Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2009?

parafka 13 Jan 2010 23:13 9924 442
    User removed account
    User removed account  
  • Computer ControlsComputer Controls
    aelektronik
    Level 12  
    domgal wrote:
    Elektroszczotka jest na 230v. Tylko zastanawiam się po co przerabiać obudowę, kupować gniazdko, jak to samo możemy zrobić podłączając elektroszczotkę do najzwyklejszego kabla do rabia a potem do gniazdka. I po co komplikować sobie życie??
    Ps. Elektroszczotka jest zasilanam prądem a turboszczotka nie jest na prąd, tylko napędza ją siłą ssania odkurzacza ale z tą luż elfik może sobie nie poradzić..
    Pozdrawiam

Estetyczniej wyjdzie zamontować gniazdo za 2zł w obudowę niż ciągnąć długie kable lub montować gniazdo sieciowe na obudowie.
    Dzięki za odpowiedź

PS Dodałem troszkę do elektroszczotki i kupilem Philips Triathlon. Ogromna różnica w sprzątaniu ;)
  • Computer ControlsComputer Controls
    pio_sk
    Level 10  
    mam pytanie do forumowiczów

też szukam odkurzacza- najlepiej z filtrem wodnym
    wstępnie zdecydowałem się na MDM mod02 hydra rain
    Tylko trochę mnie martwi, że nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym sprzęcie, czy ktoś używa tego modelu i ma jakieś złe/dobre doświadczenia.
    ro7
    Level 12  
    Witam.
    Nie wiem czy to dobry dział ... bo pytanie jest "dwojakie"

Otóż ... tydzień temu awarii uległ nasz Zelmer Elf Bonus - przestał pracować, z tyłu po otwarciu klapki z filrem trochę wyleciało dymu no i smrodu co wietrzyłem całe popołudnie ...
    Od jakiegoś czasu już co któreś sprzątanie trochę właśnie śmierdział ale ciąg miał dobry ... wiem, wiem może trzeba było zanieść już wtedy do naprawy ...

Ze względu na pogodę jeszcze nigdzie go nie zaniosłem - pytałem w jednym serwisie to jeśli to wirnik (bo chyba to jest najprawdopodobna usterka ?) to naprawa ponad 100 zł ... więc nie wiem czy jest opłacalna - niby tak bo ogólnie jesteśmy z niego zadowoleni ... a ma tylko 4,5 roku ...

Ale - jeśli kupno nowego :( - to co sądzicie o Elfie 2 ? Made in China, wąż plastikowy ... chyba gorszy od tego naszego ?
    Najbliżej cenowo jest meteor 2 - z tym, że nie ta najtańsza wersja ale ta za około 240 zł - wąź flexi, moc 1600 W, gwarancja 4 lata - ma ktoś ten odkurzacz kupiony niedawno ? Jeśli tak to z jakiej produkcji on jest - jeszcze polskiej czy już chińskiej ?
    Wadą w porównaniu do naszego Elfa są większe wymiary i waga ...

Co sądzicie o tym Meteorze 2 ? Czy może lepiej naprawić tego Elfa i z 4-5 lat znów wytrzyma ?

Pozdrawiami z góry dzięki za rady !
    User removed account
    User removed account  
    ro7
    Level 12  
    Mhmm - ciekawe - co prawda ja też na stronie Zelmera tego Elfa widziałem (ale bez możliwości zakupu wysyłkowego) - natomiast nigdzie w sklepach internetowych czy na Allegro tych Elf nie ma - wszędzie widzę tylko Elfy2 !?

A czy byliśmy zadowoleni - odpowiem tak: moc raczej ok, duzy plus to małe wymiary i mała waga !! ... wady - mocno się grzał (co zapewne mogło mieć wpływ/przyspieszyć tą awarię/spalenie) i ta komora na worek tak dziwnie zrobiona, że za żadne skarby całej wielkości worka nigdy nie mógł zapełnić - nie wiem czy np. Meteor 2 ma inaczej / lepiej ?
    Co do polecanego Syriusa to głównie cena niestety za wysoka ... na odkurzacz mogę przeznaczyć max około 250 zł ...
    Z tym, że ja tutaj nie będę do końca decydował, ale też Rodzice ... a może i głównie ... jak dla mnie to albo naprawa tego ... albo zakup Meteora2 ... Elf2 raczej odpada bo chiński więc może być jeszcze gorszy, w komplecie wąź plastikowy z którym mam teraz do czynienia w starym odkurzaczu przyniesionym z piwnicy i wiem, że na dłuższą metę to szlag człowieka może od takiego węża trafić (a ktoś może wie czy ew. wąż flexi od Elfa pasuje do Elfa 2 ?) ... ale jak to będzie to zobaczymy ... a co do ew. zakupu tego starszego Elfa to może w stacjonarnym sklepie by się jeszcze gdzieś znalazł ... tylko pytanie za ile ... jak za ponad 200 zł to chyba wolałbym Meteora2 ...

Pozdrawiam !

EDIT. Znalazłem w dwóch mało znanych sklepach netowych te Elfy (1) ... ale ciekaw jestem czy naprawdę są dostępne ... a cena 199 zł to jak dla mnie w porównaniu do Meteora2 za około 50 zł więcej jest taka sobie ... oczywiście przyjmując opcje, że Meteory są lepsze/solidniejsze ...
    User removed account
    User removed account  
    cyfron
    Level 9  
    Czytając wątek wybijałem sobie kolejne modele odkurzaczy z głowy. Zostały jedynie słuszne ZELMERA. Mój wybór padł na Solaris 5000.0HQ lub Syriusz 1600.HQ, przy czym lepszy wydawał się ten pierwszy- 2200W niż 1900W. Jakie było moje zdziwienie gdy przeczytałem artykuł na stronie
    Link gdzie na dole podsumowania były wyniki pomiarów mocy i siły ssania w [W] Obydwa modele miały dużo niższe moce zmierzone niż podawano a co mnie bardziej martwi słabą siłę ssania. Teraz jestem w kropce...
    Jak jest z siłą ssania tych modeli, naprawde jest taka mała??

P.S Aby obejrzec cały artukuł trzeba wklepać kod SMS: jofyoxhx6o
    slavok
    Level 12  
    SMS Kod który podałeś jest już wykorzystany. Jeśli jest to kod, który dostałeś SMS'em i nie wykorzystałeś go dla innego artykułu, prosimy o kontakt z redakcją....

10zł nie będę płacił hehe, może wkelj gdzieś te mądrości za które sobie życzą 10zł złodzieje...

Ja zastanawiam się nad wyborem pomiędzy ZELMEREM Syrius a Jupiter, tylko wyczytałem, że Syriusza robią w chinach a co za tym idzie boje się o jakość tego odkurzacza, napisałem pytanie do zelmera czy to prawda z tym made in china, czekam na odpowiedź
    cyfron
    Level 9  
    Hmm, pewnie przypisali kod do IP... ale to nic wrzucę pdf z podsumowaniem gdzieś.....

Dodano po 40 [minuty]:

Plik pdf z testem odkurzaczy mozna pobrac na stronie:
    Link

"Pobierz" jest na dole strony...

Mnie najbardziej zainteresowały/ zaskoczyły wyniki pomiarów mocy Zelmerów - na samym dole...
    cyfron
    Level 9  
    No tak ale zobacz:
    Solaris przy mocy 2200W ma zmierzoną moc ssania 276W ??
    a Philips za 600z przy 2000W ma ssanie 509W ??

W co tu wierzyć?
    slavok
    Level 12  
    napewno nie w to co pisze na odkurzaczu, moc ssania zależy raczej od prędkosci obrotowej silnika, konstrukcji wirnika, dokładności wykonania kanałów, przepustowości worka, filtra, szczelności itp. watty na obudowie raczej są mało istotne... niestety producenci podają jak chcą bo nie ma jednej określonej normy na moc zasysania... niestety sprawdzić to można raczej organoleptycznie...
    Za zelmerem przemawia serwis ceny części itp. za phiilipsem pewnei jakość wykonania, natomiast ceny części i pewnie nierozbieralny silnik to minusy...

pytanie do osób posiadających Syriusa, jak z jakością wykonania plastików itd?
    User removed account
    User removed account  
    PINTO_pol
    Level 11  
    Proste pytanie ;) :
    Miele czy Thomas Twin TT, czy Dyson ?
    - Miele to numer 1 w testach. Workowy, ale duże worki (nie wiem czy to zaleta, bo tym dłużej syf w odkurzaczu to większa szansa rozwoju niechcianych "domowników".

- Thomas - filtr wodny ...ale duży i ciężki. Każdorazowe mycie, czyli po każdym odkurzaniu to chyba przekreśla zalety takiego sprzętu. I to wylewanie do kibla cyfu...ble

- Dyson - podobno głośny, ale z tego co porównywałem z innymi prawie wszystkie odkurzacze mają po 71db i nikt nie narzeka. Może dlatego że regulują moc, a w DYSONie niema opcji regulacji mocy silnika.
    Po za tym opróżnianie w DYSONie to największy minus, można zafundować sobie dym pyłowy.

Informacje typu 4 lata gwarancji (ZELMER) to mnie nie ruszają, bo co mi do tego iż coś ma 100lat, gwarancji jak przez 99 jest w serwisie!!!.
    User removed account
    User removed account  
    cyfron
    Level 9  
    Dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem :-)
    Wiesz może coś o Solarisie? Bardzie skłaniam się do niego, różnica w cenie nie jest duża a moc ma większą - przynajmniej teoretycznie :-) Mam dom wielorodzinny z dywanami, chodnikami na schodach i 2 kotami :) więc moc ma znaczenie.
    Co prawda ma też 3 dB więcej i 0,5 litra pojemności worka mniej ale bardziej mi się podoba wizualnie.

Drugie pytanie:
    Turbo i elektroszczotki, która z nich jest lepsza i dlaczego?
    Jeśli ktoś miał doświadczenie z obydwoma rodzajami szczotek to proszę o rade...
    User removed account
    User removed account  
    slavok
    Level 12  
    Ja zrobiłem rekonesans wśród tych dwóch odkurzaczy (czytałem opinie, porównywałem) i przed chwilą właśnie złożyłem zamówienie na Zelmer Syrius 1600.3 HQ czyli ten z pilotem w rączce + elektroszczotka, co za nim przemówiło jednak troszkę lepsza jakość plastików niż w jupiterze (macalem oba w MM) jest lżejszy, mniejszy poziom hałasu, większy worek no i poręczniejszy do tego cena niższa niż jupitera z elektroszczotką, co do mocy ssania nie sugerował bym się jednak tą mocą silnika... dom też mam spory, powierzchni do odkurzania w cholerę i trochę do tego schody tak, że myślę, że to dobry wybór jak za taką cenę (415zł komplet z elektorszczotą)

plus elektroszczoty jest taki, że nie staje przy dywanach z dłuższym włosem, turboszczota sobie nie radzi bo jednak napędzana jest przez pęd powietrza natomiast ekektro to jednak silnik...
    minus elektroszczoty to ten kabel ale jakoś sobie to tak poprzerabiam by kabel był zintegrowany z wężem a nie plątał się pod nogami.

pozdr.

PS jak masz koty to bierz elektroszczotkę, też mam kota... dlatego wybrałem elektro.
    ro7
    Level 12  
    Witam.

xMarSx wrote:
    Na pewno meteory są lepsze od elfa.
    Mam jeszcze jedną propozycję : Cobra II silent 2500.0EK- jest teraz w promocji w hipermarkecie real cena 222zł z przeszło 400zł. Fakt ,że jest dość duża, ale ma 4,5 litrowy worek ,który wykorzystuje w całości, cicha ,i dobrze ciągnie oraz dobry osprzęt.

Pewnie pojawią się posty ,że z hipermarketu nie chcecie odkurzacza, ale dzwoniłem do zelmera ,czy tam trafiają jakieś gorsze sztuki (powiedziałem że jestem zainteresowany kupnem) i pani mnie przekonała ,że jest to czysta bzdura, bo jeżeli sprzęt schodzi z taśmy to do każdego sklepu trafia taka sama jakościowo sztuka ,a że cena jest raz wyższa a raz niższa to to zależy ile sklep za sprzedaż sobie życzy.
    Sam czasami kupuję w np. MM oraz małych sklepach i ten towar jest tak samo jakościowy i nic mi się jeszcze nie zepsuło.

Dzięki za rady ...
    Co do zakupów z marketu - ogólnie ja nie jestem przeciw jeśli coś jest w dobrej cenie a zwłaszcza w promocji ... prawda jest taka, że niektóre towary są niestety produkowane pod markety ... ale AGD zwłaszcza takie jak Zelmer itp. to nie słyszałem.
    A co do cen - wiadomo, że bardzo często w markecie się opłaca jak jest promocja - a normalnie to różnie bywa - pamiętam jak 4,5 roku temu kupowaliśmy tego Elfa to w dwóch marketach były ceny wyższe i to sporo niż w takim mniejszym sklepie ... co prawda jeszcze taniej było w necie ale to był okres, gdzie Rodzice jeszcze do zakupów netowych nie byli przekonani ..
    Ta Cobra fajna ale za duża i za ciężka ...

A co do Elfa, Meteora itd ... niestety - najprawdopodobniej skończy się na naprawie tego Elfa w dobrym serwisie i może znów z 4 lata wytrzyma - a dlaczego ? A dlatego, że wolę taką naprawę niż Elfa 2, który może z tego co czytałem po 2-3 latach się popsuć ... na dodatek ma wąż plastikowy i nie wiem czy pasowałby do niego ten od Elfa ...
    A czemu nie kupno Meteora ... otóż kilka dni temu coś mnie tknęło i poszukałem jego wymiarów ... i niestety - zmierzyłem szafkę gdzie od zawsze stoi odkurzacz ... i ten Meteor się tam nie zmieści ... mało bo mało ale brakuje a drewno nie guma i naciągnąć się nie da ... a niestety - naprawdę nie mamy gdzie indziej miejsca aby postawić tego Meteora :(
    Szkoda bo już byłem "napalony" na ten zakup ale w tej sytuacji trzeba będzie się "przeprosić" z Elfem ... jak na razie przeprosiłem się ze starym z piwnicy ... bo ze względu na śniegi nie mam jak zawieść Elfa do naprawy ...

Dzięki za pomoc i rady !

Pozdrawiam !
    jerryro
    Level 1  
    Ja jestem od kilku lat posiadaczem odkuzacza roboklin i muszę powiedzieć , ze to rewelacja. Fakt trochę mnie kosztował ale od cztereh lat nie wydałem nawet 1 złotówki na filtry i worki, nic się nie zepsuło. Jak miałem wodnika to łozyska szlak trafił po 0,5 roku. Na filtry rocznie wydawałem chyba ze dwieście złoty. Żona niechcący nadepła na rure i kolejny wydatek w plecy. Po ruże roboklina można skakać. Wodnika miałem 3 lata i jak się go pozbyłem to poczułem się lepiej. Sąsiadka jak widzi , ze odkurzamy przed drzwiamy to aż czerwona sie robi z zazdrości. Roboklin wciaga wszystko piach, włosy, papiery. A poziniej to żona na mokro nim klatke myje.
    Jestem bardzo zadowolony.
    pio_sk
    Level 10  
    od miesiąca jestem posiadaczem odkurzacza MPM mod 03 Hydra.
    Nabyłem go za 320zł w sklepie internetowym zadowolenie.pl (raczej niezadowolenie).
    Krótko: odkurzacz wodny, z 4 stopniowym filtrem (pierwszystopień to woda), odkurzacz przyjmuje około 2 l wody do zbiornika.
    Jeśli chodzi o:
    1) siłę ciągu - bardzo dobra i równomierna nie zmniejsza się zauważalnie w trakcie odkurzania (mieszkanie 54m2)
    2) filtrowanie kurzu - jestem laikiem, ale w stosunku do poprzedniego odkurzacza to bajka - z wylotu wylatuje poprostu czyste, nawilżone powietrze,
    3) głośność - jest głośny jak większość odkurzaczy,
    4) wielkość u podstawy obwód 30cm, wysokość okolo 50 cm, brak zwijacza kabla - składając odkurzacz trzeba poświęcić 20 sek. na nawinięcie przewodu na specjalnie przygotowaną rynienkę w odkurzaczu,
    5) obsługa, waga, i inne - obsługa łatwa, wymaga umycia wodą z prysznica i pozostawienia do wyschnięcia ( mycie to wylanie zawartości z pojemnika i dwukrotne potoknięcie z opróżnieniem, oprócz tego warto wyjąć i opłukać filtry ), waga z wodą około 10kg - nie przeszkadza, podczas odkurzania sprawnie porusza się na kółkach - które mogłyby być trochę większe.
    6) producent - ma siedzibę w Milanówku strona www.mpmproduct.pl, bardzo dobrze wyszedł mi kontakt z nimi. Przysłali mi wszystkie dane techniczne o jakie prosiłem i instrukcje przed zakupem.
    Po zakupie w niefortunnym sklepie www.zadowolenie.pl dostałem paczkę, która była niekompletna - brakowało jednej małej części - paczka była rozpakowywana wcześniej i zaklejona. Sklep odrzucił moje 2 reklamacje, rządając protokołu uszkodzenia paczki. Paczka doszła w stanie znakomitym i nie miałem podstawa podejrzewać, że coś było nie tak.
    Trzecia reklamacja nie jest rozwiązana do dziś, zero odzewu ze strony tych oszustów, nie próbowali ani pisać ani dzwonić, żadnej troski o swój przyzwoity wizerunek.
    Poza tym sklep nie podbił odrazu gwarancji, chcieli, żeby ją do nich wysłać do podbicia.
    Po takim potraktowaniu przez (nie)zadowolenie.pl skontaktowałem się z MPM Product w tej sprawie. Producent mimo, że nie musiał zgodził się wysłać mi brakującą część i odrazu podbitą gwarancję. Przesyłkę właśnie dziś otrzymałem. Nie muszę dodawać, że jestem z nich bardzo zadowolony.

Podsumowując:
    najtańszy odkurzacz z filtrem wodnym na rynku, bardzo dobry zakup, świetnie odkurza i filtruje powietrze, jak widzę bardzo udany produkt, gorąco polecam.
    Jeśli moje odczucia się zmienią napisze o tym.

www.zadowolenie.pl - omijaj z daleka, powinni zmienić nazwę na niezadowolenie.pl
    Snorlax
    Level 10  
    Witam. Muszę jak najszybciej kupić jakiś bardzo dobry odkurzacz ponieważ moja alergia się strasznie nasiliła. Jestem uczulony na roztocza, dlatego szukam odkurzacza który bardzo dobrze filtrowałby powietrze z kurzy. Sporo czytałem na ten temat i dowiedziałem się, że odkurzacz dla alergika musi mieć specjalny system zasysania powietrza na zasadzie kompresora, żeby nie wzniecał kurzu. Co do rodzaju odkurzacza to mam sprzeczne informacje. W jednym miejscu czytałem, że dla alergika najlepszy jest wodny odkurzacz bo dobrze filtruje powietrze, ale w innym miejscu przeczytałem, że taki odkurzacz nie filtruje dobrze roztoczy i ich odchodów i po prostu wszystko wyrzuca w postaci mgiełki wody. Co do filrów to podobno dokładniejszy od HEPA jest jeszcze ULPA. Czy to prawda? Proszę doradźcie mi jakiś porządny odkurzacz, aby mieszkanie po odkurzaniu było jak najczystsze. To dla mnie bardzo ważne. Co do kwoty to przedmówca opisał drogi odkurzacz. Czy w kwocie do 1000 zł dostanę coś dobrego?
    User removed account
    User removed account  
    pio_sk
    Level 10  
    Snorlax wrote:
    ...Co do kwoty to przedmówca opisał drogi odkurzacz. Czy w kwocie do 1000 zł dostanę coś dobrego?

hmm jeśli mowa o moim poście to 320zł wydaje mi się niską ceną w stosunku do 1000. Nie rozumiem uwagi!!!
    Kasia mi
    Level 1  
    Witam czy ktoś używa karchera z serii puzzi 100 super bądz se 4002 ponieważ z opisów można wywnioskować że oba posiadają takie same preferencje a róznią sie ceną. Będę wdzięczna za opinie :)
    Robinson74

Level 16  
    Przeczytałem posty z kilku(nastu) ostatnich miesięcy i w zasadzie jestem zdecydowany na którąś z wersji Zelmer Cobra II lub Zelmer Syrius lub ewentualnie Miele S 5211 / S 5281. Ale Miele raczej odpadną ze względu na cenę, chyba że padłby jakiś mocny decydujący argument:
    Anonymous wrote:
    Polecam dołożyć parę złoty i kupić cobre II silent, jest dobrym odkurzaczem, mniej awaryjnym , plastyki też są bardzo mocne (w meteorach są cienkie) silnik na pewno mocniejszy i ogólnie to nie są awaryjne tak jak meteory i w dodatku są ciche.

Niepokoi mnie tylko to, że:
    domgal wrote:
    trzeba zwrócić uwagę na pewien szczegół. Nigdy nie nabierzcie się na ten odkurzacz z silnikiem 308.4. Jest to największe badziewie jakie kiedykolwiek widziałem. <a on symbol F, więc kupując meteora 2 odradzam taki typ: 400.0.fxxxxx
    Napirawiałem ich już kilka. Za każdym razem po wymianie wirnika kolejna naprawa była już po 2 miesiącach. A stojan i szczotki są ok.
    (...)
    Nicgdy nnie kupujcie jeżeli pierwszą literą w typie bedzie F bo to najbardziej awaryjny silnik ktorego nie ma sensu napraiwać.
    Mam nadzieję, że nie dotyczy to Cobry II. No i że nie jest robiona w Chinach.
    Warto jeszcze przypomnieć takie wątpliwości, które przewijały się w tym temacie:
    cocos86 wrote:
    Syrius ST i Cobra ST wypadają bardzo podobnie - czy róznią się czymś istotnym?
    Czy warto dopłacic te 60-80 zł do modelu HT by miec HEPA13 i sterowanie w rączce?
    cocos86 wrote:
    a w zelmerach h12 i h13 są zmywalne? na ich stronie nigdzie o tym nie wspominaja.. a w instrukcjach wymieniają tak: filtry h11, h12, h13 i hepa zmywalne. Czyli raczej ich h12 i h13 nie są zmywalne.. ktoś ma może zelmerka z h13 i czy można go zmywac?

A co do Miele, hmm, chyba jednak zbyt drogie, ale są polecane, chociaż są też i pytania:
    raton laveur wrote:
    ale osobiscie tez wole Miele, mam model S 5280 i jestem baaardzo zadowolony ;)
    babaaga wrote:
    Widzę, że tu polecacie Miele, ale na razie nie mam ich gdzie obejrzeć na żywo.Pomóżcie, co wybrać?
    A wagi odkurzaczy Miele to nigdzie nie znalazłam.
    A czy ma ktoś doświadczenie ze sterowaniem mocą ssania na rączce odkurzacza? Wydaje mi się to fajne, ale może taki bajer sie często psuć?
    Tańsze Miele tego nie mają, a te z pilotem trochę za drogie. Co sądzicie?

No i jeszcze kilka pytań:
    - Czym się różni Miele serii S4 and serii S5? Rozumiem, że S5 jest nowsza? Lepsza?
    - Jakie są koszty i jak często trzeba je ponosić, eksploatując Miele? Chodzi mi o worki, filtry, itp.
    - Jaki hałas powodują modele S 5211 / S 5281, bo nie mogę znaleźć?
    - Czy jest sens kupować turboszczotkę, jeśli nie ma się w mieszkaniu żadnych zwierząt?
    - Rozumiem, że Cobra II ma filtr Hepa 11. czy można tam zastosować H13?
    - Czy wszystkie wersje Cobry II są produkowane w Rzeszowie (nie Chiny?) i czy silniki nie są wadliwe, tak jak ktoś tu wcześniej pisał o innym modelu?
    - Czy nadal obowiązują 4 lata gwarancji na te odkurzacze Zelmera?
    Snorlax
    Level 10  
    pio_sk chodziło mi o wypowiedź jerryro :) Co do Twojego odkurzacza Hydra czy zaobserwowałeś, żeby wypuszczał za sobą jakąś wodną mgiełkę? Mam podobne pytania Robinson. Czy dalej obowiązuje gwarancja 4 lat na Zelmera i czy Miele są duże lepsze bo co do kosztów eksploatacji to znacznie przewyższają te przy Zelmerze.
    User removed account
    User removed account