Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw do wzmacniacza Yamaha A-520

Shikes 23 Kwi 2016 22:30 402 5
  • #1 23 Kwi 2016 22:30
    Shikes
    Poziom 2  

Witam !
    Otóż chciałbym na samym początku uprzedzić ,że dopiero zaczynam przygodę z muzyką , jest to mój pierwszy własny wzmacniacz (może nie należy do najlepszych ale starczy :) ).Wiem również ,że ten temat się powtarza już długi czas , ale odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują :) .
    A wiec do rzeczy :
    Szukam kolumn do tego wzmaczka , kolumny nie muszą być super wypasione i cieszyć ucho nawet wyjadaczom z tej dziedziny,zależy mi głownie na tym aby nie padły po jednej imprezie... Nagłaśniać będę głownie sale gdzieś 50 m2. Jak już wiecie kolumny te i tak w takim gabarycie metrażowym , nie będą powalały jakością (echo). Sądze że kolumny 80 W + wystarczą , do tego chcę dokupić subwoofer aktywny , ponieważ jestem pewien że nie wyrąbią one na basie :).
    Aha zapomniałbym , muzyka różna , głównie lata 80/90 disco polo no i wiadomo jakieś techno czasami ( nie gustuje ale kto wie :D ).
    Dziękuje wszystkim na odpowiedzi :)

0 5
  • #2 23 Kwi 2016 22:49
    dj rafii12
    Uczeń

Witam. Polecam zestaw głośnikowy Yamaha NS-50 (czarny) za 899zł.
    Pozdr.

Moderowany przez telecaster1951:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #3 23 Kwi 2016 23:23
    Shikes
    Poziom 2  

Dziękuję, lecz ich impedancja równa jest 6 omów a ten wzmacniacz obsługuje 8-16 omów. ;/

0
  • #4 23 Kwi 2016 23:44
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dj rafii12 napisał:
    Yamaha NS-50
    Zestaw KD na imprezy? Dobrze się czujesz?
    Shikes napisał:
    Nagłaśniać będę głownie sale gdzieś 50 m2.
    Shikes napisał:
    Sądze że kolumny 80 W
    Chyba żartujesz. Po pierwsze, imprezy Yamahą a520? Zajedziesz ją na pierwszej.
    Przeczytaj ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3090409.html

0
  • #5 23 Kwi 2016 23:59
    Shikes
    Poziom 2  

Po pierwsze : jesteś moderatorem a ciśniesz po wszystkich . Spokojnie każdy przychodzi tu po to aby się czegoś dowiedzieć , a nie zwyzywać .
    Po drugie : Ten wzmacniacz już testowałem nie była to sala , lecz grill . Yamaszka grała przez 3 h na 3/4 mocy , jakieś 6 godzin ciągłej muzyki i nadal chodzi :O
    Ps : kolumny to jakieś chińskie przetwory ( piszą 150 RMS a jak jest to nikt nie wie )
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 24 Kwi 2016 00:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Shikes napisał:
    Spokojnie każdy przychodzi tu po to aby się czegoś dowiedzieć , a nie zwyzywać .
    ?? Gdzie ja kogoś zwyzywałem?
    Shikes napisał:
    jakieś 6 godzin ciągłej muzyki i nadal chodzi
    Tamtą wytrzymał, kolejnej może już nie. Uwierz mi, nie piszę tego od tak. Dobrze wiem ile może wytrzymać ten wzmacniacz. Nie raz wzmacniacz w życiu spaliłem, nie raz naprawiłem i wiem, że sprzęt domowy, gdy będzie używany na imprezie to padnie. Nie na pierwszej, nie na drugiej, ale w końcu padnie i to w najmniej odpowiednim momencie. Żeby spalić sprzęt estradowy, trzeba się dużo bardziej wysilić.

0