Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka NICE To 4500 - pytania do monterów

22 Kwi 2016 18:43 1086 6
  • Poziom 9  
    Witajcie, zakupiłem
    Nice too 4500
    Centrala MIndy a60
    Piloty, czujki, antena
    Pytania :
    1. Brama otwiera się 32 sekundy - da się to przyspieszyć?? - wyłączone wolne domykania itp
    2. Co daje regulacja Siły ???
    3. chciałbym założyć do skrzydeł odboje zewnętrzne ( jak otworzy się całkowicie na full to nią chwile buja - narazie jest prowizoryczna blokada i się sprawdza ). Jakie polecacie ?? może jakieś ze sprężyną hamującą ?? ( jest coś takiego ?? )
    4. Jak wiadomo na zamkniętej bramie jedno skrzydło zachodzi w drugie. żeby siłowniki "wiedziały" gdzie się zatrzymać w podłożu mam blokadę Problem polega na tym że dół skrzydła bramy dochodzi do blokady a góra "ucieka" tzn między bramami idealnie przylega spodem a górąbrama jest jakby niedomknięta o ok 1-2 cm. Automatyka NICE To 4500 - pytania do monterów20160422_1..618.jpg Download (421.13 kB)
    Sprobowałem pozbyć się blokady i zatrzymałem bramę ręcznie. Wtedy jest ok.

Skrzydło ma 2,5 m. blokada na samym dole, siłownik mniej więcej w 30% wysokości ... góra ucieka... JEST na to jakiś "patent" ?? Regulacja bramy nic tu nie zmieni. Bo jeśli usunę blokadę lub ręcznie zamykam bramę to jest idealnie....
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    Witam,

1. Nie da się, siłowniki 230V już tak po prostu mają.
    2. Regulacja siły daje możliwość takiego wyregulowania automatyki bramy aby nie zgniotła jakiegoś stworzenia które nieopatrznie dostanie się miedzy skrzydła w momencie zamykania, a także możliwość takiego dobrania siły, żeby nie wyginać skrzydeł (punkt 4)
    3. Dobór odboju zależy głównie od przyjętej estetyki i odległości skrzydeł od podłoża, ja preferuje tłoczone z blachy. Sprężyn nigdy nie widziałem ale uważam, że warto podkleić kawałek gumy żeby wyciszyć domykanie.
    4. Zmniejszyć nieco siłę z jaka siłownik dopycha skrzydło.

Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • specjalista -automatyka bramowa
    PS do postu powyżej
    Cytat:
    Regulacja bramy nic tu nie zmieni. Bo jeśli usunę blokadę lub ręcznie zamykam bramę to jest idealnie....

Prędzej czy później ustawienie punktu zamknięcia na czas bez odboju się rozjedzie i przestanie być tak ładnie. Musi być odbój.
    Za radą Yarpen-a popróbuj z siłami - zwiększ siłę docisku odstającego skrzydła, a także spróbuj nieco zmniejszyć docisk pierwszego skrzydła - nieco mniej się będzie wyginać.
  • Poziom 9  
    Mogę tylko zmienić
    Siła
    Czas pracy każdego słownika
    Czas opóźnienia
    Długość przerwy

Nie ma regulacji siły dla każdego z siłowników
  • specjalista -automatyka bramowa
    Faktycznie, A60 ma jedną siłę, pozostaje ( jeśli jest taka opcja albo miejsce na dodatkowe dziury na uchwytach od słupka) zwiększyć wymiary montażowe ( tzn odsunąć otwór mocujący siłownik w uchwycie od osi zawiasu skrzydła o 1-2 cm) na siłowniku który nie dochodzi a zmniejszyć o tyle samo wymiary na siłowniku który gnie skrzydło . W ten sposób geometrycznie wzmocnisz lub osłabisz odpowiedni siłownok.
    Albo wstępnie podgiąć/ skosić skrzydła aby na domknięciu pasowały - na otwarciu nie będzie widać zwichrowania.
  • Poziom 9  
    myślałem nad ewewntualnym zgięciem ale to wyzwanie.... jedno przesło 150 kg...

zmiena SIŁA w opcjach automatyki nic nie zmienia
    W zasadzie to wygina się tylko to przęsło które dochodzi do blokady. to drugie jest OK

EDIT:

A jakby zastosował 2 sztuki odbojników tych w podłożu ?? jeden hamowałby jedno skrzydło a drugi drugie. ustawiłbym je 0,5 od słupka ??
  • Poziom 9  
    ok jeden z zawiasów miał luzy - potraktowałem go kotwą chemiczną i luzów już nie ma. MIał luz ok 2mm jednak na końcu bramy był znacznie większy. teraz brama jest nieruchoma