Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera, m2035dn, - jak podłączyć bezprzewodowo do sieci wifi, "bez wifi&a

23 Kwi 2016 08:48 1920 5
  • Poziom 2  
    witam,

nie byłem pewien czy to pytanie pasujące bardziej do działu sieci, czy urządzeń wiel., ale zaryzykuję:

urządzenie wiel. moim zdaniem nie ma funkcji wifi, ale powstała potrzeba (nie wdając się w zbędne szczegóły) podłączenia go do sieci w taki sposób, żeby kilka komputerów mogło korzystać z urządzenia bezprzewodowo.
    komputery w domu łączą się bezprzewodowo z internetem przez router (multimedia).
    urządzenie wiel. jest na innym piętrze niż router (chodzi o to, żeby nie łączyć urządzenia z routerem multimedia przewodowo - za duża odległość).
    Czy ja dobrze to sobie wyobrażam, że jeśli połączę urządzenie wiel. z routerem, to będę mógł zrobić sieć, w ramach której wszystkie kompy będą będą mogły drukować bezprzewodowo?
    jeżeli tak, to jak podłączyć urządzenie wiel. bez wifi bezprzewodowo do routera?
    czy jest jakieś urządzenie, które mogę podłączyć do urządzenia wiel., które połączy mi się z routerem multimedia bezprzewodowo, tworząc wspólną sieć (jakaś przybudówka do urządzenia wiel. lub inny router?)

z góry dziękuję za pomoc
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    W takich wypadkach zazwyczaj stosuję mini-router TL-WR 702 TP-Linka.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    dziękuję za odpowiedź,
    czyli żeby dobrze zrozumieć: (w pracy sieci robi informatyk)
    podłączam mini router przewodowo do kyocery.
    mini router łączę z routerem multimediów bezprzewodowo
    wszystko jest połączone i hula: można korzystać z kyocery bezprzewodowo

?

p.s. właśnie zarejestrowałem się na forum, czy za stawianie tematów tracę jakieś punkty? co będzie jak mi zeżre wszystkie punkty
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tak, minirouter kablem Ethernet do maszyny, ustawiasz go w trybie "Client", nadajesz adresy IP maszynie i minirouterowi z podsieci lokalnej (można DHCP, ale przy statycznych łatwiej jest zarządzać minirouterem i urządzeniem przez WWW, ewentualnie stała dzierżawa na serwerze DHCP), potem minirouterowi każesz się łączyć z siecią WiFi (podajesz SSID i hasło). Jak się połączy, powinieneś mieć ping z kompów na minirouter i maszynę.
  • Moderator Samochody
    Ważne aby "router" miał tryb pracy AP-Client... w zasadzie to nie musi być router tylko sam Access Point WiFi. W/w urządzenie doskonale się nada, choć trzeba będzie dokupić zasilacz z portem USB (taki jak do ładowania nowszych smartfonów), bo ono standardowo jest zasilane z portu USB właśnie.