Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Polo Coupe - Brak biegu wstecznego

Gruby__ 23 Apr 2016 11:47 4881 8
    Gruby__
    Level 16  
    Witam serdecznie

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Volkswagena Polo Coupe (92r.).
    Niestety nie działa mi bieg wsteczny. Myślałem, że to wybierak jednakże zauważyłem, że na tzw. gładko (z luzu) wchodzi mi bieg trzeci i czwarty. Żeby wrzucić jedynkę i dwójkę muszę wybierakiem kierować się w lewo. Wsteczny w ogólne nie wchodzi.

Czy nie powinno być tak, że na gładko wchodzi jeden i dwa, a trzy i cztery po przesunięciu się w prawo?

Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się uszkodzić?

Pozdrawiam
    Łukasz
    MarcinS70R
    Level 21  
    kwestia wyregulowania wybieraka przy skrzyni
    Gruby__
    Level 16  
    Niestety nie pomogło. Skrzynia zawsze wraca do położenia neutralnego gdzie na gładko wchodzi trzy i cztery. Nie da się z ogóle włożyć wstecznego.
    lemmak
    Level 21  
    Gruby__ wrote:

Czy nie powinno być tak, że na gładko wchodzi jeden i dwa, a trzy i cztery po przesunięciu się w prawo?

Jest tak, jak powinno być.
    Samochód starszy to i luzów na elementach wybierających biegi pewnie za dużo. Musisz je pokasować.
    Weź pomocnika niech próbuje wrzucić bieg, a Ty ręcznie pomóż wybierakowi na skrzyni - przekonasz się czy ma on w ogóle wsteczny.
    Gruby__
    Level 16  
    Jak poluzowałem wybierak to wsteczny też nie chciał wskoczyć
    Gruby__
    Level 16  
    Pierwsze zdjęcie to luz, drugie to bieg 1. Wsteczny nie chce wskoczyć.
    VW Polo Coupe - Brak biegu wstecznego VW Polo Coupe - Brak biegu wstecznego
    lemmak
    Level 21  
    Na drugim końcu drążka powinno być mocowanie z frezami. Nie znam dokładnie tego auta ale wygląda na taką konstrukcję. Jeśli tak, to przestaw na frezach.
    Gruby__
    Level 16  
    No tak, przestawiałem i nic to nie pomaga. Wsteczny nie wchodzi, nie przebija się nawet dalej niż do miejsca 1-2