Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

ostoja_m 30 Sty 2009 22:26 2760 381
  • #151 30 Sty 2009 22:26
    Usunięty
  • #152 30 Sty 2009 23:12
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Niestety i firma zelmer robi coraz gorsze produkty, duża część produktów produkowana jest w chinach łącznie z podanymi modelami odysey i meteor 2. Meteor 2 spalił się po 1,5 rocznym odkurzaniu 1raz w tygodniu a z odysey"em nie miałem jeszcze do czynienia. Firma elektrolux ma zdecydowanie lepsze wyroby, ale tak jak pisał poprzednik do pierwszej naprawy, wtedy kupuje się z reguły nowy sprzęt. Na lata to były odkurzacze predom a obecnie produkowane są na góra 6-7 lat średnio intensywnego odkurzania. Z modeli zelmera godnym uwagi może być cobra lub syrius, z oba miałem krótko doczynienia ale byłem pod wrażeniem ich możliwości. Odpuść sobie tandetne bezworkowce bo cie .. trafi z czyszczeniem. Podałem tańsze modele. Przedstawiam wypowiedź znajomego serwisanta który obliczył koszta użytkowania odkurzaczy.
    Predom zelmer, wymiana silnika 100zł na 20 lat.
    Romix, europastyl, clatronik nowy 100zł na 1rok.
    Obecny drogi zelmer 600zł na 10 lat.
    Tańszy zelmer 300zł na 6-7 lat.
    pozdrawiam

• #153 31 Sty 2009 08:33
    Usunięty
  • #154 01 Lut 2009 00:12
    marin_81
    Poziom 9  

Witam

Proszę o pomoc w wyborze odkurzacza który poradzi sobie z piachem i sierścią.

Na chwile obecną najbliżej MI (żona ma już inne zdanie) do zakupu odkurzacza THOMAS TWIN TT - sporo sie naczytałem o tym cacku i wszyscy chwalą sobie go.

Ogólnie poszukuje odkurzacza który nie smrodzi ( sierść, piach, kuch - to wszystko razem w worku po paru dniach potrafi niesamowicie śmierdzieć, a wymiana worka co 3 dni mija się z celem...), dymi i rozrzuca to całe paskuctwo po mieszkaniu.

Jak wspomniałem wyżej JA chcę kupić THOMASA ale żona już mniej (cena).

Tak więc proszę was o rade bądź utwierdzenie mnie w tym że THOMAS to jest to czego szukam.

Jeśli nie THOMAS to co innego??

ZELMER Solaris Twix?
    ZELMER Aquario?
    czy może jakiś model DYSONA? ( tu ceny tez oscyluja w okolicach 1500zł)

Czy warto dać 1600zł za THOMASA czy 600zł za SOLARISa??

Dodam jeszcze że nikt u mnie nie jest alergikiem ale niebawem przybędzie nam nowy członek w rodzinie :), więc też pod tym kątem chcę kupić porządny odkurzacz.

Dziękuję za rady

• #155 01 Lut 2009 00:29
    shadow125
    Poziom 21  

Witam
    Posiadam w domu psa i kota. Używam odkurzacza bezworkowego marki Tesco do gruntownych porządków oraz doraźnie szczotki elektrycznej firmy MPM "Marysia" . Zestaw zdaje egzamin.
    Polecam, sierść i resztki żwirku Marysia posprząta
    Pozdrawiam

• #156 01 Lut 2009 11:08
    A1234nd
    Poziom 19  

Tylko odkurzacz z filtrem wodnym,używam Zelmer AQUARIO jest super.

• #157 01 Lut 2009 12:02
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zelmer o tyle lepszy że śą do niego części zamienne i ma długą gwarancję. Z wodnych może być chociaż głośny aquario. Możesz dać 600zł za syriusa ale licz się z wymianą worków. Nie polecam odkurzaczy bezworkowych chyba że oryginalny dyson, bo te podróbki są nietrwałe i szybko się zapychają. Zelmer w tym przypadku wydaje się być również tani w utrzymaniu.
    pozdrawiam

• #158 01 Lut 2009 17:43
    scalak83
    Poziom 11  

Dodając coś do tego tematu to najlepsze odkurzacze to Zelmerowskie meteory są proste w konstrukcji jak budowa cepa a wydajność nawet w najcięższych warunkach sprawdzają się dobrze

• #159 01 Lut 2009 17:49
    Usunięty
  • #160 01 Lut 2009 18:57
    zielonygroszek
    Poziom 2  

Podstawą jest dobra elektroszczotka, która zbierze dobrze kłaki.

Używam, choc dość krótko LG z kompresją kurzu, zbija kurz i śmieci w dwie kostki, jest cichutki. Kupilam go z nadzieją, że nie bedzie tego smrodu. No i narazie jest super. Cena 1000 zł.

Ale w twoim przypadku zwróciłabym uwagę na typy właśnie szczotek.

Pozdrawiam

• #161 01 Lut 2009 20:40
    A1234nd
    Poziom 19  

Aby nie było nieprzyjemnego zapachu podczas odkurzania tylko filtr wodny odseparuje zopach .Inne filtry przepuszczą zapach psiego łoju.Podczas odkurzania każdy poradzi sobie z sierścią i brudem,ale z zapachem jest już gorsza sprawa.Mam AQVARIO i psy.Gdy odkurzam z filtrem HEPA ciężko wytrzymać/zapach/,przy filtrze wodnym jest super nie ma zapachu łoju.Cena przystępna .

• #162 02 Lut 2009 08:56
    marin_81
    Poziom 9  

Generalnie zdecydowany jestem tylko i wyłacznie na odkurzacz z wodnym filtrem. Podałem Dysona bo może to być alternatywa.

Nie chce odkurzacza z workami bo ja je zmieniam co tydzień i zbyt duże koszty są z tym związane.

Więc pozostają bezworkowe albo wodne.
    Njgorsze jest to że jest mały wybór odkurzaczy z filtrem wodnym ::|

Do wyboru mam taki sprzęt

Zelmer Aquario za 450zł
    + tani, turboszczotka w kąplecie
    - głośny, liche wykonanie, ponoć słaba siła ssania przy filtrze wodnym

Karcher DS 5600 za 1000zł
    + hmmm w miarę przystępna cena
    - duży, brak w kąplecie turboszczotki

Thomas Twin TT za 1600zł
    + w miarę mały, super wygląd, porządnie wykonany, funkcja prania
    - cena, brak w kąplecie turboszczotki

To takie moje spostrzeżenia po paru dniach wgłębiania się w temat odkurzaczy.

I dalej nie wiem co wybrać :D
    hmmm...

• #163 08 Lut 2009 18:37
    ela18
    Poziom 10  

Czy któryś z ekspertów może mi coś powiedzieć o odkurzaczu Samsung SC6360? Chcę kupić dobry i cichy odkurzacz, cena ok.500zł. Oglądałam w sklepie Samsunga SC 6260, ale miał filtry Hepa 12 (niezmywalne?), był rzeczywiście cichy (w sklepie) w porównaniu z innymi, ale ten o nr 6360, ma podobno lepsze filtry. Jeszcze jedno oba mają turboszczotki a nie elektro (ja nie mam żadnego "sierściucha" ), czy ma to duże znaczenie? Jestem alergiczką.

• #165 09 Lut 2009 00:51
    GrandoMastah
    Poziom 10  

Szczerze mówiąc przy tym limicie finansowym dużej filozofii nie ma, najlepiej żeby był workowy (porządne bez workowe -dysony jednak trochę kosztują) u mnie w domu od roku jest w użytku V-814 (mpm) i daje radę

• #166 09 Lut 2009 08:47
    ela18
    Poziom 10  

Chciałabym jednak zasięgnąć opinii na temat tych konkretnych odkurzaczy, są chyba od niedawna na rynku, ale może ktoś sie z nimi spotkał i może je ocenić.

• #167 09 Lut 2009 22:40
    GrandoMastah
    Poziom 10  

Z nowymi to jest taki problem, że parametr "żywotność" to jedna wielka niewiadoma :)

• #168 16 Lut 2009 01:09
    WaldemarO
    Poziom 2  

Witam serdecznie odkurzaczowych forumowiczów :-)
    Właśnie przeczytałem cały wątek "od deski do deski". Niestety, nadal nie jestem zdecydowany, który odkurzacz kupić.
    Mam kilku faworytów, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Czy ktoś z Was ma używa(ł) odkurzacza Nilfisk ? Znalazłem w sieci model, który bardzo mnie zainteresował.
    Nilfisk Extreme X100
    Charakteryzuje się bardzo niskim hałasem ( przynajmniej tak to wygląda w danych technicznych ).
    Dodatkowo jest to jedyny znany mi odkurzacz, który ma filtr HEPA 14.
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie o tym producencie i modelu odkurzacza.

• #169 16 Lut 2009 22:42
    starter55
    Poziom 24  

WaldemarO napisał:
    Witam serdecznie odkurzaczowych forumowiczów :-)
    Właśnie przeczytałem cały wątek "od deski do deski". Niestety, nadal nie jestem zdecydowany, który odkurzacz kupić.
    Mam kilku faworytów, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Czy ktoś z Was ma używa(ł) odkurzacza Nilfisk ? Znalazłem w sieci model, który bardzo mnie zainteresował.
    Nilfisk Extreme X100
    Charakteryzuje się bardzo niskim hałasem ( przynajmniej tak to wygląda w danych technicznych ).
    Dodatkowo jest to jedyny znany mi odkurzacz, który ma filtr HEPA 14.
    Będę wdzięczny za wszelkie opinie o tym producencie i modelu odkurzacza.

Polecam taki
    http://www.kupujemy.pl/odkurzacze--miele--sixD40-porownanie-cen.html

• #171 17 Lut 2009 21:36
    gego
    Poziom 15  

Elektrolux Silencer jest dobry i cichy. Jak chcesz sprawdzić odkurzacz w sklepie to zdejmij rurę ssącą i na włączonym na maksa ciągu zatkaj dłonią otwór zasysający próbując jednocześnie unieść odkurzacz w górę. Elektroluxy to potrafią bez problemu i nie ma obawy, że odkurzacz upadnie.
    Po prostu przyklei się do dłoni. To taki prosty test na siłę ciągu.

• #172 18 Lut 2009 12:37
    novella
    Poziom 10  

polecam odkurzacz bezworkowy LG kompressor. Ma dwuetapowy proces oczyszczania powietrza, filtr można umyć pod wodą z kranu, a kurz zbija w kostki, wiec przy opróżnianiu pojemnika nic się nie kurzy
    waży 6,5 kg, moc silnika 2000W, moc ssąca 350W

http://www.youtube.com/watch?v=DpViQCki98A

• #173 20 Lut 2009 21:21
    andrzej34
    Poziom 16  

Witam, mam odkurzacz z serii "bez workowców" i nigdy więcej, można go dać osobie której nie lubimy. za ładny by wywalić - bo szkoda :) W normalnym odkurzaczu wywalamy worek i po kłopocie a tu potrzebne sprężone powietrze by wkład papierowy wydmuchać.
    Pozdrawiam.

• #174 20 Lut 2009 22:14
    Usunięty
  • #175 21 Lut 2009 21:24
    andrzej34
    Poziom 16  

Moje cudo to "concept enzo max 2000 W", siłę ciągu zaraz po wyczyszczeniu ma imponującą, dokupiłem jeszcze jeden filtr papierowy by mieć na zmianę. W zakładzie gdzie pracuję mam dostęp do sprężonego powietrza i tak się ratuję :), ale jeśli posiadaczem takiego cacka jest osoba mieszkająca w bloku to ma spory problem. Już myślałem o zrobieniu małej przeróbki w pojemniku by móc zakładać zwykły worek papierowy i problem z głowy :)
    Pozdrawiam.

• #176 21 Lut 2009 22:34
    Usunięty
  • #177 22 Lut 2009 14:11
    andrzej34
    Poziom 16  

Ja myślę, że przeróbka w moim przypadku jest prosta bo wystarczy wewnątrz pojemnika przedłużyć wlot kawałkiem rury i na niej osadzić worek papierowy w stanie oryginalnym bez przeróbek - byle ciasno siedział na przedłużce a i powrót do wersji poprzedniej jest możliwy.
    Pozdrówki.

• #178 22 Lut 2009 16:55
    Usunięty
  • #179 22 Lut 2009 23:09
    postrzepiony
    Specjalista AGD

dzi_dziuś napisał:
    Niestety i firma zelmer robi coraz gorsze produkty, duża część produktów produkowana jest w chinach łącznie z podanymi modelami odysey i meteor 2.

Mylisz się, modele, które wymieniłeś produkowane są w Rzeszowie a z tego co wiem, Rzeszów w Chinach nie leży.
    Stawiałbym na Cobra II Silent. Ten odkurzacz w prostej linii pochodzi od Oriona i kiedyś nazywał sie Orion Max. Duży worek i przede wszystkim dużo miejsca na rozłożenie worka. Cichy, duża siła ssąca. Cztery gumowe kółka. Jak na obecne produkty mało awaryjny.

• #180 23 Lut 2009 12:22
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

W rzeszowie tak, na zachodnich podzespołach. Łożyska - indonezja. Plastiki - chiny itp.
    Cobra 2 i syrius są obecnie jednymi z lepszych wyrobów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME