Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SRI55M25EU - Zmywarka cały czas pobiera wodę.

sybeer 23 Kwi 2016 16:07 2520 0
  • #1 23 Kwi 2016 16:07
    sybeer
    Poziom 2  

Opis problemu:

- Pewnego dnia zmywarka przerwała program, na dnie zmywarki była woda.
    - Program „RESET” powodował wypompowanie wody ze zmywarki.
    - Po ponownym uruchomieniu programu myjącego zmywarka nabierała wodę, ale po jakim czasie ją wypuszczała małymi porcjami. Powtarzało się to kilkukrotnie aż zmywarka przestawała pracować.

Czynności weryfikacyjne:
    - Wyczyszczenie sitek i filtrów wewnętrz zmywarki.
    - Wyczyszczenie sitek w wężu dopływowym wody (w tym modelu są dwa sitka, drugie się ciężko wyjmuje)
    - Rozebranie zmywarki i sprawdzenie czy nie ma pod nią wody
    - Obserwacja jak pracuje zmywarka (w sumie to pierwszy raz) która potwierdziła że zmywarka nie przestaje napuszczać wody a po osiągnięciu stanu maksymalnego otwiera zawór zabezpieczający i wypuszcza nadmiar wody. Ten sam efekt można wywołać samemu podnosząc czerwony „patyk” do góry. (3)
    - Dodatkowo sprawdziłem inne elementy.

Rozwiązanie:
    - Wymiana czujnika ilości pobranej wody. Zakupiony w e-sklepie BOSCH (najtaniej)

UWAGA - PAMIĘTAJ O ODŁĄCZENIU ZMYWARKI OD ZASILANIA !!!

Wymiana (pewnie można to zrobić lepiej :-) :
    - Odpięcie wtyczki z czujnika wody (2)
    - Wyciągnięcie płaszcza wodnego (nie wiem jak to zrobić żeby nie wylała sie z niego woda do środka zmywarki (1)
    - Wyjęcie spinki z czujnika wody (2)
    - Zsunięcie przy użyciu śrubokręta czujnika z płaszcza wodnego - siedzi bardzo ciasno. Zrobiłem delikatna dźwignię w punkcie nr (4)
    - Odpięcie spinki zaciskowej i zsuniecie węża. Też siedzi bardzo ciasno. Użyłem kombinerek. (2)
    - Póżniej to wszytko trzeba złożyć.

Jeżeli naleje Ci się woda na spód zmywarki (taki biały pojemnik) to połóż OPRÓŻNIONĄ z naczyń zmywarkę na plecach. Woda wycieknie.

Bok zmywarki:

Czujnik przepływu

Dodatkowo znalazłem w internecie szczegółową rozpiskę z częściami do tej zmywarki
    SRI55M25EU...czesci.pdf Download (334.69 kB)

0 0