Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 b6 - rezonans samochodu w przedziale predkości 90-110 co powodem?

europlus20 23 Kwi 2016 22:06 564 9
  • #1 23 Kwi 2016 22:06
    europlus20
    Poziom 14  

Witam po problemie szarpania przy rozpędzaniu przez uszkodzone przeguby wewnętrzne, objaw został w mniejszym stopniu między 90-110 km\h
    przy mocniejszym dodaniu gazu auto wpada w jakiś rezonans który nie jest mocno nasilony lecz odczuwalny w tym przedziale prędkości.
    wymienione poduszki pod silnikiem i skrzynią, wymienione wahacze które były zużyte (2 sztuki raptem) koła wyważone, nie wiem gdzie szukać i o co chodzi czy tarcze mogą być powodem są wytarte ale nie na tyle żeby już trzeba było je wymieniać, nie wiem już gdzie szukać co jest powodem może ktoś ma jakieś pomysły auto (A4 b6 1.8t)

• #2 23 Kwi 2016 22:16
    Wtryskowiec
    Poziom 4  

Po predkosci 110 objaw znika? jesli nie to obstawial bym na np stare twarde/ wytarte opony. Lub tez cos jest z ta skrzynia ze sie wytarlo lub wpadlo przy skladaniu. I jak to jest objaw jest przy danych obrotach czy przy danym biegu? moze to tez cos typu cewka, filtr, brudna przepustnica lub np nie zrobiona adaptacja...

• #3 23 Kwi 2016 22:41
    tomaz001
    Poziom 9  

Ja bym obstawiał koła, mówisz że wyważone, spróbuj jeszcze raz wyważyć ale na innej wulkanizacji. Albo zmień na zimówki bądź pożycz od kogoś. Dwumas też warto sprawdzić.

• #4 23 Kwi 2016 22:46
    Wtryskowiec
    Poziom 4  

I zastanow sie najlepiej nad tym czy to bardziej ma zwiazek z pedalem gazu czy moze wyczuwasz jakies luzy w pewnych sytuacjach w ukladzie przeniesienia, najlepiej wrzucic w kazdym razie dla jakiegos tam spokoju na kompa, felgi tez moga byc krzywe a i tak niby wywazone (sam sie z takim czyms spotkalem)

• #5 24 Kwi 2016 07:54
    europlus20
    Poziom 14  

Felgi mam ok na poprzednich oponach było ok opony wymienione w połowie sezonu tamtego i było wszystko oki na zimówkach też to się działo wiec opony odpadają. Nie mają na to wpływu obroty im niższy bieg i wyższe obroty przy tej prędkości to rezonans jest mniej odczuwalny i analogicznie w dół, przepustnica czyszczona nie była ale czy ona ma wpływ aż taki? auto normalnie pali, nie faluje na obrotach cewki i świece jak by wypadał zapłon to by nie miał mocy jak wiem jak ten objaw wygląda bo już cewki wymieniłem wszystkie na raz jak zaczęły się sypać błędów żadnych nie ma, filtr paliwa wymieniony i powietrza.

• #6 24 Kwi 2016 16:34
    europlus20
    Poziom 14  

Czasem jest tak że nie występuje rezonans, ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić?

• #7 25 Kwi 2016 01:34
    Wtryskowiec
    Poziom 4  

Hmm ciezki orzech do rozgryzienia a jestes w stanie to nagrac? obstawial bym ew ta skrzynie tzn ten dany bieg - moze sprobuj powrzucac pare razy tten bieg podczas jazdy przy tych obrotach to moze wychwycisz jakis odglos, zgrzytanie... heh moze Ci cos np wpadlo miedzy plastiki i sie uruchamia akurat przy tej predkosci.. :D juz pozna pora to nie mam takiej inwencji ale jak dasz rade to nagrac to bylo by moze latwiej. Co do tej przepustnicy to przez naprzyklad przycinanie sie mogla by powodowac nawet wlasnie takie podobne problemy ale musze przyznac ze ten twoj to jest wyjatkowy ;)

• #8 25 Kwi 2016 21:29
    europlus20
    Poziom 14  

Powiem tak to automat wiec skrzynia na każdym biegu w tym przedziale auto drży delikatnie nie wiem według mnie to coś innego albo z zawieszenia albo te hamulce bo było ok, auta nie katuje po dużych dołach ostro nie jeżdze a mam twarde zawieszenie, wiec już na tą chwile myśle czy może tą przepustnice zadoptować ktoś mi jeszcze podpowiedział że może egr tylko co ona ma do tego?? a kolego o jakich plastikach mówisz że wchodzi coś pomiędzy (ogólnie nic nie zgrzyta nie piszczy żadnych odgłosów) i czasem jest tak ze objaw znika

• #9 26 Kwi 2016 09:25
    Wtryskowiec
    Poziom 4  

ja tam w temacie automatów się nie orientuje więc może to coś z tym automatem.. nie wiem. najlepiej w zasadzie gdybyś był w stanie to nagrać bo diagnoz może być multum co do plastików to chodzi mi o to czy coś Ci nie wpadło pomiędzy np widelec lub zakretka po soczku

• #10 18 Lut 2017 22:48
    europlus20
    Poziom 14  

wymiana przegubów na nowe pomogła

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME