Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie obroty wentylatora amd

Gredier 21 Kwi 2016 23:51 987 6
  • #1 21 Kwi 2016 23:51
    Gredier
    Poziom 3  

Witam. Problem polega na tym, że wentylator na cpu wykonuje 3040 ob obojętnie od wykorzstania cpu. Nawet nic nie robiac osiąga temp. 70-98 stopni. Co może być nie tak? Pasta nowa dziś kupiona i nałożona. Socket am2. Dodam, że raz wentylator wkrecil się na 3145 ob. Radiator jest gorący także ciepło przewodzi. Może wentylator nie nadąża chłodzić?

0 6
  • #2 22 Kwi 2016 00:06
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Gredier napisał:
    Radiator jest gorący także ciepło przewodzi. Może wentylator nie nadąża chłodzić?

Zamieść screena z HWiNFO z zakładki "sensor" w idle, jak i w stresie
    http://www.hwinfo.com/download.php

0
  • #3 22 Kwi 2016 00:20
    dt1

Witaj. Jaki masz model płyty głównej? Jaki to wentylator (w szczególności 3pin, 4pin)? Jest on podłączony do gniazda dedykowanego dla chłodzenia CPU?

0
  • #4 22 Kwi 2016 06:17
    Gredier
    Poziom 3  

Model płyty głównej: MCP61SM2MA-RS2HV
    Gniazdo: 4 pin
    Procesor: amd athlon 64 x2 4000+

Tak jest podłączony pod dedykowane miejsce dla coolera.

3050 to jednak max obroty tego wentylatora po przeczytaniu w hwinfo. Ok, ale jeśli chodzi na prawie max obrotach, to czemu tak chłodzi słabo? Z internetu mogę korzystać, bo osiąga 25/40 Stopni. Natomiast jak włączę jakąś grę, to skacze do 75/96 stopni i nadal rośnie. Po złapaniu podczas gry radiatora jest gorący. Dodatkowo obroty o jakieś 15 ob/min maleją gdy osiąga on 80 stopni.

Wysokie obroty wentylatora amd

Wysokie obroty wentylatora amd Wysokie obroty wentylatora amd Wysokie obroty wentylatora amd

0
  • #5 22 Kwi 2016 22:38
    Gredier
    Poziom 3  

Po 2h skoczylo na 110 stopni i potem pc się wyłączył ale jak obudowę wsunalem pod biurko to zaczęła temperatura rosnąć. Radiator gdy się pc wyłączył parzył.

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Chyba to będzie po części wina obudowy. Wyjalem pc z tej przegrody w biurku, otworzyłem klape i postawiłem luźno. Temperatura przez 1h dobila podczas włączonej gry, skypa, konsol serwera do 47 stopni. Dodam,że nie ma obudowa żadnych wentylatorów dodatkowych.

0
  • #6 22 Kwi 2016 23:54
    RADU23

Gredier napisał:
    Dodam,że nie ma obudowa żadnych wentylatorów dodatkowych.

Można samemu zamontować, to żaden problem (pod warunkiem że w obudowie są przewidziane na to miejsca).
    Gdybyś nie miał na płycie wolnych wejść do podłączenia dodatkowych wentylatorów, możesz użyć przejściówki moleks- Fan która podłączasz do zasilacza.
    Pamiętaj o kierunkowości nadmuchu/wyciągu powietrza przez montowane dodatkowe wentylatory.

0
  • #7 23 Kwi 2016 08:27
    Gredier
    Poziom 3  

A co jeśli ich nie będzie? Można samemu wywiercić dziurki? Wentylator jeden wdmuchujący i drugi wydmuchujący tak?

EDIT
    Ale dziwi mnie to, bo po włączeniu i w stanie spoczynku ma max 30 stopni... Gdy wykorzystanie cpu to jakieś 80% zaczyna się grzać i temp leci jak sekundy w zegarku. Może cpu już do niczego?

Scaliłem RADU23

0