Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowe głośniki do zestawu 2.1

alsek 22 Apr 2016 21:06 1191 7
 • #1
  alsek
  Level 4  
  Witam, posiadam zestaw głośników Creative T3000 i do tego mam Modecomy 2.0 (nie pamiętam modelu mają z 10w). Pomyślałem że kupię rozgałęźnik i zrobie mini kino domowe 4.1. I wszystko pięknie gra, tylko gdy podłącze jacka od słuchawek do pilocika z regulacją od Creative to modecomy nadal grają. I tu moje pytanie - jak podłącze rozgałęźnik do tylnego wejścia subwoofera i pod to modecomy i creativy to nic nie uszkodze i przestaną grać po podłączeniu słuchawek? Z góry dziękuje i przepraszam za niewiedze :)

  PS. modecomy potrzebuja oprocz jacka usb do dzialania
 • #2
  soltys1207
  Level 11  
  Jeśli dobrze zrozumiałem jak podłączyłeś i jak chcesz podłączyć to nic nie uszkodzisz jednak nic Ci to nie da, ponieważ głośniki Modecom z tego co zrozumiałem wpinasz między sygnał z komputera lub cokolwiek, do czego podpinasz Creative, a wzmacniacz tego właśnie zestawu. Żeby działała regulacja głośności oraz odcięcie głośników przy podpięciu słuchawek musiałbyś podłączyć te Modecomy wpinając się jakoś odpowiednio w pilot.
 • #3
  abdul.98
  Level 14  
  Jeśli dobrze rozumiem to masz podłączony rozgałęziacz a z niego idą dwa zestawy głośników. Niestety takie podłączenie nie daje ci 4.1 ,ani nie wyciszy się po podłączysz słuchawek. Głośniki nadal masz 2.1 tylko zaburzone, by było 4.1 musiał byś podłączyć się pod inne wyjście w komputerze specjalne na głośniki tylne.
 • #4
  alsek
  Level 4  
  Jak podpinam pod wejście szare (na tylne głośniki) to nic nie gra. Dopiero przy wybraniu opcji głośnik przedni zestaw gra. Karta realtek 7.1
 • #5
  abdul.98
  Level 14  
  Nic nie gra bo sterownik trzeba ustawić, a wyjście szare to jak pamiętam głośniki boczne nie tylne.
 • #6
  alsek
  Level 4  
  A co jeśli bym podłączył rozgałęźnik pod wejście audio input w subwooferze i w to kabel od creative i modecom a usb do pc'ta? chodzi o to:
  Dodatkowe głośniki do zestawu 2.1
 • #7
  abdul.98
  Level 14  
  rozumiem że chcesz zrobić tak że kabel od Creative do PC potem na rozgałęźnik i na oba zestawy? jeśli tak to będziesz miał regulację głośności ale nadal nie będzie to 4.1 gdyż sygnał dochodzący nadal jest stereo. Jakie USB masz na myśli?
 • #8
  User removed account
  Level 1