Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linux/WiFi/Laptop - Powtarzająca się utrata połączenia z siecią wifi w laptopie

adrian.lodz 22 Apr 2016 20:01 1119 6
    adrian.lodz
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam laptopa Asus A53E SX1456, z systemem Linux Triumfalna Turkawka.
    Problem dotyczy WiFi tak jak widać w temacie.
    Objawia się tym, że co jakiś czas WiFi się wyłącza.
    Wraca sygnał dopiero po zrestartowaniu laptopa.
    Internet jest w komputerze stacjonarnym ojca cały czas, gdyż jest podłączony kablowo, a u mnie co jakiś czas tak jakby zrywał się sygnał.
    Internet mamy od Orange przez Orange FunBox.
    Co może być tego przyczyną? Karta sieciowa WiFi wysiada? Da radę jakoś wyeliminować ten problem? Ewentualnie pomógłby tutaj jakiś program do automatycznego wybierania kanału WiFi? Bo może któryś kanał pod który jestem podłączony ma za słabą moc, i dlatego?
    Nie wiem o co chodzi, jaka może być przyczyna zrywania sygnału, więc proszę o pomoc.
    m.marrcin
    Level 14  
    Podstawowa informacja - jaka jest siła sygnału Wi-Fi? Jeśli jest za słaba to może być powód.
    m.marrcin
    Level 14  
    Sygnał jest dobry. Spróbuj zmienić kanał nadawania w FunBoxie. Jeśli w pobliżu jest kilka nadajników WiFi i nadają na tych samych kanałach to mogą się wzajemnie zakłócać. Spróbuj też przestawienia WiFi na 54Mb/s jeśli teraz jest ustawione na 150.
    m.marrcin
    Level 14  
    Jak przełączyć radio w tryb b/g (do 54Mb/s) w funboxie nie wiem. Nie znalazłem instrukcji do tego urządzenia, która by to opisywała.
    Ale urządzenie posiada skaner kanałów, który powinien pokazać jakie są widoczne inne sieci WiFi i na jakich kanałach pracują. Przestaw swoje WiFi na jeden z kanałów, którego nikt w okolicy nie używa.
    Nagus
    Level 27  
    W Funboxie nie ma możliwości ręcznego wyboru trybu 802.11.
    Nie ma też skanera kanałów widocznego dla użytkownika. Klawisz Skanuj pojawia się przy automatycznym wyborze kanału i wymusza wykonanie procedury wyboru kanału (teoretycznie).

Nie wiadomo jaka jest karta WiFi w tym laptopie.
    Prawdopodobnie spaprana jest obsługa karty WLAN; albo sterownik się zawiesza, albo po uśpieniu karty system niepoprawnie próbuje ją obudzić.