Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s3. Piksele na całym ekranie.

22 Kwi 2016 21:24 864 13
  • Poziom 6  
    Witam. Dziś tak bez powodu na całym ekranie wywaliło mi piksele w kolorach RGB. Dźwięku nie ma. Ale gdy włączam tryb download to piksele znikają. Próbowałem wgrać nowy sytem lecz odin wywalał ciągle fail. Telefon to Samsung Galaxy s3 gt-i9300. Telefon był zrootowany.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Spróbuj dostać się do taśmy od wyświetlacza i sprawdzić czy jest dobrze wpięta. Możesz wkleić też zdjęcie jak dokładnie wyglądają te "piksele", łatwiej będzie zdiagnozować co dokładnie się stało.
  • Poziom 6  
    KamGr napisał:
    Spróbuj dostać się do taśmy od wyświetlacza i sprawdzić czy jest dobrze wpięta
    Taśma jest dobrze wpięta.

KamGr napisał:
    Możesz wkleić też zdjęcie jak dokładnie wyglądają te "piksele", łatwiej będzie zdiagnozować co dokładnie się stało.
    Z zdjęciem będzie większy problem. Na całym ekranie widać piksele w czerwonym,zielonym,niebieskim kolorze.Są koło ciebie i pokrywają cały ekran.
  • Poziom 15  
    Miałem 7 takich przypadków. Wyświetlają się wszystkie kolory i ekran się rozjaśnia. Uszkodzony LCD. Wymiana pomoże na 1000%. Jest to uszkodzenie linii transmisyjnej w miejscu jej zgrzania. Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    dernis napisał:
    Miałem 7 takich przypadków. Wyświetlają się wszystkie kolory i ekran się rozjaśnia. Uszkodzony LCD. Wymiana pomoże na 1000%. Jest to uszkodzenie linii transmisyjnej w miejscu jej zgrzania. Pozdrawiam

Raczej jak by był uszkodzony LCD to w trybie download mode też by były te piksele a nie ma ich.
  • Poziom 15  
    Jeśli tak twierdzisz..., zanieść do serwisu niech sprawdzą pod innym setem, 20zł za to zapłacisz;)

Dodano po 6 [minuty]:

Sub-piksele niejednokrotnie są efektem unieruchomienia (zablokowania) kryształu w fazie zmiany napięcia i da się je przywrócić do stanu pierwotnego ale jeśli się o tym wie u umie tego dokonać. Jeśli uszkodzeniu ulegnie jedna ze składowych piksela zwykle mamy do czynienia z punktem czerwonym, zielonym bądź niebieskim Spróbuj poczytać i może ogarniesz.

http://www.pcworld.pl/news/121344/Naprawa.uszkodzonych.pikseli.w.LCD.zrob.to.sam.html
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem, LCD jest całe, podłączyłem do starej płyty głównej. Tylko ta płyta ledwo co działa. ODIN ciągle wywala "fail". Chce jakiś plików pit. A jak już te pliki dam to zatrzymuje się na "get PIT for mapping"
  • Poziom 15  
    a wgrywasz 5-cio plikowy rom?? nie rozpoznaje partycji, spróbuj inną wersją odina, wiem że w niektórych wersjach odin nie mógł rozpoznać partycji. Pod boxem na 100% jest to do usunięcia i kosztuje w serwisie 25zł
  • Poziom 6  
    dernis napisał:
    a wgrywasz 5-cio plikowy rom?? nie rozpoznaje partycji, spróbuj inną wersją odina, wiem że w niektórych wersjach odin nie mógł rozpoznać partycji. Pod boxem na 100% jest to do usunięcia i kosztuje w serwisie 25zł

Ten który pobrałem miał tylko jeden plik. http://dl.sammobile.com/PVFaQ1krLD0iICdCLCFQR...F9BS1pRTEBZ/I9300XXUGNB5_I9300IDEGNB1_IDE.zip

Próbowałem odinem 3.07 i 3.10
  • Poziom 6  
    A skąd można pobrać rom 3 plikowy ?
  • Poziom 6  
    Dzięki wielkie, rom 3plikowy pomógł.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    ciesze się. Niech temat służy pokoleniom;)