Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTB86200PL/01 - Wymiennik ciepła do czyszczenia co 3 cykle...

skype102 22 Kwi 2016 22:59 1704 4
  • #1 22 Kwi 2016 22:59
    skype102
    Poziom 2  

Witam,
    Zwracam się z prośba o pomoc.
    Posiadam suszarkę taka jak w tytule, ma ona 2 lata.
    Zanim 'skończyła' rok pokazała się kontrolka, że brudny jest wymiennik ciepła. Został wyczyszczony i ponowne czyszczenie zostało zasygnalizowane po kolejnych 2-3m i od tego czasu suszarka zatrzymuje się średnio co 3 cykle zawsze sygnalizując zabrudzony wymiennik ciepła co mija się z prawdą ponieważ jest on czysty.
    Filtr na kłaczki czyszczę za każdym razem, jest dobrze założony.
    Zbiornik na wodę pusty po każdym cyklu.
    Wymiennik ciepła czysty.

Włączam cykl i po jakiś 20minutach suszarka pokazuje brudny wymiennik, wyciągam, czyszczę (może ze 3 kłaczki wylecą), wymiennik odcieknie i suszenie leci dalej. Za 2h znowu uruchamiam suszarkę i znowu ta sama sytuacja, tym razem włączę/wyłączę i działa bez czyszczenia wymiennika.

Serwis był 3 razy, najpierw pan w domu wyczyścił suszarkę, ponoć dużo kłaczków naleciało do środka. Kolejne czyszczenie znowu w domu ale tym razem płukanie dogłębniejsze, trzecia naprawa na warsztacie i tutaj wymiana pompy oraz wymiana ścianki +okno.
    Równo 3tyg temu suszarka do mnie wróciła i znowu sytuacja wróciła.

Co może być przyczyną? Jestem załamana bo suszarka ma 2 lata i 10dni temu skończyła się jej gwarancja.

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Kwi 2016 06:42
    skryn
    Admin grupy AGD

skype102 napisał:
    suszarka ma 2 lata i 10dni temu skonczyla sie jej gwarancja.

Nie skończyła się, po przecież liczy się czas oczekiwania na naprawę, a w Twoim przypadku było to więcej niż 10 dni. W takiej sytuacji, gwarancja się wydłuża o czas w którym nie mogłaś korzystać ze sprawnego urządzenia. Składaj ponownie reklamację i tak, aż do skutku.
    Jeśli serwis nie będzie potrafił naprawić sprzętu, żądaj nowego, wolnego od wad.

0
  • #3 24 Kwi 2016 22:34
    skype102
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedz, sprzęt zabrali w środę a oddali w piątek jednak na sam przyjazd technika czekałam ze 3 tygodnie bo jeden chory, drugi nie miał czasu... Czy o ten czas przedłuża się gwarancja?

Napisz proszę, czy fakt czyszczenia wymiennika ciepła tak często jest rzeczą normalną? Po 3 tygodniach od naprawy tj wymiany pompy i czyszczenia suszarki na serwisie?
    Ubrania mam normalnie, nie mam zwierząt więc nie ma sierści, nie mam też swetrów, ot zwykła bawełna.

Czy masz pomysł, co może być zepsute?

0
  • #4 24 Kwi 2016 22:45
    skryn
    Admin grupy AGD

skype102 napisał:
    Czy masz pomysł, co może być zepsute?

Ja, ani nikt inny pomysłu nie mam.
    Jedno jest pewne.
    Ciśnij serwis i niech oni się martwią. To ich problem, a nie Twój, ani nikogo z Forum.
    To znaczy Twój problem, bo sprzęt masz niepełnosprawny i fajnie, że zaznaczyłaś to na forum.

0
  • #5 24 Kwi 2016 23:02
    skype102
    Poziom 2  

A jaki jest średnio czas kiedy zapełnia się wymiennik ciepła i należy go wyczyścić? Używam suszarkę 2x w tygodniu w porywach do 3.

2
  Szukaj w 5mln produktów