Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TL-WN722N - Karta Wi-Fi nie wyrabia

skrzatu90 22 Apr 2016 15:41 546 4
 • #1
  skrzatu90
  Level 8  
  Witam,

  przerzuciłem się niedawno na internet 50mbit/s, ale karta TL-WN722N nie wyrabia i wyciska z niego max 30mbit/s chociaż jest w tym samym pokoju co router, a jej przepustowość to niby 150mbps. I tutaj moje pytanie, możecie polecic jakąś dobrą karte wi-fi która by to spokojnie uciągła? Ciągnięcie kabla jest dla mnie niestety problematyczne przez układ pokoju.

  Pozdrawiam
 • #2
  junior84
  Level 22  
  A jaki router masz pod tą kartę ? Bo to przeważnie router jest wąskim gardłem.
 • #3
  skrzatu90
  Level 8  
  Router to powszechnie uznany za szajs Netia Spot, ale wydaje mi sie ze z wyslaniem sygnalu na odleglosc 4m powinien sobie poradzić :P Na laptopie z wbudowaną kartą WiFi który jest piętro wyżej szybkość spada tylko o 3-4 mbit i oscyluje w granicach 45mbit. Mam jeszcze TP-Link TL-WR702N którego używam jako adapter do dekodera nc+ z inną siecią którą mam w domu, i chciałem przetestować na nim, podłączając do niego bezpośrednio komputer kablem, ale za cholere nie chce współpracować z tym routerem od Netii w trybie clienta. Dodatkowo wydaje mi się, że ta karta o której mowa w temacie już dokonuje żywota bo ma kilka lat używania bez przerwy za sobą i działa jak jej się chce, raz odbiera 5mbit/s, raz 15, raz 20 a raz 35, po każdym odłączeniu i podłączeniu wskazuje inną wartość.
 • #4
  junior84
  Level 22  
  skrzatu90 wrote:
  Dodatkowo wydaje mi się, że ta karta o której mowa w temacie już dokonuje żywota bo ma kilka lat używania bez przerwy za sobą i działa jak jej się chce, raz odbiera 5mbit/s, raz 15, raz 20 a raz 35, po każdym odłączeniu i podłączeniu wskazuje inną wartość.

  Sam udzielasz sobie odpowiedzi.

  Przy jakości połączenia i szybkości router ma decydujące znaczenie. Do ok. 20Mb nie ma znaczenia, ale powyżej zaczynają się schody.
 • #5
  noname23
  Level 10  
  A może spróbuj po kablu jeżeli masz taką możliwość.