Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

ostoja_m 23 Cze 2009 16:54 6084 381
    cocos86
    Poziom 9  
    :) czy ktoś może z moimi pytankami z wcześniejszych postów?

(MM ma szalone ceny.. ST i HT 549zł:P czyli ponad 200zł drożej)
  • Play InternetPlay Internet
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NEVE V3
    Poziom 10  
    Witam . jaki możecie polecić odkurzacz piorący do 700zł z wyłączeniem Wodników i co sadzicie o odkurzaczach
    KARCHER SE4001
    BOSCH BMS 1300
    HYUNDAI S750
    MPM
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Z MPM (Apollo 2000) nie ma większych problemów. Od "silnych" palców uszkadzają się wyłączniki, zaczepy lubią już po paru latach pękać. Jak ktoś źle poskłada i zassa wodę, to silnik i filtry do wymiany.

NEVE V3 dlaczego "Wodnika" nie chcesz?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzychugod
    Poziom 14  
    Witam serdecznie, dopiero rozpoczynam poszukiwania odp. odkurzacza i sugerujac sie testami wylonilem pare sztuk ktore wpadly mi oko:

:arrow: Kärcher A 2534 PT
    :arrow: Siemens VS 08 G 2020
    :arrow: Miele S 300 Tango Plus
    :arrow: Siemens VS 06 G 1831
    :arrow: AEG AUS 4045 Ultra Silencer
    :arrow: Siemens VS 07 G 1840
    :arrow: Bosch BSG 71666

Z tym Karcherem chyba przesadzilem - w calym domu mam kafelki i jeden dywan sredniej wielkosci w salonie..

Szukam czegos do 600 zl (moze byc oczywiscie taniej - w sumie zbiera to ma zbierac tylko kurz z kafelek a nie czyscic dywany) - zelmer ani inne PL produkcje nie wchodza w rachube - zakupu dokonuje w Niemczech. Czy cos z w.w. jest godne polecenia ?

Jesli macie inne ciekawe propozycje na kafle (remontow nie przeprowadzam wiec chyba karcher odpadnie) to prosilbym o wskazowki. Najlepszy bylby odkurzacz tani w uzytkowaniu - raczej nie bede zamawial workow na allegro do DE - choc kto wie moze zamowie hurtowe...

Z gory dzieki i milego weekendu ;)

Tak przy okazji - korzystalem z tej stronki, jak kto che uzyc to musi wylaczyc filtry...
    http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCa...t=50¶m.resultlist.sortKey=avgTesterRating
  • Play InternetPlay Internet
    NEVE V3
    Poziom 10  
    MARCIN.SLASK napisał:

Dlatego

http://cokupic.pl/opinie/Zelmer-Wodnik-Trio-6195-EW/0b9f463a3181184c

poza tym mój kolega zajmował się kiedyś ich sprzedażą więc wiem z czym mam do czynienia. Mam zwierzęta i małe mieszkanie więc odkurzacz piorący jest mi maksymalnie potrzebny.
    Do moderatora.
    Po co wrzucać do jednego i to starego tematu 2005 rok mój skoro dotyczy odkurzaczy piorących, a nie jakiś tam. Na takiej zasadzie można wszystko poskracać, a w takim pomieszaniu nie można prowadzić rzetelnej dyskusji !
    Norwid
    Poziom 15  
    NEVE V3 napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:

Dlatego

http://cokupic.pl/opinie/Zelmer-Wodnik-Trio-6195-EW/0b9f463a3181184c

poza tym mój kolega zajmował się kiedyś ich sprzedażą więc wiem z czym mam do czynienia. Mam zwierzęta i małe mieszkanie więc odkurzacz piorący jest mi maksymalnie potrzebny.
    Do moderatora.
    Po co wrzucać do jednego i to starego tematu 2005 rok mój skoro dotyczy odkurzaczy piorących, a nie jakiś tam. Na takiej zasadzie można wszystko poskracać, a w takim pomieszaniu nie można prowadzić rzetelnej dyskusji !

To może jakiś Karcher np. ten pierze na mokro -> http://www.ceneo.pl/914740
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    NEVE V3 pyta o odkurzacz piorący do 700zł, a ten Karcher ponad 2 razy tyle kosztuje.
    Norwid
    Poziom 15  
    Przepraszm zapomniałem się już nie prysyłam tych linków :cry:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NEVE V3
    Poziom 10  
    :D Zdążyłam zobaczyć tego karchera na allegro hhihii no i gdybym chciała wydać 7stówek na coś co wygląda jak moduł od czegoś z lat 60-tych ..:D ale dzięki oczywiście.
    Odkurzacz jeśli kupię to jak najbardziej nowy i potrzebuję informacji dziewczyny i chłopaki :)
    , jest taka ilość odkurzaczy piorących i co żadnych info na takim forum, litości !!!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NEVE V3
    Poziom 10  
    Tak czytam i tu na forum że dla zrzędzących każdy sprzęt albo wadliwy albo strasznie skomplikowany w obsłudze. Mnie to nie straszne, mogę go nawet prac w całości po każdym sprzątaniu byle by spełniała swoją funkcję :D O MPMach czytałam kilka dobrych opinii trochę narzekają ludzie na plastiki ale cóż na karcherowe w niższych modelach też bo pękają za to silniki 'podobno' nieśmiertelne więc może. Podobno jest jakiś odkurzacz z funkcją pary w przybliżonej cenie /pomijam wodniki/ więc szukam dalej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    NEVE V3
    Poziom 10  
    Znajdę bo muszę :D Przekopałam forum i analizuje awarie odkurzaczy w tematach serwisowych itp. przy tym kopię po interku musi się coś dobrego znaleźć kurnaki.
    truman20
    Poziom 9  
    k44k44 napisał:
    Witam wszystkich. Również zastanawiam się nad kupnem odkurzacza i wpadł mi w oko model AMICA VK 5012 Maxis Power Plus. Co o nim sądzicie?
    http://www.euro.com.pl/odkurzacze/dane-techni...ica-maxis-power-plus-vk-5012.bhtml#content_3c

Zapomnij. Kup polski odkurzacz, nie będzie kłopotów ani z workami, ani z częściami. Poza tym ponad 400zł za odkurzacz Amica, to nawet nie lekkie przegięcie, tylko tragedia. Pomyśl co zrobisz jak się zepsuje po gwarancji? Wywalisz, bo serwis Ci zaśpiewa takie ceny, że się przewrócisz.

W tej cenie kupisz dwa POLSKIE Zelmery Meteor2.
    Norwid
    Poziom 15  
    truman20 napisał:
    k44k44 napisał:
    Witam wszystkich. Również zastanawiam się nad kupnem odkurzacza i wpadł mi w oko model AMICA VK 5012 Maxis Power Plus. Co o nim sądzicie?
    http://www.euro.com.pl/odkurzacze/dane-techni...ica-maxis-power-plus-vk-5012.bhtml#content_3c

Zapomnij. Kup polski odkurzacz, nie będzie kłopotów ani z workami, ani z częściami. Poza tym ponad 400zł za odkurzacz Amica, to nawet nie lekkie przegięcie, tylko tragedia. Pomyśl co zrobisz jak się zepsuje po gwarancji? Wywalisz, bo serwis Ci zaśpiewa takie ceny, że się przewrócisz.

W tej cenie kupisz dwa POLSKIE Zelmery Meteor2.

Zgadzam się z kolegą Truman 20 pierwszy raz używałem Zelmer Metor 2 taka moc ssania że każdy brud ci usunie !

Dodano po 1 [minuty]:

BS 1234 napisał:
    No z funkcją pary to nie wiem czy coś znajdziesz ,jeśli nie zelmer. No mój mpm silnik ma bardzo dobry,fakt hałasuje, ale ma 8 lat ,nie miał nic wymieniane ,przeżył parę remontów, i działa jak nowy. Tylko filtr wodny mógł by trochę lepiej filtrować. Ale tak jest bardzo okey, i mycie mi tez nie przeszkadza ,coś jest kosztem czegoś:)

Jeżeli filtr wodny słabo filtruje to najwyższy czas go wymienić !
    Farstone
    Poziom 12  
    leclerk napisał:
    Wybierałam między DC 20 allergy parquet a tym DC 19 allergy parquet. (...) w jednym ze sklepów porownalismy sobie obydwa. I na korzysc DC 19 moim zdaniem fajne rozwiązanie rury teleskopowej, szczotka plaska -wsuwa się glęboko pod szafki, wersalkę (w tym DC 20 taka cięższa szczotka i rura jest inaczej rozwiązana mniej nam pasowala) plus dodatkowa do parkietow na wyposazeniu. Odkurzacz moze glosny tak wszędzie pisze ale po wodniku tak tego nie postrzegam, moc ma dobrą wsysa wszystko, jest wygodny w uzyciu - tzn przycisk się wciska rura się przesuwa na wybraną wysokość, jeden przycisk i wyjmuję pojemnik z kurzem - generalnie mnie nie zawiódł i go polecam.Myślę o dokupieniu zestawu do odkurzania mebli.

Po przeczytaniu tej oraz wielu innych opinii również zdecydowaliśmy się z żoną na Dyson DC 19 Allergy za 998zł w Electroworld. Potwierdzam wygodę użytkowania (rura teleskopowa, dodatkowe szczotki). Głośność szczerze mówiąc nie przeszkadza nam aż tak bardzo. Maszyna jest skuteczna - sprawdzenie podłogi poprzez przetarcie ręką. Wiadomo, że sterylna nie będzie nigdy a w pełni czysta dopiero po umyciu na mokro, ale...
    Więcej uwag napiszę wkrótce, bo odkurzacz mam dopiero kilka tygodni.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Radziok
    Poziom 12  
    Właśnie dzisiaj zakupiłem odkurzacz Zelmer Aquario w wersji ze szczotką do parkietów. To 2 w 1. Można odkurzać z workiem (SafBag) i z filtrem wodnym. Jak ktoś będzie zainteresowany mogę napisać o nim więcej. Jestem zadowolony z zakupu - Pozdrawiam.
    Norwid
    Poziom 15  
    Radziok napisał:
    Właśnie dzisiaj zakupiłem odkurzacz Zelmer Aquario w wersji ze szczotką do parkietów. To 2 w 1. Można odkurzać z workiem (SafBag) i z filtrem wodnym. Jak ktoś będzie zainteresowany mogę napisać o nim więcej. Jestem zadowolony z zakupu - Pozdrawiam.

To ciekawe najpierw pytasz się o Karcher a w końcu kupiłeś Zelmera kupiłeś to dlatego że był tańszy czy poprostu go kupiłeś tak bo nikt ci nie napisał na temat Karchera ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Radziok
    Poziom 12  
    Karcher w Castoramie w Bydgoszczy był po okazyjnej cenie (610zł), ale już go sprzedali. Aquario kupiłem w Media Markt. Jeszcze nigdy mi się tak dobrze nie sprzątało. Mój ex, Vax V-045, rozrzucał śmieci a ten wszystko pięknie poodkurzał. Mimo tych 80dB przyjemnie się przy nim pracuje. Wszystko jest w nim przemyślane. Powietrze po przejściu przez wodę jest tak czyste że nie zanieczyszcza filtra HEPA. Zakochałem się w parkietówce. Podłogi się aż błyszczą. 2 moduły (worek SafBag lub filtr wodny). Czyszczenie - łatwizna! Po bezworkowcu myślałem że będe miał tego dosyć po pierwszym czyszczeniu ale... Wodę po odkurzaniu wystarczy wylać i pojemnik wypłukać. Separator i filtr wlotowy wyciągnąć, opłukać i wycisnąć. Cały zespół filtra opłukać pod prysznicem. Pięć minut roboty, i żadnych chmur z kurzy. Mam ochotę cały czas odkurzać i odkurzać... :D.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    alvaro99
    Poziom 22  
    Witam wszystkich serdecznie :)

Jestem na kupnie odkurzacza wodnego z funkcją piorącą.

Obecnie konczy mi się odkurzacz firmy Gisowatt - dobra firma, ale po 6 latach plastikowe zaczepy od odkurzacza popękały.

Od odkurzacza wymagam:
    - niezawodności (długi okres gwarancji),
    - mozliwosc dokupienia tańszych zamienników,
    - funkcja piorąca (szybkie schnięcie dywanów/tapicerki),
    - dobrego i w miare przyzwoitej cenie serwisu (przy moim Gisowatt'cie nigdy go nie potrzebowałem),
    - i ostatnie - bardzo dobrej siły ssania i wyników czyszczenia (kurz, siersć kotka).

Nie obawiam się czyszczenia, bo to logiczne, że po każdym odkurzaniu trzeba wodę wylać i odkurzacz umyć, gdyż będzie śmierdział.

Na ten cel przeznaczam około 1000 zł.

Niektórzy polecają coś takiego jak Karcher DS 5500
    http://www.ceneo.pl/;015330195-10.htm
    Warto? Trzeba zmieniać te filtry za 100 zł często i używać jeszcze innych drogich specyfików?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto