Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

ostoja_m 16 Nov 2008 00:15 6384 381
    blanc
    Level 11  
    GrandMasterT wrote:
    Wczoraj zdechł mi stary Meteor, padł wirnik a okazuje się, że ani stojan ani wirnik nie mają żadnych oznaczeń więc zbyt łatwo pewnie drugiego nie znajdę, wolę więc kupić nowy odkurzacz. Chciałbym kupić coś możliwie jak najtańszego, ponieważ mam jeszcze drugi odkurzacz i ten używany będzie raczej sporadycznie; ale jednocześnie nie chciałbym utopić kasy w jakimś bublu - w skrócie mówiąc odkurzacz ma być tani ale dobry. Co polecacie ?

a tani tzn. za ile?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    axelife
    Level 11  
    to bierz syriusa - jest tani ale i wart swojej ceny :)
    szymon_sz
    Level 9  
    Cześć. Jak w topiku szukam odkurzacza. Po przeczytaniu kilkunastu topiku stron jestem nieco zdezorientowany dlatego bardzo bym prosił o pomoc w wyborze odkurzacza o następujących parametrach:
    - cena 200-300
    - powierzchnia do odkurzania to w 85% panele i płytki mieszkania o powierzchni 55 metrów kwadratowych
    - odkurzacz musi być mały i cichy
    - w mieszkaniu będzie sporo mebli stojących na nóżkach pod którymi trzeba będzie w jakiś sposób odkurzyć
    - w najbliższych kilku miesiącach planujemy zakup małego psa
    - nie mam zdania co do wyboru pomiędzy workowym a bezrowkowy odkurzaczem, ale jeśli ma to być workowy fajnie jakby wymiana worków była w miarę znośnym wydatkiem i nie wiązała się z długimi poszukiwaniami
    - obecnie w domu nie mieszka nikt z alergią więc filtr Hepa nie jest konieczny
    - gdyby było coś bardzo godnego uwagi to jest skłonny dołożyć 50-100 więcej

Z góry dziękuje za pomoc.
    GrandMasterT
    Level 24  
    Tani to w moim przypadku najtańszy, jaki się nie rozleci po paru miesiącach :D
    Mati_90
    Level 10  
    Witam! Moje mama chce kupić nowy odkurzacz, no i jaki polecacie w cenie ~200zł może ewentualnie trochę droższy ale raczej nie. Odkurzacz ma byc bezworkowy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    User removed account
    User removed account  
    agatag
    Level 2  
    Własnie kupiłam dla rodziców w sklepie wysyłkowym odkurzacz Zelmer Odyssey 450 wersja niebieska. Dokupiłam do niego turboszczotkę i kosztowało mnie to 320 zł ( w tym koszt dostawy). Maszynka lekka i zwrotna, wygodny uchwyt węża ( pozwala kierować rurą przez sam ruch nadgarstka i odkurzać bez schylania się, co dla starszej osoby jest dość istotne), funkcjonalna rura teleskopowa. Jest możliwość podłączenia elektroszczotki. Odrzutowiec to to nie jest, mógłby mieć trochę więcej mocy ( ma 1600 ), ale jak na przeciętne mieszkanie z kotem i tak nieźle sobie poradził. Nawet moja mama sceptycznie nastawiona do zakupu stwierdziła, że dywany po odkurzeniu turboszczotką nabrały koloru. Worek ma niby 3 litry pojemności ale sporą część jego komory zajmuje korpus silnika , więc obawiam się że ten worek nigdy nie będzie miał szansy wypełnić się w całości. Obudowa sprawia wrażenie solidnej, myślę że jest lepsza niż w Meteorze 2. O ile pamiętam budowę Meteora2, to w Odysseyu sposób mocowania worka jest solidniejszy. Ogólnie mówiąc, po pierwszym użyciu, jeśli silnik będzie trwały, to wydatek się opłacił.
    iwoszek
    Level 2  
    Witam,
    stoje przed dylematem jaki rodzaj odkurzacza kupic: workowy czy wodny. Proszę, napiszcie zalety i wady obu rodzajów odkurzaczy. Po kilku dniach trzepania netu moja kartka wygląda tak:

wodny:
    + dokładność sprzątania, filtr wodny skuteczniejszy + hepa na dłużej wystarcza
    + widać jak na dłoni jak mocno zabrudzona była powierzchnia
    + możliwość prania wykładzin i dywanów
    - uciążliwa obsługa - wylewanie wody
    - ciężki (schody itp)

workowy:
    + prosta obsługa, wymiana worka co długi okres czasu
    + lekki
    - brud pozostaje cały czas w odkurzaczu, kłopot jak długo sie nie uzywa odkurzacza

Oczywiście powyższe plusy dodatnie i plusy ujemne :D są do dyskusji. Proszę dopiszcie swoje spostrzeżenia nt różnic w tych typach odkurzaczy. Jeśli macie jakiś link oprócz tego:
    Link
    to byłbym wdzięczny.
    pozdrawiam
    Norek
    User removed account
    User removed account  
    iwoszek
    Level 2  
    Odkurzane będzie jedno pietro całe w wykładzinach (jakieś 100 m2) wiec problem schodów załóżmy że odpada. Ale mnie zastanawia głownie skuteczność w odkurzaniu. Potem dodatkowe cechy. Dla mnie nie ma problemu ani kupowanie worków ani chodzenie i wylewanie wody. Na tym etapie jeszcze nie analizuję kosztowo. Chciałbym tylko zdecydować czy kierować się w strone wodnych czy workowych. Jeśli to będę miał zdecydowane to potem wybór na jaki mnie stać bądź na jaki mnie nie stać będzie prostszy.
    Dlatego tez robie sobie tabelkę plusów i minusów poszczególnych typów.

A odpowiadając Tobie - cyt. "Jeśli chciałbyś ten wodny a nie masz schodów[...]" to właśnie problem w tym, ze nie wiem czy chciałbym wodny czy workowy. :)

pozdrawiam
    Norek
    User removed account
    User removed account  
    iwoszek
    Level 2  
    Tylko jesli np. wodny jest istotnie skuteczniejszy to może warto się wysilić z myciem i wycieraniem. Szczególnie jeśli tak jak w moim przypadku chodzi o jednorazowe odkurzanie dużej powierzchni. Gdybym miał odpalac wodny dla dywanu 2x2 to faktycznie gra nie warta świeczki ale dla wiekszej powierzchni uciążliwość mycia jest mniejsza (na 1 m2 :) )
    Pytanie podstawowe - czy filtr wodny jest skuteczniejszy od filtrów workowych.

pozdrawiam
    Norek
    User removed account
    User removed account  
    BYDLE72
    Level 2  
    Potrzebuję odkurzacz dla babci
    do 300 zł
    stały worek żeby nie trzeba było dokupować
    rura teleskopowa
    User removed account
    User removed account  
    kachna_m
    Level 2  
    Witam:)
    proszę o radę
    Muszę szybko kupić odkurzacz bo padł mi wcale nie stary zelmer jupiter.

Zastanawiam się nas PHILIPS FC9176/01. Czy ktoś z Was może go miał? I czym on się różni (poza ceną) od Philips FC9170/01 i 9174/01.

Baaardzo proszę o pomoc, bo juz jutro muszę kupić. W innym przypadku zarosnę brudem
    Zapomniałam dodać, że mam wielką chałupę, zero dywanów, roczne dziecko i liniejącego psa:D
    User removed account
    User removed account  
    kachna_m
    Level 2  
    Boje się zelmera ( to byl juz mój 2 zelmer)
    Chciałabym spróbować philipsa. Moja znajoma ma Philipsa chyba juz z 10 lat i cały czas jest cichutki i dobrze ciągnie.

Tylko w całym Toruniu nie mogę znaleźć tego philipsa. A zdecydowałam się na 9176/01. On się bardziej nadaje na podłogi

pozdrawiam:)
    Amika
    Level 10  
    Ja mam zelmera od kilkunastu lat i planuję go wysłać na emeryturę... Ale jego miejsce zajmie najprawdopodobniej następny Zelmer - Syriusz... Zachodnich odkurzaczy nie chcę znać... Dodam że pracuję w sklepie z częściami...
    Techspec
    Level 1  
    Jestem tu nowy więc witam wszystkich serdecznie :) I od razu wracam do tematu: przede wszystkim chciałbym Was przestrzec przed odkurzaczami firmy Samsung. Co prawda moja przygoda z ich produktem dotyczyła modelu bezworkowego, ale jednak niesmak pozostał... Półtora roku temu zakupiłem, za okolo 350zl Samsunga SC6531. Silnik 1600W, moc ssania 360W, pojemnik mały bo 1,4l ale dla mnie wystarczający. Wczesniej przez 7 lat uzywałem Zelmera Cobre i na początku nowym nabytkiem byłem zachwycony - nie żeby stary odkurzacz stwarzał mi jakies problemy (bo nigdy sie nie popsul) ale byl juz glosny i slabo zbieral kurz. Samsung chodzil jak burza - na max. mocy trudno bylo go oderwac od dywanu, byl cichutenki i lekki. Niestety tak było tylko przez miesiac :/ Odkurzam mieszkanie raz w tygodniu (sobota), nie trudno wiec policzyc ze uzywałem go w tym czasie 4-5 razy... Po tym okresie silnik zaczal pracowac coraz glosniej i coraz slabiej. Nie pomagały zadne czyszczenia filtrów (jak info.producent w instrukcji, w tym modelu nie trzeba kupowac nowych, wystarczy zmywac co jakis czas stare, a dokladniej mowiac po zaswieceniu sie lampki). Po 3 miesiacach zaczela wypadac klapka z tyłu od filtra H. (b.tandetnie wykonane), a po pół roku przestała działac owa lampka kontrolna. Stw. wtedy że czas udac sie do serwisu i tak tez zrobiłem. Tam uslyszałem że odkurzacz jest strasznieee brudny w srodku i to moja wina ale poniewaz pracowal glosno oraz nie dziala lampka musieli go wziasc. Po 2 tygodniach go odebrałem z nowym silnikiem, ktorego wartosc serwisanci ocenili na 350zl (pomijam fakt ze koszty przekroczyly wartosc sprzetu i w mysl logiki oraz gw.producenta bardziej oplacalne i rozsadne byloby wymienienie odkurzacza na nowy). Tym razem stw.jednak ze bede myl filtry co tydzien (czego b.szybko mozna miec serdecznie dosyc) a co 3 miesiace kupowałem nowy tylny (trudniejszy do umycia). Efekt byl taki ze popracował rok (lampka niestety tylko 8 miesięcy), po czym pewnego pieknego dnia podczas odkurzania zagrzezil, poszedl dym i mozna bylo poczuc spalenizne. Postanwoilem go rozebrac i sprawdzic co sie stało - mimo całej mozolnej pracy odkurzacz i tak w srodku byl zabrudzony, a lopatki silnika pod wplywem zanieczyszczenia oraz luzow zostały przytarte, po czym zawinely sie i polamaly (bardzo cienkie). Obudowa nie jest pojemnikiem prozniowym i ma tyle nieszczelnosci (chociazby pomiedzy filtrem a wlotem) ze odkurzacz bez zadnych problemow zaciaga kurz takze bokiem. Nie musze dodawac ze serwis odmowil naprawy urzadzenia bo: filtry byly rzekomo brudne (zeby było smieszniej tylny mial 2 tygodnie, a gabka z przodu byla czysciusienka) a odkurzaczem na pewno sprzatano gruz (wszak do mnie odkad sie tylko dowiedzieli ze mam taki fantastyczny sprzet, przychodza wszyscy budowlancy i sprzataja nim na budowach) - po prostu zenujace. Byli jednoczesnie ze mna inni ludzie ktorym przez 10min. serwisant wmawial ze to ich wina ze odkurzacz nie dziala (nie wlaczal sie, lub jak juz sie wlaczyl to przerywal prace) bo ubudowa jest peknieta i na 100% uszkodzeniu ulegla elektronika sterujaca (plytka na gorze) po czym okazało się, ale tylko dlatego ze ludzie byli zawzieci, ze wina byl pekniety kabel...

Teraz zakupiłem Philipsa FC9160 za 449zl i to jest dopiero niebo a ziemia. No i oczywiscie workowy...
    maderos
    Level 11  
    Atam, gadanie. Tak mozna podejsc do kazdego sprzetu, kazdej marki ( no mzoe nie kazdej :D ). Ja mam Samsunga SC8355 i poki co ( mam go juz jakis czas ) nie zamienilbym go na inny ( chyba, ze na Boscha BSG8PRO1 ). Philipsa mialem jakies 4 lata, nie narzekalem, oddalem tesciom, a sam przesiadlem sie na Samsunga i nie zaluje. Ale to jest moje zdanie...
    User removed account
    User removed account  
    maderos
    Level 11  
    Po 5 latach to kazdy odkurzacz jest juz na smietnik :D. Kupie nowy :D
    User removed account
    User removed account  
    airbites
    Level 22  
    Miele 20 lat bez awarii? A masz odkurzacz Miele który ma 20 lat? Bo ja jeszcze nie widziałem osoby która miała odkurzacza Miele który przekroczył 20 lat.
    maderos
    Level 11  
    BS 1234, na jakiej podstawie twierdzisz, ze Samsung ma kiepskie odkurzacze, a wrecz denne? Uzywasz/uzywales? Miele dziala przez 20 lat, no, no...jak mi padnie moj Samsung to pewnie taki kupie, juz do smierci bede mial :D...
    User removed account
    User removed account  
    airbites
    Level 22  
    Aha, ok:) Może tak piszą ale może za 5 lat powyższa napięcie do 240V to skróci trwałość.
    User removed account
    User removed account