Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inwerter danfoss pro 15kw nie chce produkować po podlaczeniu

elektronik_lol 23 Apr 2016 17:17 3162 23
Tespol
    elektronik_lol
    Level 16  
    Witam.
    Podłączyłem po 20 paneli pod inwerter pod 2 stringi.
    Inwerter uruchomilł się ale nie chce produkować.
    Dodam że inwerter ma 3 stringi mppt.
    Może trzeba to podzielić na 3 stringi?
    Ja podzieliłem to na 2 stringi ponieważ na jednym mam prawie 5kw i na drugim.
    Paneli mam na prawie 10 kw a inwerter ma 15kw.
    Jakieś pomysły??
  • Tespol
    Tech132
    Level 25  
    Ja na takim inwerterze IBC 15 KW mam podpięte 6KW na jednym MPPT,a na pozostałych po 3KW i działa ok. Ten inwerter sprawdza czy nie ma przebicia do masy .Jakie masz podpięte panele i jakie jest napięcie na stringu ?
    elektronik_lol
    Level 16  
    Mierzac zwykłym miernikiem pokazuje 1600 a powinno być około 700V
    przy odpiętych kablach od iinwertera na jednym i na drugim stringu.
    mam podlaczonych 20 paneli
    vmp v 29.1
    Imp A 7.74
    Voc V37.3
    Isc A 8.42

Dodano po 7 [minuty]:

jest około 700V
  • Tespol
    Jarmie
    Level 14  
    Inwerter będzie pracował poprawnie nawet z 1 stringiem.
    Sprawdż w menu jakie masz ustawienia (kraj, data inicjacji itp),
    a najlepiej podłącz komputer pod LAN wtedy masz na ekranie prawie wszystkie dane. Sprawdż napięcia na poszczególnych fazach.
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    Ilość użytych stringów nie ma w sumie żadnego znaczenia. Najlepiej byłoby jak byś określił błąd jaki wyrzuca inwerter.
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    elektronik_lol wrote:
    Mierzac zwykłym miernikiem pokazuje 1600 a powinno być około 700V
    przy odpiętych kablach od iinwertera na jednym i na drugim stringu.
    mam podlaczonych 20 paneli
    vmp v 29.1
    Imp A 7.74
    Voc V37.3
    Isc A 8.42

Dodano po 7 [minuty]:

jest około 700V

Jakim cudem było 1600V?
    Jarmie
    Level 14  
    Pytanie - czy inwerter próbuje się synchronizować z siecią (stukanie przekażników i próba wentylatorów) o ile ma zasilanie z paneli i z sieci 3-faz. czy
    nie próbuje i jest cisza?
    elektronik_lol
    Level 16  
    Sprawa wyglada nastepujaco. Rozmawiałem z Panem od którego kupiłem inwerter który montował je i zna temat.
    Mówił że głównym powodem jest uziemienie podłączone pod konstrukcje, wiec odlaczyłem -nie pomoglo
    Nastepnym powodem mówil że może być za małe napiecie międzyfazowe-sprawdzildm jest ok.
    Pózniej mówil o polaryzacji zeby sprawdzić i tu tkwił problem.
    Panele są hiszpańskiej produkcji solaria i na konektorach zamieniona jest polaryzacja. Cale szczęscie że inwerter sie nie spalił.
    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam
    Jarmie
    Level 14  
    Inwerter ma zabezpieczenia przed odwrotną polaryzację, ale biegunowość napięcia z paneli sprawdza się woltomierzem przed podłączeniem. Inwerter też powinien pokazać błąd odwrotnej polaryzacji.
    elektronik_lol
    Level 16  
    Wlaśnie że na inwerterze nie wyświetlało żadnego komunikatu nic. Nie robił synchronizacji tylko wyświetlacz sie zapalał. W opcjach PV sprawdzałem napiecie i na stringach było wszędzie 0V tak jakby nie widział wogóle łancucha.
    piotrekpp11
    Level 13  
    Mogły paść mosfety IGBT na wejściu miałem podobnie napięcie na stringach było Ok a inwerter pokazywał 0V. Sparawdz czy na mosfekach nie ma zwarcia pomiędzy nóżkami jeśli będzie to wszystko jasne. U mnie padły w czasie zaniku napięcia 230V z sieci.
    BishopKG
    Level 9  
    Czy rozwiązałeś problem ? bo mam taki sam inwerter i nie chce produkować pradu oraz synchronizować się z siecią.

Moderatorze co mam poprawić w tym zdaniu bo niezbyt rozumiem ?
    Jarmie
    Level 14  
    Podaj trochę więcej informacji na temat instalacji -ile paneli, jaka moc panela, ile stringów, wyniki pomiarów strony AC i DC, co pokazuje wyświetlacz, jakie ustawienia ma inwerter.
    BishopKG
    Level 9  
    A więc mam 10 paneli i docelowo ma być 40 o mocy 230 W. W tej chwili jest jeden string z tych 10 paneli i na ta chwile napięcie na mierniku 355 V a na inwerterze 7.1 przy 3.14 w sytuacji gdy inwenter zaczyna coś kombinować. Po samym włączeniu napięcie podaje prawidłowe ale to się zmienia gdy zaczynają pracować jego wiatraki. Zielona dioda statusu mruga czyli nie synchronizuje się z siecią.
    Inwerter danfoss pro 15kw nie chce produkować po podlaczeniu

V spada wraz ze wzrostem A. Nie wiem czy to nie wina mppt. Ustawienie stringu jest dla 2,3 kW.

Dodam że model inwentera to Danfoss TripleLynx 12,5 kW
    prose
    Level 35  
    Sprawdź panele na zwarcie ile mają może to tylko wina któregoś panela .Napięcie może się zgadzać a prądu nie daję.
    BishopKG
    Level 9  
    Jak to dokładnie sprawdzić jak byś mógł mi podpowiedzieć.
    Tech132
    Level 25  
    Panele na pewno są uszkodzone ,sprawdź każdy panel z osobna czy ma prąd zwarciowy taki sam .Ustaw miernik na amperomierz .
    BishopKG
    Level 9  
    No to czeka mnie trochę zabawy na dachu. Jak tylko sprawdzę dam znać jak to wygląda. Dziękuje za pomoc.
    BishopKG
    Level 9  
    Sprawdziłem panele i wszystkie wydają się pracować mając podobny amperaż, nie wiem zbytnio co mam dalej z tym zrobić
    prose
    Level 35  
    Sprawdz jeszcze na innym MPPT wejściu inwertera.
    BishopKG
    Level 9  
    Sprawdziłem na wszystkich i na każdym sytuacja wygląda analogicznie.
    Tech132
    Level 25  
    BishopKG wrote:
    Sprawdziłem na wszystkich i na każdym sytuacja wygląda analogicznie.

Może masz znajomego co ma instalację fotowoltaiczną to u niego byś sprawdził inwerter .Jakiej firmy masz panele