Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter danfoss pro 15kw nie chce produkować po podlaczeniu

23 Kwi 2016 17:17 2400 23
  • Poziom 16  
    Witam.
    Podłączyłem po 20 paneli pod inwerter pod 2 stringi.
    Inwerter uruchomilł się ale nie chce produkować.
    Dodam że inwerter ma 3 stringi mppt.
    Może trzeba to podzielić na 3 stringi?
    Ja podzieliłem to na 2 stringi ponieważ na jednym mam prawie 5kw i na drugim.
    Paneli mam na prawie 10 kw a inwerter ma 15kw.
    Jakieś pomysły??
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 24  
    Ja na takim inwerterze IBC 15 KW mam podpięte 6KW na jednym MPPT,a na pozostałych po 3KW i działa ok. Ten inwerter sprawdza czy nie ma przebicia do masy .Jakie masz podpięte panele i jakie jest napięcie na stringu ?
  • Poziom 16  
    Mierzac zwykłym miernikiem pokazuje 1600 a powinno być około 700V
    przy odpiętych kablach od iinwertera na jednym i na drugim stringu.
    mam podlaczonych 20 paneli
    vmp v 29.1
    Imp A 7.74
    Voc V37.3
    Isc A 8.42

Dodano po 7 [minuty]:

jest około 700V
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 24  
    Czyli napięcie jest OK
  • Poziom 14  
    Inwerter będzie pracował poprawnie nawet z 1 stringiem.
    Sprawdż w menu jakie masz ustawienia (kraj, data inicjacji itp),
    a najlepiej podłącz komputer pod LAN wtedy masz na ekranie prawie wszystkie dane. Sprawdż napięcia na poszczególnych fazach.
  • Admin DIY, Automatyka
    Ilość użytych stringów nie ma w sumie żadnego znaczenia. Najlepiej byłoby jak byś określił błąd jaki wyrzuca inwerter.
  • Poziom 33  
    elektronik_lol napisał:
    Mierzac zwykłym miernikiem pokazuje 1600 a powinno być około 700V
    przy odpiętych kablach od iinwertera na jednym i na drugim stringu.
    mam podlaczonych 20 paneli
    vmp v 29.1
    Imp A 7.74
    Voc V37.3
    Isc A 8.42

Dodano po 7 [minuty]:

jest około 700V

Jakim cudem było 1600V?
  • Poziom 14  
    Pytanie - czy inwerter próbuje się synchronizować z siecią (stukanie przekażników i próba wentylatorów) o ile ma zasilanie z paneli i z sieci 3-faz. czy
    nie próbuje i jest cisza?
  • Poziom 16  
    Sprawa wyglada nastepujaco. Rozmawiałem z Panem od którego kupiłem inwerter który montował je i zna temat.
    Mówił że głównym powodem jest uziemienie podłączone pod konstrukcje, wiec odlaczyłem -nie pomoglo
    Nastepnym powodem mówil że może być za małe napiecie międzyfazowe-sprawdzildm jest ok.
    Pózniej mówil o polaryzacji zeby sprawdzić i tu tkwił problem.
    Panele są hiszpańskiej produkcji solaria i na konektorach zamieniona jest polaryzacja. Cale szczęscie że inwerter sie nie spalił.
    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Inwerter ma zabezpieczenia przed odwrotną polaryzację, ale biegunowość napięcia z paneli sprawdza się woltomierzem przed podłączeniem. Inwerter też powinien pokazać błąd odwrotnej polaryzacji.
  • Poziom 16  
    Wlaśnie że na inwerterze nie wyświetlało żadnego komunikatu nic. Nie robił synchronizacji tylko wyświetlacz sie zapalał. W opcjach PV sprawdzałem napiecie i na stringach było wszędzie 0V tak jakby nie widział wogóle łancucha.
  • Poziom 13  
    Mogły paść mosfety IGBT na wejściu miałem podobnie napięcie na stringach było Ok a inwerter pokazywał 0V. Sparawdz czy na mosfekach nie ma zwarcia pomiędzy nóżkami jeśli będzie to wszystko jasne. U mnie padły w czasie zaniku napięcia 230V z sieci.
  • Poziom 8  
    Czy rozwiązałeś problem ? bo mam taki sam inwerter i nie chce produkować pradu oraz synchronizować się z siecią.

Moderatorze co mam poprawić w tym zdaniu bo niezbyt rozumiem ?
  • Poziom 14  
    Podaj trochę więcej informacji na temat instalacji -ile paneli, jaka moc panela, ile stringów, wyniki pomiarów strony AC i DC, co pokazuje wyświetlacz, jakie ustawienia ma inwerter.
  • Poziom 8  
    A więc mam 10 paneli i docelowo ma być 40 o mocy 230 W. W tej chwili jest jeden string z tych 10 paneli i na ta chwile napięcie na mierniku 355 V a na inwerterze 7.1 przy 3.14 w sytuacji gdy inwenter zaczyna coś kombinować. Po samym włączeniu napięcie podaje prawidłowe ale to się zmienia gdy zaczynają pracować jego wiatraki. Zielona dioda statusu mruga czyli nie synchronizuje się z siecią.
    Inwerter danfoss pro 15kw nie chce produkować po podlaczeniu

V spada wraz ze wzrostem A. Nie wiem czy to nie wina mppt. Ustawienie stringu jest dla 2,3 kW.

Dodam że model inwentera to Danfoss TripleLynx 12,5 kW
  • Poziom 33  
    Sprawdź panele na zwarcie ile mają może to tylko wina któregoś panela .Napięcie może się zgadzać a prądu nie daję.
  • Poziom 8  
    Jak to dokładnie sprawdzić jak byś mógł mi podpowiedzieć.
  • Poziom 24  
    Panele na pewno są uszkodzone ,sprawdź każdy panel z osobna czy ma prąd zwarciowy taki sam .Ustaw miernik na amperomierz .
  • Poziom 8  
    No to czeka mnie trochę zabawy na dachu. Jak tylko sprawdzę dam znać jak to wygląda. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem panele i wszystkie wydają się pracować mając podobny amperaż, nie wiem zbytnio co mam dalej z tym zrobić
  • Poziom 33  
    Sprawdz jeszcze na innym MPPT wejściu inwertera.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem na wszystkich i na każdym sytuacja wygląda analogicznie.
  • Poziom 24  
    BishopKG napisał:
    Sprawdziłem na wszystkich i na każdym sytuacja wygląda analogicznie.

Może masz znajomego co ma instalację fotowoltaiczną to u niego byś sprawdził inwerter .Jakiej firmy masz panele