Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever NAVIO 405 - Nie włącza się, uszkodzona bateria

22 Kwi 2016 19:19 1803 3
  • Poziom 4  
    Witam.
    Dostałem praktycznie nową Navi goclever 405 w której najprawdopodobniej padła bateria. Ze względu na markę i jakość sprzętu nie chciałbym inwestować pieniędzy w nową baterię goclever, która pewnie by i tak padła po niedługim czasie. Chciałbym baterię oryginalną podmienić na jakąś z telefonu słyszałem, że nie ma z tym problemu obydwie oczywiście 3,7V tylko potrzebowałbym potwierdzenia czy to zadziała. Chciałbym jeszcze podpytać czy pomimo uszkodzonej baterii, ale na podłączonej ładowarce to normalne, że nie startuje? Czy byłaby możliwość przerobienia jej by zamiast baterii działała na podłączona pod 12V w samochodzie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Jeżeli padła bateria, na ładowarce samochodowej powinno działać. Chyba, że uszkodzony jest układ ładowania.
    Tanie zamienniki szukaj w firmie BATIMEX - wyślij maila z symbolem baterii, ja tam parę tak kupiłem
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Bateria dowolna na 3,7V najlepiej 2 przewodowa. Możesz ja całkiem wywalić używając stabilizatora na 4V i podając takie napięcie zamiast baterii. Ale w tym wypadku to bezsensu.
  • Poziom 4  
    jajacekpl napisał:
    Jeżeli padła bateria, na ładowarce samochodowej powinno działać. Chyba, że uszkodzony jest układ ładowania.
    Tanie zamienniki szukaj w firmie BATIMEX - wyślij maila z symbolem baterii, ja tam parę tak kupiłem
    Nawigacja nie odpalała na ładowarce samochodowej. Poza tym nie prosiłem o dziwne linki z bateriami bo pytanie było inne i wcale nie miałem zamiaru kupować żadnej baterii.

Wczoraj nawigacja wróciła z serwisu(nie naprawiona w ramach gwarancji, bo na baterię jest tylko 6mc gwarancji). Wykorzystałem baterię chyba z samsunga S5230. Pasowała idealnie. Wyciąłem elektronikę ze starej baterii(pewnie jakieś zabezpieczenie) i przylutowałem do tej pochodzącej z telefonu. Wydaje się być wszystko ok po testach. Baterię nabija ok i odcina jak jest naładowana, wskaźnik poziomu naładowania wskazuję poprawnie, bateria się nie nagrzewa. Jedyny problem jaki miałem z tym urządzeniem to rozebranie tego chinola bo byłem pewien, że trzeba się tam dostać od strony klapki. Jakby ktoś miał pytania i będę w stanie pomóc to zapraszam na PW:) Dwa zdjęcia dla ciekawych:P GoClever NAVIO 405 - Nie włącza się, uszkodzona bateria GoClever NAVIO 405 - Nie włącza się, uszkodzona bateria