Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 neo- Zepsuty Wyświetlacz (?)

Szczawi 24 Kwi 2016 00:08 1578 7
  • #1 24 Kwi 2016 00:08
    Szczawi
    Poziom 10  

Witam, mam problem z wyswietlaczem w s3. dodam, że okolo miesiac temu zalałem telefon (dość poważnie) jednak po wysuszeniu normalnie działał ( jedyne co to zrobily się minimalnie słabsze/bladsze kolory). Wszystko działało aż do wczoraj dopóki chcąc użyć telefonu, kiedy odpiąłem go od ładowarki i zorientowalem sie ze caly czas jest czarny ekran ( około 1-2 godz wczesniej upadł mi z małej wysokosci ale wydaje mi się, że był to niegroźny upadek i po nim wyswietlacz działał normalnie). dzisiaj postanowiłem przypatrzeć się bliżej problemowi i sprawa wygląda tak:
    -Komputer wykrywa telefon
    -Dźwiek, dioda i podswietlenie klawiszy działa
    -telefon wibruje
    Wszystko generalnie tak jakby działało, np slysze charakterystyczny dzwiek jak oblokowuje i ruszam palcem po wyswietlaczu, tylko ten jest caly czas czarny.
    sprawdziłem też po ciemku, i okazało się, że ekran się lekko podswietla, od dolu troche bardziej niż u góry. Ktoś orientuje się o co może chodzić? Telefon jest teraz dla mnie bardzo ważny.

Dodatkowe informacje
    - wejscie od ładowarki jest prawdopodobnie uszkodzone, słabo i nie zawsze ładuje, bardzo przerywa (co oznacza ze telefon jest podłączony do ładowarki praktycznie z 8h dziennie
    - gdy nie udalo mi sie naładować w nocy telefonu, czesto pozyczalem baterie z drugiego telefonu siostry (zwykły s3), lub np uzywalem jej telefonu jako ładowarki mojej baterii xD. Gdy problem wystapil w telefonie była akurat jej bateria
    -na ekranie jest pękniecie, określiłbym je na średnio-małe (już dosyć długo jest)

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

0 7
  • #2 24 Kwi 2016 00:33
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jak myślisz, że samo wysuszenie wystarczyło to jesteś w błędzie. Pewnie korozja już zrobiła swoje. Raczej pozostaje tobie oddać telefon do porządnego serwisu gsm.

0
  • #3 24 Kwi 2016 02:14
    Szczawi
    Poziom 10  

Czy jeśli rozkręce telefon to zauważę tą korozje, I czy ogólnie moge czegoś sprobować na własną rękę? jeśli nie to Ile takie coś może mnie kosztowac? (przy okazji z naprawieniem wszystkich pozostałych problemów jak wejście do ładowarki itd.)

Nie wiem czy taka naprawa będzie wgl opłacalna.

0
  • #4 24 Kwi 2016 06:52
    KamGr
    Poziom 24  

Ślady na płycie głównej będą widoczne. Na własną rękę możesz spróbować wyczyścić płytę główną szczoteczką do zębów i izopropanolem. Jeśli nie pomoże to zostaje jeszcze kąpiel w wannie ultradźwiękowej.

0
  • #5 26 Kwi 2016 00:07
    Szczawi
    Poziom 10  

zauważyłem, że telefon baaardzo leciutko sie podswietla (mozna to dostrzec tylko w nocy przy wyłaczonych swiatłach) i czasami da rade zobaczyc zarys czegos

0
  • #6 26 Kwi 2016 00:11
    KamGr
    Poziom 24  

Skoro tak to prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną. Miałem tak samo w s3 mini po przekładce wyświetlacza do innej płyty chodził normalnie. Okazało się że uszkodzona jest płyta główna. Ale spróbuj jeszcze wyczyścić płytę.

0
  • #7 29 Kwi 2016 00:05
    Szczawi
    Poziom 10  

Tak, ekran dziala tylko jest meeega ciemny, w ciemnosci mozna bez problemu dostrzec wszystkie zarysy aplikacji, tapety czy chociaz napisy przy odpalaniu. Czyli to nie wyswietlacz jest zepsuty?

0
  • #8 29 Kwi 2016 10:35
    tele_sim
    Poziom 33  

Podłożyć sprawny wyświetlacz lub twój do sprawnej płyty.

0
  Szukaj w 5mln produktów