Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] 405 1.8 8v 101 KM - Co szumi - czy skrzynia, czy łożyska w kołach

22 Kwi 2016 20:18 450 4
  • Poziom 8  
    Witam, ponieważ bardzo martwią mnie dochodzące od ok tygodnia dziwne dźwięki/szumy z układu napędowego mojego samochodu -bardzo proszę o pomoc w ustaleniu miejsca tego "schorzenia" kompetentnych w temacie osób... chcę w to wierzyć, że to tylko łożyska kół - bo w przeciwnym razie załamię się do reszty...
    ... po zmianie opon na letnie (ok 2 tygodnie temu) dość nagle zacząłem słyszeć bardzo głośne szumy - szumy te są słyszalne podczas jazdy na każdym biegu oraz na luzie jak również na sprzęgle - najbardziej chyba są słyszalne od ok 80 km/h. Dodatkowo pod pedałem hamulca wyczuwalne są lekkie wibracje - szum w czasie jazdy jest słyszalny głównie od strony kierowcy (gdzieś między łożyskiem koła a skrzynią biegów). Na postoju czy to na sprzęgle czy na biegu jałowym nie słychać szumów. Po podniesieniu lewego koła na lewarku i rozpędzeniu pojazdu do 180km/h i wyłączeniu silnika na luzie szum promieniuje między łożyskiem koła a skrzynią biegów. Niestety w przypadku podobnej operacji z drugim kołem szum jest jakby trochę mniejszy z tym, że raczej słyszalny bliżej skrzyni niż koła - i to mnie martwi...

Serdecznie proszę Znawców tematu o pomoc w ustaleniu źródła mojego problemu... za co z góry dziękuję...

Ps. Czy z tymi dolegliwościami mogę poruszać się pojazdem - rozsądnie z prędkościami do 80-90km/h
  • Poziom 31  
    Witam .Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś zadając pytanie :D .Jak piszesz - od dwóch tygodni słyszysz jakieś dziwne szumy, a właśnie dwa tygodnie temu wymieniłeś opony , szum słychać przy każdej prędkości, łożyska tak nie robią no chyba , że są na prawde rozwalone .A przed wymianą opon łożyska nie hałasowały?
  • Poziom 8  
    Oczywiście szum słyszany jest już od najniższych prędkości - niezależnie czy jedzie się na biegu luzie czy sprzęgle - przy czym szum ten jest szczególnie dokuczliwy od ok 80km/h. Może przed wymianą opon też był szum ale nie tak dokuczliwy bym to wychwycił
  • Poziom 31  
    Stawiał bym na to ,że opony hałasują.Wibracje mogą być spowodowane złym wyważeniem kół, natomiast wibracje pedału hamulca przy hamowaniu mogą być spowodowane krzywą tarczą hamulcową.
  • Poziom 8  
    Witam po długiej nieobecności,
    słyszalnym huczeniem okazało się zużyte łożysko w prawej piaście.

Pozdrawiam