Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.2 - Samochód wyje jakby miał turbinę-po wciśnięciu sprzęgła cicho

22 Kwi 2016 22:07 1734 7
  • Poziom 23  
    Witam.

Z komory silnika podczas jazdy dochodzi dość głośne wycie zależne od obrotów, po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Sprzęgło miękkie, łapie wysoko z 3 cm od samej góry.
    Brak problemów z biegami.

Czy to może być łożysko oporowe czy coś poważniejszego?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Raczej tak,trzeba wyjąć skrzynię.
  • Poziom 23  
    To auto znajomej, więc nie wiem jak wygląda kwestia oleju w skrzyni.
    Kolega mechanik też wspominał o oleju postaram się żeby to dziś sprawdził o ile będzie miał czas.

Czy faktycznie należy już spisywać skrzynię na straty, bo biegi działają bezproblemowo?
    Czy to łożyska wewnątrz skrzyni tak huczą?

W ostateczności za ile można dostać skrzynię w przyzwoitym stanie?
  • Poziom 23  
    Mechanik się przejechał i powiedział, że nic takiego nie słyszy, a olej w skrzyni sprawdzony - jest.
    Stwierdził natomiast, że pompa wody niedługo się rozsypie wskazując na hałas z okolicy rozrządu.

Może mam nadwrażliwy słuch, ale czy pompa wody może buczeć podczas jazdy i czy obciążenie silnika może mieć wpływ na to buczenie tzn. zachowując prędkość obrotową silnika podczas jazdy wciskam sprzęgło i buczenie cichnie?
  • Poziom 35  
    Problem ze sprzęgłem, głównie z łożyskiem wyciskowym, ale skrzynię i tak trzeba wyjmować, aby zweryfikować usterkę.
  • Poziom 23  
    Z tego co wyczytałem to łożysko hałasuje po wciśnięciu sprzęgła, a tutaj po wciśnięciu sprzęgła buczenie ustaje dodam tylko, że nie jest to jakiś wielki hałas - mechanik twierdzi, że nic nie słyszy :|
  • Poziom 41  
    Czasem hałasuje bez wciśnięcia.Albo jesteś zbyt wrażliwy albo mechanik głuchy lub ma Ciebie dosyć.