Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy 2008?

29 Jun 2008 18:34 6390 381
  • Level 10  
    Poprzednie posty.

Witam wszystkich !!

Proszę o pomoc przy wyborze odkurzacza. Dotychczas używałem Zelmera Cobra 2000, kupiony około 5 lat temu ...pewnie służyłby dalej ale w zeszłym roku zaliczył całkiem spory remont, w trakcie którego nie był oszczędzany. Teraz coś w nim buczy ale mimo to działa. Pomysłałem , że nawet buczący swietnie sprawdzi się w garażu - a do domu chciałbym coś ciut lepszego.

Sprawdzałem w ceneo i skąpcu opinie o popularnych odkurzaczach, zainteresowały mnie poniższe modele:

:arrow: Zelmer syrius, solaris (może być twix) - oglądałem je w sklepie nawet mi się podobają, na minus tutaj przemawia słabe wykonanie (plastyki, kółka jakoś słabo zamocowane)

:arrow: Samsung SC8571 - nie widziałem na żywo - na zdjęciu to urządzenie mi się podoba no i masa osób chwali sobie je po zakupie. Odkurzacz cyklonowy - bez worków. Na minus cena ok. 600 zł

:arrow: Philips FC 9160 - również "widziałem" go tylko w internecie - prezentuje się całkiem nieźle i ma dobre opinie (cena 550 zł)

:arrow: rozważam również jakiś najtańszy model MIELE ale tu zniechęcają mnie ceny i nie mam pewności czy powiedzmy najtańsze MIELE będzie lepsze od dajmy na to zelmera 5500 , który jest dość wysokim modelem u Zelmera.

:arrow: sprawdziłem również ofertę dysona, tu podobna sytuacja jak przy miele ...tyle, że jeszcze wyższa cena.

Jeśli jest na rynku jeszcze cosik godnego polecenia proszę o sugestie.

Kosiarz :D ...jak to już ktoś wspomniał wyrosłeś w tym topiku na "odkurzaczowego guru". Proszę o radę :)
    Napisz również jak się sprawia połączenie cyklon-worek w twoim odkurzaczu. Na ogół bywa tak, że w urządzeniach multi-funkcyjnych czy też jak w tym przypadku funkcja jedna a dwa sposoby jej realizacji ...zawsze idzie się na jakieś kompromisy. Upycha się dwie technologie ale działające nieco gorzej niz byśmy mieli do czynienia z dwoma osobnymi urz. wyposażonymi jedno w cyklon drugie w worek.

Wyobrażam sobie to tak: worek ...używam na co dzień do odkurzania; cyklon - gdy tak jak ostatnio zdarzyło mi się rozbić cukiernicę - do wyzbierania cukru ...by nie zapełniać worka.
    Czy taka filozofia używania tego odkurzacza by się sprawdziła??

Mam nadzieję, że ten topic żyje bo strasznie się rozpisałem i mam nadzieję, że znajdę tu pomoc.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 14  
    I po sesji...
    Chyba najlepiej zrobisz, jak postarasz się ich zobaczyć na żywo. W czerwcowym swiecie konsumenta owy Philips wypadł dobrze, nawet bardzo dobrze, tyle że trwałość i stabliność pracy silnika tego modelu oceniono tylko na dobry - konkurencja wypadła na tym polu znacznie lepiej - tyczy to się nawet innych modeli tego producenta. Można też zauważyć, że ma b. dużą zmierzoną siłę ssania. Zdecydowanie wyróżnia go to od modeli konkurencji, ale prawdę mówiąc, to i tak tego sensownie nie wykorzystasz Sam, jak już wiesz, mam Z. Solaris i na max. mocy silnika - odkurzanie, to udręka - dobre to to jest jedynie do zbierania pajęczyn, itp. Zatrzymywanie kurzu/pyłu wypadło najlepiej u odkurzaczy z podwójną hepą 12/13 i kapę gorzej z jednym h13.
    Zdecydowanie zawiódł na tym polu extremalnie drogi Dyson, którego tak zachwala się na tym polu. DC 19 wypadł gorzej od większości markowych odkurzaczy workowych z jednym filtrem h13. A DC20 Allergy za przeszło 1,5 kafla wypadł zdecydowanie gorzej niż konstrukcje z podwójną hepą. Zaprezentował na tym polu poziom workowców z jednym h13. W dopracowaniu szczotek też niczego wielkiego nie pokazał (a przy tej cenie można już tego wymagać, ba... imo wręcz należy) - oba modele znalazły się za Zelmerami, które z kolei znalazły się za produktami Electroluxa Oxygen i Ultrasilencer, Philipsem fc 9160 oraz Boschami BSG8Pro1 i 71266 - odkurzaczami które wygrały całe zestawienie. Parametr związany z wpływem zapełnienia pojemnika na kurz na siłę ssania też nie wypadł u Dysonów lepiej niż u produktów konkurencji z przedziału od midle-end w górę, a więc kolejny mit upadł... Przedstawiciel od Miele Parkett & Co 5000 - środek stawki, ale filtracja powietrza z drobnych cząsteczek kurzu nie zachwyca. Jakościowo wypadł ok, lecz możliwości szczotek oceniono w tym roku znacznie słabiej (w zeszłym roku s4211 i s5780 dzięki temu wygrały zest.) - choć ja może bym nie brał tego parametru aż tak bardzo pod uwagę - ponieważ jednej osobie może się spodobać to, a innej zupełnie coś innego. Wadą jest też wysoka cena worków i filtrów do tych odkurzaczy. Najwięcej różnorakich akcesoriów dołącza z kolei Zelmer. Workowy Solaris z h13 wypadł dobrze - max. za dołączone akcesoria, filtracja powietrza nie odbiega od znacznie droższych wsród workowców z jednym filtrem h13, jakość silnika i kabla (mech. zwijającego) - noty cel. Słabo jedynie oceniono szczotki, ale co to tym sądzę, to już pisałem.

ostoja_m wrote:

Napisz również jak się sprawia połączenie cyklon-worek w twoim odkurzaczu. Na ogół bywa tak, że w urządzeniach multi-funkcyjnych czy też jak w tym przypadku funkcja jedna a dwa sposoby jej realizacji ...zawsze idzie się na jakieś kompromisy. Upycha się dwie technologie ale działające nieco gorzej niz byśmy mieli do czynienia z dwoma osobnymi urz. wyposażonymi jedno w cyklon drugie w worek.

Tryb cyklonowy sprawdza się całkiem dobrze, tyle że pojemnik jest jak dla mnie trochę za mały. Raz na 2 tyg należy go opróżnić (odkurzanie raz na tydzień, mieszkanie ok. 40m^2). A to się wiąże też z umyciem zbiornika (ale filtru już niekoniecznie), bo przy opróżnianiu cały pojemnik obsypuje się kurzem. Przy worku czas między jego eksmisją wydłuża się do 1,5-2 mies i nic nie trzeba myć. Może... oprócz przetracia wnętrza (gdzie się montuje worek lub wstawia pojemnik). Zauważyłem też że filtracja powietrza jest lepsza przy cyklonie z h12 - widać to ewidentnie po stopniu zabrudzenie filtra przedsilnikowego.
    ostoja_m wrote:

Wyobrażam sobie to tak: worek ...używam na co dzień do odkurzania; cyklon - gdy tak jak ostatnio zdarzyło mi się rozbić cukiernicę - do wyzbierania cukru ...by nie zapełniać worka.
    Czy taka filozofia używania tego odkurzacza by się sprawdziła??

Ogólnie to tak - dlaczego tylko ogólnie? A dlatego, że i przy zbieraniu nawet takich materiałów do worka, to siła ssania nie spadłaby w znaczącym i odczuwalnym stopniu. Nie rozbijasz przecież cukiernicy raz na tydzień... Praktyczniejszy jest zdecydowanie tryb workowy, ale jeżeli mamy trochę czasu i chęci, to cyklon jest lepszy - głównym zadaniem odkurzacza jest przecież zbieranie i zatrzymywanie kurzu.

Quote:

Samsung SC8571 - nie widziałem na żywo - na zdjęciu to urządzenie mi się podoba no i masa osób chwali sobie je po zakupie. Odkurzacz cyklonowy - bez worków. Na minus cena ok. 600 zł

Optymizmem nie napawa też malutki 1,5l pojemnik (ja przecież narzekam na o 2/3 większy - 2,5l :|). Silver nano u odkurzaczy, to imo jest raczej przerost formy nad treścią (niewątpliwie przynosi to pewne efekty.. srebro działa w końcu bakteriobójczo, ale ich wymierność jest dyskusyjna) - tak jak w pralkach, co już dowiedziono. Mimo wszystko widzę, że ma on wiele b. pozytywnych opinii, więc odradzał go nie będę, ale nie kupuj go w ciemno. A jeszcze jedno - przed zakupem przetestuj automatyczną regulację mocy ssania, bo jakoś nie miałbym do tego zaufania. (przynajmniej na początku)
  • Level 10  
    Dzięki Kosiarz za b. wyczerpującą odpowiedź ....teraz skłaniam się ku zelmerom syrius lub solaris bez cyklonu ....jak sądzisz czy jest duża różnica "ciągu" między syriusem a solarisem ??

Myślę, że kupiłbym raczej syriusa z turboszczorką (u mnie tylko jeden mały dywan) i z czasem wymieniłbym filtr H12 na H13

albo od razu ten model najwyższy (tylko znając życie pewnie nie będzie mi się chcialo podłączać elektroszczotki - a z turboszczotki pewnie jeszcze bym korzystał)

- podoba mi się również ten philips, którego wspominasz (fc 9160) ...będę musiał poszukać jeszcze niezależnych info o nim.

...czy można gdzieś znaleść w wersji elektronicznej ten raport konsumencki o odkurzaczach czy też trzeba po prostu szukać gazety w kioskach ??

...i ostatnie pytanie ...kupując odkurzacz dziś jakiego wyboru byś dokonał ?? Dla mnie kryterium finansowe nie ma większego znaczenia - chcę kupić rzecz dobrą, jeśli jednak takową dostanę za 300-400 zł ...nie widzę potrzeby wydawać 500 lub 600 zł dla lepszego designu czy zbędnego bajeru. (snobem przyznaje jestem ale na punkcie fotografii:) - odkurzacz ma być dobry i ....odkurzać) Poleć coś super solidnego gdzie relacja ceny do jakości ma się najlepiej ....mogę wydać na odkurzacz i 600 czy 700 zł ale pod warunkiem, że rzeczywiście sprawi mi to jakąś wymierną różnicę podczas sprzątania :) pozdrówko

Pozdrawiam:!:
  • Level 14  
    ad. 1 Na stronie zelmera znajdziesz tę informację. Nie jest to chyba jakaś duża różnica. Swoją drogą - jak spojrzysz na wcześniejsze strony, to zobaczysz, że było też wielu zadowolonych userów mających Syriusa.
    ad. 2 Jak najbardziej - wejdź na stronę światkonsumenta.pl załóż konto i zakup od ręki archiwalny numer za 4,99 zł (wersja pdf). Możesz też pominąć rejestrowanie i logowanie, i kupić test przez sms, ale wtedy zapłacisz za ten jeden test około 10 zł - zupełnie się nie opłaca.
    http://www.odkurzacze.vysavace-domacnost.cz/artykuly/ - ciekawa stronka
    ad. 3
    Myślę że tego samego. Jestem zadowolony z obu trybów pracy - kazdy ma swoje +'y. Minusy również opisałem. Długą gw, dużą ilość punktów serwisowych i zamiennych części oczywiście też brałem pod uwgę. Na drugim miejscu postawiłbym jakiegoś wypasionego Electroluxa Oxygen, ale cena już by była wyższa. Z tym że silnik, jak zrobi pad, to praktycznie jest nie do naprawy. Koreański Samsung to da mnie lekka niewiadoma na tym polu. A co do wpominanego przez ciebie Philipsa - jest już chyba jego następca - oznaczenie z 4 na końcu. Odkurzacze Miele również są ciekawe, ale ich cena i koszty worków (a wcale nie są lepsze od tych, które stosuje np. Zelmer) czy filtrów są dość zaporowe.
  • Level 2  
    witam,
    chce kupic PIONOWY odkurzacz dla tesciów. Co polecicie?
    przygladalem sie DYSON DC 24, karcher CV 30/1, i kilka innych z allegro wszystkie są wg sprzedawców po prostu super i rewelacja... czy ktos moze uzywa takiego typu odkurzacza i jaki moze polecic do 2 tysięcy. Widzialem tez odkurzacze kirbi ale ich cena jest chyba troche za duza... prosze o pomoc.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    Co prawda nikt nie zdazyl mi pomóc, ale powiem wam co kupilem. Dyson dc18, czytalem ze na tym forum jest wielu sceptyków odnośnie technologii i możliwości Dyson'a... Ja jestem super zadowolony, odkurzacz kupilem teściowej, kobieta już ma swoje latka i nie bardzo jej sie widziało ganianie z odkurzaczem i ciąganie go za sobą i schylanie sie do odkurzania. Przy pomocy Dysona, stoi wygodnie, co prawda odkurzacz swoje waży jednak elektroszczotka daje dużą łatwość prowadzenia odkurzacza. Wcześniej teściowa miala Rainbowa, jednak swoje odsłużył i troche części się zużyły cena naprawy byla by spora więc jest nowy odkurzacz o równie dobrych parametrach i rewelacyjnej elektroszczotce. Z pozoru dywan byl czysty, jednak wystarczyło przejechac raz elektroszczotka, aby ujrzeć w przeźroczystym pojemniku pokłady kurzu i psich krótkich włosów. Moc tego modelu daje stałe ssanie i wciąga dokładnie wszystko. W zestawie dodatkowe ssawki przydają się do odkurzania różnych powierzchni. Nie jestem fanatykiem, wiem że na pewno jest wiele dobrych odkurzaczy w niższej cenie i mogących odkurzać podobnie. Jednak po pierwsze (1) wygoda przy odkurzaniu w pozycji stojącej, po drugie (2) moc elektroszczotki wyciągającej z dywanu głębokie zabrudzenia, po trzecie (3) higieniczna konserwacja, bez worków i szczególnego obchodzenia się z nimi,aby podczas wymiany nie nacisnąć na niego i nie wzburzyc tumanów kurzu i po czwarte (4) ergonomia całego zestawu ( waga, sposób składania i przechowywania ) sprawiają, że jest to odkurzacz który polecam każemu kogo na niego stać. Wiem, że cena jego do przeszło 1500 zł, jednak nie jest to zakup na krótko, a satysfakcja z odkurzania wzrasta, gdy widzi się zapełniający się pojemnik z kurzem. Dlatego kończe wywody i ide poodkurzać dla teściów jeszcze jeden pokój :)
  • Level 10  
    Kosiarz* wrote:
    Myślę że tego samego. Jestem zadowolony z obu trybów pracy - kazdy ma swoje +'y. Minusy również opisałem. Długą gw, dużą ilość punktów serwisowych i zamiennych części oczywiście też brałem pod uwgę.

W środę zamówiłem Solarisa Twix w wersji z elektroszczotką w sklepie internetowym DOMAR (najtańsza oferta). Miał na piątek dotrzeć do mnie - z przyczyn, których nie potrafił mi sprzedawca wyjaśnić jednak w piątek nie dotarł. Traf, że DOMAR mieści się w Bydgoszczy a ja akurat niedaleko mieszkam i wybierałem się tam tak czy owak w sobotę spowodował, że zdecydowałem się sam go odebrać. Wcześniej oczywiście uzgodniłem to ze sprzedawcą. Pojechałem z gotówką, dostałem fakturę do zapłaty ...a na niej dwie pozycje:
    1. Odkurzacz - 540 zł
    2. Transport - 20 zł
    Pytam skąd pozycja nr. 2 na fakturze, przecież sam po sprzęt przyjechałem. Znowu obłędne tłumaczenie, że sprzedając poprzez telemarketing firma Domar zawsze dolicza koszty transportu. I, tak jeśli dostarczono by mi sprzęt pod drzwi zapłaciłbym 20 ...jeśli sam się po niego zgłosze to również płacę 20 zł ...obłęd jakiś - mówi o tym jakiś pkt regulaminu, którego oczywiście nie czytałem (sprawa jak najbardziej się do Waisa nadaje). Inna sprawa, że Domar prowadzi również zwykły handel w miejscu skąd odbierałem odkurzacz ...na półce taki sam jaki kupiłem stoi o 150 zł drożej ...na to akurat nie narzekam.

Rozpisałem się przeokropnie o okolicznościach zakupu ...teraz słów kilka o samym przedmiocie:

Zaraz po powrocie do domu wykonałem odkurzanie całego mieszkania, używając wszystkich możliwych szczotek (z pojemnikiem cyklonowym).

Zaczęło się nie najlepiej:

1. Po złożeniu wszystkiego do kupy i włączeniu odkurzacz okazał się dość głośny ...na poziomie 4 i 5 to okazał się głośniejszy od mojej starej COBRY 2000 (która non stopa na max była ustawiona - bo już słabo ciągnęła).

2. Klapka pod którą chowa się drobne ssawki i cała klapa pod którą mieści się pojemnik cyklonowy lub worek dość tandetna ...jeśli patrzeć na wykonanie to chyba będą najsłabsze elementy ...zamykanie mniejszej klapki niemal na pewno z czasem się wyrobi ...jeśli chodzi o dużą klapę - patrz pkt niżej :(

3. Podczas odkurzania kiedy schodzi się na najniższą moc ...zaczyna syczeć z pod tej klapy - na drugim biegu samoczynnie się dociąga i uszczelnia. Nie wiem czy tak jest tylko w moim egzemplarzu ....otwierałem i zamykałem klapę parę razy by sprawdzić czy może czegoś źle nie złożyłem. Nie sprawdzałem jak sytuacja wygląda po założeniu worka. ...tu właśnie Kosiarz prosiłbym Cię o pomoc ...napisz jak jest u ciebie może na PW ...co by forum nie śmiecić :)

4. Samo odkurzanie wygodne i dokładne. Z uwagi, że u mnie prawie nie ma dywanów, odkurzałem z mocą ustawioną na 4 lub 5 najpierw używając tej szczoty BNB (taka z naturalnym włosiem) ...do podłóg się nie sprawdziła. Za to użyłem jej do odkurzenia ścian ...w dwóch pomieszczeniach mam tynki strukturalne pokryte bejcą do tynków i werniksem ...na nich z racji porowatości trochę kurz się zbiera - tak więc szczota BNB znalazła tu swoje zastosowanie.
    Odkurzanie podłóg kontynuowałem standardową ssawką ...i tu zupełne zaskoczenie ...ta rzeczywiście mocno "przysysa" się do paneli podłogowych czy kafli.

5. Jedyny dywan jaki mam odkurzyłem elektroszczotką. Dywan jest mały ..ale chciałem wiedzieć czy się sprawdzi ten elektryczny kombajn. Oczywiście kable i klamerki wkurzają ... że łojezu - ostatecznie tak tylko prowizorycznie połapałem ... no i okazało się, że było warto :) Dywan jakby odmłodniał :) ...na pewno nie będzie mi się chciało tego cholerstwa rozkładać przy każdym odkurzaniu ale raz na jakiś czas ...to na pewno.
    Polecam wszystkim, którzy mają dywany czy wykładziny ...elektroszczota tam sie sprawdzi. Jeśli turboszczotka sprawdza się tak samo jak elektro ...pewnie bym zakupił na Allegro - a tą sprzedał.

6.Podsumowując: odkurzyłem wszystko co się da w 50 metrowym mieszkaniu + spory balkon. Kiepski początek - potem było już tylko lepiej. Ogólne wrażenia pozytywne. Spodobała mi się funkcja autorewersu, odkurzacz łatwo się ciągnie za sobą, kabel się nie pląta. Zapełniłem 1/4 pojemnika cyklonowego ...nie wiem jak się to będzie czyściło ...po wyjęciu pojemnika zawartość cylindra strasznie naelektryzowana ...domyślam się, że po otwarciu lżejsze śmieci wyskoczyłyby na zewnątrz klejąc się do najbliższych przedmiotów ...to jednak nie sprawdzone.

Uważam, że za tą cenę ZELMER, mógł jeszcze parę rzeczy poprawić. Bądź co bądź to ich TOPowy model. Mam nadzieję, że jego najgorsze cechy już wszystkie "wyłowiłem" ...a teraz będzie już tylko przyjemnie zaskakiwał.

...aha Ci którzy piszą, że przysysa się na 5 biegu do dywanu, że trudno nim pracować ...nieco przesadzają ;) ...jest dość skuteczny ale bez przesady.

Pozdrówko dla wszystkich niezdecydowanych ...mam nadzieję, że ktoś przeczyta ten elaborat - ja też bazowałem na opiniach innych userów. Mam nadzieję, że chociaż jednej osobie coś tam rozjaśniłem ....choć pewnie będzie więcej wątpliwości. bye !!
  • Level 12  
    popatrz na stronie zelmera na model aquario jest niezły a co lepsze zelmer ma 4 lata gwarancji i brud dostępnych części
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Użytkuję Zelmer Syrius 1600.0 SP do odkurzania paneli podłogowych i kilku małych dywaników. Siła "ssąca" jest bardziej niż zadowalająca, po za tym jest lekki no i bardzo istotne (a nie doczytałem się tego w opiniach), "z drugiej strony" odkurzacza nie ma mocnego strumienia powietrza. Jest mocno rozproszone. Dość istotne, gdyż nie "wymiata" nam z zakamarków przeoczonego brudu tzw"kotów". Dobry patent dla leniuchów. :D
  • Level 11  
    wie ktoś może, czy odkurzacz Philips FC9170 jest równie dobry, co jego poprzednik FC 9160?
    parametry niby mają takie same, ale nigdzie nie znalazłem opinii o 9170, a nie zawsze nowszy model jest lepszy
  • Level 22  
    blanc wrote:
    wie ktoś może, czy odkurzacz Philips FC9170 jest równie dobry, co jego poprzednik FC 9160?
    parametry niby mają takie same, ale nigdzie nie znalazłem opinii o 9170, a nie zawsze nowszy model jest lepszy

Nie ma różnicy ale pewnie jakaś poprawka gdy FC 9160 ma jakaś wadę i coś zmienili i wprowadzili FC9170
  • Level 11  
    no właśnie nie jestem pewien, bo niejednokrotnie zdarzało sie tak, że następca jakiegoś udanego sprzętu, juz taki dobry nie był
    a w testach wystepował tylko ten fc9160
  • Level 22  
    blanc wrote:
    no właśnie nie jestem pewien, bo niejednokrotnie zdarzało sie tak, że następca jakiegoś udanego sprzętu, juz taki dobry nie był
    a w testach wystepował tylko ten fc9160

coś znalazłem:
    http://www.testeo.pl/testy-produktow/philips-fc9160-405748.html
    a tutaj jest chyba po norwesku i podają prawdziwe dane i jest różnice od dane producenta:
    http://forbrukerportalen.no/produkter/10403/
  • Level 11  
    fc9160 w testach wypada bardzo dobrze, ja chciałbym natomiast wiedzieć czy fc9170 radzi sobie równie dobrze, ale nie znalazłem ani testów ani opnii na temat tego modelu
    ponadto fc9160 jest praktycznie niedostępny, chyba że na zamówienie i wtedy wypada drożej, niż fc9170 co jest dziwne, bo raczej nie zdarza sie by nowość kosztowała mniej, niż starszy model

Dodano po 6 [minuty]:

Kosiarz* wrote:
    ad. 1 Na stronie zelmera znajdziesz tę informację. Nie jest to chyba jakaś duża różnica. Swoją drogą - jak spojrzysz na wcześniejsze strony, to zobaczysz, że było też wielu zadowolonych userów mających Syriusa.
    ad. 2 Jak najbardziej - wejdź na stronę światkonsumenta.pl załóż konto i zakup od ręki archiwalny numer za 4,99 zł (wersja pdf). Możesz też pominąć rejestrowanie i logowanie, i kupić test przez sms, ale wtedy zapłacisz za ten jeden test około 10 zł - zupełnie się nie opłaca.
    http://www.odkurzacze.vysavace-domacnost.cz/artykuly/ - ciekawa stronka
    ad. 3
    Myślę że tego samego. Jestem zadowolony z obu trybów pracy - kazdy ma swoje +'y. Minusy również opisałem. Długą gw, dużą ilość punktów serwisowych i zamiennych części oczywiście też brałem pod uwgę. Na drugim miejscu postawiłbym jakiegoś wypasionego Electroluxa Oxygen, ale cena już by była wyższa. Z tym że silnik, jak zrobi pad, to praktycznie jest nie do naprawy. Koreański Samsung to da mnie lekka niewiadoma na tym polu. A co do wpominanego przez ciebie Philipsa - jest już chyba jego następca - oznaczenie z 4 na końcu. Odkurzacze Miele również są ciekawe, ale ich cena i koszty worków (a wcale nie są lepsze od tych, które stosuje np. Zelmer) czy filtrów są dość zaporowe.

następca philipsa fc9160 to fc 9170, a z 4-ką na końcu to fc9174 z turboszczotką (następca fc9164)
  • Level 11  
    dzieki za aktywność
    różnicę w wyglądzie zauważyłem, ten starszy model jest beczułkowaty, nowszy bardziej płaski
    w linkach, które załączyłeś do eurortvagd nowy odkurzacz jest 120 zł tańszy od poprzednika, może silnik choć ma te same parametry co fc9160 jest mniej trwały i stąd ta różnica w cenie?
  • Level 22  
    tamta starsza wersja nie ma na stronie producenta philips.pl i tam jest ta nowsza. pewnie ta starsza jest drozsza bo juz nie produktuja i nie ma cześci?? ale dowiem sie o tym.
  • Level 11  
    airbites wrote:
    tamta starsza wersja nie ma na stronie producenta philips.pl i tam jest ta nowsza. pewnie ta starsza jest drozsza bo juz nie produktuja i nie ma cześci?? ale dowiem sie o tym.

nie ma go wśród aktualnych produktów, ale wpisz w wyszukiwarce na stronie philipsa "fc9160" i znajdziesz informacje o produkcie

zrobiłem zestawienie parametrów fc9160 i fc9170 i są identyczne, co wcale jednak nie musi oznaczać, że oba działają równie dobrze
  • Level 22  
    Spytałem się do firmy Philips i powiedzieli ze FC9170 jest nowszym modelem i ze jakości i materiały są takie same jak FC 9160 a te ceny to sprzedawcy tak ustalają(sklep) a oni nie(firma philips).
  • Level 11  
    airbites wrote:
    Spytałem się do firmy Philips i powiedzieli ze FC9170 jest nowszym modelem i ze jakości i materiały są takie same jak FC 9160 a te ceny to sprzedawcy tak ustalają(sklep) a oni nie(firma philips).

dzieki, chyba nie pozostaje nic innego tylko kupić tańszy nowy model i mieć nadzieję, że jest równie dobry co bardzo wysoko oceniany poprzednik
  • User removed account  
  • Level 11  
    BS 1234 wrote:
    Witam, ja na twoim miejscu kupiłbym ten starszy model philipsa skoro dane jego są wszystkie te same co u jego następcy ...jest tańszy a po za tym są do nie go pozytywne opinie użytkowników itp. po co ryzykować następca może okazać się bublem -a tego nie wiesz bo nie ma do nie go jeszcze opinie.pzdr.

ten starszy model jest do zdobycia tylko w sklepach stacjonarnych od 700zł w górę, w internetowych, nawet jak są na stronie www, to jak zadzwonisz okazuje się, że już ich nie ma i wprost mówią, że można je dostać tylko jeszcze w marketach

ten nowy zamówiłem za 538 zł (+20 zł przesyłka) w sklepie torres.pl w poniedziałek i najwczesniej jutro będzie wiadomo czy jest do sprowadzenia z magazynów philipsa, jakieś hece są z tymi odkurzaczami, niby są, a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że ich nie ma
  • User removed account  
  • Level 11  
    ja w EURO RTV AGD w Zielonej Górze widziałem Philipsa Performera FC9160, czyli ten poprzedni model, cena zabójcza 799zł
  • User removed account  
  • Level 1  
    A czy może ktoś miał do czynienia z Karcherem VC 5300? Trochę mocniejszy jest od Siriusa i trochę lżejszy, co pomimo mniejszego worka czyni go bardziej atrakcyjnym dla mnie. Ale nie mogę nigdzie znaleźć, jaką ma emisję hałasu. A Kosiarz na pewno wie...:)
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Przeczytalem cale to forum i prosze o porade co wybrac-zelmer syrius czy zelmer cobra 2.Mam mieszkanie 55 metrowe z dywanami i panelami podlogowymi,bez zwierzat.Moje typy: zelmer cobra 2 silent 2500.0 SP ;zelmer syrius 1600.0 HQ lub zelmer syrius 1600.0 SP.
  • Level 11  
    ewa7777

A czy może ktoś miał do czynienia z Karcherem VC 5300? Trochę mocniejszy jest od Siriusa i trochę lżejszy, co pomimo mniejszego worka czyni go bardziej atrakcyjnym dla mnie. Ale nie mogę nigdzie znaleźć, jaką ma emisję hałasu. A Kosiarz na pewno wie...:)
    Pozdrawiam

z całych sił odradzam karchera, jest to niemiecki szmelc, drogi, kiepski, części do nich też sa drogie, nie ma żadnych powodów, żeby dawać na tym niemiaszkom zarobić

Dodano po 18 [minuty]:

wyluzowany wrote:
    Przeczytalem cale to forum i prosze o porade co wybrac-zelmer syrius czy zelmer cobra 2.Mam mieszkanie 55 metrowe z dywanami i panelami podlogowymi,bez zwierzat.Moje typy: zelmer cobra 2 silent 2500.0 SP ;zelmer syrius 1600.0 HQ lub zelmer syrius 1600.0 SP.

jeżeli możesz wydać 200zł więcej to bierz philipsa fc9170
  • Level 10  
    Kochani
    przychylam sie do kupienia nowego philipsa 9170 FC.
    Cena 560 zł - nieduża, ale waham się, czy nie lepiej jakiś model miele skro ktos tu pisał, że mają szczelną całą obudowę, np. model cat & dog (bez fiiltra HEPA).
    Czy phipilsy generalnie dobrze wypadają? Czy jest to chinskie badziewie?:(