Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson R1400 - Drukarka nie uruchamia się

ml0dy007 22 Apr 2016 11:01 855 2
    ml0dy007
    Level 12  
    Drukarka Epson stylus R1400 przestała się uruchamiać.
    Po wciśnięciu power on zazwyczaj unosiła się karetka lekko do góry jechała powoli w lewo następnie wracała do prawej strony.
    W tym momencie po wciśnięciu power on nic się nie dzieje drukarka zaczyna świecić diodami od papieru i tuszu na czerwono.

Czy jest możliwe ją ponownie uruchomić, do tej pory funkcjonowała uruchamiała się dobrze.
    Proszę o radę.
    Epson R1400 - Drukarka nie uruchamia sięwhats.JPG Download (51.91 kB)
    leeart

Level 34  
    Błąd który Ci się pojawia, to błąd ogólny, a i czasami krytyczny. Na zdjęciu widzę, że masz ją rozebraną - może coś się odpięło itp. Czy w ogóle drukarka robi jakieś ruchy, czy od razu kontrolki się zapalają? Może cos próbuje zrobić ale nie może i wtedy się zapalają diody? Diagnoza tak na sucho to ciężka sprawa. A sam monitor stanu coś zgłasza?
    ml0dy007
    Level 12  
    Drukarka jest rozebrana (przerobiona na dtg).
    Nic się nie odpięło powypinałem wszystkie kable wpinam na nowo nic to nie daje.
    Zapala się zielona dioda od włącznika poświeci moment po chwili zapalają się czerwone i migają bez zielonej.
    Drukarka nie robi żadnych ruchów, jak przełączę ją w tryb serwisowy tj. przytrzymanie 3 przycisków to po usb mi ja wykrywa jestem w stanie odczytaj wszystko ilość wydruków itd.

Monitor stanu co masz na myśli ?

Dodam jeszcze że to proces przeróbki na DTG przed rozebraniem działała normalnie.
    Po złożeniu uruchamiała się normalnie tyle że paliły się diody, ale karetka jechała od prawej do lewej diody paliły się od błędów zapewne od złego ustawienia czujników bo byłem przed ustawieniem.
    Na ten moment nie dzieje się nic :(