Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu

22 Kwi 2016 23:39 3537 9
  • Poziom 7  
    Witam, mam kosiarkę mesko z164/4 stary model. Po zimie, chciałem pokosić trawę, a tu figa. Kosiarka trochę pochodziła ale teraz staje po 2sek, benzyna nowa bezołowiowa, zapłon jest jak nacisnę gumowy przycisk pompki parę razy to silnik pochodzi trochę i gaśnie. Nie mam do niej instrukcji a chciałem troche ją oczyścić. Nawet nie wiem czy tam olej trzeba wlewać bo nigdzie nie ma korka do oleju, jedynie jest korek do paliwa. Filtr powietrza oczyściłem, ale nie pomogło. Może ktoś pomoże, przydały by się jakieś wskazówki co mógłbym sam zrobić.
  • Poziom 35  
    O ile pamiętam, to masz silnik 2T, więc olej tylko do paliwa i to w odpowiedniej proporcji (pewnie 1 : 25 ), bo silnik wykończysz. Rozumiem, że gaźnik wewnątrz dokładnie przeglądnąłeś (dysze). Sprawdź, czy kranik nie ma własnego filterka (niewidoczny, bo ukryty jest w zbiorniku), który zwykle bywa zanieczyszczony (brudy w paliwie i korozja zbiornika).
  • Poziom 7  
    Witam, nie wiem jaki to silnik ale nigdy nie mieszałem benzyny z olejem i dobrze chodził. Co do dokładnego czyszczenia to nie przeprowadzałem zwłaszcza jakis dysz, a cały silnik przecież nie bede odkręcać potem cos zle zloze i będzie jeszcze gorzej. Znalazłem jednak jakis wlew na olej , na zdjeciu ze strzałka A. Raczej nigdy nie byl wymieniany, po odkręceniu kurka olej jest ciemny. Swieca tak samo nie była wymieniana. Jaki olej i swiece musze kupic do tej kosiarki.

zamieszczam fotki kosiarki, na nich strzałki z literkami:
    A - wlew oleju? , B - swieca, C - ???, D - filtr powietrza, E - wlew paliwa, F - jakis zawór, po nacisnięciu leci benzyna , G - ???, H - ssanie paliwa.

mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu mesko - kosiarka spalinowa mesko z164/4 gaśnie po odpaleniu
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Nie, tylko przydała by sie instrukcja lub opis tego silnika a tak to bez tego nie wiem czego mam szukać w internecie, a o tej kosiarce prawie nic nie piszą.
  • Poziom 1  
  • Poziom 34  
    tapper-1234 napisał:
    A - wlew oleju? , B - swieca, C - ???, D - filtr powietrza, E - wlew paliwa, F - jakis zawór, po nacisnięciu leci benzyna , G - ???, H - ssanie paliwa.

C - ???, - tłumik
    G - ???, - komora pływakowa gaźnika
  • Poziom 7  
    Poszukam... dzieki, dam znać jak mi poszło. Dodam ze w baku benzyny jest filtr i tam jest czysto, no i benzyna dochodzi do tego pływaka ze zdjęcia (G), wiec przewód tez jest ok... a do czego jest ten zawór ( F ) , gdy go sie naciśnie leci benzyna. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Witam, po przerwie. Właśnie kosiarka ruszyła, przeczyściłem tą śrubę i otworki w niej - odkręciłem jedynie ten pojemniczek pływaka, troche było tam nalotu żółtego. Wymieniłem olej i dałem nową świecę. Po tym wszystkim teraz zapala od razu. Wielkie dzięki !!! Pozdrawiam.