Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: Yamaha RN301+Jamo S606, czy Yamaha PianoCraft MCR-N560D?

24 Kwi 2016 09:50 1119 2
  • Poziom 1  
    Witam, proszę o pomoc w podjęciu decyzji o zakupie sprzętu do domu.
    Sprzęt ma być prezentem na urodziny.
    Wykorzystywany w salonie, o wymiarach 5x6 m, muzyka przeróżna, od poezji śpiewanej po rock :-)
    Na prezent składa się kilka osób i tu zaczyna się problem...
    Jedna z osób wymyśliła, żeby zakupić taki zestaw:
    Amplituner Yamaha RN301
    Kolumny Jamo S606
    Według mnie ten sprzęt będzie mało uniwersalny ponieważ brak w zestawie odtwarzacza CD, czyli użytkownik będzie mógł słuchać tylko radia, lub muzyki z pendrive, co znacznie obniża jakość muzyki tym bardziej, że ten zestaw to też nie jest nawet średnia klasa.
    Ja zaproponowałem Yamaha PianoCraft MCR-N560D (tym bardziej, że przyszły właściciel używa iPhone).
    Odsłuchiwałem ten sprzęt i byłem bardzo zaskoczony jakością dźwięku i mocą pomimo niewielkich wymiarów.
    Bardzo cenię sobie wiedzę forumowiczów i proszę o Wasze opinie co wybrać?
    Będę też wdzięczny za Wasze propozycje - budżet na zakup to 2300 zł.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    PianoCraft się zgubi w 30 metrach. Nie ma sensu. Kupno tych Jamo i Yamahy, też nie ma sensu. Jamo to typowe kinówki, które w stereo grają koszmarnie.
    Proponowałbym ten zestaw: http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/denon...XjVdjCM-JSdNrNWwuofIYhoCIjPw_wcB&gclsrc=aw.ds
    Wzmacniacz i odtwarzacz CD od Denona + Pylon Pearl20. Ja nie bardzo za nimi przepadam, ale w tej cenie trudno o coś lepszego. Stówka więcej, ale warto. Będzie to znacznie lepsze od Jamo i nie zgubi się w pomieszczeniu jak PianoCraft.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    telecaster1951 napisał:
    Wzmacniacz i odtwarzacz CD od Denona + Pylon Pearl20.

Zamiast Pylonów STX Electrino 150(o wiele lepsze od Pylonów i również za nimi nie przepadam) i będziesz miał bardzo dobrze dobrany zestaw.