Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S3 neo- Zepsuty Wyświetlacz (?)

24 Apr 2016 00:08 2109 7
  • Level 10  
    Witam, mam problem z wyswietlaczem w s3. dodam, że okolo miesiac temu zalałem telefon (dość poważnie) jednak po wysuszeniu normalnie działał ( jedyne co to zrobily się minimalnie słabsze/bladsze kolory). Wszystko działało aż do wczoraj dopóki chcąc użyć telefonu, kiedy odpiąłem go od ładowarki i zorientowalem sie ze caly czas jest czarny ekran ( około 1-2 godz wczesniej upadł mi z małej wysokosci ale wydaje mi się, że był to niegroźny upadek i po nim wyswietlacz działał normalnie). dzisiaj postanowiłem przypatrzeć się bliżej problemowi i sprawa wygląda tak:
    -Komputer wykrywa telefon
    -Dźwiek, dioda i podswietlenie klawiszy działa
    -telefon wibruje
    Wszystko generalnie tak jakby działało, np slysze charakterystyczny dzwiek jak oblokowuje i ruszam palcem po wyswietlaczu, tylko ten jest caly czas czarny.
    sprawdziłem też po ciemku, i okazało się, że ekran się lekko podswietla, od dolu troche bardziej niż u góry. Ktoś orientuje się o co może chodzić? Telefon jest teraz dla mnie bardzo ważny.

Dodatkowe informacje
    - wejscie od ładowarki jest prawdopodobnie uszkodzone, słabo i nie zawsze ładuje, bardzo przerywa (co oznacza ze telefon jest podłączony do ładowarki praktycznie z 8h dziennie
    - gdy nie udalo mi sie naładować w nocy telefonu, czesto pozyczalem baterie z drugiego telefonu siostry (zwykły s3), lub np uzywalem jej telefonu jako ładowarki mojej baterii xD. Gdy problem wystapil w telefonie była akurat jej bateria
    -na ekranie jest pękniecie, określiłbym je na średnio-małe (już dosyć długo jest)

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.
  • Computers FAQ editor
    Jak myślisz, że samo wysuszenie wystarczyło to jesteś w błędzie. Pewnie korozja już zrobiła swoje. Raczej pozostaje tobie oddać telefon do porządnego serwisu gsm.
  • Level 10  
    Czy jeśli rozkręce telefon to zauważę tą korozje, I czy ogólnie moge czegoś sprobować na własną rękę? jeśli nie to Ile takie coś może mnie kosztowac? (przy okazji z naprawieniem wszystkich pozostałych problemów jak wejście do ładowarki itd.)

Nie wiem czy taka naprawa będzie wgl opłacalna.
  • Level 24  
    Ślady na płycie głównej będą widoczne. Na własną rękę możesz spróbować wyczyścić płytę główną szczoteczką do zębów i izopropanolem. Jeśli nie pomoże to zostaje jeszcze kąpiel w wannie ultradźwiękowej.
  • Level 10  
    zauważyłem, że telefon baaardzo leciutko sie podswietla (mozna to dostrzec tylko w nocy przy wyłaczonych swiatłach) i czasami da rade zobaczyc zarys czegos
  • Level 24  
    Skoro tak to prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną. Miałem tak samo w s3 mini po przekładce wyświetlacza do innej płyty chodził normalnie. Okazało się że uszkodzona jest płyta główna. Ale spróbuj jeszcze wyczyścić płytę.
  • Level 10  
    Tak, ekran dziala tylko jest meeega ciemny, w ciemnosci mozna bez problemu dostrzec wszystkie zarysy aplikacji, tapety czy chociaz napisy przy odpalaniu. Czyli to nie wyswietlacz jest zepsuty?
  • Level 33  
    Podłożyć sprawny wyświetlacz lub twój do sprawnej płyty.