Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 2001->2009 - Przekładka deski/kokpitu

szurumundi 22 Apr 2016 00:16 978 4
    szurumundi
    Level 9  
    Witam,

W związku z totalną odbudową Citroena Berlingo z roku 2001, który pierwotnie miał silnik DW-8, w tej chwili XUD9TD chciałbym założyć deskę rozdzielczą od Berlingo z 2009. Oczywiście kompletna - z licznikiem, BSI, kalkulatorem, pętlą immo, stacyjką, kluczykami, kierownicą. Mam dostępne wszystkie części z rozbitka z 2009 - również wszystkie potrzebne wiązki.

Jakie problemy mogę napotkać i czy są one do rozwiązania - -mam na myśli sterowanie klimatyzacją - oryginalna w Berlingo z 2001, ale sterowana ręcznie, obroty silnika, świece żarowe, sterowanie wentylatorami chłodnicy i klimatyzacji...

"Stary" samochód, czyli Berlingo z 2001 nie ma ABS.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    PEPE64
    Level 16  
    Nie wiem czy warto, ale kombinuj.
    szurumundi
    Level 9  
    PEPE64 wrote:
    Nie wiem czy warto

Warto, ponieważ to ma być połączenie trwałości z nowoczesnością. Po prostu hobby, a cena finansowa tych zmian jest drugorzędna. Tak po prawdzie pytanie sprowadza się do tego, czy z takim połączeniem nowoczesności z trwałością poradzi sobie dobry elektryk samochodowy, czy będzie jednak potrzebna ingerencja/pomoc elektronika.
    PEPE64
    Level 16  
    Znam przypadek, że mechanik motał się z przełożeniem starszego silnika w nowsze Berlingo...2 lata. A to problemy miał z wiązką przewodów, a to znów z czujnikami przy silniku. W końcu jak oddał, to nie dziłał ABS, prędkościomierz, kierunkowskazy i czujnik temperatury silnika. Może coś jeszcze, muszę zapytać właściciela. Powodzenia.
    szurumundi
    Level 9  
    PEPE64 wrote:
    Znam przypadek, że mechanik motał się z przełożeniem starszego silnika w nowsze Berlingo...

Czyli miał 'drogę w odwrotną stronę'. :D
    Za silnikiem zapewne powędrowało BSI z kalkulatorem, więc podłączenie tego i 'zgranie' z nowszym autem może okazać się w ogóle niemożliwe. Same kabelki, praca przy nich nie jest mi straszna, ale moja wiedza i umiejętności kończą się, kiedy do gry wchodzą multipleksy, CAN, WAN itp. :(
    W tym moim starszym aucie było zamontowane BSI z kalkulatorem i zastanawiam się skąd auto 'wiedziało' z jaką jedzie prędkością, skoro nie ma ABS i żadnego mechanicznego napędu prędkościomierza.

Chyba źle to napisałem - napęd, sygnał ze skrzyni biegów oczywiście, ale pytanie czy sygnał, zapewne analogowy, "podejdzie" pod BSI z nowego Berlingo, jeśli ten nowy realizuje pomiar prędkości z ABS...