Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3372 + DWR-116 - Jaką wybrać antenę kierunkową?

22 Kwi 2016 17:45 1167 4
  • Poziom 6  
    Witam,

Obecnie posiadam Internet Mobilny z Cyfrowego Polsatu, który działa słabo.
    Posiadam modem Huawei E3372 oraz router DWR-116.
    Chcę zakupić dobrą antenę do tego zestawu, która poprawi szybkość Internetu.
    Obecnie posiadam taką antenę: AK C1/800/900, która znajduje się na dachu mieszkania.
    Mieszkam w Bogucinie. Jeżeli ktoś chce poszukać tej miejscowości na stronie http://beta.btsearch.pl/ to proszę wpisać: Bogucin, kozienicki.
    Niestety, ale nie wyszukuje mi LTE pomimo wymuszenia.
    Korzystam z HSPA+/UMTS, które pobiera z prędkością zaledwie 0,5 Mbit/s.
    Mojemu koledze, który mieszka 500m dalej, wyszukuje LTE, ale tylko na 1 kreskę.
    Szybkość pobierania u niego wynosi około 8 Mbit/s - mnie ta prędkość by satysfakcjonowała w tej małej miejscowości.
    Wiele osób poleca tę antenę: http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html
    Czy u mnie ta antena spowoduje znalezienie sygnału LTE?
    Za 4 miesiące kończy mi się umowa z Cyfrowym Polsatem, więc zastanawiam się czy jest sens z nimi przedłużać umowę. Zaoferowali mi 60GB transferu, ale prędkość jest niezadowalająca.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Posiadasz tłumik a nie antenę, na 900MHz jakoś działa, na 1800MHz już nie. Lokalizacja niezwykle trudna, nawet na 3G. Najbliższe BTS-y UMTS900 Aero2 w Garbatce Nowej i Działkach Suskowolskich. Do korzystania potrzebna skuteczna antena na 900MHz. Na tym terenie brak BTS-ów LTE800Sferii. Działa tylko LTE1800 Aero2( Mobyland) w Pionkach. Wg. mapy CP brak u ciebie zasięgu LTE. Jakie parametry sygnału LTE ma kolega( nie kreski), jaki sprzęt i czy dysponuje anteną?
  • Poziom 6  
    Kolega posiada zestaw: router wi-fi IDU-200 oraz modem zewnętrzny ODU-200.

Czy jesteś w stanie polecić mi Internet LTE od któregoś z wymienionych operatorów, który będzie w miarę dobrze działał w mojej miejscowości - Play, Cyfrowy Polsat, T-Mobile, Plus, Orange? Oczywiście na podstawie mapy zasięgu i bts.

Co najciekawsze, dwóch moich kolegów posiada zestaw ODU IDU. Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z Panem z Warszawy, który powiedział mi, że nie mogą mi zaoferować takiego zestawu gdyż na mapie zasięgu nie występuje tam zasięg i ostatecznie nie mogą mi sprzedać takiego zestawu. Jeden z moich kolegów właśnie przedłużał umowę (chyba nawet w tym tygodniu) z Cyfrowym Polsatem i jemu zaoferowali ODU IDU. Dziwna sytuacja...
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A kto mu sprzedał w takiej lokalizacji ten zestaw? Czemu on go wziął ? Popełnił masakryczny błąd a konsultant nie miał prawa mu sprzedać tej oferty. Powód prosty , wg. mapy zasięgu CP dla Internetu Domowego ( IDU-ODU 200) w Bogucinie nie ma zasięgu LTE.IDU-ODU nie działa na 3G z UMTS900. Rację ma konsultant, z którym rozmawiałeś, w tej lokalizacji nie sprzedaje się IDU-ODU.. W twojej lokalizacji nie bierze się Plusa. Jedyny rozsądny wybór to Orange. Na dzień dzisiejszy masz zasięg 3G w Orange z sieci NetWorks. Najbliższy BTS w Garbatce-Letnisko( Ponikwa). Działa na UMTS2100 z HSPA+DC( Orange korzysta z własnego pasma)oraz w UMTS900z HSPA( wspólna sieć z T-Mobile). Z tych samych BTS-ów korzysta też T-Mobile ale oferta gorsza. Orange wkrótce uruchomi LTE800 i może LTE1800 z BTS-a Garbatka-Nowa( tam też działa UMTS2100 i UMTS900 NetWorks). Z kolei T-Mobile posiada pozwolenia na LTE1800 i LTE800 w Ponikwie. Póki co szybciej sieć LTE800 uruchamia Orange. Możesz zapytać na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=85256&start=375 kiedy odpali LTE800 w Garbatce Nowej. Możliwe, że latem będziesz miał LTE z Orange a może też z t-Mobile.
  • Poziom 6  
    Mam telefon z kartą SIM od T-Mobile i w domu łapie mi 1 kreskę LTE. Chciałem zobaczyć czy złapie mi LTE na modemie, jak włożę kartę od T-Mobile. Niestety, ale nie udało się uzyskać zasięgu LTE. Z ciekawości pojechałem z telefonem do Ponikwy pod sam nadajnik. Na telefonie mam 5/5 kresek zasięgu LTE. Włożyłem ponownie kartę T-Mobile do modemu i podpiąłem do laptopa. Niestety, ale nadal nie znalazło zasięgu LTE. Co może być przyczyną? Telefon przy nadajniku ma pełen zasięg, a modem w ogóle. Oczywiście HSPA+/UMTS od T-Mobile działało bez problemu na modemie od Cyfrowego Polsatu.