Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

ostoja_m 14 Gru 2008 23:04 4332 381
  • #121 14 Gru 2008 23:04
    sporyszka
    Poziom 1  

Witam mam pytanie poradzcie zdecydowałam, że będzie to zelmer ale miotam się pomiędzy 3 wariantami:
    - odyssey 450.0.ST - ( w agito 290 zł)
    -zelmer metor 2 400.0. ET ( w agito 262 zł)
    - zelemr syrius z turboszczotką (w agito 341 zł)
    Wszystkie mają na wyposażeniu turboszczotkę.
    Dwa pierwsze maja worki 3 l
    Surius ma wiekszy.
    Ktory z tych 3 polecacie? i jak mogę prosić jakieś uzasadnienie czemu akurat ten.
    Dodam, że w domu mam psa i kota. Wiem, że elektroszczotka jest lepsza niż turbo. W turbo nie ma sie za bardzo co popsuć (wiem wiem piszecie,że elektro psuje sie z winy użytkownika) ale jakos nie przemawia do mnie ten kabel wpięty w odkurzacz czy sie tego przez przypadek jakoś nie uszkodzi.

• #122 16 Gru 2008 19:52
    ewiwa
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanie do axelife o odkurzacz samsung sc6360. Nie jest jakoś zbyt popularny, ale jego dane techniczne mocno mnie przekonują do zakupu. Jak często trzeba zmieniać worki i czy są tańsze zamienniki, ale nie papierowe? Do kupienia osobno jest taka froterka, czy to zdaje egzamin? Nie mam parkietów, tylko panele i mało dywanów. Czy po umyciu paneli warto jeszcze przejeżdżać je tą froterką? Chodzi mi o efekt lekkiego nabłyszczenia, jak po użyciu specjalnego preparatu i płaskiego mopa z mikrofibry do froterowania. Czy ta froterka to już tylko zbędny bajer i szkoda na to kasy? Podobnie turboszczotka - warto? Nie mam psów, a te nieliczne dywany stosunkowo często "piorę"Vanishem. Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Ewa

• #123 19 Gru 2008 21:47
    Norwid
    Poziom 15  

Polecam jeżeli jeden pokój to Predom Zelmer wszelkie typy

• #124 20 Gru 2008 11:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #126 20 Gru 2008 13:24
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #127 20 Gru 2008 21:32
    swinger3
    Poziom 16  

Ja też sobie chwalę Samsunga SC 8345 na pewno jest tani w utrzymaniu bo worków tak często nie trzeba wymieniać dzięki pojemnikowi Twister w który wyposażony jest ten odkurzacz. A najbardziej rozśmieszyło mnie to jak mój sąsiad wybrzydzał co ja za odkurzacz sobie kupiłem on sobie kupił Zelmera bo Zelmer jest najlepszy .
    A TU ZONG.
    Wczoraj przychodzi do mnie z odkurzaczem ,dwa miesiące temu skończyła się mu gwarancja a odkurzacz padł ,na początku wyglądało jak by szczotki się wydarły ale później okazało się że to wirnik.
    Teraz ja się śmieję z sąsiada bo mój Samsung prawie co dziennie odkurza i dalej wygląda jak nowy nawet się nie powycierał lakier przy małych dzieciach nie łatwo jest utrzymać porządek.

• #128 20 Gru 2008 22:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #130 20 Gru 2008 23:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #131 21 Gru 2008 11:31
    swinger3
    Poziom 16  

Ja myślę ze wszystko idzie w tym kierunku jak na zachodzie jak nam jakiś sprzęt nawali to go wyrzucamy i kupujemy sobie drugi ,więc moim zdaniem lepiej sobie kupić sprzęt który jest energooszczędny ,tani w utrzymaniu ,cichy ,ergonomiczny i tp. niż sprzęt który jest głośniejszy czy więcej prądu zużywa .
    Ja zaczym kupiłem tego Samsunga przeanalizowałem wiele odkurzaczy ,mam kuzyna który pracuje w dziale AGD więc mogłem sobie popróbować dowoli ,nawet sprawdzaliśmy pobór prądu Zelmera 1800wat i Samsunga czy Philipsa o tej samej mocy .
    Na pewno nie sugerujcie się kretyńską reklamą jak to testują sprzęt zelmerowski ,bo to wszystko pic na wodę .
    A poza tym jak by tak wszystko działało na wieki to by gospodarka upadła .
    A co do Zelemera to ja porównuję do Poloneza - tanie części ale trzeba przy nim bez przerwy grzebać .

• #132 21 Gru 2008 12:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #133 21 Gru 2008 13:49
    pszczyna
    Poziom 17  

Do Zelmera to chociaż części dostaniesz a zaś do Samsunga to tylko serwis i na naprawę czekaj wieki

• #134 21 Gru 2008 14:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #135 22 Gru 2008 22:46
    swinger3
    Poziom 16  

Jednym słowem najlepsze są Zelmery to jest odkurzacz który każdy Polak powinien mieć .
    Ciekawe Co kupują Niemcy ,Czesi czy Belgowie pewnie nawet nie znają Zelmera.
    Ja wcale nie uważam że Samsung jest najlepszy ,myślę że wiele firm robi dobre odkurzacze są na pewno lepsze od Zelmera.
    Ale każdy ma swój rozum ,ma swoje poglądy i kasę za którą chce nabyć odkurzacz droższy czy tańszy.
    Przykładam jest mój sąsiad który dzisiaj nabył sobie odkurzacz Boscha stwierdził ze nie będzie dokładał do Jupitera bo pewnie przed świętami wielkanocnymi znowu mu wysiądzie wirnik .
    Dobrze że jeszcze pewnie sami sobie umiecie naprawić odkurzacz ,ale gdyby wam przyszło zawieść go do serwisu i zapłacić za części i naprawę a do tego stracić cenny czas to nie jednym zmienił by zdanie.

• #136 23 Gru 2008 12:39
    Norwid
    Poziom 15  

Ja polecam i Zelmery jak i Stare Predom-Zelmer nie do zdarcia mnie wnerwiają te ceny nowych odkurzaczya w nich nic ciekawego nie ma mają tlko dobrze odkurzać a nie jakieś duperele..

• #137 23 Gru 2008 17:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #138 24 Gru 2008 12:15
    czarnuch5
    Poziom 9  

Wszystkie odkurzacze na rynku tak naprawde sa o d.. potluc, mozna sie z tym zgodzic badz nie.Chcesz dobra maszyne do sprzatania w domu kup Kirby.Cena kosmos ale zaden z obecnych na rynku nie daje takich mozliwosc, szcegolnie jesli chodzi o alergikow.A filtry wodne sa do bani dlatego ze powoduja wyleganie sie plesni, jedyny filtr jaki jest ok to Hepa 13.

• #139 27 Gru 2008 12:03
    wyluzowany
    Poziom 9  

pomozcie z wyborem odkurzacza.Mam mieszkanie 55 metrow z dywanami i panelami podlogowymi,bez zwierzat.Zastanawiam sie nad kupnem odkurzacza, ktory wybrac- zelmer odyssey 4500.0 sp czy zelmer cobra 2 silent 2500.0 sp czy syrius 1600.0 sp. Odyssey ma tansze worki ale jest glosniejszy75 db od tych innych 71-70 db,poza tym odyssey jest lzejszy prawie o 1kg,ale minus to najmniejszy worek 3 L (4,5-4 L). Chodzi mi szczegolnie o pozniejsza eksploatacje,cena workow,filtra jak i żarłocznosc prądu.Cenowo niewiele sie roznia 50 zł. a moc praktycznie taka sama 1700 -1800. Prosze doradzcie z uzasadnieniem,bo czas nagli.

• #140 27 Gru 2008 21:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #141 03 Sty 2009 16:53
    aenimamr
    Poziom 2  

Witam,
    przymierzam się do zakupu nowego odkurzacza gdyz ten co mam (ZANUSSI 1600W) to totalna porazka. Ze względu na brak czasu nie zdążyłem przeczytac calego watku i poszperac po necie w celu znalezienia odpowiedniego modelu. Będzie uzywany w domku jednorodzinnym. Mieszkam z zona i niedlugo pojawi się male maleństwo. Nie jesteśmy alergikami. Do sprzątania jest ok 100m2 powierzchni parkietu i plytek oraz 30m2 wykladziny wełnianej i dywanu (pelno wlosków w calym domu).
    Zastanawiam się nad modelami firmy Miele i Dyson. Nie wiem co będzie dla mnie bardziej odpowiednie. Z tego co się orientuje Miele z pewnością robi dobry sprzet ale przeraza mnie troszke to ciagłe kupowanie (drogich) worków i chyba tez filtrów. W Dysonie z tego co wiem wystarczy przemyc tylko filtr co kilka miesięcy. Zastanawiam się nad :

-Miele S4212 lub S5212 z filtrem Super Air Clean
    - Miele Parkett and Co 5000 z filtrem Super Air Clean

lub moze jakis model z wiltrem HEPA? (nie wiem czy jest mi potrzebny, który jest tanszy w eksploatacji?)

- DYSON DC 19 Exclusive (bezworkowy) – zbiornik po wyciągnieciu z odkurzacza mogę opróżnić w kotłowni wiec niby wylatujący kurz mi nie przeszkadza).

Jeżeli mogłby mi ktoś doradzic będę wdzieczny.

• #142 03 Sty 2009 21:28
    raton laveur
    Poziom 19  

aenimamr napisał:
    Zastanawiam się nad :

-Miele S4212 lub S5212 z filtrem Super Air Clean
    - Miele Parkett and Co 5000 z filtrem Super Air Clean

- DYSON DC 19 Exclusive (bezworkowy) – zbiornik po wyciągnieciu z odkurzacza mogę opróżnić w kotłowni wiec niby wylatujący kurz mi nie przeszkadza).

Jeżeli mogłby mi ktoś doradzic będę wdzieczny.

Czy wymieniajac model Miele S5212 nie pomyliles sie?-nie znalazlem takiego modelu, jest za to S5211...
    Przyjrzalem sie wymienionym przez Ciebie modelom. Dla mnie pierwszym kryterium przy wyborze odkurzacza jest jego waga (baaardzo wazna w codziennym uzytkowaniu!-ciezkie utrudniaja zycie, zwlaszcza kobietom) i zwrotnosc, drugim poziom halasu, trzecim pojemnosc worka (jesli workowy). Zasieg dzialania maja te wszystkie modele podobny (ok. 10m).

Porownajmy (dane dot. wagi, db itd. wyszukalem w necie, ale wpisalem te, ktore sie powtarzaly przynajmniej w 2 zrodlach, zreszta wielkich rozbieznosci nie bylo):

DYSON DC 19 Exclusive ok. 779 zl
    waga 8,5 kg
    glosnosc 83,5 db (jak dla mnie to baaardzo glosny!)

Miele S4212 ok. 659-719 zl
    waga 6,5 kg
    glosnosc 77 db
    worek 3,5 l

Miele S5211 ok. 735-927 zl
    waga 6,7 kg
    glosnosc max. 76 db, na pozycji silence 71 db
    worek 4,5 l

Miele Parkett and Co 5000 ok. 878-1022 zl
    waga 6,7 kg
    glosnosc 77 db
    worek 4,5 l

Jesli bedziecie miec male dziecko, to raczej lepszy jest odkurzacz cichszy. Roznica 3 db podwaja poziom halasu odbierany przez ludzkie ucho, roznica 5 db go potraja. Wychodzi z tego, ze najglosniejsze z tych modeli Miele sa jeszcze 3 razy cichsze niz Dyson (halas jest jednym z zarzutow, jakie uzytkownicy stawiaja Dysonom). Poza tym odkurzacz 8,5 kg, jak dla mnie, jest ciezki... Za to workow do niego kupowac nie trzeba, fakt.

Osobiscie, z tych wszystkich modeli radzilbym wybrac Miele S5211, sam jestem uzytkownikiem bardzo podobnego odkurzacza Miele S5280, worki 4,5 l zmieniam raz na miesiac (odkurzam codziennie. glowny "wsad" oprocz kurzu to kocie klaki i ziarenka kociego zwirku). Jest dosc lekki i bardzo zwrotny, superwygodny w obsludze, i ciagnie dobrze nawet z zapelnionym workiem.
    Najlepiej wybierzcie sie z zona do sklepu, gdzie sa te wszystkie modele, przyjrzyjcie sie im, wez do reki, sprobuj pomanewrowac, wlacz, zeby ocenic poziom halasu, i wtedy dokonajcie wyboru. A wybrany model mozesz potem zamowic przez internet, jesli bedzie tanszy niz w sklepie.
    Pozdrawiam!

• #143 23 Sty 2009 14:06
    Publicenemy
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się za cenne opinie.
    Po kilku latach męczarni z odkurzaniem powierzchni 160 m nabyłem Zelmera Solaris z turboszczotką.
    Wcześniej chciałem być nowoczesny i "trendy" kupiłem więc DeLonghi Aqualand (filtr wodny). Nie wciągał jak powinien i szybko się zepsuł w nim jakiś drogi moduł elektroniczny. Naprawa okazała się zbyt droga, więc wyrzuciłem. Pozostały mi wspomnienia mycia tego potwora po każdym odkurzaniu. Przy czym skomplikowana faktura zbiornika na brud i wodę nie pozwalała umyć go dokładnie.

Następnym wynalazkiem był Hoover bezworkowy. Wybrałem mocne (czytaj: drogie) urządzenie o mocy 2000 Wat i kląłem już właściwie od pierwszego dnia użytkowania. Moc ssąca mizerna, odkurzanie mieszkania na 4 - 5 razy w związku z koniecznością częstego opróżniania pojemnika na brud w przeciwnym razie nie wciągał nawet okruszków z paneli. Znów można było dostać szału z myciem i czyszczeniem wszystkich elementów pojemnika na kurz oraz filtrów. Ponadto jeżeli odkurzałem na pełnej mocy to po jakimś czasie wyłączał się na skutek przegrzania.

Gdzieś po drodze kupiłem jeszcze Clatronica z możliwością pracy z workiem jak i bez. Potrzebny był do sprzątania po dużym remoncie (gips z gładzi szpachlowej itd.). Po remoncie - wyrzuciłem.
    Różnica pomiędzy tanim badziewiem (przepraszam ludzi którzy nie podzielają mojego zdania) Clatronic a drogim badziewiem Hoover jest jedna. Hoover wywalał własny bezpiecznik (zabezpieczenie przed przegrzaniem) a Clatronic wywala bezpieczniki mieszkania (również jako zabezpieczenie przed przegrzaniem).
    Niestety nikt nie zabezpieczył mnie przed przegrzaniem się ze złości na wyrzucane w błoto (w kurz?) pieniądze.

Od kilku dni odkurzam Zelmerem (Solaris) i wraca mi powoli wiara w myśl ludzką i technikę użytkową. Odkurzacz nie ma być ozdobą mieszkania bo od tego są obrazy i firanki. Ma odkurzać !!!!

Jeszcze raz dziękuję Wam za cenne uwagi. Żałuję tylko, że aby się przekonać, że dla mnie najlepszym modelem jest tradycyjny odkurzacz workowy musiałem stracić sporo kasy i zdrowia, a należało po prostu poczytać o doświadczeniach innych.
    Pozdrawiam.

• #144 26 Sty 2009 14:50
    marin_81
    Poziom 9  

Hej

Szykuje sie do zakupu odkurzacza który nie "dymi".
    Ostatnio zostałem uświadomiony jaki mój stary odkurzacz Philips to zadymiacz i zakurzacz...

Cena to max 1500zł

Zastanawiam się nad takimi pozycjami

http://allegro.pl/item537653233_karcher_ds_5600_nowy_model_dla_alergikow_super.html

http://www.topmarket.pl/odkurzacze/DYSON_DC_19_All_Floors_DOSTEPNY_OD_REKI.php

http://www.topmarket.pl/odkurzacze/DYSON_DC_25_All_Floors_DOSTEPNY_OD_REKI.php

Co lepiej wybrać. Dysona bezworkowego czy coś wodnego.
    W domu nie mam dywanów, jest pies któy dużo piachu z dworu przynosi do tego sierść.

Ostatnio był u mnie Pan z pokazem odkurzacza PowerMed (4800zł). Fajna maszynka ale cena wogóle nie adekwatna... Karcher DC5600 ma takie same funkcje a kosztuje 1100zł.

Może jakięś inne propozycje?

Dziekuję

• #145 30 Sty 2009 18:17
    puma1515
    Poziom 16  

Witam.

Jaki kupić odkurzacz do 300zł żeby na prawdę dobrze odkurzał nie był ciężki.
    Czytałem że polecane są odkurzacze zelmer.Ale nie wiem słyszałem że są bez worków i że ten kurz zostaje zasysany do środka a nie wydmuchiwany otworami na tyle odkurzacza.

• #146 30 Sty 2009 18:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #147 30 Sty 2009 19:01
    puma1515
    Poziom 16  

Nie musi być koniecznie zelmer,chodzi mi o jak najlepsze rozwiązanie w tej cenie

• #148 30 Sty 2009 19:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #149 30 Sty 2009 21:29
    puma1515
    Poziom 16  

Dobrze chyba się zdecyduje na zelmera ale możecie mi polecić jeszcze jakieś modele.

• #150 30 Sty 2009 21:35
    lukash18
    Poziom 12  

Witam. Ja polecił bym ci odkurzacz firmy Electrolux naprawdę świetnie się spisuje.