sobie i wtaszczenie odkurzacza, choćby nie wiem jak był lekki.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która będzie mi w stanie pomóc?

A, zapomniałam :) Jaki typ odkurzacza musiałabym mieć do tych wszystkich proszków które niby czyszczą dywan? I czy to w ogóle działa?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Piotrix
    Poziom 13  
    Prosiłem szukałem pomocy w wyborze odkurzacza dla mnie ale nie uzyskałem jej szkoda , bo sam nie wiem na co się zdecydować , byłby idealny dla mnie ten Zelmer Aquos 829.0 ST ale waham się czy ta moc jest wystarczająca czy nie za słaby no i jak z wykonaniem będzie trwały ?, fajny jest też ten Solaris Twix mocny ale na innych portalach negatywnie oceniają jego słabe plastikowe wykonanie no i nie wiem czy wart uwagi ?. w mojej okolicy gdzie mieszkam to nigdzie nie ma ich na żywo do pooglądania tylko na zamówienie a tak to sama chińszczyzna …
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Piotrix
    Poziom 13  
    Tak jak napisałem troche wyżej mam sporo zwierząt i 5 osobowa rodzina plus kominek dywany itp. Jest co sprzątać , Czyli można powiedzieć że jakość wykonania i trwałość tych dwóch odkurzaczy jest taka sama? , Bo myślałem że jak Aquos potrafi wciągać rozbite szkło i rozlane płyny to będzie trwalszy? Martwi mnie ta jego moc czy odczuwalna jest różnica między nimi , Bo nie mam poczucia siły bo do tej pory miałem odkurzacz o mocy 900w to te 1600w to dużo wystarczy czy lepiej mocniejszy , Solaris też fajny i będzie mniej pracy przy nim ?..
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Piotrix
    Poziom 13  
    A jeszcze pytanie do Aquosa jakbym odkurzał tylko workowo lub bez workowo na sucho to też dużo pracy przy nim jest , Często i długo trzeba robić takie czyszczenie przygotowanie do pracy na nowo?.

Zastanawiając się nad wersją Solarisa z turbo lub elektro szczotką która lepsza? Bo przy turbo wszystkie opinie są że potem ciężko ją wyczyścić a jak jest z elektro dużo lepsza warta droższej wersji?.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Piotrix
    Poziom 13  
    Ciekawi mnie jeszcze jak dużo ile litrów może zebrać tych rozlanych płynów Aquos ? , jest możliwość dokupienia do Aquosa elektro szczotki .

Ciężki wybór oba mi się podobają , dzięki pozdro.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    LOA
    Poziom 16  
    Witam
    Poszukujemy z żoną odkurzacza. Jak na razie kandydatem jest Zelmer Aquos 829. Jak dla mnie - nie ukrywam - mógłby by być jak najtańszy, ale żona... i zaczynają się schody. W domu mamy panele, jeden większy dywan i dwa 1mx1m. Żona chce aby był piorący. Ja wolę użyć Vanish w spray`u i wciągnąć wszystko odkurzaczem. Rozumiem, że ten Zelmer można służyć do wciągania wody po praniu dywanów, tapicerki itp? Nie potrzebuje w odkurzaczu pojemnika na płyn do prania z pompką, a jedynie odkurzyć i coś czasem uprać. Czy ten Zelmer będzie ok, czy można coś innego kupić?
    pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stanislaw1954
    Poziom 42  
    Witam .Przeglądając ten post czytam że ktoś ma odkurzacz który jest awaryjny w.g innych użytkowników ,a on go używa półtora roku.Godne polecenia.Cóż ja też się tu wypowiadałem ,tylko że odkurzacz,który polecałem, też sam kupiłem, chodzi w firmie , w której pracuję ok.3lat.I nie jest to 40 m2 mieszkania . Wnioski pozostawiam Wam.A wykładziny dywanowe ,też są,no może nie dywany z włosem na 10 cm.
    fiszmen9
    Poziom 10  
    Witam! Próbowałem na własną rękę poszukać odkurzacza ale nie udało mi się. Poszukuję jak najmniejszego i najbardziej wydajnego odkurzacza z dużym workiem. I przydałaby się składana rura teleskopowa. Przeczytałem, że z wyprzedaży można mieć Zelmer Cobra II Silent 2500.0 EK ale się spóźniłem. Co do ceny to, żeby był bardzo tani w eksploatacji (po wypowiedziach widzę, że tylko Zelmer) i tani w zakupie (czyli też Zelmer) tylko jaki model ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    stanislaw1954
    Poziom 42  
    Tylko czy worki w tych odkurzaczach są duże ? to kwestia umowności 3, 5 litra czy kilkanaście jak w multipro.