Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

ostoja_m 27 Lip 2008 19:30 5436 381
    monog
    Poziom 2  
    Witam serdecznie!
    Zastanawiamy się z mężem nad kupnem Zelmera Solarisa 5000 HQ. Zależy nam na filtrach hepa 13 (oboje jesteśmy alergikami), mamy kotka i niebawem małe dziecko. Głośność zatem też ma znaczenie?
    Czy ktoś jest może użytkownikiem tego dokurzacza i jak się spisuje?
    Rozważamy jeszcze Zelmera Syriusa, ale kształt i kolorystyka nam się nie podobają- chętnie jednak poczytam Wasze opinie.
    Z góry dziękuję za pomoc.:D
  • Sklep HeluKabel
    blanc
    Poziom 11  
    nina281 napisał:
    Kochani
    przychylam sie do kupienia nowego philipsa 9170 FC.
    Cena 560 zł - nieduża, ale waham się, czy nie lepiej jakiś model miele skro ktos tu pisał, że mają szczelną całą obudowę, np. model cat & dog (bez fiiltra HEPA).
    Czy phipilsy generalnie dobrze wypadają? Czy jest to chinskie badziewie?:(

philips fc9170 ma szczelna obudowe HEPA, a akcesoria do niego sa znacznie tańsze, niż do miele
    ten model jest podobno produkowany w Holandii (oprócz rur)
    monog
    Poziom 2  
    Witam! Jeszcze raz proszę o opinię nt Zelmera Solarisa i Syriusa (choć o tym już poczytałam na forum).
    Czas nas nagli...
    Z góry dziękuję
    Mac217
    Poziom 9  
    jezeli moge zamącic w głowie to zdecydowanie polecam bezworkowego samsunga twin chamber system serii t-65.Mam go od roku i spisuje się rewelacyjnie-cichy,ogromna siła ssania,zmywalne filtry hepa i pojemnik na kurz.Podobno "brzydcy" koreanczycy duzo zerżneli z Dysona w tych modelach i sadzac po jego osiągach jest to prawdopodobne.Nie byłem przekonany co do marki ale wybór to strzał w 10!Nadmieniam ze odkurzam CODZIENNIE gdyz mam kłaczącego cały rok spaniela i turboszczotka spisuje się rewelacyjnie>z uwagi iz parametry nie siedza mi w głowie zapraszam na strone producenta jednak oceniając EFEKTY odkurzania 10pkt na 10 mozliwych
  • Sklep HeluKabel
    blanc
    Poziom 11  
    Mac217 napisał:
    jezeli moge zamącic w głowie to zdecydowanie polecam bezworkowego samsunga twin chamber system serii t-65.Mam go od roku i spisuje się rewelacyjnie-cichy,ogromna siła ssania,zmywalne filtry hepa i pojemnik na kurz.Podobno "brzydcy" koreanczycy duzo zerżneli z Dysona w tych modelach i sadzac po jego osiągach jest to prawdopodobne.Nie byłem przekonany co do marki ale wybór to strzał w 10!Nadmieniam ze odkurzam CODZIENNIE gdyz mam kłaczącego cały rok spaniela i turboszczotka spisuje się rewelacyjnie>z uwagi iz parametry nie siedza mi w głowie zapraszam na strone producenta jednak oceniając EFEKTY odkurzania 10pkt na 10 mozliwych

byłem zdecydowany na taki odkurzacz dopóki nie przeczytałem wyników testów, odkurzacze workowe biją na głowę odkurzacze bezworkowe, nawet kilka razy od nich droższe
    Ooz
    Poziom 12  
    Witam.
    Jaki odkurzacz w cenie kolo 200-250zl kupić? Zależy mi na tym żeby porządnie odkurzał ;) W sumie to nie gra roli czy będzie bezrworkowy, czy będzie miał filtry antyalergiczne, porostu ma dobrze odkurzać. Jedyna sprawa to wolałbym żeby nie był na worek stały...
    Mac217
    Poziom 9  
    napisałem o jego efektywnosci a po drugie przy codziennym odkurzaniu nie zarobiłbym na worki i filtry :-) i oczywiscie chodzi mi o ten konkretny model a co do testów-ten praktycznie wyrywa włosy z dywanu :-)
    mlody1112
    Poziom 10  
    zobacz sobie Rainbow
    najlepszy odkurzacz na swiecie
    jesli ktos go ma moze to potwierdzic
    aura1
    Poziom 12  
    blanc napisał:
    byłem zdecydowany na taki odkurzacz dopóki nie przeczytałem wyników testów, odkurzacze workowe biją na głowę odkurzacze bezworkowe, nawet kilka razy od nich droższe

Witam. Interesuje mnie w czym odkurzacze workowe są lepsze od bezworkowych (cyklonowych)?
    Doominus
    Poziom 34  
    Jakiś sklep w Krakowie ?
    Potrzebowałbym takiego z filtrem spielarnym .
    Ooz
    Poziom 12  
    mlody1112 napisał:
    zobacz sobie Rainbow
    najlepszy odkurzacz na swiecie
    jesli ktos go ma moze to potwierdzic

ehhh mam 200-250zl...
    buktor
    Poziom 10  
    A co sądzicie o Rowencie Silence Force 4541 (2200W) ..... poodkurzałem sobie w Media Market ..... porównałem z paroma Zelmerami, Elektroluxami,... Miele też.... i tak mi wyszło, że z manualnego porównania (na oko, słuch i rękę) Rowenta jest najlepsza. No może Nilfisk P-10 (jeden tylko był -wystawowy i mocno sfatgowany - eeeech) wydawał się być ciut lepszy.
    Wyposażenie ma niezłe, a ta trójkątna szczotka wydaje się baaardzo poręczna, no ta cichość pracy (cichszy chyba był tylko Nilfisk).... no nie wiem MOCNO się waham - czy szukać Nilfiska P-10 czy kupić tę Rowentę???????
    zofiaT
    Poziom 10  
    Też muszę kupić odkurzacz, chcę bezworkowy, jestem sklonna nawet wydać więcej, ale zupelnie nie wiem jaki może ktoś pomoże

Dodano po 7 [minuty]:

aha, mam bardzo dużo metrów do odkurzania. schody i wiecznie kłaczącego psa dużo chodników i dywanów, jestem zdecydowana tylko na bezworkowy, może ktoś doradzi jaki wybrać, jestem pierwszy raz na tym forum
    airbites
    Poziom 22  
    A a jaka cena chcesz wydać?? do 5 tys. zł??
    impressa
    Poziom 2  
    Ja właśnie waham sie pomiędzy Syriusem a Philipsem 9176. Różnica w cenie dwukrotna (430 a 870) ale 2 rzeczy przemawiają wstępnie za Philipsem:

1) Nakładka parkietowa Super Parquet w Philipsie z 2ma obrotowymi nakladkami z materialu, które podobno czyszczą i lekko polerują - mam 80 m parkietu i kafelek i zero dywanów. Z tego co czytałem nakładka 'parkietowa' w Zelmerach jest przeciętna. Czy ktoś z Was może potwierdzić lub zaprzeczyć?

2) Moje traumatyczne przeżycia związane z zawodnością i komfortem użytkowania Wodnika (wszystko co mogło się skutecznie łamało i patrzę na tego potwora przed każdym odkurzaniem wzrokiem pt. 'podłączyłbym Cię najchętniej do trójfazówki' ;)), podtrzymane problemem z przyciskiem w Syriusu (a chciałem kupić wysyłowo, więc bez możliwości testów).

Co o tym sądzicie? A może są jakieś uniwersalne nakładki do parkietu poniżej 200zł?

Pozdr.,
    impressa
    aura1
    Poziom 12  
    zofiaT napisał:
    Też muszę kupić odkurzacz, chcę bezworkowy, jestem sklonna nawet wydać więcej, ale zupelnie nie wiem jaki może ktoś pomoże

Dodano po 7 [minuty]:

aha, mam bardzo dużo metrów do odkurzania. schody i wiecznie kłaczącego psa dużo chodników i dywanów, jestem zdecydowana tylko na bezworkowy, może ktoś doradzi jaki wybrać, jestem pierwszy raz na tym forum

Witam. Od kilku dobrych tygodni użytkowuje DYSONA (właściwie to moja żona) i twierdzi że jest rewelacyjny. Posiadamy owczarka niemieckiego długowłosego i to pozostawia po sobie 40-tokilowa bestia to jest koszmar zwłaszcza latem. Żona jednak twierdzi że zakup dysona to był strzał w 10. Zero worków i ciągła maxymalna siła ssania. Polecam.
    eve8
    Poziom 2  
    witam was ponownie,
    mam prośbę, od miesiąca co najmniej używam Syriusza, chciałabym kupić worki materiałowe jednorazowego użytku takie jak dostałam z odkurzaczem i filtry na wymianę. Ale że się na tym kompletnie nie znam nie zaryzykuję kupna w marketach, a nawet takich nie wypatrzyłam.
    Czy ktoś mógłby mi podać link gdzie mogłabym takowe zakupić. Z najmniejszą ceną to już sama pokombinuję.
    Co do zadowolenia z odkurzacza to mogę powiedzieć że ciąg ma baardzo dobry nawet jak worek już do wymiany. Niema nawet potrzeby ustawiać na najwyższej mocy.
    Ale po miesiącu użytkowania czuć że jest czas zmienić worek i filtry - mam dużego psa - zalegająca sierść i i inne zanieczyszczenia doprowadzają do tego że z odkurzacza w trakcie pracy śmierdzi tak jak ze starego admirala używanego do tej pory.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    michcio
    Specjalista elektryk
    Tak, wzrost o każde około 3 dB oznacza dwukrotne zwiększenie hałasu w porównaniu z poprzednim stanem.
    mlodyabc
    Poziom 11  
    Poradzcie proszę :) który z odkurzaczy będzie lepszy.. Electrolux Ultra Silencer ZUS 3385P czy może Rowenta Silence Force Compac RO4449? Dodam, że mam duże mieszkanie i raczej same panele i płytki, może w przyszłości niewielkie dywany:)
    Yorc
    Poziom 12  
    Czy ktoś może powiedzieć o odkurzaczu VAX 6151SX?
    zofiaT
    Poziom 10  
    Witam, jakis czas temu pytałam o radę jaki kupić odkurzacz/duzo metrów, pies/ po przeczytaniu co tylko się dało wybralam dwa modele -DYSON DC 19 i SAMSUNG SC 9560. teraz muszę podjąć decyzję który wybrac.Jestem zdecydowana tylko na bezworkowe. Czy są na forum użytkownicy tych wymienionych modeli bo może to pomogło by podjąc decyzję który kupić.
    blanc
    Poziom 11  
    Mac217 napisał:
    napisałem o jego efektywnosci a po drugie przy codziennym odkurzaniu nie zarobiłbym na worki i filtry :-) i oczywiscie chodzi mi o ten konkretny model a co do testów-ten praktycznie wyrywa włosy z dywanu :-)

a mój nowy philips zrywa tynk ze ścian i kafelki z podłogi
    aura1
    Poziom 12  
    zofiaT napisał:
    Witam, jakis czas temu pytałam o radę jaki kupić odkurzacz/duzo metrów, pies/ po przeczytaniu co tylko się dało wybralam dwa modele -DYSON DC 19 i SAMSUNG SC 9560. teraz muszę podjąć decyzję który wybrac.Jestem zdecydowana tylko na bezworkowe. Czy są na forum użytkownicy tych wymienionych modeli bo może to pomogło by podjąc decyzję który kupić.

Witam. Jestem posiadaczem Dysona od kilkunastu tygodni i żona twierdzi że jest rewelacyjny (posiadamy owczarka niemieckiego długowłosego). Odkurzacz wciąga cały czas z tą samą siłą pomimo napełniania się zbiornika. Posiada gwarancje na 5 lat. Sczerze polecam.
    zofiaT
    Poziom 10  
    Witam, dziękuję za radę, postawiłam na DYSONA czekam na dostawę. Napiszę pózniej o swoich doświadczeniach z Dysonem.

Dodano po 2 [minuty]:

Witam, dziękuję za radę, postawiłam na DYSONA czekam na dostawę. Napiszę pózniej o swoich doświadczeniach z Dysonem.
    0rafal0
    Poziom 11  
    Witam.
    A czy wie ktoś coś o modelu Voyager Zelmera? Czy polecieli byście takowy odkurzacz??
    pozdr.